Sayfa 7/10 İlkİlk ... 345678910 SonSon
186 sonuçtan 121 ile 140 arası

Konu: Grande Punto siyah chrome mercekli angel eye far

burak arslan
    ReNoVaTio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BT 674
    Edilen teşekkür: 222

çok güzel olmuş.güle güle kullan.mehmet bu işi biliyor.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

dun aksamustu 2 saatte kendım montajını yaptım.cokda guzel oldu.mehmet abıde saolsun yardımcı oldu telefonla
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

hehe nasıl taktın yaw. ben alırsam benimkini de takarsın Mustafa

Güzel olmuş güle güle kullan.

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı anvil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hehe nasıl taktın yaw. ben alırsam benimkini de takarsın Mustafa

Güzel olmuş güle güle kullan.

ne demek abı lafı bıle olmaz.cumartesı aksamustu yada pazar aksamustu olursa seve seve yaparım montajını
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Vay mustafa kemal oto 'nun bir koluda mersinde olacak desene ben buradan yolladıklarımı sana yönlendirrim artık güle güle kullan çok güzel olmuş ellerine sağlık

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

özhan özdemir
    ozoz83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Mehmet Bey Merhabalar,

Bende yeni puntoculardanım, aracıma angel far taktırmak istiyorum. Nasip olursa bayramdan önceki pazarteside dükkanınza uğrayacağım. Yalnız bir kaç sorum olacak,

-Bu angel farlarla beraber m-tec xenon düşünüyorum, yanlız bu farların merceklerinin biraz adi olduğunu odaklanma sorunları yaşandığını merceklerin değişmesi gerektiğini okudum. Ayrıca ampullerin far içinde sabitlemek sıkıntılıymış. Bunlar sorun olur mu?

-Kısaları xenon uzunları normal mi bırakıyorsunuz? (sanırım mecburan öyle olacak zaten) Bu durumda uzun farın çok fazla hissedilirliği kalmaz sanırım, yoksa özel bir ampul mu takıyorsunuz?

-Eğer xenon takmayıp kendi üzerindekileri kullanırsak çanağın küçük olmasından dolayı far performansında büyük düşüş olacağını düşünüyorum, daha doğrusu normal far kullanıp aracımın şu anki far performansını yakalayabilir miyim?

Açıkçası angel far süper görünüyor, lakin güvenlikten ödün vermekte istemiyorum. Bütün angel far ile ilgili konuları okuduğumu düşünüyorum, ve sizden bu sıkıntılarla ilgili yorumunuzu rica ediyorum.

Saygılar...

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Alıntı ozoz83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet Bey Merhabalar,

Bende yeni puntoculardanım, aracıma angel far taktırmak istiyorum. Nasip olursa bayramdan önceki pazarteside dükkanınza uğrayacağım. Yalnız bir kaç sorum olacak,...
    pazar günü bayram dolayısı ile açığız ,Pazarteside açığız istediğiniz zaman gelebilirsiniz.

-Bu angel farlarla beraber m-tec xenon düşünüyorum, yanlız bu farların merceklerinin biraz adi olduğunu odaklanma sorunları yaşandığını merceklerin değişmesi gerektiğini okudum. Ayrıca ampullerin far içinde sabitlemek sıkıntılıymış. Bunlar sorun olur mu?...
    Farların içine istediğiniz xenonu takabilirsiniz, Merceklerin adi olduğu derken anlamış değilim gösterme açısından derseniz yaklaşık olarak 10 dan falz taktık ama kimse aydınlatmıyor demedi sadece far ayarlarında bozukluk oluyor oda ayarlanabiliyor. Farların içine ampul u sabitlemek hiçte sıkıntılı değil bunu ilk defa duyuyorum inanın ben hemen hemen şehir dışına gönderdiğim bütün farlarada ampullerini takıp gönderiyorum ama hiç sıkıntı yaşamadım ,Bizde böyle bir sıkıntı yaşamazsınız

-Kısaları xenon uzunları normal mi bırakıyorsunuz? (sanırım mecburan öyle olacak zaten) Bu durumda uzun farın çok fazla hissedilirliği kalmaz sanırım, yoksa özel bir ampul mu takıyorsunuz?...
    Hayır isteyene uzunlarada xenon takıyoruz h 1 xenonlar h 4 lere oranla tepkime süresi daha azdır.(En azından benim taktıklarım öyle) o nedenle uzunlarda prob yaşamazsınız
    -Eğer xenon takmayıp kendi üzerindekileri kullanırsak çanağın küçük olmasından dolayı far performansında büyük düşüş olacağını düşünüyorum, daha doğrusu normal far kullanıp aracımın şu anki far performansını yakalayabilir miyim?...
    Mercekli falrada önceki ışğı yakalamak zordur (far çanağının küçük olması mercek olması bunun etkenleridir )ama tatmin edici bir ışığı vardır önünüzü çok rahat bir şekilde görebilirsiniz...
    Açıkçası angel far süper görünüyor, lakin güvenlikten ödün vermekte istemiyorum. Bütün angel far ile ilgili konuları okuduğumu düşünüyorum, ve sizden bu sıkıntılarla ilgili yorumunuzu rica ediyorum.

Saygılar...
    zannedersem far hakkında yeterli aydınlatmayı yapmışımdır..

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

angel alacakken bende cok dusunmustum aydınlatmayı ama gercekten cok tatmın edıcı.o kadar aydınlatıyorkı onde gıdenler uzunlar acık zannedıp dortlulerı yakıyo ara sıra kesınlıkle tavsıye ederım...

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    angel alacakken bende cok dusunmustum aydınlatmayı ama gercekten cok tatmın edıcı.o kadar aydınlatıyorkı onde gıdenler uzunlar acık zannedıp dortlulerı yakıyo ara sıra kesınlıkle tavsıye ederım...
    geceleri sakın peşimden gelme mustafa

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Far hakkında biraz ben konuşayım. Gündüz dışardan bakıldığında farlar kapalıyken gerçekten çarpıcı bir görünüme sahip. Gece sadece parklar açıkken angel lar malesef biraz soluk yanıyor. Ben daha canlı olmasını beklerdim. Yanlardaki 2 minik lamba ise süper aydınlatıyor. Keşke angellar da öyle olsa.

Benim farların sol tarafındakinde sorun çıktı öncelikle. O kadar sabitlemeye çalıştık sıktık mıktık malesef mercek sabit değil mercek komple sallanıyor. Ben de araya bir şeyler sıkıştırarak motoru da etkilemeden kendimce hallettim olayı. Ama kemik gibi olmasını beklerdim. Aynı hafif düşüklük biraz sağ taraftakinde de vardı ona da bir şey sıkıştırdım.

Bu sallanma çok kötü. Eğer sabitlemezseniz far ışığınız yere düşebiliyor. Resmen yere düşüyor ışık anca 1m aydınlatıyor. Gelelim aydınlatma olayına

Ben ilk defa mercekli kullanan birisiyim. Tüm mercekliler böyle mi yoksa bunda bir problem mi var bilmiyorum. İki far da çatallı aydınlatıyor. Yani ışıklar V şeklinde gidiyor. Sağ aydınlık sol aydınlık orta karanlık. Çok acaip bir durum. Bunu da kendi yöntemimle hallettim.

Soldaki farı iyice sola sağdakini iyice sağa çektim. V lerin sol ve sağ tarafını yolun çizgisinde birleştirdim. Böylece karanlık bölüm aracın görmesi gereken yerin dışında kaldı. Ayrıca V lerin dış tarafları sayesinde sağdan soldan yola gelebilecek tehlikeleri de önceden görüyorum.

Fakat Merceksiz H4 gibi aydınlatmıyor diyebilirim. O her yeri aydınlatıyordu. Mesafesi ve gidişi daha güzel. Ama gücü kısıtlı gibi. İnsan zamanla alışıyor. Merceğin de iyi yanları var diyebilirim. En azından merceksizden gerçekten daha çok yol kat ediyor. Yani şu V olayı olmasa mercekliyi tek geçerim. O olay neden var anlamış değilim.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

V ters v dir yani karşı soldan gelen aracın gözünü almaması için yapılmıştır hemen hemen her mercekte vardır replika lar haric ..

Cihan eğer farında sorun varsa hemen aldığın yere iade etseydin bu farların garantisi var en ufak bir sorunda olsa (kullanıcı hatası haiç ) hemen yenisi ile değiştiriyoruz...

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Valla kullanıyorum şimdilik femocum. Sök tak zaten çok zahmetli. Kendi yöntemlerimle hallettim gibi. Şimdilik iyi. Ama V ters V değil bildiğin V. Duvara yansıtıp bakarsan. Düz çizgi düşün. Sağ tarafı havada. Sürücü göz alma olayını anlarım da bu daha ilginç. Sağ sol ikisi de böyle. Sol havada sağ çok havada orta aşağıda.

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Angel mercekli far alan tüm üyelerimize 190 ytl lik xenon kit (6000 k , 8000 k ) sadece 135 ytl dir ...

2 yıl tam garanti birebir değişim...

Xenon fiyatları sadece angel far alan arkadaşlar için geçerlidir (Bu hak daha önceden angel far alanlar içinde geçerlidir )

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

angel far alan uyelere ledlı stoplar ne kadar pekı

recep volkan öner
    byrvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 RV 755
    Edilen teşekkür: 71

Sonunda angel almak için gerekli parayı biriktirdim. Ancak bazı sıkıntılarım var ve bu nedenle angel taktırma işi, "aracımda beni mutlu edecek bir değişiklik yapmak "dan çıkıp, "rüyamda dahi beni rahatsız eden bir probleme" dönüştü. Şimdi kısaca açıklayacağı, lütfen bana fikir verin:

1. Hepimiz biliyoruz ki bu farları piyasada en ucuza satan (350YTL Junyon) firma Femolinin sahip olduğu Kemal Oto, ve okuduğum kadarıyla herkes işçiliğinden çok memnun. Ancak ben İzmir'de yaşadığım için montajı burada kendim yaptırmam gerekecek. Birkaç yerle konuştum, farların fiyatı en aşağı 430YTL (Junyon). Ancak bana montajın çok kolay bir iş olmadığını, sadece montaj için benden alacakları paranın yaklaşık 60 ila 70YTL olacağını, ayrıca bir arza çıkması durumunda farları kendilerinden satın almadığım için tamir ücreti alacaklarını, eğer aldığım yere gönderip tamir ettirmek istersem sökmek için ve daha sonra tekrar takmak için işçilik ücreti alacaklarını söylediler.

Sizce gidip İzmir'den alsam daha mı iyi yoksa aranızda "ben sana montaj konusunda yardımcı olurum." diyen var mı?

2. Angellarımın içleri siyah olsun istiyorum. Ancak farların resimlerini bu güne dek hep internetten gördüm. Resimlerden ne kadar çok güzel görünse de insan emin olamıyor. Aracım rock siyahı ve üç kapı... Sizce yakışır mı yoksa krom mu alayım? "ben bu farlardan takdırdım, gel göstereyim" diyen var mı?

Arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden hepinine teşekkür ediyorum. Lütfen çu kafası karşık GP sevdalısı arkadaşınızın yakarışlarına kulak verin, derdine derman olun
    hmmmmmmmm......

Green

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

ahh be volkan burda olacaktın ben montajını yapardım.valla cok zevklı bır ıs hemde 1-1.5 saat arası suruyor.60-70ytl buyuk rakamlar.ama sana bıse dıyımmı bence deger...

recep volkan öner
    byrvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 RV 755
    Edilen teşekkür: 71

valla ne yapacağımı düşünmekten kafayı kırdım...
    hmmmmmmmm......

Green

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

ED 088(teşekkürler Tolga ) taktırmış irtibata geçebilirsiniz.
    Konu OzzY tarafından (04/10/2008 Saat 20:00 ) değiştirilmiştir.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

ed 088 ozancım

ekleme : unutkanlık hat safhada
    Konu tolgaank88 tarafından (04/10/2008 Saat 18:22 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Valla bence o firma benden alsın diye elinden gelen zorluğu çıkarmış ne diyeyim bunu herhangi bir kaportacıya taktırabilirsiniz çok fazla emek isteyen bir işçilik yok aslında biraz kafa yorulsa kendiniz bile takabilirsiniz...

Bu farlarda arıza çıkmaması için burada testlerini kontrollerini yapıp öyle gönderiyoruz. yani bir problem olmaz ha eğerki adam düşürür kırarsada onada diyecek bişi yok kedisi ödeyecek yoksa fişleri ters takıp yakma gibi bir olasılığınız yok hepsi soketli çıt çıt yerlerine oturuyor ...

Ekleme: Servise bile gitseniz farları itinalı bir şekilde 40 ytl ye takarlar

Şehir dışından alacak arkadaşlarımıza mail order sistemi faliyete geçmiştir .Alacağınız ürün kredi kartı ile tek çekim yapılmaktadır.. Fiyatlar nakit kart olarak değişiklik göstereblir...
    Konu erdiyilmaz tarafından (18/10/2008 Saat 14:22 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesajLarınız birLeştirilmiştir.

Sayfa 7/10 İlkİlk ... 345678910 SonSon