Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: MTVD uyarı mektubu.

Volkan Kaban
    Delidavsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Standart MTVD uyarı mektubu.

Buraya mı açılır bu konu bilemiyorum ama diğer bölümlerle alakalı olmadığını düşündüm.

Motorlu taşıtlar vergi dairesinden eve bir uyarı mektubu gelmiş. Vergi borcunuzu ödemezseniz banka hesaplarınıza bloke konabilir ya da aracınız haczedilebilir yazıyor.

2009 yılında eşimin adına bir GP almıştım. 2010 ortasında da aracı sattım. Sıfır alırken Birmot 2009 ilk MTV'sini ödemiş ve orjinal makbuz bende. 2. taksitini de ben ödedim 2009 yılının. Onun da makbuzu duruyor. 2010 yılının ilk taksitini ödedikten sonra da aracı sattım. Yani herhangi bir vergi borcu yok. MTVD'ne mail atıp böyle bir borcumuz olmadığını söylediğimizde sadece ek'teki sorgu mesajını yolladılar.

Kafam allak bullak oldu. Vade tarihi 23.12.2009 diyor. Vergi dönemi 11/2009 yazıyor. Bu vergileri ödediğim halde nasıl borç çıkar? İşin diğer boyutu da o dönemde aracın vergisi 265 TL yazmışlar lakin vergi miktarının 196 TL olması gerekiyor. Diyelimki 265 TL vergi var fakat alttaki toplamda 622 TL çıkartmışlar. Neye göre çıkartmışlar kafam allak bullak oldu. İşten vakit alıp 1 - 2 gün içinde vergi dairesine gitme şansım da yok. Gel de çık işin içinden.

Kaan AYYILDIZ
    LorDracula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 UZ 5058
    Edilen teşekkür: 105

elibdeki mahbuzlarla beraber vergi dairesine uğricaksın ve tam anlamıyla bilgi alıcaksın baska yolu yok gibi gözüküyor.

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

bana da bir mektup geldi ve mtv veya trafik cezası borcu diyor mektupta,benim trafik cezam vardı onu kastediyorlar...sizinki de ceza olmasın...internet vergi dairesinden bi bakın

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı dexter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana da bir mektup geldi ve mtv veya trafik cezası borcu diyor mektupta,benim trafik cezam vardı onu kastediyorlar...sizinki de ceza olmasın...internet vergi dairesinden bi bakın
    O araçla herhangi bir trafik cezası yemedim. Kaldı ki 600 TL tutacak kadar bir czea yemedim. Sadece alan şahıs kaçak köprü geçişi yapmış olabilir.
    Aracı sattıktan sonra "Rica etsem OGS'yi 3 günlüğüne bana verir misin? Şehir dışına gideceğim ve ne KGS ne OGS'm var. Döner dönmez kargo yaparım geçiş paralarını da öderim" dedi. İnsanlık ettim "geçiş paralarına da gerek yok, işiniz olsun gidince iade edin yeter" dedim.
    1.5 ay adamın peşinden koştum OGS'mi alabilmek için ve bu süre zarfında neredeyse her 3 günde bir köprü geçişi yapıp benim hesabımdan kullandı ********. En sonunda aramaktan usanıp OGS'yi iptal ettirdim. Utanmadan telefon açıp "hocam insan kapatıyorum diye bir uyarır ya, ceza yedim sizin yüzünüzden" dedi ******** herif. Tam sinkaflı söverken yüzüme kapattı telefonu.

Olsa olsa bu cezalar vardır ki bunlar da ben sattıktan sonraki döneme ait.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

zaaaarat bankasından yatırmıssan vergıyı onlar malıyeye bıldırmemıslerdır bundan dolayıda vergı borcun gozukuyordur.Trafık cezası ve mtv de bır kac kez basıma geldı hatta bahcelıevler subesının deposunda dekont dahı aradım sonra vergıdaıresıne gıttım alın sıze vergı odemesı dedım calısan abı sız oduyonuz ama banka bıze bıldırım yapmıyor parayı ısletıyor bızım kasaya gırmıyor sonra sız ceremesını cekıyorsunuz demıstı
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaaaarat bankasından yatırmıssan vergıyı onlar malıyeye bıldırmemıslerdır bundan dolayıda vergı borcun gozukuyordur.Trafık cezası ve mtv de bır kac kez basıma geldı hatta bahcelıevler subesının deposunda dekont dahı aradım sonra vergıdaıresıne gıttım alın sıze vergı odemesı dedım calısan abı sız oduyonuz ama banka bıze bıldırım yapmıyor parayı ısletıyor bızım kasaya gırmıyor sonra sız ceremesını cekıyorsunuz demıstı
    Yok hocam, sıfır alırken birmot bizzat vergi dairesi veznesinden ödemiş. Ben de ödemelerimi gelirler.gov.tr üzerinden online yaptım bu sorunlar doğmasın diye ama geldi yine bizi buldu.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok hocam, sıfır alırken birmot bizzat vergi dairesi veznesinden ödemiş. Ben de ödemelerimi gelirler.gov.tr üzerinden online yaptım bu sorunlar doğmasın diye ama geldi yine bizi buldu.
    Ozaman dekontların ıle vergı daıresıne gıtmen gerekecek bankan ıle gorus kredı kartı extrelerını talep et.
    Benım anlamadıgım bır olayda su aracı satarken borcu yoktur dıye yazı alıp oyle satısı yapılıyor satıs yapıldıktan sonrakı borctan banane kardesımozaman nıye borcu yoktur dıye yazı alıyorumkı
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Hakan T
    Solitude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 99

Maliye bu ara cari açığı kapatmak için, ''tutturabildiğine'' sistemine geçti bizede başka bir aracın plakasına kesilen cezayı bizimmiş gibi yolladı Bu cezaları ödersek belki mayıs ayında zamlı maaşları verirler.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Solitude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maliye bu ara cari açığı kapatmak için, ''tutturabildiğine'' sistemine geçti bizede başka bir aracın plakasına kesilen cezayı bizimmiş gibi yolladı Bu cezaları ödersek belki mayıs ayında zamlı maaşları verirler.
    Bak bu hiç aklıma gelmemişti. 2 gündür çözmeye çalışıyorum ne olduğunu ve sanırım bu başka birinin cezası olabilir..

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

vergi dairelerinde oluyor genelde BAĞSIZ BORÇ diye bir şey. ben de kardeşim de araçlarımızı satarken imanımız gevlemişti. şöyle ki ben gidip vergi dairesine MTV ödemesi yapıyorum atıyorum 200 tl olsun. nasolsa ödedim diye çıkıyorum yıllar sonra karşıma geçip senin 200 tl borcun var öde diyorlar. Sebebi ise sistemlerinde senin 200 tl yi neden ödediğin görünmüyor. yani bi ödeme yapmışsın ama neden yaptığın görülmüyor gibi saçmalıklar olabiliyor. Vergi dairesine bir gidip soruştur derim ben.
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

O araçla herhangi bir trafik cezası yemedim. Kaldı ki 600 TL tutacak kadar bir czea yemedim. Sadece alan şahıs kaçak köprü geçişi yapmış olabilir.
    Aracı sattıktan sonra "Rica etsem OGS'yi 3 günlüğüne bana verir misin? Şehir dışına gideceğim ve ne KGS ne OGS'm var. Döner dönmez kargo yaparım geçiş paralarını da öderim" dedi. İnsanlık ettim "geçiş paralarına da gerek yok, işiniz olsun gidince iade edin yeter" dedim.
    1.5 ay adamın peşinden koştum OGS'mi alabilmek için ve bu süre zarfında neredeyse her 3 günde bir köprü geçişi yapıp benim hesabımdan kullandı ********. En sonunda aramaktan usanıp OGS'yi iptal ettirdim. Utanmadan telefon açıp "hocam insan kapatıyorum diye bir uyarır ya, ceza yedim sizin yüzünüzden" dedi ******** herif. Tam sinkaflı söverken yüzüme kapattı telefonu.

Olsa olsa bu cezalar vardır ki bunlar da ben sattıktan sonraki döneme ait.
    Öncelikle zaten asıl borç 265 TL. Gecikmesi vs derken 622,75 olmuş. Haberiniz yokken plakaya bir ceza yemiş olabilirsiniz oda siz aracı sattıktan sonra sisteme işlendiyse böyle bir durum olabiliyor. Zaten ben bunun vergi borcu olduğunu düşünmüyorum çünkü 11/2009 diye bir vergi dönemi yok.
    Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozaman dekontların ıle vergı daıresıne gıtmen gerekecek bankan ıle gorus kredı kartı extrelerını talep et.
    Benım anlamadıgım bır olayda su aracı satarken borcu yoktur dıye yazı alıp oyle satısı yapılıyor satıs yapıldıktan sonrakı borctan banane kardesımozaman nıye borcu yoktur dıye yazı alıyorumkı
    Malesef sistemin yavaş çalışmasından kaynaklanıyor. Borcu yoktur güncel olarak bir borcu olmadığını gösteriyor ancak geçmişe yönelik ceza girilebildiği için böyle sorunlar çıkıyor.
    Neyse ki genelde bu tip durumlarda cezanın tarihine göre plakanın eski sahibine borç çıkartılıyor.(burda bir yanlışlık yapılarak plakanın eski sahibi böyle bir ceza yediyse, tarih yanlış girilerek borç size çıkmış olabilir.)

Mesela babamın plakasını sadece plaka ile sorgulayınca(bankadan) trafik cezası görünüyordu ancak tckimlik farklıydı.

Dediğim gibi ben bunun ceza olduğunu düşünüyorum, o yüzden öncelikle borcun kaynağını öğrenmeye çalışın, duruma göre tebliğ edilmeme zaman aşımı vs nedenlerle silinmesi mümkün olabilir. Borç tarihi 09/11 görünüyor.

İyi bir memura denk gelirseniz, bu bilgileri telefonla alma şansınız olabilir. Ancak her durumda biraz uğraşacaksınız gibi görünüyor.
    Konu OzzY tarafından (06/03/2012 Saat 08:47 ) değiştirilmiştir.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle zaten asıl borç 265 TL. Gecikmesi vs derken 622,75 olmuş. Haberiniz yokken plakaya bir ceza yemiş olabilirsiniz oda siz aracı sattıktan sonra sisteme işlendiyse böyle bir durum olabiliyor. Zaten ben bunun vergi borcu olduğunu düşünmüyorum çünkü 11/2009 diye bir vergi dönemi yok.
    Trafik cezası olduğunu düşünmüyorum ben. O konularda biraz hassas bir insanım. Çok büyük dalgınlıkla kırmızı ışıkta geçsem dahi ceza miktarı 60 lira falan olur. Toplamda da 622 TL birikemez o cezaya istinaden. Bildiğim kadarıyla maksimum cezanın kendisi kadar oranda katlıyor ceza.

Dediğim gibi ben bunun ceza olduğunu düşünüyorum, o yüzden öncelikle borcun kaynağını öğrenmeye çalışın, duruma göre tebliğ edilmeme zaman aşımı vs nedenlerle silinmesi mümkün olabilir. Borç tarihi 09/11 görünüyor.
    İçime dert oldu zaten. Bugün gidip soruşturacağım bakalım.
    Ceza tarihi 09/11 ise benim için daha iyi. Bütün evrakları çıkarttım bugün. 10.03.2010 'da satmışım aracı..

ARMAĞAN ÖZMEN
    armi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 22

Vergi kodu olarak 9085 yazıyor hocam. Bunun anlamı da trafik cezasıdır. Kolay gelsin.

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Umarım kolayca hallolur.. Hiç ummadığınız birşey de olabiliyor. Rakam olarak radar cezasını çağrıştırdı bana.
    Konu Yagmuradam tarafından (06/03/2012 Saat 09:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

Maliye'Ye mail ile bu işi çözemesiniz istanbulda yaşıyorsunuz sanırım verdiğiniz resimde nakil vasıtlar vergi dairesi geçmekte.İstanbul ümraniyede bizzat gidip elinizdeki makbuzla durumu görüşün.
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı armi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergi kodu olarak 9085 yazıyor hocam. Bunun anlamı da trafik cezasıdır. Kolay gelsin.

+1000
    evet trafik cezası

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Bugün vergi dairesine gidip sordum. Vergi değil trafik cezası olduğunu söylediler ve araştırdığım kadarıyla radar cezası bu. Şimdi bu herifler bunu bana tebliğ etmediği için 265 TL'lik cezayı 622 tl olarak mı ödeyeceğim? Yok mu bunun bir çözümü?

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

forumda trafik cezalarına itirazla ilgili konular var arama yaparsanız çıkar. size posta yolu ile cezanın tebliğ edilmiş olması gerekiyordu, eğer kayıtlı adresinizde değilseniz veya muhtara bırakıldıysa(muhtar haber vermemiş/ulaşamamış olabilir) en azından faizinden kurtulabilirsiniz belki, mevzuatları iyice okumak lazım her kafadan bir ses çıkıyor. Ancak dediğim gibi her halukarda biraz uğraşıcaksınız muhtemelen. Artık bi dahaki sefere ışıklara dikkat ettiğiniz kadar hız limitlerinede dikkat edersiniz
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

forumda trafik cezalarına itirazla ilgili konular var arama yaparsanız çıkar. size posta yolu ile cezanın tebliğ edilmiş olması gerekiyordu, eğer kayıtlı adresinizde değilseniz veya muhtara bırakıldıysa(muhtar haber vermemiş/ulaşamamış olabilir) en azından faizinden kurtulabilirsiniz belki, mevzuatları iyice okumak lazım her kafadan bir ses çıkıyor. Ancak dediğim gibi her halukarda biraz uğraşıcaksınız muhtemelen. Artık bi dahaki sefere ışıklara dikkat ettiğiniz kadar hız limitlerinede dikkat edersiniz
    Hocam şöyle söyleyeyim, kemer takmadan arabayı yerinden kıpırdatmam, trafik ışıklarda sarı yanıyorsa aman kırmızı olmasın diye basmaya çalışmam, takip mesafesini kesinlikle şaşmam, hız limiti 90 olan yerde 80'den fazla basmam, hele ki hızdan nefret ederim. Hollanda Almanya arasındaki otoyolda özellikle Almanya otoyolunda sol şeritte hız sıkıntısı olmamasına rağmen 120 hız limiti olan yerde 110'a sabitleyip saatlerce yol gittiğimi ama yine de hız yapmadığımı bilirim. Şehirler arası yollarda bile araçla hız yapan biri değilim..

Ha bu demek değil ki adamlar bunu kafasına göre yazmış. Elbet ben ya da aracımı emanet ettiğim biri bu kuralı ihlal etmiş. 2009 yılında da kime verdim hiç hatırlamıyorum. Benim derdim cezaya itiraz etmek değil, tebliğ etmedikleri için kat be kat fazla ödemek..

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Hocam şöyle söyleyeyim, kemer takmadan arabayı yerinden kıpırdatmam, trafik ışıklarda sarı yanıyorsa aman kırmızı olmasın diye basmaya çalışmam, takip mesafesini kesinlikle şaşmam, hız limiti 90 olan yerde 80'den fazla basmam, hele ki hızdan nefret ederim. Hollanda Almanya arasındaki otoyolda özellikle Almanya otoyolunda sol şeritte hız sıkıntısı olmamasına rağmen 120 hız limiti olan yerde 110'a sabitleyip saatlerce yol gittiğimi ama yine de hız yapmadığımı bilirim. Şehirler arası yollarda bile araçla hız yapan biri değilim..

Ha bu demek değil ki adamlar bunu kafasına göre yazmış. Elbet ben ya da aracımı emanet ettiğim biri bu kuralı ihlal etmiş. 2009 yılında da kime verdim hiç hatırlamıyorum. Benim derdim cezaya itiraz etmek değil, tebliğ etmedikleri için kat be kat fazla ödemek..
    yanlış anlamayın ben hızlı gittiğinizi ima etmek istemedim, trafik cezası olmadığını düşündüğünüz için söyledim ancak amacımı aşmışım

Kafasına göre yazma olmaz ama başka bir plakayı yanlış okuyarak ceza size kesilmiş olabilir.

ben prosedürün farlı olduğunu düşünmüyorum, daha doğrusu tebligatın uygun yapılmadığı durumlarda cezanın iptali mümkündü o yüzden öyle yazdım. tabii dediğim gibi ceza muhtara tebliğ edilip size ulaştırlmasa bile tebliğ edilmiş sayılıyor böyle birşey varsa tamamını ödemeniz gerekicek, yoksa ilgili itiraz süreci başlıcak.

Kolay gelsin
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Sayfa 1/2 12 SonSon