Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
51 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Yeni şöförüm trafiğe çıkmaya cesaret edemiyorum heyecanlanıyorum normal midir?

A B
    Wisdom Words Kronokrator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 80

arabanın, uzuvlarından biri olduğunu hissetmeye çalış. sakin, rahat ol. o senin bir parçanmış gibi düşün. beynin nasıl kollarını hareket etmeni sağlıyorsa, arabaya da hükmetmeli.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

Alıntı sundown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim gibi enseye tokat yiyeye öğrenmelisin ilerleyen dönemlerde seni çok dikkatli bir şöför yapar
    aynen valla çok ağlayıp el frenini çekip kaçmışımdır...ellerine sağlık Babam benim tavsiyem gece kullanmaya başla daha iyi olur...
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

sakince stres yapmadan kendinize güvenli bir şekilde kullanmaya başlayın =) mümkün olduğunca düzlüklerde hafif hafif gazı direksiyonu yoklayın olabildiğince..hem aracı tanımanıza,hem elin ayağın alışmasına,hemde tepkilere karşı tecrübe etmeye başlarsınız =)
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

asla bir korkunuz olmasın trafik de kullanmaya özen gösterin araca kesinlikle kasko yaptırın vurursam çarparsam korkusuyla zor öğrenirsiniz...
    Keyif BMW'Dir...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda Atsiz
    ardatsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 22

Boş bir yerde dur kalklara çalış ayağın debriyajı kavrasın özellikle hafif meyilli yerlerde gerisi kendi kendine gelişir zaten,yanında birde arkdaşın olsun bilen biri,tek çıkma yanında biri olursa kendine güvenin gelir,alışana kadar teybi kıs yada hiç açma

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eray ALTINDERE
    eray124 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34VG3762
    Edilen teşekkür: 5

Tokyo drift filmini izle sonra tak kemerini gerisi gelir =))

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Usta şöför yada iyi şöför olmaya gayret etme kendine ve başkalarına zarar vermeden uyulması zorunlu trafik kurallarına uyarak sakin bir şekilde otomobilini kullanmayı öğren yeter. Heyecanın çok ise yanına birilerini alarak değilde tek başına kullanmanı ama önce gaz,fren,debriyaj,kavrama,vites,dönüş açısı ve sinyal kolu hakkında bilgi edin. Kendine ve başkalaraına zarar vermeyeceğin hareket halinde iken seni taciz edenlere (yavaş gidiyorsun stop ediyorun trafiği tıkıyorsun diye kornaya basarlar selektör yaparlar el kol çıkartıp hareket çekerler kendileri analarından otomobil içinde çıkmışlar ya sabredip anlayış gösteremezler) kulak asmayacağın yerleri tespit edip oralar da çalış. Şöför koltuğuna oturduğunda kağıt üzerindeki kurallardan çok kendini en rahat hissedeceğin şekilde bir oturuş pozisyonu al ama koltuğuda yatak gibi kullanma, direksiyon ile arandaki mesafeyi iyi ayarla onu tutarken kendini çok kasma çok da rahat bırakma. Seyir halinde iken yolu değil iki şerit çizgisinin arasında sana ait olan şeridi ortala.

Bu iş tavsiye ile bir yere kadar kendine inanıyorsan ben bunu yaparım diyorsan sorun bitmiştir zaten..

Kazasız hatasız keyifli sürüşler..

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki trafikten uzak dur diyorsunuzda trafik olmayınca nasıl öğrensin? pratik yapması lazım düz yolda dur kalkla olmaz
    Trafikte kullanmamak duz yolda dur kalk yapmak degildir, gece trafigin sakin oldugu saatlerde rahatca cikilip pratik yapilabilir, 15 yasimdan beri arac kullaniyorum burda (kullaniyorum derken cocuklugum araclarinin canina okumakla gecti elfreninden tam gaz geri spinle ile lastik yakmaya kadar yapmadigimiz sey kalmazdi) simdiye kadar hic ogretmediysem 50 kisiye arac kullanmayi ogretmisimdir, kullanan kisinin guveni yerine gelene ve hem kendisinin hemde ogreten kisinin trafikte kullanmaya hazir oldugunu hissedecene kadar trafikten uzak durmasi en sagliklisidir, ben yaptim oldu ile olacak is degildir sonunda karsindaki insani oldurebilir yada sakat birakabilir. Gecen yaz universiteden bir hocama arac almasinda yardimci oldum gittik 0km gp aldik adam daha arabanin marsina basmasini bilmiyordu ehliyetini yeni almis geceleri saat 3 gibi cikip antrenman yapa yapa ogrendi kullanmasini, siz kirmizi isikta duruken panik yapip fren yerine gaz pedalina basip arkadan tepenize ciktiklarinda anlarsiniz nedemek istedigimi, yaziktir gunahtir insanlara gaz verip yanlis yonlendirip hem kendi hemde baskalarinin canini yaktirmaya hakkiniz yok.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Araba kullanmaya başladığım ilk zamanlardı. Ankara Kızılay meydanında kırmızı ışıkta gece 24 suları arabayı stop ettirdim. Gecenin bir yarısı arkadaki taksici kornaya aralıksız asılmaya başladı. Hatırladığım abimle beraber adamın camını yumrukluyorduk Derdin ne senin arkadaşım ne istiyorsun dediğimi hızımı alamayım adamı birde polise şikayet ettiğimi hatırlıyorum Oluyor böyle şeyler

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir-1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 66

şehirdışında pratik yaptıkdan arabanın huyuna suyuna hakim oldukdansonra şehir içine çıkmakta fayda var korkma kurarlara uy yeter ondan sonra trafik senden korksun o sana uysun hayırlı olsun

ercan topcu
    black8555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

cocuklugunmdan berı arabalara duskunumdur 6 sene bekledım arabam olması ıcın hayırlısıyla aldım ve cesaretımı alıp bunu basarıcım baska yolu yok sızlere cok tesekkur ederım

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

dostum bence öyle sakin böyle sakin kullan tavsiyeleri yerine biraz direksiyon dersi al. sonuçta acemiysen yalnızca kendini değil, karşı tarafı da riske atıyorsun. istanbul trafiği de öyle kolay değil, Avrupa da kaza yapmak için gerizekalı olmak gerekiyorken, en deneyimli şöför bile kaza yapabilir istanbul'da, çünkü her türlü denyo sürücü var ne yazık ki. ha illa kendim sürcem diyorsan yeni araç sürme bence. özellikle sakın iş saatlerinde sakın sürme, çünkü özellikle E-5 yolu "kim önce atlarsa yol onundur" mantığı ile işlediğinden kaza yapmamak bence şans. (o yüzdendir ki kartal-gebze arasında işe gidip gelirken E-5te birkaç ayda ay bir iki kaza görüyorum) sonuçta doğru sürmek kadar profesyonel olup, kaza yapma riski olduğunda o kazayı yapmamak kadar deneyimli olmak da önemli.

çok yeniysen insanlar çok sabırsız olabilir acemi sürücülere karşı. o yüzden önce direksiyon dersi al, zira bazen acemi bile olmadığında karşı sürücü insana kafayı yedirtebiliyor.

Onur ÖZLÜK
    Hiperaktif onorom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 RA 975
    Edilen teşekkür: 112

Normaldir....
    Çık Depeme Bak Garşıya !
    Vur Gafama Yi Beynimi !

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

Durma,stop etmeden kalkma aşamalarını illaki geçmişsindir.boş yola bağa bahçeye gerek yok.ehliyetimi aldığım an ki o ana kadar köy yollarında kullandım e-5 e dalmıştım Murat 124 ile
    sakin trafikle başla önce.önce bol dikkat,serinkanlılık ve acemiliği atana kadar kurallara sıkı sıkıya uymaca.usta olduktan sonra neşene göre kardeşim

Grey Goose ...

MEHTAP DANIŞIR
    cesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

bendede aynı korkular vardı burdaki arkadaşlar saolsun çok destek oldular özelliklede özdem ve zak bende tek çıkarak ğrendim yanımda biri varken ona güveniyodum bide şaşırıyodum şimdi gene birsürü eksiğim var ama inş. onlarıda yenicem .

23. Bu mesajı için 2 kişi cesur'ye teşekkür etti:

Burak Coşkunırmak
    Burak Coskunirmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 29

benden de sana bi tavsiye nacizhane.. arabanın ilk kuralı kaldırmaktır. sen gerçi o evreyi aşmışın sanırım ama muhtemelen yokuşlarda kaydıracam diye korkuyosundur.. eğer ki arabayı dik bi yokuşta hafif kaydırarak kalkmayı öğrenirsen gerisi ztn çorap söküğü gibi gelir.. bu arada unutma dik bi yokuşta el freni çekmeden ben arabayı hiç kaydırmadan kaldırabilirim diyen şoför yalan söylüyordur.. ya hillholderı vardır ya el freni çekmiştir kaydırmıosa..

Burak Coşkunırmak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

bunun için de tavsiye edebileceğim gzl bi mekan var.. dragosa git orda güzel dik yokuşlar var boş da oluyo.. bikaç arkadaşıma araba kullanmayı ben öğrettim canavar gibiler şimdi.. bitanesi de bayan fena kullanıo.. nerdeyse boynuz kulağa geçecek..

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı Burak Coskunirmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benden de sana bi tavsiye nacizhane.. arabanın ilk kuralı kaldırmaktır. sen gerçi o evreyi aşmışın sanırım ama muhtemelen yokuşlarda kaydıracam diye korkuyosundur.. eğer ki arabayı dik bi yokuşta hafif kaydırarak kalkmayı öğrenirsen gerisi ztn çorap söküğü gibi gelir.. bu arada unutma dik bi yokuşta el freni çekmeden ben arabayı hiç kaydırmadan kaldırabilirim diyen şoför yalan söylüyordur.. ya hillholderı vardır ya el freni çekmiştir kaydırmıosa..
    ben kaldırırım abi kursta hoca bi taktik öğretmişti gram kaydırmam hemde el freni felan çekmiyorsunuz

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

@mert yarım debriyaj mı la dediğin ?
    TSİ Jetta.

Burak Coşkunırmak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

o dediğini anca yarım debriyajla yaparsın onu yaparsan da baskı balatayı eline alırsın..

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon