Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: Pardon Harçlar mı Kalkmıştı ? Bir ülke ile bu kadar dalga geçilmez.

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Harç değil, katkı payı.
    Faiz değil, kâr payı.
    Zam değil, güncelleme.
    Şehit değil, kelle.
    Gemi değil, gemicik.
    Torpil değil, referans.
    İşçi değil, taşeron.
    Memur değil, sözleşmeli kamu çalışanı.
    Çok yakında da Terörist değil; gerilla... mücahit... halk kahramanı (olmaz demeyin süreci izleyin Fransa'da 3 terörist öldürüldü sanırsın ki bizim Büyük Elçi öldürüldü.)
    Konu alperd tarafından (17/01/2013 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: "kâr payını" ilave ettim daha çok var da neyse...
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

2. Bu mesajı için 2 kişi alperd'ye teşekkür etti:

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın A. Çağ bey,

Benim kimseyle hiç bir derdim yok, bende müslümanım müslümanla ne derdim olabilir? Bırakın müslümanı benim hiç kimseyle derdim yok, sizle de yok ve olmaz da zaten. Benim derdim "namussuzca yapılan işlerin üstünün baş örtüsüyle kapatılması." İzah edebildim mi? Bu para isteyen üniversite yönetimlerinin okulları nasıl ticarethaneye çevirdiklerini redhack ortaya çıkardı, vaktiniz olursa girin bakın.

Devam edeyim, siyaset karıştırmayın diyorsunuz, peki yakın zamanda gelecek yeni vergi paketiyle, eşinize aldığınız araba için, varsa çocuğunuza verdiğiniz para için devlete vergi ödeyeceğinizi biliyor musunuz? Bundan içiniz rahat mı? Bunları konuşmayalım mı? İtiraz etmeyelim mi? Hakkımızı aramayalım mı beyefendi? Siz devleti sırtınızda taşımaktan memnun musunuz? Açlık sınırının altındaki maaştan vergi alınmasına vicdanınız bir şey demiyor mu? Milletvekillerinin aldığım maaş vallahi yetmiyor demesine kızmıyor musunuz? Siz bu memleketin sahibi değil misiniz? Siz kimsiniz ben kimim? Hepimiz bu vatanın evladı değil miyiz? Neden siz ben diye bizi ayırıyorsunuz? Ben bugüne kadar bu forumda veya dışarda kime hakaret etmişim? Kimi hakir görmüşüm? Neden konuşamıyoruz? Neden birbirimizi dinleyemiyoruz? Benim hakkımda gelmek çok kolaysa neden kimse gelemiyor da yıllardır aynı şeyleri söylüyorum? Neden olaya birilerinin hakkından gelmek olarak bakıyorsunuz? Ve son olarak size şunu soracağım izninizle?

Bu memlekette benim göremediğim ama sizin gördüğünüz iyi olan ne var?

siz o zaman bu memlekette yaşamıyorsunuz. devlet eskiden de vergi alırdı, paralar hortumculara giderdi, IMF e giderdi, üç beş dönme ailenin kasasına girerdi... şimdi yapılan yolları, hastaneleri, hepsini geçtim yurdun dört bir yanında restore edilen ecdad eserlerini göremiyorsanız, hakikaten körsünüz demektir. ilerleme parasız mı olacak? devlet vergi almazsa bunları nasıl yapacak? zamanının çok biln babasının emekli ettiği 40 yaşındaki adamın emekli maaşını neyle ödeyecek?

yağlı tohumlar önünde ( o nedir hatırlayan, bilen var mı? ) iki kilo çiçek yağı için annesiyle beraber saatlerce sıra beklemeyen, elbette değişimin nasıl olduğunu, neyin iyiye gitiğini göremez.

moderatör olunca ciddiye alıyor ve yazdıklarını okuyorum. sizi sadece uyarmak istedim. hükümeti eleştirme hakkınız var, hepimiz eleştiriyoruz, ama bunu yapmak için dayandığınız noktaları gözden geçirmenizde fayda var, sadece bunu söylüyorum.

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazıdan anladığımız şu ki: müslümanlık = hükümet

Bu durumda hükümet yanlısı olmayan ama müslümanım diyen arkadaşlar, biz yalan hayatlar yaşıyoruz, demek ki farkında değiliz. Kutsal kitabın neresinde yazıyor Amerikan kucağında müslümanlık, bir de bunu açıklayabilsek...
    ben bu amerikan kucağı hikayesini çok duydum, çok da sıkıldım. siz kendinizi birinin kucağına oturmaya layık görüyorsanız diyeceğim bir şey yok. son otuz yıldır sizin tabirinizle kucağa oturmamış bir hükümet yok zaten, o açıdan bakarsak... ama ben o açıdan değil de bu açıdan bakıyor ve diyorum ki ; sanki masummuş, her vazifesini doğru ve eksiksiz yapan yurttaş numarası yapmayı bırakmazsak ve kendi hatalarımızı görmezsek elbette hep birilerinin kucağında olduğumuz yalanına sığınızır. zira kolayı budur, hep birileri düğmelere basar, biz de seyrederiz. zaten buna inananın ilerleme görmemesi de normaldir.

ben asla müslümanlık hükümete eşittir demedim. bunu kasdetmedim bile, aksine bunu diyeni eleştiriyorum. her müslümanın yaptığı hata hükümetin hatası mıdır? her müslümanın hatasından hükümet mi sorumludur? ya da tam tersi cümle müslüman bu hükümetin hatalarının bedelini ödemek zorunda mıdır?

eğer değilse hükümeti eleştirmek için niçin başı kapalıları, namaz kılanların ya da yaptığını iddia edenlerin hataları kullanılıyor?

Alıntı gmy1706 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müslümanlık buysa? Ben Müslüman değilim arkadaş...

Rabbim bilir beni...
    Allah sizi ıslah etsin, ne dediğinizin farkında bile değilsiniz.

Alıntı BBYILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakkımızdan gelmek derken ?

Arkadasın yazısında Turbanlı yada Basortululerle bir alaka goremedim.

Kaldı ki o kızları tanıdıgını ve onların cemaaitin kontrolunde oldugunu soyluyor.Madem cemaat bunlara her imkanı veriyor bari maddi olarakta yardım etsinler açlıktan bitap dusmusler diyor.

Ben boyle anladım sen neresinden anladın ?

Hakkımızdan gelmek sözüne gelince ;
    Elinden geleni ardına koyma...Bakalım ne yapacaksın ? Paşalarımız gibi aydın gazetecilerimiz gibi bizidemi içeri attıracaksın ?

Bu bizim için şeref ve onurdur.Bugunlerde bu iki kelimenin kavramını bilmeyenler bunun ne oldugunu anlayamazlar.
    arkadaşın yazısındaki alakayı anlamak için onun yazılarının br kısmını hatırlamak gerekir. katkı payı ile evde kalan kızın bayılması arasındaki alakayı anlayabiliyorsun da benim yazdıklaımdaki alakayı mı anlayamıyorsun? o zaman ciddi bir sorunun var, hekim tavsiye ederim.

hakkından gelmek, laf ile olur. korkma, seni benden başka ciddiye alıp da başına iş açan olmaz. işte dediğimi yapıyor, beni ******** ve onursuz olmakla suçluyorsun, komik bile değilsin, düştüğün duruma bak , sıkışınca şeref onur vesaire... ne kadar sığ , ne kadar kaba...çok yazacak şeyim var ama değmezsin... yazık!

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz o zaman bu memlekette yaşamıyorsunuz. devlet eskiden de vergi alırdı, paralar hortumculara giderdi, IMF e giderdi, üç beş dönme ailenin kasasına girerdi... şimdi yapılan yolları, hastaneleri, hepsini geçtim yurdun dört bir yanında restore edilen ecdad eserlerini göremiyorsanız, hakikaten körsünüz demektir. ilerleme parasız mı olacak? devlet vergi almazsa bunları nasıl yapacak? zamanının çok biln babasının emekli ettiği 40 yaşındaki adamın emekli maaşını neyle ödeyecek?

yağlı tohumlar önünde ( o nedir hatırlayan, bilen var mı? ) iki kilo çiçek yağı için annesiyle beraber saatlerce sıra beklemeyen, elbette değişimin nasıl olduğunu, neyin iyiye gitiğini göremez.

moderatör olunca ciddiye alıyor ve yazdıklarını okuyorum. sizi sadece uyarmak istedim. hükümeti eleştirme hakkınız var, hepimiz eleştiriyoruz, ama bunu yapmak için dayandığınız noktaları gözden geçirmenizde fayda var, sadece bunu söylüyorum.

ben bu amerikan kucağı hikayesini çok duydum, çok da sıkıldım. siz kendinizi birinin kucağına oturmaya layık görüyorsanız diyeceğim bir şey yok. son otuz yıldır sizin tabirinizle kucağa oturmamış bir hükümet yok zaten, o açıdan bakarsak... ama ben o açıdan değil de bu açıdan bakıyor ve diyorum ki ; sanki masummuş, her vazifesini doğru ve eksiksiz yapan yurttaş numarası yapmayı bırakmazsak ve kendi hatalarımızı görmezsek elbette hep birilerinin kucağında olduğumuz yalanına sığınızır. zira kolayı budur, hep birileri düğmelere basar, biz de seyrederiz. zaten buna inananın ilerleme görmemesi de normaldir.

ben asla müslümanlık hükümete eşittir demedim. bunu kasdetmedim bile, aksine bunu diyeni eleştiriyorum. her müslümanın yaptığı hata hükümetin hatası mıdır? her müslümanın hatasından hükümet mi sorumludur? ya da tam tersi cümle müslüman bu hükümetin hatalarının bedelini ödemek zorunda mıdır?

eğer değilse hükümeti eleştirmek için niçin başı kapalıları, namaz kılanların ya da yaptığını iddia edenlerin hataları kullanılıyor?

arkadaşın yazısındaki alakayı anlamak için onun yazılarının br kısmını hatırlamak gerekir. katkı payı ile evde kalan kızın bayılması arasındaki alakayı anlayabiliyorsun da benim yazdıklaımdaki alakayı mı anlayamıyorsun? o zaman ciddi bir sorunun var, hekim tavsiye ederim.

hakkından gelmek, laf ile olur. korkma, seni benden başka ciddiye alıp da başına iş açan olmaz. işte dediğimi yapıyor, beni ******** ve onursuz olmakla suçluyorsun, komik bile değilsin, düştüğün duruma bak , sıkışınca şeref onur vesaire... ne kadar sığ , ne kadar kaba...çok yazacak şeyim var ama değmezsin... yazık!

Neyi kabullenemiyorsun ?

Madem burada değmez durumdayız bizim gibilerde cok mesela GidinArabistanda yasayın ?

Bak arkadasım kimin neye değip kimin neye değmeyeceğini bilen bilir.

Vatana ne yararınız olmus ki zarardan baska...

Biz bu devletin basındakilerinde onun arkasındaki saksakcılarında amerikada ki sozde muslumanında ne oldugunu senden iyi biliyoruz.

Çunku bzim kafamızı beynimizi yıkamadılar.

Ha bu arada ben sizleri kaale almıyorum.Cunku bu vatan sizlerin basamağı ama bizlerin toprağı.

Ben bu vatan için ATAMIN yolu için gereken herseyi yapıyorum.Yeri geldi senin kaale almaz dediklerinde beni kaale aldı...

Ama olay su ki biz sizleri kaale almıyoruz.Cunku kaale alınacak bir yanınız yok.Ancak sizin yolunda olduklarınız el oper biat eder...Bizler el opmeyiz optugumuz tek elde Anamızın babamızın atamızın elidir..

Bizler cemaat evleri acarak din sömürüsü altında kimseye yardım etmeyiz...

Bizler sizler gii. değiliz.Ama sizler bizim gibi asla olamazsınız...

Elhamdurullah MUSLUMANIM.

Ama Laiklik nedir biliyorum.Din ve Devlet işlerinin birbirinden ayrı olması gerektiğinin farkıdnayım...

NOT:Ödediğim hiç bir vergiyi helal etmiyorum.Cunku nereye gittiklerini bilen biliyor.
    Konu Misafir046 tarafından (17/01/2013 Saat 12:10 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesajı için 2 kişi Misafir046'ye teşekkür etti:

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Allah sizi ıslah etsin, ne dediğinizin farkında bile değilsiniz.!
    Herşeyi idrak etmişsiniz maşşallah size. Valla işinize geldiği gibi yorumlayıp çevap yazmışsınız.

Allah sizi islah etsinde, belki aklınız başınıza gelir doğru yolu bulursunuz.

İnanın ben sizden daha müslümanım.

Ziyaretçi033
    Ziyaretçi Ziyaretçi033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir vatandaşla, Salamon ortak olmuşlar, baya bir yol katetmişler, işler büyümüş, zenginleşiyorlar, Salamon uyanık.
    Ortaklığı bozalım diyor.
    Vatandaşta tamam diyor.
    Salomon nerde iyi dükkan, ev - arsa - tarla varsa kendine seçiyor tabi

S: X yerdeki ev bana Y yerdeki ev sana
    V: Öp beni Salamon.

S: X yerdeki dükkan bana Y yerdeki dükkan sana

S: X yat bana Y yat sana

S: X Araba bana Y araba sana

Mal paylaşımı biter,

Salamon vatandaşa der.

S: Yahu neden her paylaşımda "Öp beni Salamon" diyordun?
    V: Ben sevildikçe öpülmekten çok hoşlanıyorum.

Erkin KURTULUŞ
    ErkinuA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Plaka
    34 UHB 22
    Edilen teşekkür: 25

Nasıl oluyorda akpliler ile yapılan her tartışma dönüp dolaşıp ben müslümanım
    sen değilsine geliyo anlamadım
    çok iyi yapıyorlar bu işi her tartışmayı din ile harmanlamayı

Nelson mandelanın bi hikayesini dinlemiştim
    bu yapılanları görünce hep o aklıma gelir

mandelaya bir muhabir sorar sizin ülkenizde toplumun %95 i siyahi ama nasıl oluyorda iş sahipleri patronlar hep beyaz ??

Mandelanın cevabı ise beyaz ırk bizim ülkemize misyoner olarak geldiler

bize hristiyanlığı anlatıp tanıttılar yılllar içerisinde bizim halkımız hristiyanlığı tanımaya çalışırken

ülke elimizden gitti

şimdi biz hristiyan olduk

onlarda patron oldular ...

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

konumuz üniversite öğrenci harçlarının geri getirilmesi

alper demir
    alperd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Babamla bir arkadaşı münazaraya tutuşmuş.
    İş ciddiye binmiş ikisi de belgeler, gazete küpürleri, tablolar vs. toplayıp gelmiş.

Konu 2B Orman Arazileri ve Yabancıya Toprak satışı.

Babam: toprakların satılması milletimiz için iyi olmaz, İSRAİL bu şekilde toprak alımı ile kuruldu diyor.
    Arkadaşı: tek toprak satan ülke biz miyiz bütün ülkeler satıyor onlara neden bir şey olmuyor diyor.
    Babam: o ülkeler toprağın Tapusunu, malikini vermiyor 30 veya 50 yıllığına kullanım hakkını satıyor diyor...

Bu konu böyle uzuyor sonunda babam münazarada üstün gelince arkadaşının son dediği ve olaya nokta koyan cümle şöyle:

"Ne olursa olsun biz iktidarız ve bunları satacağız siz de hiçbir şey yapamayacaksınız!"

Yorumsuz.
    Alper DEMİR

2005 model Honda Civic HB AT 1.6 ies (Aralık 2012...)
    2009 model GP 1.3 mjet Active (1 yıl)

2006 model Meriva OPC (2 yıl)
    1995 model Vectra GT (2 buçuk yıl)

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Ben daha da cevap vermeyeceğim size beyefendi. Gerek yok.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

ALPARSLAN CANBOLAT
    alparslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 28

https://www.trthaber.com/haber/gunde....htmlModeratör Ömer BEDİR beyin dediği gibi konu başlığı harç parası ve katkı payı idi. Ben bu noktada sadece bilgilendirmek istiyorum arkadaşları. YÖK ün hazırladığı taslakta Katkı payı adı altında alınacak para 4 yıllık üniversiteyi 7 yılda bitiremeyenlerden alınacak şeklinde tanımlanmıştır. Yani okulunu zamanında bitirenler için hiçbir sorun yok. Ancak 4 yılı 7 yıla uzatanlar geçerli. Yukarıdaki linkten haberin ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.Dolayısıyla bir konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan yerli yersiz birbirimizi kırmayalım. ve yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALPARSLAN CANBOLAT
    alparslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 28

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

ben suan 7.sınıftayım ama dönem başında okul katkı payını ödememiştim sadece o da 42 liraydi
    [
    060410008-ÖMER BEDİR Harç Bilgileri
    Dönemi Toplam Miktar Okul Payı Yatıracağı Miktar Yatan Miktar
    2012-2013-GÜZ 0,00 0,00 142,00 142,00
    2011-2012-BAHAR 142,00 42,60 184,60 184,60

O zaman benim bu yasaya göre 7. sınıfta olmama rağmen yatırdığım 142 lirayı geri isteme hakkım varmı sizce ?
    Konu omer06 tarafından (18/01/2013 Saat 18:21 ) değiştirilmiştir.

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazıdan anladığımız şu ki: müslümanlık = hükümet

Bu durumda hükümet yanlısı olmayan ama müslümanım diyen arkadaşlar, biz yalan hayatlar yaşıyoruz, demek ki farkında değiliz. Kutsal kitabın neresinde yazıyor Amerikan kucağında müslümanlık, bir de bunu açıklayabilsek...
    türkiye laiktir ve laik kalacaktır.

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

haram zıkkım olsun çoluğundan çocuğundan çıksın verdiğim paralar. sadece harç değil bütün herşey için söylüyorum bunu.
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Alıntı Semih Kurtulmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haram zıkkım olsun çoluğundan çocuğundan çıksın verdiğim paralar. sadece harç değil bütün herşey için söylüyorum bunu.

Al benden de O kadar..

murat su
    ares86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 15

Geçenlerde bir bakan bir açıklama yapmıştı krizdeki ülkelere sesleniyorum krizden çıkmak için sigaradan alkolden fazla vergi alın hadi onu anladık hiç karşı çıkmam alsınlar e be kardeşim benzinin mazotun hali nedir kdv yetmio ötv nedir hadi oda girdi (kusura bakmayın ama öyle) ekmekten bile aldığın bu vergiler elmasta niye yok ben mi tersim bu ülkemi anlamadım ben hükümet falan da demicem bazıları kalkıp bunu akp mi yaptı dio bende diyorum ki o zaman o düzeltsin ama yok bakanında dediği gibi vergi al devlet yönet tabiki iyimser tablo olur. Her zaman söylerim biz dünyanın en zengin ülkesiyiz benim puntoya verdiğim parayla avrupada 2 tane alınıyo demekki bizde çok para var 1 tane kendime 1 tanede başbakana alıyorum e ne diyeyim oda benim bahşişim olsun...

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ötv Deprem nedeni ile bize gecirilen ve bir önceki hukumetten sonra akp'nin bize devam ettirdiği (gecirdiği) vergidir.

Senelerdir alınan ÖTV'ler bir havuza toplansaydı yaklasık 13 sene oldu emin olun 4 Turkiye Bastan asagı kurulurdu.

Mecliste 180 Bin liraya oda yaptıranlar,
    Milletvekillerine sınırsız akaryakıt
    Milletvekillerine sınırsız tel gorusmesi
    Milletvekillerine + 4,000 tl daha yıpranma maası verenlere
    15 milyar cari acıgı vergiler ile kapatmaya calısanlar
    Ulkenin tum devlet malını ozelleştirenler
    ve ATATÜRK'ü yok etmek isteyenler

SİZE BU VATAN NAH KALIR...Hakkımı helal etmeyi bırakın allahlarından bulsunlar...

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/2 İlkİlk 12