Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 21 ile 33 arası

Konu: Bakanlık Pis Damacanaların Bir Kısmını Açıkladı

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

temiz su var mı ki ??? eğer erikli bile kirli cıkmışsa ooo mahalledeki kırk yıldır aynı paslı borudan akan suyu da incelesinler???? bide su lağım olayına karşıyım cok... bizim reyting delisi ikinci tv kanallarımızın diline düştüyse bu iş.... yandık... bu ülkede içilecek su yokmuş ben bu isten bunu anladım... yagmur suyu mu biriktireceğiz biz???
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şunlarda bakanlığın kaynaktan değil bayilerden alınıp da sonuçları kötü çıkanlar. Hemen hepsi var.
    İbrahım ekledıgın resımlerın altına alıntıdır yazıp kaynagını acıkla ıstersen basımız ya yorumdan ya karsı fırmanın tehdıtı ıle donuyor zaten

Evet Damla su oldu. Turkuaz iken üzerinde doğal minerali su yazmaz, işlenmiş su yazardı. Cola turka ilk çıktığında cola turka satmayıp sadece coca cola satan marketlere bedava verilirdi bu susumsu şey. Damla su olunca sapancadan bir yer alındı ve günlerce gazetelerde haberler çıktı sapancadaki yer coca colaya peşkeş çekildi diye.
    peşkeş çekildi ^fırmayının ıtıbarını zedeleye bılır dıye uyarı gelmesın sonra Ibrahım :=

devamı
    Sıctık vallahı ıcecek su yok pıyasada bune laa bu arada Ankara dakı hıc bır fırma yok ne ıss
    Konu ZAK1980 tarafından (04/08/2012 Saat 23:38 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbrahım ekledıgın resımlerın altına alıntıdır yazıp kaynagını acıkla ıstersen basımız ya yorumdan ya karsı fırmanın tehdıtı ıle donuyor zaten

peşkeş çekildi ^fırmayının ıtıbarını zedeleye bılır dıye uyarı gelmesın sonra Ibrahım :=

Sıctık vallahı ıcecek su yok pıyasada bune laa bu arada Ankara dakı hıc bır fırma yok ne ıss
    Doğru diyorsun. Her türlü hukuksuzluğu yaparlar biz garibanlara çatarlar. resimleri sildim.Kaynaklarım sağlık bakanlığının.
    https://www.thsk.gov.tr/tr/index.php...denetim-raporu
    Konu ibrahim06 tarafından (05/08/2012 Saat 00:19 ) değiştirilmiştir.

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erikli ve Eskişehirin kendi markası kalabak kullanıyoruz... ikisinden de memnunuz...
    eser içmeye devammı edeceksin yani anlamadım

Misafir047

valla hala bir kaç arkadaşım ve forudakiler ne hikmetse almaya devam ediyorlar özellikle mehmete şaşırdım kalabak markası suyu almaya devam etmesine ben şahsen kesinlikle almam zaten kim kendi firmasını kötüler ki bundan bimdeki saka suyu almaya karar verdim

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eser içmeye devammı edeceksin yani anlamadım
    Erikli ve kalabak sular kaynağı pis olanlardan değil. sadece yolda geçen zaman ve satış bayilerindeki bekleme koşullarından mikrop oluşmuş. Bu şekilde saka su da var. en mantıklısı damacana kullanmamak tek kullanımlık şişe kullanmak. bemn de saka su kullanıyorum

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir047

Erikli ve kalabak sular kaynağı pis olanlardan değil. sadece yolda geçen zaman ve satış bayilerindeki bekleme koşullarından mikrop oluşmuş. Bu şekilde saka su da var. en mantıklısı damacana kullanmamak tek kullanımlık şişe kullanmak. bemn de saka su kullanıyorum
    ibrahım sağlık bakanlığı bekleme koşullarından dolayı ugunsuzluk vermemiş dolum tesislerinden dolayı uygunsuzluk verdi kaldıki diğer firmalar neden uygunsuzluk almadıda karluk veya kardelen gibi firmaların suları dolum tesislerinden kötü koşullarından kaynaklanıyor kaldıki kaynağı temiz olsa nolur olmasa ne olur saka daki sularda güneşte bekliyor güneşte beklemeyen su markası yok maarisef

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ibrahım sağlık bakanlığı bekleme koşullarından dolayı ugunsuzluk vermemiş dolum tesislerinden dolayı uygunsuzluk verdi kaldıki diğer firmalar neden uygunsuzluk almadıda karluk veya kardelen gibi firmaların suları dolum tesislerinden kötü koşullarından kaynaklanıyor kaldıki kaynağı temiz olsa nolur olmasa ne olur saka daki sularda güneşte bekliyor güneşte beklemeyen su markası yok maarisef
    İşini düzgün yapan ve yapmayan dağıtıcalar var.

Bizim akrabalarımız yapıyor Altınpınar su getiriyorlar, 2-3 bayi birleşip kendi araçları ile alıyorlar, güneş almayan bir dükkanları var gölgede depoluyorlar.
    ** İşin güzel tarafı, Gelen su max 2 gün duruyor, 2-3 günde bir gidiyorlar çatalcaya azar azar alıyorlar.

Yani su alacağınız yeri de gidip görebilirsiniz.

**Benim ofis tek kişilik, sırf bu yüzden damacana su alamıyorum.
    Damacana almış olsam eğer, emin olun ki son kalan 2-3 litre suyu inceleseler listeye girer O yüzden BİM den özkaynak alıyorum ofis için.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Bu iste bir bit yenigi var gibi...

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

batuhan gündoğdu
    batgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

izmir karşıyakadaki izmirsu dada çıkmış.yıllardır orradan su alıyorduk..

Misafir047

yakında piyasalarda cam damacana çıkacak demedi demeyin

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

bakanlık dün 15 firmaya daha tekrar izin vermiş. Öncesinde de birer ikişer izin vermişti. Kısacası pis su kalmadı ne hikmetse. Konu başlığı '' Bakanlık pis damacanaları temizledi'' diye değişse yeridir.

https://www.trthaber.com/haber/turki...kti-52366.html

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

işim gereği söze edilen firmaların bir çoğunda bulundum (Kardelen, Buzdağ, Erikli, Nestle, Özkaynak, İdeal vs), konu her ne kadar damacana üzerine oynansa da ister istemez bahsi geçen firmaların tek kullanımlık şişelerini de etkilediği gibi üretimi durdurulunca zaten tek kullanımlık da üretilemiyor. Sonuçta örnek veriyorum Buzdağ firmasının adı açıklandığında kaç kişi gidip de sadece damacana da problem varmış diyip pet şişesini alır ki? Sözüm ona sağlık bakanlığının yaptığı testlerin hangi koşullarda yapıldıgını kaçımız biliyoruz? Kardelen firmasının yetkilisi ile görüştüğümde abi daha 20 gün önce numune aldılar hiç bir şey yok daha sonra baktığımız da adımız açıklandı diyordu bana??? Sağlık bakanlığı sadece uygunsuz diyor ama ne uygunsuz bakteri mi var, satış noktası mı uygunsuz, ph değeri etiketten mi farklı vs vs. Konuyu bağlamak gerekirse ben işin içinde biri olarak damacana kullanımına alternatif olarak tek kullanımlık damacanaları tavsiye ederim en azından içinizin rahat olması açısından ya da maliyet hesaplandığında çoğu firmanın 5-10 lt fiyatına baktığınızda 1 - 1,5 tl arası 5 lt fiyatları var. 4 ile çarptığınızda zaten damacana ücretine eşit ya da az çıkıyor ve içinizin sineceği tek kullanımlık, taşıması kolay vs bir su içmiş oluyorsunuz.

Teşekkürler, konu ile ilgili görüşlere açığım arkadaşlar.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12