18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Ankara Ostim İvedikte Patlama

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Standart Ankara Ostim İvedikte Patlama

Bugun ilk patlamayla sarsildik muthis bir ses ve toz bulutu sonuc 6 olu 25 yarali buyuk ihmalkarsizlik ve hala 2 kisiye ulasilamiyor..

2 patlama cok daha yakin bize torna ruhsatli dukkanda tiner imal ediyorlar yine ihmalkarsizlik sonucu ne enteresandir ki ayni gun yine patlama 4 olu her an artabilir 8 yarali ve iceride gaza mahkum mahsur kalan 15 kisi bu nedir ya denetlemeler adam gibi yapilsin onlemler alinsin yazik degilmi olen insanlara , sabah hanimlari operek kahvaltisini yedirerek gonderdi aksama tabutlari geldi allahim ne buyuk aci ikinci patlamada tanidigim insanlarda vardi allah yardimcilari olsun

Yorum yapan spikerleride kiniyorum misirla patlamalari nasil bagdaslastirdiniz pessss diyorum...

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

Ölenlere Allah rahmet eylesin,ailelerine de sabırlar diliyorum. Kara düzen çalışma şartları sona ermedikçe daha çok ocak sönecek.Allah herkesi korusun.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Çok üzücü 2 haber geldi bugün Ankara'dan,ölenlere Allah tan rahmet,yakınlarına sabır dilerim...

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Allah rahmet eylesin Ankara'nın kara günü bir günde 2 patlama.. Allah sabır versin ölenlerin yakınlarınaa..

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

ölenlere rahmet eylesin... insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

ölenlere Allah rahmet eylesin....iki patlama tesadüf mü bilmiyorum ama kafamı karıştırdı benim...

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Allah yaralılara şifa ölenlerede rahmet eylesin yakınlarınada sabır versin..
    İvedikdeki patlamayı duyunca aklıma ilk sen geldin mehmet kardeşim.
    BY Turbo SPORT 150 HP

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Allah'ım rahmet eylesin ölenlere,ailelerine de sabırlar versin.

TOLGA YILDIRIR
    PLaTiNuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 884

Ölenlere Allahtan rahmet yakınlarınaysa sabır diliyorum...
    Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründügün gibi ol...

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

gerçekten çok üzücü bir olay ölenlere gerçekten Allahtan rahmet diliyorum,yaralı insanlarımızı da biran önce şifa diliyorum

BULUT KARTAL
    kırmızı turbo bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 432

ölenlere allah rahmet eylesin, yakınlarına da sabır.
    obsessed the red

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Mehmet abi herzamankı gıbı Türk insanının işguzarlıgı işte önlem yok,denetim yok,insan hayatına deger verılmıyorkı ondan sonra cıkar işverenler,patronlar anlatır avrupada soyle insan degerlı boyle degerlı ,insan hayatı orada önemli dıye habıre anlatırlar konusurlar ama demezlerkı ya kardesım benımda yanımda onca ınsan calısıyor edıyor gerekli önlemı almaz isem su kaza olur bu olur ınsanlar yaralanır,ölür sakat kalır demezler kaza olur insanlar ölür sakat kalır kadermiş derler gecerler.Komur madenı coker ınsanlar ölür kader derler ya kardesım bu kader niye hep Türkü bulur neden 50 yıldır İngılterede,Fransada gocukten insanlar ölmüyor onların kaderi olmuyor da hep bıze hep bıze artık her suçu kaderin üzerine atmak yerine gerekli nlemi alırsak bızım kaderımızde degısır ölursekte gocukten ,ihmalkarlıktan ölmeyız
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Zeynel e katılıyorum.....

ama artık büyük işletmelerde is güvenliğine önem veriyor küçük işletmelerde malesef bu yok.

büyük işletmeler ISO 9000 kalite sistemi ve ISO 14000 çevre yönetim sistemi gibi OHSAS 18001 belgesi almaya başladı. OHSAS ise iş güvenliği ile ilgi bir standart getiriyor. işveren de artık çalışana her türlü güvenliği sağlamak zorunda..

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

İlk patlamada 6,ikinci patlamada ise 9 kişi daha hayatını kaybetmiş..Son ajanslara göre
    I ' m c a p u l i n g . . .

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

işverenlere suç bulmuyorum aslında , suçlular ama devlet belediye ve denetim görevlileri kadar değil ... adaların işi gücü yok zar zor geçiniyorlar devlet bu tip önlemleri almak için destek vermiyor üüstüne köstek oluyor ne bir vergi indiirmi ne can güvenliği destek projesi adamlara anca yapın deniliyor kapatsa olmuyor çalışsa olmuyor yanında çalışanları çoğu sigortasız adamlar iş olsun evimize ekmek götürelim tek önemli diil ne şartlarda olursa olsun çalışırız diyorlar ..(bazı işgüzar patronlar hariç) devlet teşvik etmeli daha fazla sigotalı çalıştırmak için sigorta primlerini ayarlamaları gerek bakın o zman sigortasız işci kalırmı , belediye denetim yapmaz ilgilenmez ne zman böyle bir olay olsa sıkı yönetim ilan eder tüm esnaflara cezayı keser şunun yok bunun yok yaz 1000 lira 2000 lira bu adamın parası olsa zaten bunların önlemini alır , belediye sen yat yat sonra iş işten geçtikten sonra denetim yap anca ceza keser başka bişi yok ...

bu işler son bulması için destek sart tüm firmaların güvenlik fizibilitelerini yap masraflarını çıkar bir fon oluştur ve öde firma bunu parça parça sana ödesin bu en büyük destektir, seçim zamanı oy istemeyi herkes biliyor bas basbağırıyorlar verginin alasını alıyorlar , ama iş icraata geldiğinde yetrli kaynakları yok .. ya sayacağım onlarca şey var ama rtük burayada el atar diye korkuyorum ...
    Olan oldu 15 kişi öldü onlarca yaralı allah rahmet eylesin , geçmiş olsun demekten başka bişi kalmıyor..

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

ölenlere rahmet diliyorum
    mekanları cennet olsun inş.
    iş yerlerinin denetimi belediye tarafından yapılması lazım ama yapan yok malesef
    geçenlerde arkadaşımın sanayide işi varmış birlikte gittik dükkana girdim içerde deterjan imalatı yapıyorlar dükkan dıştan camları falan boyalı kullandıkları malzemelere baktım adam sözde bulaşık makinası kireç çözüsü yapıyor kullandığı malzeme hafif soda ortam rezil kepaze kimyasal atıklar sokağa akıyor logara gidiyor çalışan işçilerde hiç bir sağlık önlemi güvenlik önlemi yok çalışanlar asit buharı soluyorlar denetim olmayan yerde herşey olur bu dediğim yerde birgün bidonun birinden nitrik asit akar diğerinden hypo akar dükkanın ortasında iki asit buluşur ve demir bişeyle temas ederler al sana bomba işte sonra 3 kişi öldü 5 kişi öldü diye haberler çıkar.
    yazık bu insanlara herşeyi bir kenara bıraksak onları çocuklarına yazık öksüz kaldılar şimdi.

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

ölen arkadaslara rahmet diliyorum,nur içinde yatsınlar.sabah gazetede görünce çok üzüldüm,ostimde olduğunu görünce aklıma orada işyeri olan eniştem ve kardeşimiz mehmet özcan geldi,foruma girdim ve femolinin yazdıklarını gördüm,sonra eniştemi aradım.eniştemde (EKE TORNA SAN.) bir zarar yoktu lakin çok üzgündü,çünkü yanında çalışan ve 1 hafta önce ayrılıp patlamanın olduğu iş yerine giren 7 aylık evli bir işçi arkadaşta ölmüştü...tüm ankaralı hemşerilerime geçmiş olsun diyorum ve bu olaylarda ihmali olanların elini taşın altına koymalarını bekliyorum...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa tamer
    mustelf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 62

Allah rahmet eylesin. Bu düzen böyle giderse daha çok patlama olur oralarda.