Selam arkadaşlar,

Sitede bakalım benim gibileri var mı..

Benim araçta spor paket yok. Yani subwoofer (kalitesi biraz tartışılır), marşpiye ve spoiler eksik. Ben bu orjinal marşpiye ve spoilerin gerçekten aracımıza yakıştığını, abarthısız bir spor görüntü kattığını düşünüyorum. Hem orijinal marşpiyeler tampon hizasının altına sarkmadığından, yandan bakınca tamponlara karlık marlık eklemeden araçla bir bütünlük, şıklık oluşturduğunu da düşünüyorum. Ayrıca orjinal aksesuarların satarken de kolaylık sağladığı, abartılı aksesuarların sadece meraklısına satılabildiği bir gerçek..

Velhasıl, bu orijinal maşpiye ve spoiler takımı fiat bayilerinde min 650-700 YTL den başlıyor. Alternatif bir çözüm üretelim dedik ve üzerinde bu aksesuarlar takılı olan bir arkadaşımızın arabasını kalıpçıya götürmeye, aksesuarları söktürmeden ölçülerini alıp, resimlerini çektirerek kalıplarını çıkarttırmaya karar verdik. Bu iş için, sadece resimler ile bile kalıp çıkarabilen ve kalitesini de bizzat görüp onayladığımız Ankara'da Lec Sport firması ile çalışacağız. Bu durumda maliyet en azından yarı fiyatına inecek gibi gözüküyor ama toplu sipariş vermemiz yararımıza olacaktır.

Evet...elleri göreliim!

1. Berk
2. Femoli