Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Sislere xenon mu takılmalı yoksa beyaz ampül mü?

volkan sert
    lifeforsea59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 8

Standart Sislere xenon mu takılmalı yoksa beyaz ampül mü?

selam arkadaşlar gp'me xenon atmayı düşünüyorum,aracımda sis farı yok,sis farı taktırmayıda düşünüyorum fakat sislere xenonmu takmalıyım yada beyaz ampul ile işi kurtarabilirmiyiz,eğer sislerede xenon kit takılıyorsa nasıl olacak farlar h4 ama sisler h kaç olacak.
    'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır'

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

2 si de mümkün
    beyaz ampül kurtarıyor.Benim farlar xenon sisler beyaz ampül açıkcası çok sırıtmıyor.sisler h1 çıkıyor.ama tabiiki beyaz ampül hiçbirzaman xenon kadar kuvvetli yanmıyor.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

xenon sis farlari, sis icinde cok verimsiz. hatta xenon sis farlarini yakinca gorus daha da azaliyor, ortalik bembeyaz oluyor. siste her zaman sari renkler ideal tabi.

ancak disardan gorunum icin xenon ideal, beyaz ampul de kullandim, siste xenonlar daha hos gorunum veriyor. philips diamond visiondu sanirim kullandigim. bu arada sis fari ampul boyutu h1

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Sislere beyaz ampül daha mantıklı o kadar msarafa gerek yok aydınlatma amacıyla yakmıyoruz çogu zmn ..
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

volkan sert
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Orleans Mavi

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim,istanbul piyasasında sis farları fiyatları ne kadar acaba serviste 250 tl dediler çiftine,normalmi?

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Sisleri xenon yapıp sis olmadığı halde açtığında (normalde de yasak gerçi) karşıdan gelenin gözlerini alıyor, hem normal hem sisleri xenon yapıp mercek far da kullanmazsan ondan sonra karşıdan gelene ayıp etmiş oluruz sanki. Ben beyaz taktım çok sırııtmıyor, açtığım zaman da gönlüm daha rahat oluyor.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

bizde sislerde ve normal farlarda osram marka beyaz ampul var.her beyaz ampul gündüz yandığı zaman belli olmaz ama bunlarda öyle bir sorun yok.birde merceksiz farlara xenon taktıranlardan duydum çok göz alıyormuş hatta geçenlerde bir abi anlattı yolda adamın biri durdurmuş abi kusura bakmada farların çok gözümü alıyor kaptırmısın demiş oda kapatmış alttan sisleri yakmış.gerçi sisler gene karşıdan gelenin gözünü alıyor ama ben olsam xenon takıp bir sürü küfür yiyiceğime beyaz ampul takarım daha iyi

volkan sert
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Orleans Mavi

Mutlu

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde sislerde ve normal farlarda osram marka beyaz ampul var.her beyaz ampul gündüz yandığı zaman belli olmaz ama bunlarda öyle bir sorun yok.birde merceksiz farlara xenon taktıranlardan duydum çok göz alıyormuş hatta geçenlerde bir abi anlattı yolda adamın biri durdurmuş abi kusura bakmada farların çok gözümü alıyor kaptırmısın demiş oda kapatmış alttan sisleri yakmış.gerçi sisler gene karşıdan gelenin gözünü alıyor ama ben olsam xenon takıp bir sürü küfür yiyiceğime beyaz ampul takarım daha iyi
    evet hemde daha masrafsız olacak tavsiye edeceğiniz beyaz ampul ve markası varmı

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

bizde takılı olanın markası osram sizede onu öneririm.birde bazı markalar vardır beyaz ampul yazar taktığınızda hem sarı ve hafif beyaz karışımı yanar ama bu öyle değil tam beyaz yanar.

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

kesinlikle ben de osram öneririm ben çok memnunum

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sislerde Xenon pek göstermiyor, yada benim taktıgım xenonda vardı bişi. Şuan Mtec beyaz ampuller var gayet güzel memnunum.

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

Eger farlar da xenon varsa beyaz ampul onermem ben, 2'sini birden acınca kotı bir goruntu olusturuyor. ya ikisi de xenon olacak ya da 2'si de halojen olacak benim nacizane gorusum
    StrucTuraL EngiNeeR

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Tabiki bu soruda önce bütçe önemli .. xenon aydınlatmıyor felan bunlara katılmıyorum elbette .. Farlar xenon olunca haliyle sislerdeki xenonu yaktığınızda iki ürünün ışığıda aynı olduğunda karışma meydana geliyor ve sisin yandığı tam anlaşılmıyor ... tek başına yaktığınızda düz bir alana çekin söndürün yakın aradaki farkı göreceksiniz tabi bu birazda psikolojik .. Sarı ampule oranla beyaz ışık daha yansıtıcı olduğundan xenondan daha fazla yol görünümüne sahiptir ..

(Karşılaştırma beyaz halogen ampuldür )

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

muayenede sanırım xenon ise sislerin de xenon benzeri beyaz ışık vermesi şart koşuluyor sarı ise muayeneyi geçemiyormuş ben de kulaktan dolma biliyorum hatalı ise düzeltin.

Xenon un verdiği en büyük zarar farların içten kararma yapması bende hem farlar hem sisler xenon ve kararmış bulunuyor hafiften.

Engin Berk
    GrandePunto Fan EnginBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 43

hem far hem siste xenon kullaniyorum, çok memnunum
    tavsiye ederim

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Volkan kardeş. Malum sis farı sis te kullanılır. Siste beyaz ışık senin görüş alanını resmen yok eder. Bu nedenle standart olarak arka sis farları kırmızıdır. Ön sis farlarının güzel görünmesi ayrı bir konu olarak sarı ampul kullanmanı tavsiye ederim. Olmadık yerde kullanman icap ederse beyaz xenon yada ampul yaptığına pişman olabilirsin. tecrübeli bi abin olarak uyarımı dikkate al derim.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

sıs farı asıl kullanım amacı ıcerısınde kullanılacaksa sarı hatta turuncuya kacan bır renk daha ıyı ıs gorecektır.gorunum ve uyum acısından sahsı gorusum ıkısıde xenon yada ıkısıde beyaz halojen olmasıdır...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Tamer İNSEL
    PROTOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 102

Üstad bende yeni angel takdırdım, junyan mıdır nedir fakat pişman oldum. Çok az aydınlatıyor, ayar falan kar etmedi. 5-6 metreden sonra heryer karanlık, hava karardıktan sonra kullanmak eziyet oluyor. Uzunlarada philips beyaz takdırdım sözde, oda varmı yokmu belli değil. Aslında görüntüden ziyade, daha fazla yol görüşü için taktırmıştım, herşey dahil 630 tl ye mal oldu ama verim alamadım maalesef. Far ayarı için 2-3 elektrikçiye gittim hepside aynı şeyleri söyledi, bu angeller ayar tutmuyormuş ve performansları çok kötüymüş gelenlere söktürmelerini tavsiye ediyorlarmış.

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Alıntı lifeforsea59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar gp'me xenon atmayı düşünüyorum,aracımda sis farı yok,sis farı taktırmayıda düşünüyorum fakat sislere xenonmu takmalıyım yada beyaz ampul ile işi kurtarabilirmiyiz,eğer sislerede xenon kit takılıyorsa nasıl olacak farlar h4 ama sisler h kaç olacak.
    Merhabalar volkan bey.. Ben çorludanım. Benim aracımda farlarda 6000K xenon sislerimde de 4600 K beyaz ampul var. Görüntü bakımından kurtarıyor ama ışık verme olarak sıfır. Şimdi onada 6000K xenon takıcam. İkametiniz çorludaysa görüşür konuşur hem tanışırız hemde daha detaylı incelersiniz beyaz ampuulu sislerimi..

emre arslan
    petrolcü trakya_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 150

fazla masraf olmasın dıosanız beyaz ampul ama goruntu kalıtesıı xenonun daha gzll ve iyiii bnde yenı taktırdım beyaz ampull aldım sıslere masraf olmasın dıe

Sayfa 1/2 12 SonSon