Sayfa 1/3 123 SonSon
54 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.4 fire 77 hp benzinli

ilker ünal
    turboprop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart 1.4 fire 77 hp benzinli

herkese selamlar bu gün 1.4 FIRE 77 HP BENZİNLİ
    ACTIVE - DYNAMIC - FUN için görüştüm. eşimle beraber çok hoşumuza gitti. anahtar teslim fiyatı 24250 ytl. kasko hediye. ancak sizlerede danışmak istedim sizce nasıl bir otomobil. ben fazla hız sevmem sonuçta bir aile otomobili olarak kullanacağız. yılda tahminim 5000-6000 km belki yaparız belki yapmayız. gerçi bunu bir gp hayrankarının olduğu bie sitede soruyorum sizce almalımıyım kampanya 1 haftaya bitecekmiş acele etmek istemiyorum ama heves işte ilk otomobilim olacak bayrama kadar elimde olmasını istiyorum acele olarak yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler. inşallah alırsam bu sitede daha fazla görüşüşürüz

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Senelik bakıma 6900km de girdim...Ben de az kullananlardanım o yüzden bir iki nokta hakkında konuşayım..Öncelikle hız sevmem diyorsanız, araçtan beklediğiniz tasarruf ise 1.4 fire mantıklı ama bir fire kullanıcısı olarak diyorum ki aradaki fiyat sorun değilse 1.4 starjet alın...Hem 6. vites sayesinde daha ekonomik uzun yol yaparsınız hem de daha güçlü motor ile gaz pedalına daha fazla basmazsınız...
    Bu arada benim önceliğim fiyat ve yeterli güvenlikti...Ama 1 seneden fazladır kullandığım aracımda aradığım en çok donanım mp3 çalan cd çalar...

Gp fiyatının karşılığını veren bir araç,ufak tefek tıkırtı seslerine dikkat etmeyip, sevdiğiniz rengi alıp keyfinize bakın...

Bu arada tanışma bölümünden kendinizi tanıtırsanız daha hoş olur Mesleğin havacılık olduğu Eskişehir ve turboproptan belli tabi...
    Konu Fuzuli tarafından (25/11/2008 Saat 18:41 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

adem ay
    Kıdemli Üye ® siyah rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 239

bencede alınacak bir araba ufak tefek seslere aldırış etmeyecekseniz yakıt konusunda cimri bir aile otomobili.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tarifinize baktım tam size göre otomobili seçmişsiniz. fire almanız sizi çok memnun edecek eminim. sadece beğendiğiniz donanımı seçin. ama active yeterli gibi. şimdiden hayırlı olsun.

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

dynamic alın para sorununuz yoksa..
    sonra mp3 çalmıyor diye veryansın edersiniz...
    bir active kullanıcısı olarak çok memnunum ama 2009 da dynamic ya da fun a çevireceğim benimkini satıp..
    hem altta sis lambalarıda hoş duruyor...
    ama çok binmem tekerlekleri olsun yeterli diyorsanız...
    1.4 fire active sizi yeterince mutlu edecektir...
    hayırlı olsun şimdiden...

haLiL KOÇAK
    halilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33 CDM 54
    Edilen teşekkür: 587

Merhabalar..

1.4 Fire 77 HP eger fazla bir güç istemiyorsanız olabilir.Bende 1.4 Fire 77Hp kullanıyorum tavsiye ederim ama bir nokta varki;

üstüne basa basa dynamic almayın derim size. Active donanımları sizi memnun ediyorsa active, yok biraz farklı olsun sportif ve donanımı severim diyorsanız fun'ı tercih etmenizi isterim.Dynamic ve Fun ücretleri aynı.

Görüştügünüz fiat servisine giderek yakından inceleyin derim active dynamic ve fun'ı. Dynamic ve Fun arasındaki farkı anlicaksınızdır.

Eski araçım active idi ama zamanla daha opsiyonellisini istedim kendi düşüncem bütün grandepunto kullananlar hep daha üstünü istiyordur.İleride böyle düşünceye sahip olmaman için biraz daha fark ödeyip kesinlikle fun almalısın diyorum.

Bu arada 1 haftaya bitecek olan kampanyanın adı neymiş ?
    Konu halilim tarafından (25/11/2008 Saat 20:49 ) değiştirilmiştir.

ilker ünal
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

kampanya ismini bilmiyorum bayii dün geldi bu kampanya dedi ve bu aysonunda bitecek dedi ama?

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

neden fun ı tercih ettin halil..

ve ne kadar aldın?

bende dynamic ile fun arasında kararsızım...

aralık sonuna kadar kampanyaların biteceğini sanmıyorum ayrıca...

haLiL KOÇAK
    halilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33 CDM 54
    Edilen teşekkür: 587

Alıntı turboprop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kampanya ismini bilmiyorum bayii dün geldi bu kampanya dedi ve bu aysonunda bitecek dedi ama?
    Bence başka bir servise gidip birkaç yerden daha fiyat almanı, kampanyanın adını ve yapılan indirimleri daha detaylı ögrenmeni tavsiye ederim..

Alıntı Uzun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden fun ı tercih ettin halil..

ve ne kadar aldın?

bende dynamic ile fun arasında kararsızım...

aralık sonuna kadar kampanyaların biteceğini sanmıyorum ayrıca...
    Ben koç personeli indirimi ile 23.950'ye aldım. 2009 Model 1.4 Fire Fun modeli.

Dynamic'de fun'da olmayan 4tane airbag ve otomatik klima var..
    Fun'da dynamic'de olmayan Spoiler,Marşpiyel,Karartılmış farlar,Sportif ön gögüs,Sportif koltuk döşemesi,Karartılmış camlar şimdilik aklıma gelenler bunlar bana göre bu etkenler Fun'ı tercih etmeme neden oldu.

Birçok kullanıcıda sportif görünüşe düşkün dynamic alıp masraf edeceginize Fun alıp binmesini tavsiye ediyorum.Garajımda ve garaj bölümünde (Beyaz Güvercin) araçımın resimleri mevcut bi bakın spoiler,marşpiyel,karartılmış camlar ve farların nasıl durduguna..

Dynamic ve Fun arasında kalan bütün arkadaşlara son söylicegim gidin bir servise iki araçada bakın farkı gözünüzle görün..
    Konu halilim tarafından (25/11/2008 Saat 22:11 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fun daki tek eksik arka cam otomatiği olsa gerek. otomatik klima tartışmalı

levent hacıoğlu
    leothesaint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 4

arkadaşlar ben de fire ile starjet arasında tereddütte kaldım fire fiyatı daha uygun olduğu için almayı düşünüyorum ama 4 kişi 80-90kg arasında yokuş yukarı bu araçla sollama yapılabilirmi?

ilker ünal
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

ben bir kaç gün önce 24250 ytl ye bulmuştum. ancak bu gün izmirde bir bayii aradım 23250 dediler oraya bakacağım artık. 9 ay %0 faiz 12 ay a %0,42

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı leothesaint Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben de fire ile starjet arasında tereddütte kaldım fire fiyatı daha uygun olduğu için almayı düşünüyorum ama 4 kişi 80-90kg arasında yokuş yukarı bu araçla sollama yapılabilirmi?
    Levent, uygun vites ve devir seçildikten sonra ikisiyle de sollama yapılabilir.Ancak hatalı vites ya da devirde düz yolda bile sollama yapılamaz ikisiyle de...

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

Hayırlısı olsun,şehiriçi için bence fire ideal motor.Eğer tasarıma önem veren biri değilseniz bu aralar Mitsubishi Colt'larında fiyatları baya uygun onlarada bakabilirsiniz,sonuçta bu da bir alternatif.

Ünal bey bu arada konunuzu böldüğüm için umarım kusuruma bakmassınız.Affınıza sığınıyorum.
    Bu aralar bende 2.el Fire ve starjet arayışındayım,deneyimli arkadaşlara bir sorum var,bir tane 2006 model 15000 km tek kapı dynamic starjet buldum,arabada ne kaza ne değişen ne boya var,sanırım 17.500 ytl gibi bi fiyata anlaşıcaz.

Ne dersiniz arkadaşlar?Yakıt olarak üzer mi beni,birde 3 kapı olması ilerde satarken çok zorlar mı beni?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Fırat yakıt olarak kesinlikle üzmez.Ancak kısa süreli kullanıp araç değişikliğine gideceğin için 3k olması biraz riskli.Araç satışı biraz da şans işi.Hiç belli olmaz ne olacağı ama tabiki 5k nın daha kolay satılması olağan.Yoksa her zaman 3k derim

SARP BAHAR
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Arda abi araba gerçekten çok temiz bi araç,fiyat'ta 17.5 olması iyi fakat 3 kapı olayı beni çok düşündürüyor.Aslına bakarsan ben GP'ye 3 kapı daha çok yakıştırıyorum,içimdende bi ses al diyor ama bilmiyorum.

Sanki daha az sorun yaşayacağım gibi hissediyorum bu sefer gp bakarken ama inş yanılmam

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

80 kiloluk 4 kişiyle 77 HP lik torksuz benzinli bir motorla hem de bayır yukarı biraz zor sollama yapılır. Dün şirketten arkadaşlarla 2 ayrı araba aynı yere giderken Cinnahta eğlencesine yokuş yukarı bir kapışma oldu. Arabalardan biri 75 HP lik benzinli Clio, diğeri ise şirket arabalarımızdan biri dizel 70 HP Peugeout 207. Peugeot alakasız orantısız bir şekilde fark atıyordu Clio' ya. Haa Peugeot 207 dizeli ben de kullanıyorum günlük işler için ve şunu da çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ki benim 90 HP lik dizel de çok alakasız şekilde 207 ye fark atar.
    İşin özü bayır yukarı hem de yüklü sollama yapmak için tork lazım.

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Alıntı bebeto85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun,şehiriçi için bence fire ideal motor.Eğer tasarıma önem veren biri değilseniz bu aralar Mitsubishi Colt'larında fiyatları baya uygun onlarada bakabilirsiniz,sonuçta bu da bir alternatif.
    Colt bir arkadaşımda var...Ekonomi ve performans adına güzel bir araç yaz günü güçlü klimasıyla gpnin 3te 1 i sürede içeriyi buzhane gibi yapıyor...Bu arada hava sıcakliği fazla iken gpnin kliması colt kadar soğutamıyor...

Ama...
    Colt ta bagaj yok denecek kadar ufak ve plastik kalitesi çok kötü...Beğeneni elbette vardır ama kalorifer kanalları oyuncak araba gibi...

SARP BAHAR
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Mutlaka eksiklikleri var Emir abi.

Arkadaşa çeşit olması açısından önerdim bende.Birinde motor özellikleri öne çıkıyor,diğerinde ergonomi,tasarım vs.

sinan sarı
    sarisinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    :(
    Edilen teşekkür: 19

konuyla alakasız olabilir ama ben fire ile starjet arasında starjet derim bidaha alma sansım olsa bikere starjet cift egzantrik fire tek egzantrik yani 3 5 kurus fazla olsun starjet olsun derim eger bizim fireyi satabilirse babam bidahakine ins starjet aldırcam.starjettede bi el yapımı turbo yaptırırsıın akılla zarar bi 3 4 lira harcarsın ama arkadanda ne t-jetler ne vtecler ne typer bırakırsın ( typer biraz cok oldu ama olsun turbonun sahsasını gösteriyor
    .. )

Sayfa 1/3 123 SonSon