Sayfa 1/3 123 SonSon
49 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 100 Km De 3,4 * 3,6 Lt

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

Standart 100 Km De 3,4 * 3,6 Lt

Bugün yakıt lambası yanan aracıma 40 ytl lik yakıt aldıktan sonra balığa gittim eve geldiğimde 100 km yakıt ortalamam 3,6 lt idi..

olay şöyle gerçekleşti..

sabah hatunu işe biraktım. eve geldim balık malzemelerimi aldım ve yola koyuldum.. evim ankara abidinpaşa dadır. sıhhıye köprüsünün ilersindeki petrol ofisinden 40 ytl lik yakıt aldım. ve kontağı çevirdikten sonra yol bilgisayrını sıfırladım ve ordan istanbul yolundan sincan kayaş yolundan çanıllı barajına gittim. sıhhıye den çanıllı barajı tam 60 km.. vardığımda yol bilgisayarı 100 km tüketimi 3,5 lt yi gösteriyordu.. hız ortalaması ise 51 km yi gösteriyordu. akşam ordan ankaraya tekrar.. ankara tandoğana geldiğimde yol bilgisayarı 100 km de 3,4 lt olarak beni bayağı bir sevindirdi.. tandoğandan bahçeliye 7 nci caddeye girdim yolcularımı aldım ve cebeciye geldimde yol bilgisayarım hala 3,4 lt reyi gösteriyordu.. iç cebecide caminin yanında çıkan yokuşu bilenler bilir ne demek istediğimi de daha iyi anlar.. yolcumu biraktıktan sonra dik rampada araç 3,5 yi buldu ve ardından abidinpaşaya evimin kapısına park yaptığım araç en son tüketimi 3,6 lt olarak gösterdi. toplamda 128 km yol yapıldı.. bunun tahmini olarak 15 km si yoğun şehir içinde... 30 km si seyrek diye tabir edebileceğim yine şehir içi yolunda ve geriye kalan tahmini 83 km lik yol ise şehir dışı diye tabir ettiğimiz yol...

genelde 4 vites 2000 devir civarında aracı sabit tutmaya çalıştım.. lambaları iyi takip ederek durma kalkma yapmamaya çalıştım. düz yolda gaz pedalından ayak çekme modunu uyguladım. rampa inerkende aracı boşa almadan vitesle inerek cut off olayını uyguladım... ve sonuç şehir dışında 3,4 lt yakıt tüketimini yakaladım... araçta tek ben vardım ve birde 20-25 kiloluk malzeme...

geçenlerde araçta 4 yolcu tahmini 30 kğ yükle kırıkkale köprüköye 125 km yolu da 3,7 lt yakıt ortalaması ile gitmiştim..

araç şu an 40 070 kilometrede ve 40 bakımı henüz yapılmadı.... ankara çanıllı kasbasında tam merkezde 40 000 km yide gösterdi bana..

ha bu arada bugün tam beş tane a aldım.. oda ayrı bir mutluluk du hani..

3,4 lt reyide uzun yolda gördüm artık.. her geçen gün rekorumu kırıyorum.. bakalım daha ne kadar düşürebileceğim 100 km ortalama yakıtı....
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

2. Bu mesajı için 10 kişi dejavu'ye teşekkür etti:

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Yakında 40.000 bakım fiyatını öğreniriz artık senden Ali...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

HaKaN ZHR
    == 火 == HKNZHR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    01 YE 464
    Edilen teşekkür: 86

adanadan mersine 80km hızla 4.4 litre yaktık ondan aşasını gormedim benzinli icn iyidir sanırım

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tebrik ediyorum.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Faruk TUZLUOGLU
    faruktuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    26 PN 877
    Edilen teşekkür: 166

süper tükettirmişsin valla! bravo! ben en fazla 4.2 ye düşürebildim 450 kmlik yolda 90 km sabit hızla!

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    100 Km De 3,4 * 3,6 Lt
    erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

aLi kemaL abi, gerçekten güzeL bir ortaLama yakaLamışsın.

ama çok keyifsiz bir yoLcuLuk oLduguna eminim, insan gaz pedaLına dokunuyor-dokunmuyor arası bir durum oLuyor.

arasıra ekonomi modu iyidir tabi.

ayrıntıLı biLgiLer için teşekkürLer. keyifLi sürüşLer

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Aslında 60 lı km lerle gidebilsen, 3 ün de altında ortalama oluyor ama el insaf yani 60 la da yol bitmez. Ben de Ankara-Afyon arasını gittim 3,7 ile.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Vay be maşşalah diyorum başka bişi demiyorum ,benim için hayal o litreler..

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

zafer özgün
    ED 088 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GH 0179
    Edilen teşekkür: 110

Ortalama yakıt tüketimini değerlendirirken birçok değişken etkili oluyor. Yolun inişli çıkışlı olması, aracın bakımlı olup olmaması, araçdaki yolcu sayısı ve tabikii kullanım...
    Sizin ortalama değerleriniz gerçekten başarılı, tebrik ederim.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur demirçelen
    forza gp onur1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 AL 4641
    Edilen teşekkür: 169

ben her ne şekilde kullanırsam kullanayım 6,00'ın altına inemiyorum..gercekten 3'lü rakamlar süper acaba bendemi problem var gerçi her zaman bakmıorum ama her bakışımda 6,0 yada 6,1 görüyorum..valla kemal abi tebrik ederim hem güzel bir gün geçirmişsin hem anı almışsın hemde tasarruf yapmışsın..hafta sonu olsa ve sende izmirde olsan zevkle katılırdım sana...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ufuk bozkaplan
    ufukbzk84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 .. 2326
    Edilen teşekkür: 102

valla arkadaşlar bu alanda rekor bende galiba... istanbul-izmit arası anadolu otobanından 100 km/3,3 litre yakıt tüketimi... öle yolda canım sıkıldı kucalayayım dedim çok mutlu olmuştum... ancak yolda anlık tüketim açıktı sürekli onun verilerine göre gaz pedalını ayarlamıştım.. ve sonuç 3,3 litre çıktı 100 km.de anladığım kadarıyla gerçekten kafa yorulursa dahada düşebilir...
    2007 Grande Punto Dynamic 1.3 75 hp Titanyum Gri ...

A G
    ArcA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 37

benim rekorumda ayvalık-yalova arası yaklaşık 350kmlik yolda 3.5saat sürede ortalama tüketim 7.3lt tersten kırmışım ama rekoru
    Mükemmel bileşenler; H&R 35mm yay, Bridgestone Turanza er300 195/60r15, H4 Philips Power2 gt 150 Far, H1 Osram All Season Sis, Mtec T10 Park..

nihat yeşilyurt
    nyesilyurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 .........
    Edilen teşekkür: 35

güzel bir sonuç..

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

fabrika verilerini yakalamak hatta altına inebilmek ustalık gerektiren seylerdir..bu konuda arkadası tebrik ediyorm..bizde yakıt konusunda arkadasımla beraber cok titizis inanmassınız arada sırada 200 kmlik yola gidiyoruz..aracı kullanırken varsa yoksa yakıt tüketimi konusunda konusup analiz edıyoruz (bu sohbeti seviyorum) araç 1.8 75 hp ford ..bizde bu aracta fabrika verilerinin baya aşağısına indik rekor denecek düzeyde ..bende pazartesi GPmi alıyorum 90 hp dynamic mj - artık bununla yeni rekor denemeleri yapıcam ..beni izlemeye devam edin

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

otobandan servis alanından yakıt alıp yola koyuldum ilk 10km gittikten sonra sıfırladım 40 km sonra 2,9 yazıyordu daha sonraki 100 km yolda 4,0 a çıkmıştı.. ortlama hızı hatırlamıyorum ama en fazla 120km/h ile gittim ortalama da 70 civarıdır.. kasınca yapılıyor ama sağ bacağım az basacam diye hassas davranmaktan birazcık yorulmadı da değil..

ali kemal metin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134

bugün olaya devam ettim.. 275 km lik yol sonunda tüketim 3,6 lt. şöyle söylim gittiğim yolda bu değerleri tutturmak hakkaten süper bir olay. valla düz şehirler arası bir yolda 3,2 * 3,3 * 3,4 lt değerleri çok rahat tuttururum.. buda demek oluyorki.. 36 lt lik yakıtla 1000 km lik bir yol çok rahar yapılır.. ama yol bitermi bilinmez.. 60 km lik yolu bir saatde gittim.. buda demek oluyorki 1000 kilometrelik yol 16 buçuk saat sürer demektir. sanıyorum bu sabrıda hiç kimse göstermez. göstersede 200 * 300 km lik bir yol için gösterir. 1000 km ler içim bu hız göze alınmaz bir yerden sonra gaza basılır. valla ben kendimce söylim ben sabredemem...

Emin Şen
    FoR_ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

Benimde ortalama takıldı 5.7' ye litreye 3 gündür düşürmek için elimden geleni yapıyorum ama banamısın demiyor

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Neyse, Karaova'ya kimin arabayla gideceğimiz anlaşıldı Ali Kemal...

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali kemal metin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134

Alıntı FoR_ReaL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde ortalama takıldı 5.7' ye litreye 3 gündür düşürmek için elimden geleni yapıyorum ama banamısın demiyor

istanbulun bazı yerlerinde düşük değerler tutturmak zor.. ama bazı dediğim diğer yerlerde de çok kolay hatta 5,7 lt çok bile...

erdi acar
    ERDİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı dejavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün olaya devam ettim.. 275 km lik yol sonunda tüketim 3,6 lt. şöyle söylim gittiğim yolda bu değerleri tutturmak hakkaten süper bir olay. valla düz şehirler arası bir yolda 3,2 * 3,3 * 3,4 lt değerleri çok rahat tuttururum.. buda demek oluyorki.. 36 lt lik yakıtla 1000 km lik bir yol çok rahar yapılır.. ama yol bitermi bilinmez.. 60 km lik yolu bir saatde gittim.. buda demek oluyorki 1000 kilometrelik yol 16 buçuk saat sürer demektir. sanıyorum bu sabrıda hiç kimse göstermez. göstersede 200 * 300 km lik bir yol için gösterir. 1000 km ler içim bu hız göze alınmaz bir yerden sonra gaza basılır. valla ben kendimce söylim ben sabredemem...
    bu tüketimi kaç km hızla yapıyorsunuz hangi devirlerde vites değiştiriyorsunuz bunları yazarsanız çok güzel olucak çünkü ben 5.8 den aşşa inemiyorum

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer imleri

Yer imleri