Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
101 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Grande punto 1.4 t-jet nasıl olur

Selim Demirtaş
    Rote Baron ms777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Yakıtla ilgili bir problem yok tüketim gerçekten tatmin edici, 7 lt civarında şehir içinde yakıt tüketimi var. Haklısın grafik lazım muhtemelen bizim megane beygiri ve torku çok düşük devirlerde veriyor o yüzden bir avantajı var, ilerleyen zamanlarda alışırım artık şu 1000 km dolsun , teşekkür ederim bilgiler çok açıklayıcı oldu Arda bey

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı ms777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıtla ilgili bir problem yok tüketim gerçekten tatmin edici, 7 lt civarında şehir içinde yakıt tüketimi var. Haklısın grafik lazım muhtemelen bizim megane beygiri ve torku çok düşük devirlerde veriyor o yüzden bir avantajı var, ilerleyen zamanlarda alışırım artık şu 1000 km dolsun , teşekkür ederim bilgiler çok açıklayıcı oldu Arda bey
    Rica ederim Selim,

Yalnız tork konusunda yanlış anlaşılma olmasın, bizim araçların max. tork miktarı ve devri 2000cc lik Renault motorundan daha fazla ve daha düşük devirde geliyor ama rolanti devri ve hemen yukarısı için 2000cc lik makinenin bir miktar tork fazlası olabilir.Yalnız 1500d/d dan itibaren T-Jet kesinlikle daha fazla tork üretiyordur...

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben açıkçası 120 hp lik modelle pek tatmin olacağımı düşünmüyorum. 206nm tork benim için çok az. benim için önemli olan torktur beygir değil. insana o hazzı tork yaşatıyor.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben açıkçası 120 hp lik modelle pek tatmin olacağımı düşünmüyorum. 206nm tork benim için çok az. benim için önemli olan torktur beygir değil. insana o hazzı tork yaşatıyor.
    Cihan, T-Jet en fazla torka sahip GP modelleri içinde.Bunu alıp da modifiye yapabilirsin yani...

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

Valla arda abi t-jet yerine modifiyeye daha yatkın, piyasada daha fazla modifiye parçası bulunan bir japon alıp modifiye etmek daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı KaMiKaZe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla arda abi t-jet yerine modifiyeye daha yatkın, piyasada daha fazla modifiye parçası bulunan bir japon alıp modifiye etmek daha mantıklı olur diye düşünüyorum.
    Tabiki Orhan ancak ben Gp yu sevenler için söyledim.Ben modifiyeye başlarsam kesinlikle GP seçerim

rahan yilmaz
    ranet3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06RP...
    Edilen teşekkür: 41

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vw nin 1.4 140bg ile 170bg arasında sadece yazılım farkı var.Ancak yeni çıkan 1.4 122-125bglik Tsi lerle diğerleri arasında çok sayıda farklılık var.

Fiat ın T-Jet 120bg ile 150bg arasında bende sadece yazılım farkı var diye biliyorum.Turbolar zaten her ikisinin de garret.Yalnız mjtd ler arasında sabit-değişken geometrili turbo farkı var.Zaten 120bg ile 150 bg arasındaki 30bg in tek kaynağının değişken geometrili turbo olması imkansız.

GP Abarth ın 180bglik kitinde de yazılım farkı var.Ancak bu paketle beraber fren ve süspansiyon sistemi de değiştiriliyor.

Turbo benzinli ya da dizel aracın yazılımıyla oynanarak çok kolay bg artışı yapılabiliyor.Ancak atmosferiklerde durum böyle değil.

Star-jetle T-Jet in motorları arasında ise oldukça fazla fark var...
    arda abi ben 3 gündür forum a bakmıyordum ancak 3 gündür deli gibi bu yazılım turbo ve 120 likle 150 lik farkını araştırıyorum bravonun içindeki tuş turbonun üstündeki bir valf e hüküm ediyor buda yazılımın basıncı doğal olarak torkun ve begir in artışını sağlıyor. servislere araçların yazılımıyla ilgili hrhangi birşey vermiyorlarmış bununla birlikte dışarıda klonlama yapan yerler mevcutmuş 150 liğin beyni spor modda bizimkine klonlayıp sürekli 150 de çalışması sağlanabilirmiş... araçlarda 3 farklılık var ikisi turbo üstünde biri de aktarma bunun dışında ne motorda nede turboda bi değişiklik yok. bu arada bende dahil t-jet 1.4 motorun starjet üstüne kurulu olduğunu sanıyordum buda yanlış bir bilgiymiş t-jet motor 1.4 16v fire motor un 0.2 mm piston boyu uzatılarak ve bazı değişikliklerle üstüne kurulmuş bir motordur... saygılarımla...

Alıntı gp46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    t-jet ler için program var 1 hafta önce bi sitede gördüm t-jet sporttu yaptırmış birisi düzde çok uzun olmayan bi yoldu galiba araç 220 nin altına inmişti
    ben zaten bu haliyle düzde onu çok rahat yapıyorum kimse 220 nin altına inemio sanmasın araba direk yaslıyo kadranı...

Alıntı ms777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın performansı çok iyi ama biraz devirli kullanmak lazım düşük devirlerde büyük motorlu araçlar gibi gaz yemiyor, ama bence bu fiyata alınabilecek en güzel araç hem yakıtıda çok iyi performansıda, güzel kullanılırsa bmw 320 bile kafa tutar bu araba
    selim benim bi arkadaşımda 2007 3.20d var yazık 3-4 boy yemeden rahat duramıyor... kalkıştan 200 e kadar gp üstün sonra ayırıyor o ayrı... ikincisi bu arabanın en büyük özelliği düşük devirden itibaren güç alınması ben 300ce 24v mercedes kullanıorum aynı zamanda bunun kadar keyifli gelmez oldu şehir içinde habire devir çevirtiyosun arabaya vites için... artık devir silindir hacim devri değil turbo kompressör charger bunlar olmadan keyif olmuo...
    Konu Linos tarafından (14/06/2008 Saat 12:50 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood!

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Rahan, Bravodaki sport sürekli 150bg i veriyor.Ancak sport modda tork miktarı bir miktar artış gösteriyor.Ben incelemedim ama 150bg in turbosunda farklı bağlantılar varsa bu durumda değişken geometrili kullanmış da olabilirler.

T-Jet, Star-Jet üstüne kurulu ancak fazlaca değişiklik var piston biyel segman gibi motor içi elemanlar bizim araçlarda daha farklı.Sen de belirtmişsin zaten, turbo nedeniyle sıkıştırma oranı da düşürülür...

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

120 ve 150 lik TJET Bravoların anlatıldığı bir italyan programının kesitini teknik italyancası oldukça kuvvetli bir arkadaşımla izledik.

Farklar:

-Egzoz
    -Egzantik
    -Turbo
    -ECU MAP' i olarak anlatıldı.

Başka bir yerde enjektörlerin de farklı olduğunu anlatıyordu. Chip tuning yapan sitelere girin bakın. 120 lik chip ile 150, 150 lik de 170 lere kadar tune ediliyor üzerlerindeki mevcut donanım ile. Servisten duyduklarınızla değil, kendiniz araştırma yaparsanız internette daha sağlıklı bilgilere ulaşırsınız.

12. Bu mesajı için 4 kişi ekorkut'ye teşekkür etti:

rahan yilmaz
    ranet3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06RP...
    Edilen teşekkür: 41

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    120 ve 150 lik TJET Bravoların anlatıldığı bir italyan programının kesitini teknik italyancası oldukça kuvvetli bir arkadaşımla izledik.

Farklar:

-Egzoz
    -Egzantik
    -Turbo
    -ECU MAP' i olarak anlatıldı.

Başka bir yerde enjektörlerin de farklı olduğunu anlatıyordu. Chip tuning yapan sitelere girin bakın. 120 lik chip ile 150, 150 lik de 170 lere kadar tune ediliyor üzerlerindeki mevcut donanım ile. Servisten duyduklarınızla değil, kendiniz araştırma yaparsanız internette daha sağlıklı bilgilere ulaşırsınız.
    ya bu kadarda olmaz illa konuşturacaksınız insanı sen italyan programından izliyosun ben tutup bunun teknik cd sini 1 saat boyunca (türkçe) okuyorum değerlere bakıyorum. ankarada ne kadar fiat servisi varsa hepsini tanırım çünkü bende tanınan bi firmanın sahibinin oğluyum bana sanayiyle veya teknikle ilgili yalanlama yapmayın çünkü sizden daha çok bu işlerin içindeyim... sizin internette bulacağınız şeyler genellikle değerlendirme oluyor teknik tablolar ise sınırlı o yüzden lütfen biri bilgi veriyorsa üstüne konuşmayalım insanı yaptığına yapacağına pişman etmeyelim ben ona zaman ayırmışım yapmışım yoksa bana hiçbir katkısı yok ben gider chip yaptırır binerim en fazla sonra forumla ilgili bişey yapasım gelmiyo... bu araştırmada tamamen kendi araştırmam. ayrıca ben bile top gear ı izlerken ingilizce seviyem iyi olmasına karşın bazı konuları anlıyamıyorum sizin arkadaş sanırım ferraride falan çalışıo ki bütün teknik kelimeleri çevirebilmiş...

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Bu iki motor arasında önceden de belirttiğim gibi yazılım dışında bir fark olmaması lazım.Tabi yanılıyor da olabilirim.Ancak esas önemli olan nokta -eğer amaç gücü 150bg e çıkarmaksa- 120bg den 150bg e chiple kolaylıkla ulaşılabileceğidir.Turbo sayesinde sadece yazılım yüklenerek ya da mevcut ecu yanıltılarak 150bg ve 250nm civarı tork kolaylıkla alınır.Tabi ben yapar mıyım? Yetkili serviste olmadığı sürece bu işe girmem

Ziyaretçi047

Tork bilgisi verim. bravo 1.6 120hp modeli 300nm torka sahip. İşte bence gerçek zevk o arabayla alınacaktır. Zaten tahminlerime göre şu an benim aracım da 300 civarı.

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Bizim bu dizellerin 300 nm si pek benzinli gibi olmuyor be Cihan...Bu Pazar günü bir abime GP bakmaya gittik. Aklımızda T-JET bakmak vardı. Bildiğiniz gibi GP T-JET' in test aracı yok ortalıkta. Önce Bravo 105 lik Multijet' i sürdük. Tamam 290 nm iyi hoş' da dizeli biliyorsunuz kullanıyorsunuz işte. 2000 de başlıyor 4000 de bitiyor...Öyle kopma etme de yok. İstikrarlı bir şekilde gidiyor araba. Zaten önceki testimde de benim 90 lıktan çok farklı olmadığını hissetmiştim. Sonra ardından Birmot' a, orada da T-JET ne satılık ne de test aracı mevcut değil. Hatta satıcı olan arkadaş 3 kapılı T-JET grande mi varmış ben hiç duymadım gibi bir dumura da ugrattı bizi. En son olarak da Üstün' e gittik. Ellerinde showroom daki Sport araç vardı. Düşünenler için de söylemekten çekinmiyorum, arabayı kasko hediyeli olarak 28850 ye bırakıyorlar. Kaskoyu almazsan sanırım 28 e kadar verecekler. Orada Linea' nın T-JETi vardı onu test ettim. Test ne kelime ciddi ciddi bastım sıkıştırdım. Arabanın düşük devirdeki hissizliğinden bahseden arkadaşlar bir de 90 lık dizel kullansınlar tam eşek arabası gibi hissederler dizeli sanırım. Turbo lag neredeyse hiç yok. Bastın mı anında topluyor. Üst devirlerde çok güzel motor sesi var. Turbo arabada sanki atmosferik açık filtrenin mırıltısı geliyor. 3 kişi olmamıza rağmen hızlanma tatminkar. Neredeyse 2 lt bir GTI kadar gidiyor. Fakat üst süratlerde biraz biraz tıkanmaya başlıyor araba. Demek istediğim Bravo nun 290 lık torku, TJet linea nın 206 torku, çevirdiği devir, ürettiği güç ile ivmelenmesi yanında tam yalan oluyor kalıyor.

17. Bu mesajı için 4 kişi ekorkut'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Emre nin de belirttiği gibi benzinlinin devirlenmesiyle dizelin devirlenmesi oldukça farklı.Devir bandı T-Jette çok daha geniş ve alt devirler daha güçlü...

Ziyaretçi047

Valla ben Linea T-Jet i ilk çıktığında kullandım. Benim arabanın Box lu hali gibiydi.

Adı Soyadı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bende sürmüştüm t-jeti benim arabanın t-jet motoru konulmuş haline benziyor.

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşlar verdik bugün kaporayı TJET için Perşembe günü de teslim alıyoruz. Kendim yaptım pazarlığını, abim de parasını verdi. Plakayı da aldık TJ olarak ))) Kendisinin ikinci el diye bir derdi yoktu. Zevk için aldı, bilerek aldı. Biz de görelim bakalım nasıl olacak.

Adı Soyadı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hayırlı uğurlu olsun şimdiden sizdede mjet 90lık var artık 1-1 karşılaştırma olur

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Teşekkür ederim Orhan. Arabanın bir rodajını yapalım. Sonra yan yana basarız video da çekeriz. Her türlü aksiyon gerçekleştirir bilgi veririz.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Orhan. Arabanın bir rodajını yapalım. Sonra yan yana basarız video da çekeriz. Her türlü aksiyon gerçekleştirir bilgi veririz.
    Emre hayırlı olsun, çok güzel tercih,

Yalnız önerim, araçları yan yana getirip kapıştırmayın kesinlikle

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon