Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon
116 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Dualogic sistem hakkında bilmek söylenebilecekler...

VOLKAN ÇOBAN
    PERSEUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34VG8155
    Edilen teşekkür: 81

Alıntı mimarchi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizdeki dizel ve otomatik sanırım?
    Benim araç dizel ve otomatik. Yol bilgisayarında yakıt değeri 6 lt falan yazıyor. Ben ölçümlerimde 5,7 lt hesapladım. Bu karısık yakıs değeri tabi ağır trafiğim yok.
    Power boxı taktım su an yol bilgisayarı 5,2 ltye düştü.

İstersen bana pm den ulaşırsan İstanbulda aracım gel dene öyle karar ver.
    Konu PERSEUS tarafından (17/03/2008 Saat 14:41 ) değiştirilmiştir.

serdar mumcuoğlu
    petse43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

perseus power box ne oluyor?bilgi verirmisin biraz nedir fiyatı nedir falan açıklarsan sevinirim yakıtı düşürmede bu kadar etkili oluyor mu?ayrıca benzinli araçlara da takılıyor mu?

VOLKAN ÇOBAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34VG8155

Alıntı petse43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    perseus power box ne oluyor?bilgi verirmisin biraz nedir fiyatı nedir falan açıklarsan sevinirim yakıtı düşürmede bu kadar etkili oluyor mu?ayrıca benzinli araçlara da takılıyor mu?
    Power Box dizel araçlara takılan turbo sistemle ilgili bir güçlendirici. Forumu "power box" yazıp aratırsan detaylı bilgi alabilirsin. Bu sistem %15 güç kazandırıyor ve %5 gibi yakıt tasarrufu sağlıyor. Ama sadece dizeller için geçerli. detay için pm atarsan daha fazla bilgi verebilirim.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

turbo sistemle ilgili güçlendirici mi? turboya bir kutu ile mudahele soz konusu olabilir mi yaw olmaz bence ???? olsa olsa motorun ecu suna yakıt hava karısımı vs. vs.. gibi degisikliklere mudahele eden bir cihazdır diye tahmin ediyorum. Bu karısımlardan sonrada kara dumanı koyuverip egzostan asırı bir basınc alması ve bu basıncın turboyu daha yukzek devirlerde cevirmesine sebep olarak performans kazandırır dogrudur ancak turboyu elinize almayı ve hatta motordan bazı parcaları elinize almayı baştan kabul etmek gerek. Muhendisler neden ecu ları o powerbox degisim degerlerinde ayarlamamışlar koskoca fiat muhendisleri dahamı geri kalmış bu işten sizce??

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

mimarchi dualogic ile yazdıgım yukardaki yazıları oku ve sonra karar ver derim dizelde otomatik mi yoksa manuel mi die. Ben tekrar alsam aynı para dahi olsa manuelini alırdım ancak babam ve kardesime sorarsan dha pahalıda olsa yine bu sistemi alırlardı kisiden kisiye degisiklik gosteriyor yani. Vitesle debriyajla oynamasını seviyorsan performansdan odun vermem diyorsan hemen cay ))

VOLKAN ÇOBAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34VG8155

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo sistemle ilgili güçlendirici mi? turboya bir kutu ile mudahele soz konusu olabilir mi yaw olmaz bence ???? olsa olsa motorun ecu suna yakıt hava karısımı vs. vs.. gibi degisikliklere mudahele eden bir cihazdır diye tahmin ediyorum. Bu karısımlardan sonrada kara dumanı koyuverip egzostan asırı bir basınc alması ve bu basıncın turboyu daha yukzek devirlerde cevirmesine sebep olarak performans kazandırır dogrudur ancak turboyu elinize almayı ve hatta motordan bazı parcaları elinize almayı baştan kabul etmek gerek. Muhendisler neden ecu ları o powerbox degisim degerlerinde ayarlamamışlar koskoca fiat muhendisleri dahamı geri kalmış bu işten sizce??
    Zaten power box konusunda detaylar için forumu araştırmasını söylemiş ve sadece özetleyecek bir cümle olarak bu cümleyi kurmuştum. Şu varki benim arkadaşım dizel araçlar için test cihazı üretip ihrac ediyor ve bu boxı da o yaptı bana ve mevcut turbonun bar basıncının üstüne asla cıkartmıyor. Bunun yüzünden de turboya zarar vermiyor. Sadece daha verimli calışmasını sağlıyor. Uzun vadede en fazla katalizatöre zararlı olabilir o kadar. Neyse konumuz bu değil bunu daha önce başka topiclerde tartışmıştık bolbol.

Özetle ben sistemden oldukça mutluyum. Dualogic ve powerbox beni tatmin ediyor.

Mtn .
    c3s0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Dualogic şanzıman için ayrı +bir kullanma kılavuzu olan var mı ?

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

bende vitesle oynamak hiç ama hiç istemiyorum

VOLKAN ÇOBAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34VG8155

Alıntı mimarchi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende vitesle oynamak hiç ama hiç istemiyorum
    O zaman bu sistem sana uyar

aykut karakaya
    aykut karakayaaykut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

selam mimarchi bende yaklaşık 1.5 seneden beri 1.4 fire dualogic kullanıyorum ve cok memnunum.arkadaşlar performanstan falan bahsetmişler fakat manuel vitesin performansı nedir ki yani otomatiğin olsun..Kullandığımız araçların hiçbirisi performans aracı değildir 180 yapmak 200 yapmak performans değildir..20 senelik eski arabalarda yapıyor 200ü..Diyeceğim o ki dualogic vites rahatlıktır ister otomatiğin rahatlığını yaşarsın istersen manuelin ''performansını'' Tabi bu olay tercih meselesidir herkese saygı duyuyorum..
    Konu karakayaaykut tarafından (20/03/2008 Saat 19:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: kusura bakmayın iki kere cıkmış msj Saygılar...
    GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
    ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet Öztürk
    birotteau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 EN XX34
    Edilen teşekkür: 79

Alıntı c3s0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dualogic şanzıman için ayrı +bir kullanma kılavuzu olan var mı ?
    Merhaba,
    Ben de var. Tofas Musteri Hizmetleri'ni arayip istediginizde ucretsiz olarak adresinize teslim ediyorlar.
    Herkese selamlar
    ahmet

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

VOLKAN ÇOBAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34VG8155

Alıntı birotteau Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Ben de var. Tofas Musteri Hizmetleri'ni arayip istediginizde ucretsiz olarak adresinize teslim ediyorlar.
    Herkese selamlar
    ahmet
    Walla o kitapçık olmasa daha iyi Direk ingilizceden çavirmişler düşük ve anlamsız cümlelerle dolu. Olmamış yani...

mahmut mert
    drmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Yok

merhaba arkadaşlar.
    esasen beni yeni Bravo ile ilgileniyorum.nasip olursa askerlik dönüşü bir araç almayı düşünüyorum.eski aracım citroen C4 dizeldi.fakat şu anda Bravo 1.6 Multijet 120 Hp 300nm/tork luk bu motor gönlümü çaldı . dualogic 120hp'ler temmuz da gelecek galiba..
    bir arkadaş VW'nin kullandığı DSG şanzımanın yeni Bravolar da kullanılacağını söylemiş.doğru ama 2010 hazirandan sonra.. bu yaza gelecekler eski sistem.
    sizce yeni Bravo daki dualogic tamamen aynımı olur? bir de citroenin MCP şanzımanında olduğu gibi direksiyonun her iki yanında manuel vites değiştirmeyi sağlayan kulakcıklar var mı?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı drmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.
    esasen beni yeni Bravo ile ilgileniyorum.nasip olursa askerlik dönüşü bir araç almayı düşünüyorum.eski aracım citroen C4 dizeldi.fakat şu anda Bravo 1.6 Multijet 120 Hp 300nm/tork luk bu motor gönlümü çaldı . dualogic 120hp'ler temmuz da gelecek galiba..
    bir arkadaş VW'nin kullandığı DSG şanzımanın yeni Bravolar da kullanılacağını söylemiş.doğru ama 2010 hazirandan sonra.. bu yaza gelecekler eski sistem.
    sizce yeni Bravo daki dualogic tamamen aynımı olur? bir de citroenin MCP şanzımanında olduğu gibi direksiyonun her iki yanında manuel vites değiştirmeyi sağlayan kulakcıklar var mı?
    Mert Fiat ın yeni çift kavramalı otomatik vitesi 2009 da kullanılmaya başlanacak.2010 a kalmaz bence.Şu anki otomatik viteste direksiyondan vites değişimi bildiğim kadarıyla olmayacak...

mahmut mert
    drmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Yok

umarım sen haklısındır kardeşim. eğer öyleyse biraz bekler yeni şanzımanlısını alırım tabi..

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

çift kavramalı şanzıman gelince süper olucak
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

powerbox turboya felan etki etmez. common-rail yani yakıt basıncına etki eder. bu sayede isterseniz turbo devreye girmeden önceki devirleri de güçlendirebilirsiniz.

sofokles 2000
    sofokles2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart memnuniyet

Merhaba

Cvt şanzımanlı Jazz kullanıcısıyım. İlerde gp düşünüyorum.

Duologic vitesten memnun musunuz? Eksi yönleri nelerdir? Çok sarsıntılı mı vites geçişleri?

Ayrıntılı cevaplarınız için şimdiden tşk. ederim.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

her ikisinide kullanmış birisi olarak cvt ve dualogic araba ve at kadar farklı diyebilirim, denemeden kesinlikle almayın. Alışmak gerek yapabilirseniz cok zevk alabilirsiniz cunki dualogicde insanın istedigi o motorun devirlenme ve sonra debriyaja basması ve dusuk devirden tekrar baslaması var jazz da boyle bir olay yok ancak muazzam calisma sistemi ve teknoloji hakim yani cok buyuk husrana ugrayıp pismanda olabilirsiniz aa bu cok zevkliymis iyiki almısım da diyebilirsiniz ap ayrı sistemler. Puntonun yakıt degerlerini tutturmakta pek kolay degil oda bilginize.

yazı yazmış oldugunuz bu formu iyice okursanız biz artılarınıda eksilerinide yazdık zaten.

sofokles 2000
    sofokles2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her ikisinide kullanmış birisi olarak cvt ve dualogic araba ve at kadar farklı diyebilirim, denemeden kesinlikle almayın. Alışmak gerek yapabilirseniz cok zevk alabilirsiniz cunki dualogicde insanın istedigi o motorun devirlenme ve sonra debriyaja basması ve dusuk devirden tekrar baslaması var jazz da boyle bir olay yok ancak muazzam calisma sistemi ve teknoloji hakim yani cok buyuk husrana ugrayıp pismanda olabilirsiniz aa bu cok zevkliymis iyiki almısım da diyebilirsiniz ap ayrı sistemler. Puntonun yakıt degerlerini tutturmakta pek kolay degil oda bilginize.

yazı yazmış oldugunuz bu formu iyice okursanız biz artılarınıda eksilerinide yazdık zaten.
    Forumu okumaya devam ediyorum. Bazı sorunlardan bahsedilmiş duologic ile ilgili. cvt de de kick down yapabiliyorsunuz ama değiniz gibi hızlandıkça vites büyütürken düşük devirden başlaması diye bişey yok. En kısa zamanda bir test sürüşü yapmak istiyorum. Diğer bi konu ise geri kaçırma. CVT de nispeten daha az. Ama duologicte hill holdersız modellerde daha fazla heralde değil mi? Düz yolda ya da az meyilli yerlerde ayağınızı frenden çekince araç ileri doğru hareket ediyor mu duologicte?
    Konu sofokles2000 tarafından (16/06/2008 Saat 00:10 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon