2011 model (Mayıs 2011) trafiğe çıkışlı Fiat Punto Evo marka aracımızda ön konsol airbag çatlağı hakkında öncelikli olarak Fiat yetkili servisine götürdüm ve iyi niyet formu doldurduruldu ve Fiat genel müdürlüğünden ret geldiği tarafıma bildirildi ve Fiat yetkilisi aracımın kronik arızalı bölümünü fotograflayarak tekrar Fiat genel müdürlüğüne geri bildirim yaptı. Aynı zamanda Fiat resmi sitesinden de konu hakkında problemi mail yoluyla ilettim. Fiat yetkili servisi 14.04.2017 tarihinde beni telefon ile arayarak problemi çözemeyeceklerini bildirmişlerdir. Sorunları internet üzerinden araştırdığımızda sorunun neredeyse tüm araçlarda kronik olduğunu aynı zaman da 2007 model Fiat aracının göğsünün değiştirildiğini okudum servis başvuruları sonrasında ücretsiz değişim yapıldığını gördük. 14.04.2017 tarihinde sorunumu 444 22 55 numarasından sorunumu ilettim. Arkadaşlar sisten ricam Şikayet Var sitesindeki arama kısmından 8271010 nolu formu aratıp okumanız.Böylelikle şikayetlerimize cevap alabiliriz belki.

Aracımı 2011 yılında sıfır aldım ve bayilerin pazarlama teknikleri ile 2 yılda uzatılmış garanti yaptırdım, bakımlarını aksatmadan Yetkili bayide yaptırdım, ayrıca aracım 50200 km daha, toplam 5 yıl garantili olarak bu araca bindim ve bu 6. yıl resimde gördüğünüz gibi konsol yolcu airbag kısmının nasıl açıldığını herkes görsün istedim ve Fiat kendi ürettiği aracının arkasında durmuyor. Biz bu araçlara 5-6 yıl binip çöpemi atacağız. Araç alırken Fiat markasına ne kadar güvenerek sıfır araç alırsınız bilemem artık. Sonuç itibariyle Fiat yetkilileri duyarlılık gösterir mi bilemem ama gerekirse Tüketici Hakları ve Mahkeme yolu ile devam edeceğiz.

-img_20170414_125236.jpg