Sayfa 8/11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon
215 sonuçtan 141 ile 160 arası

Konu: Punto Göğüs Çatlağı (Toplu Şikayet)

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Standart Ce: Punto Göğüs Çatlağı (Toplu Şikayet)

Arkadaşlar ben de daha önce punto kullanıcısıydım. Ama araçtan servis desteği ve ilgisi konusundan dolayı aracımdan soğudum ve sattım. İnanın servis anlayışı o kadar dandik ki bir şeyi kabul ettirene kadar insanın göbeği çatlıyor. 7-8 ay önce araç almaya karar verdim kafamın bir köşesinde bu sefer linea almak vardı dışardan çok fantastik bir görünümü olmazsa da yine de fiyata bakınca albenisi olan bir araç. Sonra punto döneminde yaşadığım sorunlar aklına geldi kendi kendime dedim ki o kadar şeyden sonra yine mi fıat dedim sonra vaz geçtim ve aklımda diğer bşr seçenek olan ve çok methedilen octavia'ya ya yöneldim ordaki çalışanların ilgisi çok hoşuma gitti bu ilk etepta beni çok etkiledi ve 1-0 maça önde başladı, aynı gün gittiğim beylikndüzü birmot çalışanları o kadar umursamaz ki aracı sormak için inanın muhattap bile bulamadım, allahtan birini buldum da sordum o kişi de o kadar ilgisiz ki resmen kendinden bıkmış cevap verdi ki tiksinmem 2 katına çıktı. Arkama bakmadan çıktım. Dığruca kafamın estiği ilk gördüğüm skoda bayisinin yolunu tuttum İçeri girdim araçlara bakarken bir beyefendi ben aracı incelerken sadece başımda bekledi ve biraz inceledikten sonra araç hakkında isterseniz yardımcı olayım dedi ve kabul ettim aracı tüm detayıyla anlattı ve fiyat konusunda yardımcı olabilir misinşz dedim bakarız dedi çok büyğk bir şey beklemeyin ama ufak bşr şey olabilir dedi neyse aracı spariş etti geldi aldım, benim için önemli olan aracı aldıktan sonraydı. aracımı kurcalarken sinirlendim direksiyonun sağ tarafında bulunan yol bilgisayrın olduğu kolu sert bir yumruk attım ve avucuma alarak ters istikamette çevirdim içten çat diye bir ses geldi ve içten kırıldı kol çalışmadı servise götürdüm bu kol çalışmiyor dedim anında işlem yapıldı ve bşr gğn sonra aracımı bana teslim ettiler ohhh ne güzel hem kır hem de bedavadan değiş hiçbir şekilde itiraz etmediler helaaalll dedim. Sonrasında aracı aldığım yerde orijina olmayan çelşk şant aldım ekstra ücret ödeyerek onda ise skıntı yaşadım jant göbeği tam oturmadığından yüksek hızlarda 120 den sonra araçta sanki balansızlık varmış gibi titreme yapıyordu servise git gel olmadı müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım bana orijşnal jant mı yoksa başka marka mı taktılar dedi ben de orijinal olmayanı uygun fiyata taktırdım bizzat sizin bayi yaptı dedim ve şikayetimi oluşturdular. 1-2 saat sonra müşteri hizmetlerinin dediği şey jantlar kessinllikle orjinal takılması gerektiğini söyleyip özür amaçlı elegans jant gönderip serviste takılacağını söylediler bu arada orijinal jant fiyatı(3600)TL gittim ve taktılar. her sorundan sonra müşteri hizmetleri memnuniyet anketi yapıyor ve işte olay bundedim adamlar sonuna kadar malına sahip çıkıyor ne de olsa alman disiplini. Ama fıat bu kınuda halen taş devrini yaşıyor. inanın bir alman aracı olsa 10 defa onu yaparladı. bir de bu almanların ilgisini görünce bir daha başka marka mı alınır mı demeden insan yapamıyor
    Konu ayaman tarafından (03/05/2015 Saat 01:46 ) değiştirilmiştir.

. .
    Ozdede - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 4

Arkadaşlar toyotanın yaptığına bakarmısınız 2003 yılında ürettikleri araçlardan şikayet almamalarına rağmen müşteriye olan saygılarından ücretsiz onarım yapıyorlar.

Toyota ve Nisssan'ın bugün basında yer alan 6,5 milyon aracı geri çağıracakları yönündeki haberlerden sonra Toyota Türkiye'den ilk açıklama geldi.

Yapılan duyuruda, Türkiye de satışa sunulan araçlardan: Mart 2003 - Mart 2007 yılları arasında üretilen Corolla ve Yaris modelleri yolcu hava yastıklarındaki, Temmuz 2003-Aralık 2005 yılları arasında üretilen RAV4, Yaris ve Hilux modelleri ise sürücü hava yastıklarındaki gerekli parçanın değişmesi için toplam 19 bin 585 aracın yetkili servislere çağırılacağı bildirildi.

Geri çağırmanın nedeni şu şekilde duyuruldu;

"Toyota insana saygı temel felsefesi doğrultusunda kalite ve güvenliğe verdiği tavizsiz yaklaşımını sürdürüyor. Toyota tarafından yapılan testlerde, belirli bir dönem aralığında üretilen araçlarda sürücü ve ön yolcu hava yastıklarının açılmasını sağlayan parçanın zaman içinde nemden etkilenebileceği ortaya çıkmıştır. Toyota, bu nedenle ortaya çıkabilecek olası bir sorunu önceden önlemek amacıyla ilgili araçların servislere geri çağırılması kararını almıştır.

Müşteri odaklı yaklaşımını bir kere daha kanıtlayan ve de yaşı ne olursa olsun ürettiği araçlarda çıkabilecek en küçük olası bir sorunu bile önceden önleme çabası içindeki Toyota'nın, dünya çapında yaptığı bu geri çağırma kampanyası yaklaşık 5 milyon aracı kapsamaktadır.

Türkiye de satışa sunulan araçlardan: Mart 2003 - Mart 2007 yılları arasında üretilen Corolla ve Yaris modelleri yolcu hava yastıklarındaki, Temmuz 2003-Aralık 2005 yılları arasında üretilen RAV4, Yaris ve Hilux modelleri ise sürücü hava yastıklarındaki gerekli parçanın değişmesi için yetkili servislere çağırılacaktır.

Toyota, Türkiye de de bugüne kadar tarafımıza ulaşan herhangi bir şikayet bulunmamasına rağmen, geri çağırma kapsamındaki toplam 19 bin 585 aracın sahibi ile iletişime geçecektir.

Yaklaşık 3-4 saat sürecek olan işlemler ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir."

Kaynak:Toyota sahiplerine önemli uyarı - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Biz ölelim ya...

Turan Unes
    paren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 9

Herkese Merhaba,

Bugün arabama öğleden sonra bindiğimde göğüste bir çizgi gibi birşey gördüm. Çocuklar çizmiş sandım sonra yakından baktım çizik değil 7-8 cm boyunda bir çatlak. Araba 2011 model punto evo dynamic. Arabamın garantisini 2 sene daha fazladan uzatmıştım. Daha bitmesine 3 aydn biraz fazla zaman var. Pazartesi servise gideceğim. Umarım Fiat pürüz çıkarmaz. Yok kullanıcı hatası gibi...

Açıkçası görünce şok oldum araba daha 4 yaşını biraz geçmiş. 15-20 senelik arabalarda bile göğüs çatlağı. Hatta babamın Doğan SLX aracı var onda bile yokken benim yeni araçta olması açıkçası canımı sıktı. Bir sonraki arabamda Fiat düşünürmüyüm emin değilim.

Turan Unes
    paren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 9

Merhabalar,

Bugün servisten aradılar ön göğüsü ücretsiz olarak değiştireceklerini söylediler...Fiat Günay Servisine ilgisinden dolayı teşekkürler...

gökhan y.
    adana team medjai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    01gy284
    Edilen teşekkür: 1

Standart Cevap: Punto Göğüs Çatlağı (Toplu Şikayet)

Benimde ayni sorunum vardi 2008 model grande punto adana birmota gittim durumu anlattim ucretsiz degisim istiyorum dedim resim cekip kayit actilar dunde arayip ist dan olumlu cevap gelmis ucretsiz degisim yapacaklar ama parca ellerinde yokmus yurt disindan gelecekmis gelince arayacaklar

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı medjai Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde ayni sorunum vardi 2008 model grande punto adana birmota gittim durumu anlattim ucretsiz degisim istiyorum dedim resim cekip kayit actilar dunde arayip ist dan olumlu cevap gelmis ucretsiz degisim yapacaklar ama parca ellerinde yokmus yurt disindan gelecekmis gelince arayacaklar
    Hayırlı olsun tebrikler. Ücretsiz değişimle ilgili belge paylaşabilirseniz bu sorundan muzdarip olanlar için çok faydalı olur.

Hakan T
    Solitude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 99

Merhaba arkadaşlar, öncelikle şikayetvar a yazdım, sonrasında ise çorlu haliç otoya giderek sorunu belirttim. Klasik fiat tavrı olarak garantisi yok, bakımları bizde yapılmamış gibi gerekçelerle kale alınnmadım. aradan 1,5 - 2 ay geçtikten sonra 4 gün önce 4442555 ten telefon geldi ve serise davet edildim. Airbag çatlağının fotoğrafları çekildi ve aynı gün müşteri memnuniyeti kapsamında değişimin ücretsiz gerçekleştirileceği belirtildi ve parça siparişi açıldı. Rutin bakımlarımı hep özel servislerde yaptırdığımı ve aracımın 2. el olduğunu belirtmek isterim.

Bekir Y.
    kalender85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Merhaba , 2010 model punto Evo aracım var. Araç 80 bin de ve bakımları sürekli serviste yapılmış. Ben 65 binde almistim, onu da bugün serviste öğrendim. Bir kaç ay önce hafif çatlak oluştu sonrasi malum iyice belirginleşti. Önce müşteri hizmetlerini aradim. Onlar da en yakın servis olan yere yonlendirdiler. Amasya'da yasiyorum Merzifondaki servise bugün gittim fotoğraf çekildi kayıt açıldı. Merkezden haber bekleyeceğiz sizi arariz dediler. Umarım yukarıdaki örnekler gibi ücretsiz değişim yapılır. Durum sonuçlanınca yazacağım yine.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı kalender85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba , 2010 model punto Evo aracım var. Araç 80 bin de ve bakımları sürekli serviste yapılmış. Ben 65 binde almistim, onu da bugün serviste öğrendim. Bir kaç ay önce hafif çatlak oluştu sonrasi malum iyice belirginleşti. Önce müşteri hizmetlerini aradim. Onlar da en yakın servis olan yere yonlendirdiler. Amasya'da yasiyorum Merzifondaki servise bugün gittim fotoğraf çekildi kayıt açıldı. Merkezden haber bekleyeceğiz sizi arariz dediler. Umarım yukarıdaki örnekler gibi ücretsiz değişim yapılır. Durum sonuçlanınca yazacağım yine.
    Çok geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede lehinize olacak şekilde bu olumsuz durum sonuçlanır.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bekir Y.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Teşekkürler Feyzullah bey. Çözüldü çok şükür. Bugün Fiat merkezi tarafından arandım ve değişimin ücretsiz bir şekilde yapılacağını söylediler. Parça bekliyoruz şimdi.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Teşekkürler Feyzullah bey. Çözüldü çok şükür. Bugün Fiat merkezi tarafından arandım ve değişimin ücretsiz bir şekilde yapılacağını söylediler. Parça bekliyoruz şimdi.
    Tebrikler hayırlı olsun. Belge paylaşabilirseniz çok şahane olur

Hakan T
    Solitude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 99

Merhaba, aracimin on göğsü ücretsiz değiştirildi ve bugün aracimi aldim. Ancak kum beji renginde olan göğüs yerine gri renkli göğüs takilmis ve yolcu tarafında difüzör yaninda bulunan P harfi bunda yok. Servise geri donup durumu anlattim eski parçayla yeni parca arasında bariz renk farklı ancak sistemden kontrol edildiğinde parca kodu ve aciklamasi doğru görünüyor. Göğüs değişimi yapilmis olan araclarinizda böyle bir durumla karsilasan oldumu ?

Bekir Y.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Sağolun. Hem şaşırdım hem sevindim bu kadar hızlı dönüş yapılmasına. 10 gün içinde parça geleceğini söylediler. Belge alırsam paylaşırım memnuniyetle.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ramazan s
    07lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Vals Mavi

konuyu hortlatmış olduk ama 2006 model grande punto aracımın yolcu airbag kısmında 8 cm kadar çizgi şeklinde çatlak oluştu garantisi bitmiş ve olumlu sonuç almış olan arkadaşlardan ne yapmam gerektiğimiz konusunda yardımlarınızı bekliyorum araç 97 100 km de sizce olumlu sonuç alırmıyız??

Bekir Y.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Yukarıda yazdım tekrar gibi olacak. Benim aracın da garantisi bitmişti. Ben servise uğramadan önce fiat müşteri hizmetlerini arayıp sorunu anlattım. Onlar daha sonra arayıp servise yönlendirdi. Serviste de bunun kronik arıza olduğunu ücretsiz değişimini talep ettim onların yazdığı raporda da belirtildi. Serviste fotoğraf çekilip incelendi. Genel merkeze bildirip kayıt açtılar. Bir gün sonra arayıp değişimin ücretsiz yapılacağını bildirdiler. Burada servisin tavrından ziyade genel merkezin ne yapacağı önemli. Aynı sıkıntıya merkez farklı cevaplar verebiliyor. Sonuçta ücretsiz de olsa işlem yapmanın servise faydası olacağını düşünüyorum. Bu sırayı takip edebilirsiniz. Sonuç alamazsanız tüketici heyeti ve şikayet var'a yazıp onları zorlarsınız.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Yukarıda yazdım tekrar gibi olacak. Benim aracın da garantisi bitmişti. Ben servise uğramadan önce fiat müşteri hizmetlerini arayıp sorunu anlattım. Onlar daha sonra arayıp servise yönlendirdi. Serviste de bunun kronik arıza olduğunu ücretsiz değişimini talep ettim onların yazdığı raporda da belirtildi. Serviste fotoğraf çekilip incelendi. Genel merkeze bildirip kayıt açtılar. Bir gün sonra arayıp değişimin ücretsiz yapılacağını bildirdiler. Burada servisin tavrından ziyade genel merkezin ne yapacağı önemli. Aynı sıkıntıya merkez farklı cevaplar verebiliyor. Sonuçta ücretsiz de olsa işlem yapmanın servise faydası olacağını düşünüyorum. Bu sırayı takip edebilirsiniz. Sonuç alamazsanız tüketici heyeti ve şikayet var'a yazıp onları zorlarsınız.
    Peki bu genel merkezin telefon numarası nedir?

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

444 22 55
    (fiat com tr den yazili mesajda da cevap olarak geri ariyorlar... email ile cevap alamadim, alsam da telefonunuza ulasamiyoruz diyorlar))))

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı timbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    444 22 55
    (fiat com tr den yazili mesajda da cevap olarak geri ariyorlar... email ile cevap alamadim, alsam da telefonunuza ulasamiyoruz diyorlar))))
    Türlü türlü güçlükler

ramazan s
    07lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Vals Mavi

1 kere denedim ret cevabı geldi daha sonra genel merkezi aradım tekrar servise yönlendirdiler gittim foto cekıldı ama aracınızın servis bakımı görunmuyo garantisi bittikten sonra dedi bende bakımlarda goğuse yumuşatma işlemimi yapılıyor dedım neyse bız bı onay cekelım dediler de servisten umudumuz yokkı genel merkezden olsun bakalım bekleyip gorecez gerekırse tuketcı haklarına gıdıcem ve sureklı genel merkezı sıkıstırcam hatlarını gıdesınler gerklı bıldıgınız bırseyler varsa hepsını yapayım bılgılendırırsenız sewınırım

Sayfa 8/11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon