Arkadaşlar herkese iyi akşamlar...

24 Temmuz tarihinde aracımda torpido üzerinde airbag'in belirginleştiğini ve 5-6 cm arasında bir çatlak oluştuğunu gördüm. Aracımın garantisi 29 Ekim 2013'te bitti fakat daha sonrasında da yetkili servis kullanmaya devam ettiğimden direk yetkili servisteki ustamı aradım. Beni servis müdürüne yönlendirdi ve servis müdürü (tanışıyor olmamıza rağmen) gayet lakayıt bir şekilde araçta kalas taşımış olabilirsiniz, müzik dinlerken torpido üzerine ritm tutmuşsunuzdur gibi saçma sapan sebepler söyleyerek bana ileri tarihe randevu vermeye çalıştı. Ben de kendisine 70.000 bakımına gelecek olsam hemen yarın gelin dersiniz ama diyerek müşteri hizmetlerini aradım.

Müşteri hizmetleri bana 6 Ağustos tarihinde geri dönerek en yakın servise gitmemi ve orada fotoğrafların çekilerek kendilerine ulaştırılacağını daha sonra ise en kısa sürede cevap verileceğini belirtti. Bu bahsettiğim servise gitmek istemediğimi fakat bir sonraki servisin 250 KM uzakta olmasından dolayı oraya gitmek zorunda olduğumu belirttim ve servise 7 ağustos tarihinde gittim.

Bana bu şekilde davranan müdürümüz, ilgi, alaka ve hürmette kusur etmeden elimizden gelen her şeyi yapacağız, siz bizim müşterimizsiniz bir mağduriyet varsa gidermek elbet görevimiz gibi klasik Türk zihniyeti ile yaklaşarak aracı incelemeye başladılar.

Hasar geçmişi kontrol edildi, tabiki hasar yok. Kaporta ustası dışarıda bir işlem yapıldı mı diye aracı inceledi dışarıda bir işlem yok araç hatasız dedi. Fotoğraflar çekildi ve bunun nasıl olabileceğine hayret ettiler! Ben ise internette sürüyle olduğunu ve bunların garanti bitse dahi değiştirildiğini kendilerine belirttim. Çünkü 2007 model araçta dahi 2014 yılında ücretsiz değişim gördüm.

O günden sonra en kısa sürede gelecek cevap gelmeyince haftada bir Fiat'ı taciz etmeye başladım, ne oldu - ne oldu diyerek ve her defasında inceleniyor cevabı aldım. Uzun zamandır aramamıştım ve bugün sabah tekrar aradım ardından servis bana geri dönüş yaparak müşteri hizmetlerinin bana ulaşması gerektiğini ve sonucun çıkalı uzunca bir süre olduğunu belirtti. Sonuç nedir dediğimde ise %50 dediler. Ben de bunu kabul etmediğimi kendilerine belirterek, bundan sonra Fiat markasını kötüleyeceğimi, gerekirse aracıma yazı yazarak bu araç kalitesiz Fiat aracıdır diyerek fotoğraf ekleyip gezeceğimi ve bulunduğum bölgede saygın bir görevde bulunduğumdan dolayı insanların bana danışma için geldiğinde aracı kötüleyeceğimi ve çatlağı göstereceğimi belirttim.

Servis biz tekrar elimizden geleni yapalım, bir çayımızı için gelin buraya dediler ama ben deli miyim bundan sonra sizin yanınıza gelecek mazot yakacak diyerek reddettim bu teklifi de.

Bana söyledikleri parça bedeli 2.000 TL, işçilik ıvır zıvır 2.500 TL fatura çıkar ve bunun yarısını Fiat Karşılar dediler. Yani bana 1.250 TL masraf çıkartıyorlar.

Garantisi bittikten sonra dahi yetkili serviste yaptırdığım bakımları (yakın zamanda 70.000 bakımım var) dışarıda yaptıracağımı belirttim.

Şimdi düşündüklerim;

Fiat'tan neden %50 ücret kararı çıktığını ve ödemem gereken miktarı gösteren bir belge istedim. Bu belgeden sonra;

- Fiat'ı mahkemeye vermek (Öncelikle tüketici hakem heyetine gitmem gerek)

- Lanet olsun diyerek sanayide 150-200 liraya halletiklerini duydum yaptırıp aracı satıp bir daha fiat ticari taksiye dahi binmemek. (Ki düşüncem Bravo'ya geçmekti tövbe )

- Fiat İtalya'ya bana eğer verirlerse gelen dökümanla beraber şikayette bulunmak

- Aracın arka camına yazı ile mağduriyetimi gösteren fotoğraf ekleyip bagaj kısmına yapıştırmak.

- Aracı servisin önüne çekip, basını arayıp ciddi ciddi aracı yakmayı düşünüyorum.

Tavsiyeniz ya da garanti bittikten sonra ücretsiz değişim yaptıran arkadaşlar bana ulaşabilirlerse çok sevinirim. Dava açabilmek için emsal kararları göstermemin iyi olacağını söyledi avukatım...

Fotoğraflar vardı ama şuanda bulamadım, bir ara çeker eklerim. Aracımdan tamamen soğudum, oysa 2008 Punto'mu satarak 3 yıl önce 2011 Punto Evo almıştım ve tavsiye ediyordum herkese. Bundan sonra kesinlikle Fiat araç almayacağım mağduriyetim giderilip, içim soğumadıkca...