Sayfa 1/3 123 SonSon
56 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Grande punto Almayı düşünüyorum bi bakmısınız

habip yıldız
    habipy04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ağrı
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Konu Grande punto Almayı düşünüyorum bi bakmısınız

Selamun Aleykümm herkese iyi forumlar

Şuan elimde dacia logan 1.4 ambiance 75 Bg war satmayı düşünüyorum grande punto gözüme çok hoş geliyor sizce güzeL bi arabamıdır alacağım araç 2008 FuL+FuL 1.4 fire Dynamic Beygir gücünü tam bilmiyorum.ikiside benzin+Lpg Hangisi daha az yakıyordur.

Birde Gp mi seri bir araçtır Logan mı?

Şimdiden TeşekkürLer iyi forumlar..

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı habipy04 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleykümm herkese iyi forumlar

Şuan elimde dacia logan 1.4 ambiance 75 Bg war satmayı düşünüyorum grande punto gözüme çok hoş geliyor sizce güzeL bi arabamıdır alacağım araç 2008 FuL+FuL 1.4 fire Dynamic Beygir gücünü tam bilmiyorum.ikiside benzin+Lpg Hangisi daha az yakıyordur.

Birde Gp mi seri bir araçtır Logan mı?

Şimdiden TeşekkürLer iyi forumlar..
    Gp logandan cok daha iyidir emin olun. Alacağınız araç 77 beygir. Logandan daha iyidir güç olarak. Aşağı yukarı şu anda Lpg de puntolarımız 22-28 kuruş arası yakıyor kullanıcıya göre ( ortalama hız 35km şehir içi ) tarzında aşağı yukarı bi rakam verebilirim. Çekiş olarak logandan ne kadar memnundunuz bilmiyorum ama punto biraz daha iyi. Rampalarda 1.4 oldugu icin biraz üzmüyor değil...
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

3. Bu mesajı için 2 kişi Arrest'ye teşekkür etti:

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Gayet konforlu gelecek... Daciadan sonra çukura girdiğinizde pamuğa basmış gibi bir his ile karşılacaksınız.

Motor Olarak:

1,4 77hp fire (Benzinli) 115 nm tork üretir. Top Speed : 180-195 dir.
    1,3 75 hp multijet (dizel) 190 nm tork üretir. Top Speed : 170-180 dir.
    1,3 95 hp multijet (dizel) 200 nm tork üretir. Top Speed : 180-200 dür.

1,2 69 hp hakkında fikrim yok. Dizel araçlarda içeri ses alma gibi reno ya has hokurtulardan eser yoktur. Benzinliler tüpde dizelden hesaplı desek yeri ancak dik yokuşlarda araç yüklüyse 3. vitese kadar düşersiniz.

Direksiyonlar elektrik+hidrolik sistemdir. Çok memnun kalırsınız. start&stop modu olan araç alırsanız trafikte kırmızı ışıklarda dur kalklarda avantaj sağlarsınız. Fren sistemi mükemmel seviyede istikrarlı ve HBU+Abs+EPS:fren denge kontrolü (esp değil) sistem standart donanımdadır. Bunlara ek ESP+Hillholder da tercih ettiğiniz araca göre olabilir.

Tavsiye : 25 binin üzerinde bi rakam ayıracaksanız muhakkak Dynamic paket bi araç alın. Tercihiniz 2010 yukarısı olsun. Evo versiyonu opsiyonlarda tavan yapılan dönem olduğundan evolar makul tercihtir. Ancak Yeni puntoların easy yada lounge paketlileri olabilir.
    Dediğim gibi Fiatın argelerini görmek istiyorsanız 2010-2014 arabalarına binmelisiniz.(Çünkü punto bu yıllarda oturdu)
    Şimdiden Hayırlı olsun. (Punto sizi kendine bağlayacak )
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

Dacia Logan'dan sonra Punto'ya binmek, Maseratiye binmek gibi gelecek
    ISmileUDie

7. Bu mesajı için 2 kişi malebow'ye teşekkür etti:

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

Alıntı malebow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haykırdım

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı malebow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı CMasteR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haykırdım

Sizde bi gram punto sevdası yok.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

(Araç iğrenç. Kurbağaya benziyo.Zaten hiç çekmiyo ağzını kırdığımın arabası. Yol sesi içerde hemde nasıl hemde öyle bi içerdeki yelkenlide giderken denize dokunan hatunun suya teması gibi asfalta elimi süresim geliyo. 3000 dvr diyince gürültüden durulmuyo sanki hitlerin gaz odası mübarek. Kaporta çok zayıf parmak bastırsan göçüyo.Ses yalıtımı berbat. vs... )

gibi bi cevap mı yazsaydım. Adam sormuş burada punto nasıl diye efendi gibi yazmışız. Beğenmiyosan sende araç hakkında kendi fikrini söyle illaki her konuda konunun içine eden biri çıkıyo. Lafa gelince mangalda kül bırakmazsınız efendilikten saygıdan dem vurursunuz. Her konunun içine etmektenden de geri kalmazsınız. Arkadaşım biraz saygılı olun.

Kışkırtıcı mesajlardan vazgeçin. Amaçsız işlerle uğraşmayın millet şurada biraz fikir sahibi olacak parazit olmayın konulara. Ayıp yaa...

Sevmiyosan Puntonu sat Japon, Alman, Fransız arabasına bin. Ki ben bu arabayı sevmiyorum...AŞIĞIM ARABAMA... Ha sorunsuz bi araç bul elinizi öpecem elinizi. Yok öyle bişey. Olmazda kul yapısında her zaman hatalar eksikler olur.

Bu arada benim masertim PUNTO 36 bine aldım. Benim maseratimde ooooo mercedesim de oooo Bmw de ooooo....

Siz hayal peşinde koşacaz diye ohhoooo ooOO... Uçmayınız. Yere ininiz. Yere...

'' Siz hiç logana binmemişsiniz bahse girerim.'' Şİiiii.... Şimdi logan bayisiyim dicekler eminim.... Yaa bu forumun kaderi talihi bu....
    Konu biancoangelo tarafından (04/03/2014 Saat 20:10 ) değiştirilmiştir.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Valla görünüş olarak tartışılmaz zaten, Punto çoğu araçtan estetik çizgilere sahip, Logan ile kıyaslanamaz bile. Motor 77 beygir arkadaşın da dediği gibi. Şehiriçi kullanımda oldukça yeterli. Benzinde ben şuan 30-33 kuruş yakıyorum, LPG'ye hiç gerek duymadım o yüzden. Bu rakam %60 sakin %40 devirli kullanımda yakaladığım. 30 kuruşun altına düşeceğine de inanıyorum ama trafiğin durumu mağlum. Eğer hız yapmak, yanlamak düzlemek gibi işlere girmem derseniz Punto iyi bir seçenek olur. Şimdiden hayırlı olsun

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    (Araç iğrenç. Kurbağaya benziyo.Zaten hiç çekmiyo ağzını kırdığımın arabası. Yol sesi içerde hemde nasıl hemde öyle bi içerdeki yelkenlide giderken denize dokunan hatunun suya teması gibi asfalta elimi süresim geliyo. 3000 dvr diyince gürültüden durulmuyo sanki hitlerin gaz odası mübarek. Kaporta çok zayıf parmak bastırsan göçüyo.Ses yalıtımı berbat. vs... )

gibi bi cevap mı yazsaydım. Adam sormuş burada punto nasıl diye efendi gibi yazmışız. Beğenmiyosan sende araç hakkında kendi fikrini söyle illaki her konuda konunun içine eden biri çıkıyo. Lafa gelince mangalda kül bırakmazsınız efendilikten saygıdan dem vurursunuz. Her konunun içine etmektenden de geri kalmazsınız. Arkadaşım biraz saygılı olun.

Kışkırtıcı mesajlardan vazgeçin. Amaçsız işlerle uğraşmayın millet şurada biraz fikir sahibi olacak parazit olmayın konulara. Ayıp yaa...

Sevmiyosan Puntonu sat Japon, Alman, Fransız arabasına bin. Ki ben bu arabayı sevmiyorum...AŞIĞIM ARABAMA... Ha sorunsuz bi araç bul elinizi öpecem elinizi. Yok öyle bişey. Olmazda kul yapısında her zaman hatalar eksikler olur.

Bu arada benim masertim PUNTO 36 bine aldım. Benim maseratimde ooooo mercedesim de oooo Bmw de ooooo....

'' Siz hiç logana binmemişsiniz bahse girerim.'' Şİiiii.... Şimdi logan bayisiyim dicekler eminim.... Yaa bu forumun kaderi talihi bu....
    kışkırtıcı mesajları silmişler mi hocam yoksa ben mi göremedim? telefondan göremedim belki ama,acaba yanlış anlamış olabilir misin biraz?

C2105 cihazımdan gönderildi

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kışkırtıcı mesajları silmişler mi hocam yoksa ben mi göremedim? telefondan göremedim belki ama,acaba yanlış anlamış olabilir misin biraz?

Cem kardeş boşver. Gideceği yere gider mesaj zaten. Arkadaş punto nasıl bi araba demiş fikrin yok mu bu konuda ?

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Cem kardeş boşver. Gideceği yere gider mesaj zaten. Arkadaş punto nasıl bi araba demiş fikrin yok mu bu konuda ?
    benim şuan fikrim siz biraz gerginsiniz...

punto güzel bi araba.sonuçta ferrari almıyorsunuz.ama alınacak en iyi araçtır fiyatına göre.Fire motor tercih edecekmişsiniz.Benim gördüğğm en sessiz atmosferik motorlardan biri.Kontak açıkken aracın içinden çalıştığını zor anlıyorsunuz.Yokuşlarda biraz üzebilir sizi ancak performansı artıracak birkaç ufak ve çok masraf olmayan işlemle bu da aşılır bakınız yazılım,hava filtresi vesaire.Ayrıca forumda yüzlerce kişiselleştirilmiş araç mevcut bu da demek ki araç kişiselleştirmeye çok müsait.Böylece zevkinize göre binebileceğiniz bir aracınız olmuş olacak.Fire motor da lpgye çok güzel uyum sağlayan bi motor.Hayırlı olur sizzin için inşallah.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Ben de kendi tecrübelerime dayanarak yorumumu yapayım;
    1.4 Fire ile 180-195'ler hayaldir. 170'i ancak görebilirsiniz (düzde, yüksüz).
    Ekonomik, sessiz bir motoru var. Sorunsuz olduğu kabul edilen başarılı bir motor. Ağrı'da nasıl bir trafik ve fiziksel yol koşulu var bilmiyorum ama bol yokuşlu bir yerde bu motor insanı biraz sıkabilir. Gerçi Dacia'dan sonra daha iyi olacağı muhakkak tabii. Eğer bütçeniz varsa, bol yokuşlu bir yerdeyseniz, tork avantajından ötürü dizel tercih edin derim. Tabii bu noktada da iklim koşulları devreye girecek, artık karar sizin.

Motor-performansı geçecek olursak, Cem'in de dediği gibi tam bir fiyat/performans aracı benim gözümde Punto. Ne vadediyorsa onu sunuyor, ne eksik ne fazla. Punto forumunda "Punto güzel bir araba mıdır" demek birazcık Sony bayisine girip "Sony'ler iyi mi" diye sormaya benziyor Mümkün olduğunca objektif olmaya çalışıyor tabii herkes ama biraz pozitif ayrımcılık yapıldığı gerçek. Yine de Dacia ile Punto'yu kıyaslamak bence de biraz abes olur. Arada çook fark var.

Özetle; alırsanız Dacia'dan sonra çok memnun kalırsınız. Tabii 2. el baktığınız için bu biraz da şans meselesi.

23. Bu mesajı için 3 kişi Evren_c'ye teşekkür etti:

24. 04/03/2014, 21:58

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de kendi tecrübelerime dayanarak yorumumu yapayım;
    1.4 fire ile 180-195'ler hayaldir. 170'i ancak görebilirsiniz (düzde, yüksüz).
    Ekonomik, sessiz bir motoru var. Sorunsuz olduğu kabul edilen başarılı bir motor. Ağrı'da nasıl bir trafik ve fiziksel yol koşulu var bilmiyorum ama bol yokuşlu bir yerde bu motor insanı biraz sıkabilir. Gerçi dacia'dan sonra daha iyi olacağı muhakkak tabii. Eğer bütçeniz varsa, bol yokuşlu bir yerdeyseniz, tork avantajından ötürü dizel tercih edin derim. Tabii bu noktada da iklim koşulları devreye girecek, artık karar sizin.

Motor-performansı geçecek olursak, cem'in de dediği gibi tam bir fiyat/performans aracı benim gözümde punto. Ne vadediyorsa onu sunuyor, ne eksik ne fazla. Punto forumunda "punto güzel bir araba mıdır" demek birazcık sony bayisine girip "sony'ler iyi mi" diye sormaya benziyor mümkün olduğunca objektif olmaya çalışıyor tabii herkes ama biraz pozitif ayrımcılık yapıldığı gerçek. Yine de dacia ile punto'yu kıyaslamak bence de biraz abes olur. Arada çook fark var.

özetle; alırsanız dacia'dan sonra çok memnun kalırsınız. Tabii 2. El baktığınız için bu biraz da şans meselesi.
    +10000000

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

GURUR FİLİZ
    GURURGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 41

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de kendi tecrübelerime dayanarak yorumumu yapayım;
    1.4 Fire ile 180-195'ler hayaldir. 170'i ancak görebilirsiniz (düzde, yüksüz).
    Ekonomik, sessiz bir motoru var. Sorunsuz olduğu kabul edilen başarılı bir motor. Ağrı'da nasıl bir trafik ve fiziksel yol koşulu var bilmiyorum ama bol yokuşlu bir yerde bu motor insanı biraz sıkabilir. Gerçi Dacia'dan sonra daha iyi olacağı muhakkak tabii. Eğer bütçeniz varsa, bol yokuşlu bir yerdeyseniz, tork avantajından ötürü dizel tercih edin derim. Tabii bu noktada da iklim koşulları devreye girecek, artık karar sizin.

Motor-performansı geçecek olursak, Cem'in de dediği gibi tam bir fiyat/performans aracı benim gözümde Punto. Ne vadediyorsa onu sunuyor, ne eksik ne fazla. Punto forumunda "Punto güzel bir araba mıdır" demek birazcık Sony bayisine girip "Sony'ler iyi mi" diye sormaya benziyor Mümkün olduğunca objektif olmaya çalışıyor tabii herkes ama biraz pozitif ayrımcılık yapıldığı gerçek. Yine de Dacia ile Punto'yu kıyaslamak bence de biraz abes olur. Arada çook fark var.

Özetle; alırsanız Dacia'dan sonra çok memnun kalırsınız. Tabii 2. el baktığınız için bu biraz da şans meselesi.
    Her kelimesine imzamı atarım.. çok güzel yazmışsınız gerçekten..
    Aynen öyle fire motorla düz yolda yüksüz ancak ve ancak 170 max. ben ne kadar da seri kullanım yapsam yine de 170 in üstünü göremedim.. logan dan sonra punto yeteri kadar konforlu gelecektir size.. He benim fikrim starjet motor bulabilirseniz o daha performanslı olacaktır ve sizi yokuşta da üzmeyecektir.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

Yukarıda dediğimden ne anladınız acaba? Ben punto'yu kötülemedim ki, nereden çıkardınız bunu. Ayrıca dacia sandero yada loganada, dustera'da bindim bu yüzden söylediklerimdeki asıl amaç dacia'yı kötülemekti. Punto mu da oldukça seviyorum.

not: ortamı germekte üstünüze yok.
    ISmileUDie

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

hız konusuna bakmayın bence.Nissan qashqai 1.5dci maximum 190 yapıyor hava alanı yolunda test ettim.Daha ziyade şehir içi yakıt / performans meselesine bakmanız gerek.Bu durumda fire active + yazılım ile istenen değer yakalanır Araca düzgün bakılırsa sorunsuz binilir.Forumda 77bg fire activeden 95bg'e yükseltenler memnun kaldı.ne duman atma var ne yakıt sarfiyatı.Alt devirleri yükseliyor ve hızlanıyor.Dinamik yapısı da 95bg için uygun.bence fire alınacaksa, ucuz yollu yakıt tasarrufu ve performans ekstrası için yazılım ve lpg tercih edilebilir.

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

punto 185 yapıyor tek şoför ve eğimde çok rahat görüyorum. Arkadaşım da 190 195 arasını görmüş ama 195 i geçmez demişti. Ama denk gelipte 190 ları zorlamadım hiç. Zaten yol da yok buralarda.

34. Bu mesaj için teşekkür edenler:

GURUR FİLİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hız konusuna bakmayın bence.Nissan qashqai 1.5dci maximum 190 yapıyor hava alanı yolunda test ettim.Daha ziyade şehir içi yakıt / performans meselesine bakmanız gerek.Bu durumda fire active + yazılım ile istenen değer yakalanır Araca düzgün bakılırsa sorunsuz binilir.Forumda 77bg fire activeden 95bg'e yükseltenler memnun kaldı.ne duman atma var ne yakıt sarfiyatı.Alt devirleri yükseliyor ve hızlanıyor.Dinamik yapısı da 95bg için uygun.bence fire alınacaksa, ucuz yollu yakıt tasarrufu ve performans ekstrası için yazılım ve lpg tercih edilebilir.

77 den en fazla 89 bg alınabiliyo diye duydum sürekli.. 95 nasıl olmuş kimin aracında var merak ettim..

36. Bu mesaj için teşekkür edenler:

GURUR FİLİZ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    punto 185 yapıyor tek şoför ve eğimde çok rahat görüyorum. Arkadaşım da 190 195 arasını görmüş ama 195 i geçmez demişti. Ama denk gelipte 190 ları zorlamadım hiç. Zaten yol da yok buralarda.
    helal be bizim arabalar 185 görüyosa iyimiş.. ben denedim 170 den yukarı çıkamadım doğrusu.. bakımlı ve atak bi araç yapmama rağmen

38. Bu mesaj için teşekkür edenler:

habip yıldız
    habipy04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ağrı
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Yorumlarınız için çok sağolun puntoyu artık kesinleştirdim alıcam yorumlarınızdan sonra şimdi benim olduğum yerde rampalar pek olmadığı için çekmesi pekte önemli değil asLında akLımda 1.3 dizel 6 ileri 90 bg wardı ama maLum buranın kışı biraz sert oluyor bildiğim kadarıyla dizeLde soğuk havalarda donuyor burda -40 ları görüyoruz yani bide birkaç kişiden içinin dar olduğunu duydum çokmu dar içi acaba?

Grande punto evoya göre biraz daha iyi sanki o yüzden grande punto aLıcam.
    Konu habipy04 tarafından (05/03/2014 Saat 01:14 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/3 123 SonSon