Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 21 ile 38 arası

Konu: Forum Olarak Benzin Zamlarını Protesto Edelim

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Alıntı metinguren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi niyetini anlıyor ve teşekkür ediyorum. Zamlardan bir devlet memuru olarak hiç memnun değilim. Ve acayip zoruma gidiyor. Verilen zam % 1,5 + 1,5 bindirilen % 30
    Saygılarımla.
    Kaç yıllık memursun bilmiyorum ama tarih boyunca memurlar 1 kere verilen zamdan memnun kalmıştır o zam ise rahmetli erbakan hocanın verdiği zamdı.Yani zoruna gitmesin kardeşim ne yazık ki bu süreç böyledir memur açısından.Ayrıca memurlar şu anki türkiye şartlarına göre iyi maaş almakta en düşük memur maaşı 2000tl civarındayken asgari ücretle çalışan binlerce insan var.Tabii gönülden geçen daha fazlası ama memleketin şu haline göre düşünmek lazım.
    Saygılar bizden kardeşim.

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kısım önemli işte, şekil,şart ve usuller kanunda gösterilir diyor.

Onları biraz açarsak neyin yasal neyin yasal olmadığı ortada olur zaten

Buyrun:

https://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Asp...evzuatIliski=0

Kitabına göre yapılan her işin arkasındayım Herşey yazılı çizili.

Tartışmalarla enerjimizi harcamak yerine, bu enerjiyi ortak paydada katılım sağlamak için kullanmak daha akıllıca olur.

kitabına göre yapmayalım diyen olmadı zaten. kitabına göre yapalım. basın açıklaması yapacaksak yapalım, gösteri düzenyeceksek düzenleyelim ama taksimde trafiği sıkıştırmayalım, bağcıyı dövmeyelim demek farklı algılar yaratır. elbette neyin yasal neyin yasal olmadığını bizlerde biliyoruz. benzin zammını protesto gibi bir etkinliği ssenin kitlenin mahiyetine göre izin almadan da yapabilirsin (basın açıklaması gibi) ktilen kalabalıktır etkinliğin içeriği farklıdır ona göre bir düzenleme yaparsın... o düzenleyiciye kalmış.

kaldı ki kazlıçeşmede olmasını bende isterim. orada akp ve sp mitingleri dışında yapılan kitlesel birşey pek olmuyor.

bu ilk gerçekleştirilerek en azından iktidarın meydanında ikitidarın zamlarını protesto etmek daha etkili bile olabilir.

son olarak forum bu etkinlik önerisini desteklerse ben yapalım derim. kazlıçeşmeyse kazlıçeşme, kadıköyse kadıköy, taksimse taksim...

trafikte protestodan sonra ne güzel meydanda protesto önerisi geldi. bu detaylandırılıp konuşulabilir.

örneğin diğer araç forumları, dernekleri, vs stk ile iletişime geçilip bir düzenleme kurulu oluşturulup gerekli izindi vs di halledilip yapılır.

konu ile ilgili forumdaşların önerilerini bekliyorum...
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Bir radyo programı 4lü yakma protestosunu organize etmişti, o elamanlarla görüşülebilir ilk başta. Vaktini bu işi ayırabilecek genç dinamik ve vakti bol olan arkadaşlara çok iş düşüyor bu noktalarda

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Tepkilerinizi sandıkta da gösterin........

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı Castell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tepkilerinizi sandıkta da gösterin........
    gösterelim

Metin G.
    metinguren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı therasmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaç yıllık memursun bilmiyorum ama tarih boyunca memurlar 1 kere verilen zamdan memnun kalmıştır o zam ise rahmetli erbakan hocanın verdiği zamdı.Yani zoruna gitmesin kardeşim ne yazık ki bu süreç böyledir memur açısından.Ayrıca memurlar şu anki türkiye şartlarına göre iyi maaş almakta en düşük memur maaşı 2000tl civarındayken asgari ücretle çalışan binlerce insan var.Tabii gönülden geçen daha fazlası ama memleketin şu haline göre düşünmek lazım.
    Saygılar bizden kardeşim.
    Babamda memur olduğu için biliyorum harika bir zam verdi hoca o zaman bende 4,5 yıllık memurum ve her sene fakirleşiyorum.Yanş kısaca hiç memnun değilim. Protesto etmek istiyorum. Yazık günah 4,60 a mazot mu olur...
    Allah hepimize kolaylık versin.(AMİN)

Saygılarımla...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ilk gerçekleştirilerek en azından iktidarın meydanında ikitidarın zamlarını protesto etmek daha etkili bile olabilir.

konu ile ilgili forumdaşların önerilerini bekliyorum...
    Önerim şudur ki, önce protestonun adı konsun.

İktidar yanlıları bile bu yüksek akaryakıt fiyatlarından memnun değilken, sen tutar yukardaki gibi lanse edersen, o adam seninle aynı sloganı atmaz. Sen onun desteğini alabilecek durumdayken, onu protestodan uzaklaştırıyorsun.

Ben zaten açıkça yazdım. Zamların sebebi bellidir, bunu tartışmam bile. Eğitimini doğru alan,piyasaları takip eden her insan da PETROL ürünlerine gelen zamların nerden geldiğini görüyor.

Ama Ortak Çağrı:

"AKARYAKIT FİYATLARINI PROTESTO" etmek olursa buna herkes gelir.

*Neden pahalı arkadaşım bu?
    *Neden Vergisi yüksek?
    *Neden bizim petrol kuyularındaki muammalar hala muamma olarak kalıyor.
    *Biz neden hammaddeyi avrupa ülkelerinden pahalıya alıyoruz?

SONUÇ:
    "PAHALI AKARYAKIT KULLANMAK İSTEMİYORUZ"

şeklinde gelirse, bak bakalım herkes nasıl destek veriyor.

Bu yüzden, "ortak amac"ın Üzüm Yemek mi, Bağcıyı dövmek mi olduğu bu noktada protestonun etkisi açısından çok önemli.

Madem bu tüm ülkenin ortak sorunu; Neden herkesin desteğini almak varken, oratamı böleyim ki? Sonuç odaklı gitmek lazım (Tüm eylemlerde)

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

3.5 yıllık memurum. Etrafımdaki tüm memurlar, kardeşimden çooook daha iyi bir şekilde yaşamlarını sürdürüyor. Temzilikçisinden, masa başında çalışanına kadar.

2010 Yılında 1 sene boyunca harcamalarımı yazdım, özel fevri harcamalar çıkınca sadeece "2kişi" geçinmek ve yaşamak için (yeterli besin almak, giyinmek ve barınmak) 700TL+Ev kirası'nın gerektiğini tespit ettim. Ben 40Ay boyunca 550TL'ye Yenibosna Koçtaş'ın orda (25yıllık ama içi sıfırlanmış kombili) oturdum.

Bu hesapları yapınca gördüm ki. En düşük maaşı alan bir devlet memuru bu ihtiyacını sağlayabilirken, bir işçi bunu tek başına SAĞLAYAMIYOR!

Hani bir HAL BUYKEN diye başlayan bir yazı yazmıştım ya o tattayım hala

Adam "memleketten un erzak gelemse geçinemicez", "çocuğu özel okula/derse göderemicem bu se hay bu devletin" diye saymaya başlıyor (Şöför kadrosundan bir arkadaş.), Ulan benim komşum kıt kanaat geçiniyor, senin 10 katın çalışıyor!! Beğenmiyorsan kodronu ona ver de adam memnun olsun bari.

İşçilerin durumu içler acısıyken, memur arkadaşlarımın (tabiki memnuniyetsilik dile getirilmeli ama) işi dramatize etmelerine gerek yok diye düşünüyorum.

**Aynı Türkiye'de yaşadığımızı düşünüyorum. Bunları sizler de görüyor olmalısınız?

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Standart Ynt: Forum Olarak Benzin Zamlarını Protesto Edelim

Benzin zammından nerelere.

Sony Xperia L'den Pro ile Gönderilmiştir.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzin zammından nerelere.
    Aynen.. Her biri farklı farklı başlıklarda paylaşılması gereken şeyler.

Birşeyler yapmak istiyorsak eğer, hiç enerjiyi israf etmeden olaya yoğunlaşmak gerekiyor aslında.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Önerim şudur ki, önce protestonun adı konsun.

İktidar yanlıları bile bu yüksek akaryakıt fiyatlarından memnun değilken, sen tutar yukardaki gibi lanse edersen, o adam seninle aynı sloganı atmaz. Sen onun desteğini alabilecek durumdayken, onu protestodan uzaklaştırıyorsun.

Ben zaten açıkça yazdım. Zamların sebebi bellidir, bunu tartışmam bile. Eğitimini doğru alan,piyasaları takip eden her insan da PETROL ürünlerine gelen zamların nerden geldiğini görüyor.

Ama Ortak Çağrı:

"AKARYAKIT FİYATLARINI PROTESTO" etmek olursa buna herkes gelir.

*Neden pahalı arkadaşım bu?
    *Neden Vergisi yüksek?
    *Neden bizim petrol kuyularındaki muammalar hala muamma olarak kalıyor.
    *Biz neden hammaddeyi avrupa ülkelerinden pahalıya alıyoruz?

SONUÇ:
    "PAHALI AKARYAKIT KULLANMAK İSTEMİYORUZ"

şeklinde gelirse, bak bakalım herkes nasıl destek veriyor.

Bu yüzden, "ortak amac"ın Üzüm Yemek mi, Bağcıyı dövmek mi olduğu bu noktada protestonun etkisi açısından çok önemli.

Madem bu tüm ülkenin ortak sorunu; Neden herkesin desteğini almak varken, oratamı böleyim ki? Sonuç odaklı gitmek lazım (Tüm eylemlerde)

zaten konuda protesto da o olacak. orada gezi olaylarını vs protesto edelim demiyor. yahut demiyorum. yukardaki gibi lansede olumsuz ne var ki? iktidar yanlıları ben öyle yazdım diye iktdarın meydanında yanlış olan bir şeye ses çıkarmaya eriniyorlarsa kusura bakmasınlar. iktidar yanlısı stk lar bu gün bu zamlara çoktan tepki göstermeli idi. bu punto forumun öncülüğüne kaldıysa ne acı.

kaldı ki bu ülkede sadece iktidar için değil diğer bütün partilerde aynı algı var. benim partim yapıyorsa doığru yapıyordur. bu çok yanlış.

eğer bir ülkede zamlardan rahatsızsan ve stk isen bir topluluk gücün varsa oy vermiş bile olsan buna dile getirmek gerekir. dile getirmiyorsan yanlış yapıyorsun demektir.

şimdi benim; iktidarın meydanında iktidarın zamlarını protesto etmek cümlesine takılmak çok yanlış.

ben ta en başından beri söylüyorum. ki konuyu açanda benim. protestonun her türlüsüne varım.

siz hala bağcı üzüm mantığı ile gidiyorsunuz. mesele ne bağcı ne üzüm. mesele bu zamları sebebi ne olursa olsun (savaş tamtamları da olsa ki bu tam tamı en çok çalan da yine iktidar) ben vatandaşım ve bu zamdan rahatsızım. ve sesimi duyurmak istiyorum. bunun yeri taksimde olsa kazlıçeşmede olsa giderim, saadet partiside düzenlese, ihh da düzenlese giderim...

ortada bir haksızlık, ortada bir mağdur varsa bu protesto edilmeli yasa koyucular karar vericiler uyarılmalıdır. bugüne kadar bu zamların, zamma sebep olan savaş tamtamlarının iktidar yandaşlarınca protesto edilmemesi bile yanlışken benim orada iktidarın meydanı iktidarın zammı terimine takılarak yandaş çekemezsiniz vs varsayımında bulunmak doğru değil. yanlışa benim bir cümlem ile keza ne bir suç isnadı ne bir hakaret ne bir eleştiri dahi içermeyen prosstestodan vazgeçecek adam zaten memnundur halinden, yahut protesto etmeyi yediremiyordur kendine...

nasıl lanse etmeliyim peki. iktidar yanlılarını kırmamak üzmemek meydanlardan kaçırmamak için. burada ne bölücü bir tavır var iktdarın onlar taksime bin çıkardıysa ben 500 bin çıkarırım tavrı gibi ne de başka birşey ki kazlıçeşmeyi destekleyen bir cümleden bu sonuçları çıkarmak...

sonuç ve sorduğun sorular ortak mı ortak, dert ortak mı ortak, e gelecek ne diye slogan atacak iktidar yanlısı, abd savaşa girme, nato suriyeden elini çek mi diyecek tayyip zamları geri çek mi diyecek... bu sorular kimse soruluyor? iktidara öyle değil mi? o zaman neyin ayrımını gayrımını yapıyoruz ki

çıkacağız meydana diyeceğiz ki tayyip zamlarını geri çek. savaş mavaş istemiyoruz. vergileri indirin vs vs vs...

ee yandaşta bunu söyleyecek bende bunu söyleyeceğim ee o zaman sorun nerde????

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ee o zaman sorun nerde????
    Anlatmaya çalıştığımı ısrarla anlamamaya mı çalışıyorsun Ergin

Diyorum ki herkes seninle aynı uslupla çıkmaz meydana.
    Sen zaten bu uslupta meydanlara çıkıp yapıyorsun protestonu
    Bu üslupta yapılan neredeyse her protestoda ülkenin yarısına sayılıp, sövülürken. O adama nasıl gel "beraber yürüyelim biz bu yağmurda" diyeceksin

Ben diyorum ki, olay ortada, X'e Y'e girmeden yap protestonu bak nasıl 2katına çıkacak katılımcın.

************************************************** *
    Bir potansiyeli maksimum verimle kullanabilmek varken, tabiki herkesin duyarlılıklarına dikkat ederek bir şey organize etmeyi ister, ona göre her noktada dikkat ederim. Yeter ki ses gelmeyenyerden ses gelsin, yeter ki toplumun ortak problemlerine (içine başka şeyler sokmadan) bütün olarak ses verdirtebileyim. Bunu bir çare olarak görüyorum ben, başka türlü zor gibi.

Sen ben takılırız yoksa meydanda

Ama biliyorum benim alt komşu da kıvranıyor.
    Bilse ki davet edenin derdi sadece bu konu: beraber, bu konudaki memnuniyetsizliği dile getircez, kendini itip kakmıcaz, tercihine saygı duycaz, en azından saygı duyulmadığı dile getirilmeyecek, neden gelmesin??

***EDİT**
    Bu arada heps Ergin'e hitaben yazılı gibi olsa da mesaj, bir çok platformda aynı konular tartışılıyor işyerlerinde, takıldığımız diğer forumlarda, e haliyle birbirine yakın düşünceler ve yakın söylemlerle karşılaşıyoruz, burda direkt onun yazdıklarına değil, genel edindiğim izlenimle yazıyor gibiyim aslında. O yüzden "ne var ki benim söylemimde" dediğin bazı yerlerde haklısın. Bilmem ifade edebildim mi
    Konu celenlee tarafından (04/09/2013 Saat 16:55 ) değiştirilmiştir.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Anlatmaya çalıştığımı ısrarla anlamamaya mı çalışıyorsun Ergin

Diyorum ki herkes seninle aynı uslupla çıkmaz meydana.
    Sen zaten bu uslupta meydanlara çıkıp yapıyorsun protestonu
    Bu üslupta yapılan neredeyse her protestoda ülkenin yarısına sayılıp, sövülürken. O adama nasıl gel "beraber yürüyelim biz bu yağmurda" diyeceksin

Ben diyorum ki, olay ortada, X'e Y'e girmeden yap protestonu bak nasıl 2katına çıkacak katılımcın.

************************************************** *
    Bir potansiyeli maksimum verimle kullanabilmek varken, tabiki herkesin duyarlılıklarına dikkat ederek bir şey organize etmeyi ister, ona göre her noktada dikkat ederim. Yeter ki ses gelmeyenyerden ses gelsin, yeter ki toplumun ortak problemlerine (içine başka şeyler sokmadan) bütün olarak ses verdirtebileyim. Bunu bir çare olarak görüyorum ben, başka türlü zor gibi.

Sen ben takılırız yoksa meydanda

Ama biliyorum benim alt komşu da kıvranıyor.
    Bilse ki davet edenin derdi sadece bu konu: beraber, bu konudaki memnuniyetsizliği dile getircez, kendini itip kakmıcaz, tercihine saygı duycaz, en azından saygı duyulmadığı dile getirilmeyecek, neden gelmesin??

***EDİT**
    Bu arada heps Ergin'e hitaben yazılı gibi olsa da mesaj, bir çok platformda aynı konular tartışılıyor işyerlerinde, takıldığımız diğer forumlarda, e haliyle birbirine yakın düşünceler ve yakın söylemlerle karşılaşıyoruz, burda direkt onun yazdıklarına değil, genel edindiğim izlenimle yazıyor gibiyim aslında. O yüzden "ne var ki benim söylemimde" dediğin bazı yerlerde haklısın. Bilmem ifade edebildim mi

valla şu protesto konusunda yazdığım şeylerde ne benzin zammı dışında bişeyi protesto edelim dedim, ne de akp yandaşlarını küçümseyecek bir üslup kullandım. kaldı ki sadece öneri sundum. yol yöntemle ilgili yandaşları rencide edecek bir üslup olduğunu ısrar ve inatla düşünmüyorum.

o zaman şöyle yapalım. bu etkinliği benim üslup ve söylemime gelmeyecek derecede hassas olanlar düzenlesin. her yol ve üsluba (direniş ve protesto ollan) gelen ben seve seve katılırım. benzin zammı prostestosunda nasıl doğru bir üslup kullanılırmışta benim yanlışım neymiş bir göreyim...

ozz kut
    toprakozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Bence bu konuda bize en iyi destek veren alem fm de nihatla-sivrisinek programı.Onunla irtibata geçip benzin almama protestosu yapılabilir...Ama farklı türdeki tüm eylemlere beni de ekleyin...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

fatih demirci
    therasmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 48

Bu forumda 3-5 kisi var yagmur yagsa bile hemen hukumete sovuo saymaya hazir hatta hukumute oy verenlerede sayip sovmeye hazir.Ama isin kotu tarafi bazi moderatorlerde ayni fikirde olmaliki hicbir mudahalede bulunmuyorlar.Her konu ayni yere cikiyor 2-3 kisi yazip sovup birbirinin mesajina tesekkur edip gidiyor.Bu durum ise forum adina uzucu bir durum,burada en cok zarar goren forum oluyor amaci disina cikmia oluyor.
    hukumet konusuna gelince yeri gelince hakkini teslim etmeyide bileceksin kardesim oyle at gozlugu takil herseyi elestirmek akilli insanlara yakismayacak bir durumdur.Neyse amacim kimseyi kirmal ddgil sadece bir durum tespiti yapmak.
    iyi gunler.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı therasmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu forumda 3-5 kisi var yagmur yagsa bile hemen hukumete sovuo saymaya hazir hatta hukumute oy verenlerede sayip sovmeye hazir.Ama isin kotu tarafi bazi moderatorlerde ayni fikirde olmaliki hicbir mudahalede bulunmuyorlar.Her konu ayni yere cikiyor 2-3 kisi yazip sovup birbirinin mesajina tesekkur edip gidiyor.Bu durum ise forum adina uzucu bir durum,burada en cok zarar goren forum oluyor amaci disina cikmia oluyor.
    hukumet konusuna gelince yeri gelince hakkini teslim etmeyide bileceksin kardesim oyle at gozlugu takil herseyi elestirmek akilli insanlara yakismayacak bir durumdur.Neyse amacim kimseyi kirmal ddgil sadece bir durum tespiti yapmak.
    iyi gunler.
    therasmus kardeşim. ne yapalım forumda tartışmayalım mı? futbol tartışılırken konuşulurken politika ve üstelik benzim zamları gibi bizi ilgilendiren, savaşa girmeek gibi halkı ilgilendiren konularda forum puntocuların sadece araba muhabbeti yaptığı yer diye tartışmayalım mı? ben forumda kimseye hakaret etmedim. dvleti sevmiyorsam sevmediğimi söylüyorum dilim döndüğünce de anlatıyorum. sevmek zorunda da yaptığı iyi şeyleri de övmek zorunda değilim. hakkını teslim etmeyi de sen bil. ben haksızlıklarını yermeyi biliyorum.
    aç konusunu de ki şahana bir projesi var süper bir kanun süper bir uygulama yap yorumunu.

ben gördüğüm yanlışlarla ilgili konu açıp tartışıyorum. konuya müdahil olmak isteyen de gelip yorum yapıyp gidiyor. forumun amacı da budur zaten. konunun içeriği ne olursa olsun herkes konuyla ilgili bişeyler yazar beğenir teşekkür eder... istemeyen müdahil olmayan yazmaz konuya girmez teşekkür etmez.

devletle ilgili olumsuz yorumlar ilgini çekmiyorsa konuya müdahil olmak istemiyorsan girmezsin konuya, yorum yapmazsın olur biter. burada kimseye sövmeye hazır değilim. bu senin yorumun.
    sırf devlete karşı olumsuz yorumlarda bulunmam seni rahatsız ediyorssa o senin bileceğin bişey. ama bu foruma yakışimıyor moderatörlerde aynı görüşte falan deyip forum zarar görüyora getirme. forumun bu yorumlardan zarar falan gördüğü yok merak etme. her tartışmanın yeri konusu alanı ayrı. zaten olay küfür hakaret boyutuna geldiğinde moderatörler gerekli işlemi yapıyorlaar.

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Yönetim olarak forumumuz ortak kullanım ve paylaşım alanımız olduğunu için konulara fazla müdahale etme taraftarı değiliz...
    ama baktık ki iş çığrından çıkıyor tartışmak yerine bunu şahsileştirip iş birbirini kırmaya forumun huzurunu bozmaya doğru kayıyor o zaman gerekli müdahaleyi mecburen yapıyoruz...
    Herkes istediğini konuşup yazabilmeli tabi ki;bu sevgi,saygı ve hoşgörüyle olursa o zaman forum amacına ulaşıyor demektir...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

okan türkmen
    malebow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    35dev53
    Edilen teşekkür: 157

Artık iktidar dışında, vatandaşlarıda birşeyleri sansürleme gayretine giriştiler. Ayrıca hükümetin yaptıklarını lütufmuş gibi göstermeyelim.
    işleri bu yapacaklar 10 yılda devlet basamaklarına kendi elemanlarını doldurup kendi kendilerini zengin edecekler, bu görev tamamlandıktan sonra suriyeden getirip benim ülkeme yerleştirip afedersin "toplum düzeninin içine edecekler", suriyeli teröristlere el altından silah yardımı yapıp, bu silahlarıda stoklardan " afyon da mühimmat deposunda patlama" başlıkları altında düşecekler, üstüne üstlük bunları benim benzine verdiğim ultravergilerle yapacaklar ben de bunbların hakkını mı teslim edecem?
    ISmileUDie

23. Bu mesajı için 2 kişi malebow'ye teşekkür etti:

Sayfa 2/2 İlkİlk 12