10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Puntoya çekme karavan

İlker akat
    didi77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 89

Soru Puntoya çekme karavan

Puntoya çekme karavan takılabilirmi gücü yetermi ? Su an bakma safhasındayım yorumlara göre işi ciddileştirecem

Güney ...
    evo_dynmc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 31

kullanım klavuzunda en fazla yüklenebilecek ağırlıkla ilgili kısma bakın bence oradan bir şeyler bulabilirsiniz...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam çeki demiri bağlamanız için ruhsat falan değişiyor diye biliyorum o iş biraz masraflı görüldüğü gibi basit değil sanırım..

Saffet Saffet
    SaFFeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 14

Hocam bu konuda okadar çok araştırma yaptım ki müşteri hizmetlerini fln aradım ben anlatayım araştırdığım kadarı ile önce punto motor gücüne göre İnternet'e çekme gücü var onu öğren ben tekne çekmek istiyordum ama 1.3 multi jetler 750 800 kg civarı fabirika verileri daha fazla çeker bence ama yokuşlarda debriyaj vites çok zorlanır zaten 750 kg dan ağır olan karavan römork lar için ekstra ruhsat çıkması gerekiyor onuda 2 senedebir vizeye sokman lazım birde yani 750 kg hafif olması durumunda hiç birşeye gerek yok sadece araca çeki demiri oda orijinal yok teknik servislerde Bursa ile konuştum çok rağbet olmadığı için getirilmiyoruz fln filan ama izmirde bir iki firma bulmuştum Ankara'da da varmış ist var elektrik projesi ile beraber takıyorlar sende projeyle önce vizeye ordan izin alırsan onların verdiği evraklarda trafik şube müdürlüğüne ruhsata işletiyorsun çeki demirini Fiat yanlış hatırlamıyorsam 1100 tl ama ruhsata işlenmesi fln filan 1500 bulur tabi birde işin trafik ve hız boyutu var yazan hız sınırından 10km yavaş gitmen gerekiyor ama tavsiye otoyolda dahi 90 geçme sonuçta hafif araba. virajlarda sıkıntı olmasın Allah korusun ben Nissan navaranın arkada tekneye yokuş aşa viraj dönerken sıkıntı çektiğini gördüm arkada sağ sola. Gezebiliyor tabi firenli römork Yada karavan alırsan çekme ağırlığı artıyor ama çeki demiri Projesi'de değişiyormuş sanırım ama karavan olayı çok iyi bide karavanın üstüne bir bot kıyı kıyı gez hayat ne güzel ) umarım işine yarar

İlker akat
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı SaFFeT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu konuda okadar çok araştırma yaptım ki müşteri hizmetlerini fln aradım ben anlatayım araştırdığım kadarı ile önce punto motor gücüne göre İnternet'e çekme gücü var onu öğren ben tekne çekmek istiyordum ama 1.3 multi jetler 750 800 kg civarı fabirika verileri daha fazla çeker bence ama yokuşlarda debriyaj vites çok zorlanır zaten 750 kg dan ağır olan karavan römork lar için ekstra ruhsat çıkması gerekiyor onuda 2 senedebir vizeye sokman lazım birde yani 750 kg hafif olması durumunda hiç birşeye gerek yok sadece araca çeki demiri oda orijinal yok teknik servislerde Bursa ile konuştum çok rağbet olmadığı için getirilmiyoruz fln filan ama izmirde bir iki firma bulmuştum Ankara'da da varmış ist var elektrik projesi ile beraber takıyorlar sende projeyle önce vizeye ordan izin alırsan onların verdiği evraklarda trafik şube müdürlüğüne ruhsata işletiyorsun çeki demirini Fiat yanlış hatırlamıyorsam 1100 tl ama ruhsata işlenmesi fln filan 1500 bulur tabi birde işin trafik ve hız boyutu var yazan hız sınırından 10km yavaş gitmen gerekiyor ama tavsiye otoyolda dahi 90 geçme sonuçta hafif araba. virajlarda sıkıntı olmasın Allah korusun ben Nissan navaranın arkada tekneye yokuş aşa viraj dönerken sıkıntı çektiğini gördüm arkada sağ sola. Gezebiliyor tabi firenli römork Yada karavan alırsan çekme ağırlığı artıyor ama çeki demiri Projesi'de değişiyormuş sanırım ama karavan olayı çok iyi bide karavanın üstüne bir bot kıyı kıyı gez hayat ne güzel ) umarım işine yarar
    Saol bilgin için bende sizin gibi az cok biliyorum zaten ağırlık olarak 750 kg alacaktım ruhsat olmaması için ceki Demir'i Ankara'da yapan bulamamıştım servis olarak masrafdan daha cok çekip çekmeyeceği sıkıntı idi benim için bende vazgeçtim puntoya takmak yerine motokaravan alacam bir kaç tane buldum görüştüm bakalım inşallah

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Frenli Römork =1000kg (1.2 Fire için 900kg diğer hepsi 1000)
    Frensiz Römork=400kg

Çeki demirine binecek max yük= 60KG olmalı.

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

Alıntı didi77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saol bilgin için bende sizin gibi az cok biliyorum zaten ağırlık olarak 750 kg alacaktım ruhsat olmaması için ceki Demir'i Ankara'da yapan bulamamıştım servis olarak masrafdan daha cok çekip çekmeyeceği sıkıntı idi benim için bende vazgeçtim puntoya takmak yerine motokaravan alacam bir kaç tane buldum görüştüm bakalım inşallah
    doğru tercih olur bencedde...aracınız 77 bg fire heralde...forumda genelde bu motorun kendısını bıle zor çektiği..birde karavanla çok zor olsa gerek...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Kib
    Merruse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 32

Bir de karvan eklenirse 15-20 litre falan tüketmeye başlar herhalde...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İlker akat
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı barisunye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru tercih olur bencedde...aracınız 77 bg fire heralde...forumda genelde bu motorun kendısını bıle zor çektiği..birde karavanla çok zor olsa gerek...

Kesinlikle haklısınız kendini zor çekiyor yokuşda kala kalırız öylece )))

İlker akat
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı Merruse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de karvan eklenirse 15-20 litre falan tüketmeye başlar herhalde...

Oda ayrı bir konu tabii sırf karavan olmayacakki 4 kişi tabii karavan var diye doldur bavuluda lpg yada benzinmi dayanır en ekonomik yakan motorkaravan bile 500 kuruş yakıyor kmde