Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
79 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Benzinli Motor ve Dizel Motor...

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

Alıntı puntor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim engin ben forumda yeniyim ancak inan bana samimi bakıyorum siteye.
    Konuya gelince:
    1- Dizel araçların yakıt tüketimi illaki daha az....Bu tartışmasız.
    2- Dizel araçların turbo farkıyla ve diğer teknik şişirmelerle yani eklemelerle tork birimi daha yüksek.
    3- Dizel araçların bakımı daha kısa aralıklarda (km hesabı) ve biliyosun daha maliyetli. ''Bu üçüncü madde bence performans aramayan kişilerce dizeli bitirir.''
    4- Dizel araçlar ile illaki km yapmak durumundasın yoksa motor çok çabuk sağırlaşır ve performanslı kullanmayanlarda teknik sıkıntılar yaratır.

Benzinli Araçlar
    1- Yakıt tüketimi dizele kıyasla fazladır.Kabulumuz...
    2- Performans daha az hissedilir. Kabulumuz...
    3- Ancak sen fire motor kötü fire motor şöyle böle diyemezsin.... ''Dersen bende sana Multijet piyasadaki en adi motor derim ki buda burada kendi başımızı yemek olur gerek yok.''
    4-Benzinli motorun bakımları daha uzun aralılarla ve dizele kıyasla daha az maliyetli olur ki buda ortalama ilk 70000 km ye kadar aradaki fark kapanır ki benim gibi senede 5000 km yapan biri bu farkı 14 yılda kapatır.
    5- Bence sen hiç hayıflanma burası forum herkes nalınada vuracak mıhınada can sıkmaya değmez.
    Tel verirsen inan dizel araçtan soğuturum gerek yok mutlu mesut bin aracına kardeş.
    Bu arada senın araba kaç km sonra ısınmaya başlıyo bizim arkadaş 2012 opel astra aldı dizel kastamonudan ılgaza çıkana kadar donmuş...Dizel araçların motoru neden ısınmıyor şaka yapıyorum elbette tercih meselesi biraz agresif bi yazı oldu ancak forum kardeşliğine ver kib. Allaha emanet ol.

herseyden once sız benı multıjet motordan sogutamazsınız bu bir...
    fıre motoru kotuledıyım nerde yazıyor bu ıki
    fıre motoru 3 sene kullandım ve halen babam 2007 fıre motorlu gp ullanır bu uc!
    fıre motor tercıh etmem dedım neden mı??? parantez ıcınde yazdım onuda cunku performans beklerım ben eee bır kısı fıre motordan performans beklerse 10 lıtre yaktırır basar basar bıde ustune araba performans veremez cunku o motorun oyle bır ıdaası yok ve kısı arabadan sogur!!!

forumda yenı oldugunuz bellı cunku eger aratırsanız fıre motoru kotuleyenler dıye baslık altında fıre motorun avantajlarını yazdım!!!yanı benım fıre motoru kotulme gıbı bır olayım yok sadece bana hıtap etmıyor...

hayıflanma konusuna gelırsek benım yıne oyle bır durumum yok sıze oyle gelmıs olabılır...

sızın gıbı dusunen kısılerın yaklasımını sadece elelstırırım belkı kendımce ben;

fıre motora sahıpsınız dıye onu ovuyorsunuz!!! dıkkat edersenız yazılarımda ben dızel motorların eksı yonlerınıde yazdım...kaldıkı hem fıre motorlu gp var aılemde hemde bana aıt dızel arac var...ve ıkısının huyunu suyunu cok ıyı bılırım!

agresıf olabılırsınız cok onem arz etmıyor benım acımdan...ben sadece gelen sorulara gore cevap verırım! (agresıf cumlelere karsı saygısızlık degılde sadece ünlem ısaretı kullanıyorum?

telefonumuda vereyım kastamonu ya da sık gelırım ısım geregı ordada goruselım fark etmez kubılay bey...

eger bu yazımda veya daha oncekı yazılarımda sızın fanatık oldugnuz fıre motorun aleyhınde bırsey soyledıysem kusura bakmayınız ben sadece tecrubelerıme gore konusuyorum...

2. 15/03/2012, 23:23

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

Anlaşılan çok tecrübeli bi arkadaşımsın sana burada ben yazma zahmetinde dahi bulunmam mesajımı istersen bi kez daha oku sonunu dikkatli okursan sevinirim. Ayrıca seni o multijetten soğuturum iki gün sonra burada satsam mı diye fikir edineyim dedim diye mesaj yazarsın. Sen mutlu mesut bin Kastamonu ya gel misafirim ol istersen. Tel beklerim tanışırız.He bu çok önemli forumda yeniyim altını çizerim bilgisayar ve internet tecrübemde değil. yani kullanımda sıkıntı yok arkadaşlar arasında yeniyim.
    bakın bır konuda anlasalım sankı sızın cumlelerınız alay edıyorsunuz gıbı gelıyor bana!dıkkat edıyorsanız hala ıyı dusuncemı koruyorum ve bana oyle gelıyor kelımesını kullanıyorum...ve dıkkat edersenız ''siz'' lı cumleler kuruyorum...

haydı sogutun benı multıjetten hodrı meydan

ben asla bu forumda cok tercrubelıyım demedım dedıysemde hata etmısımdır bır oncekı msjımdada kendı tecrubelerım dedım...

mısafırperverlıgınız ısın ayrıca tsk ederım ve tum samımıyetımle tekra soyluyorum;

ben burda herkımle ıyı veya kotu sert veya yumusak ne bıleyım herturlu hangı tartısmaya gırdıysem benım acımdan hepsı ''tatlı tartısmadır'' kı aksı oldugu zaman zaten cumlelerımden anlasılır...

bakın sızın ıcınde aynı sekılde sızden bırseyler ogrenırsem kar sayarım kendı adıma ama lutfen objektıf olalım...

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

arkadaşlar sakin
    ne güzel fikir alışverişinde bulunuyorsunuz
    şükretmek lazım böyle bir imkan dahilinde olduğumuz için

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

6. 15/03/2012, 23:47

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

işte bu
    forum kardeşliği arkadaşlığı böyle olmalı
    harika bir mesaj
    aynı türden bir mesajda şimdi enginden görebiliriz

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

8. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

9. 15/03/2012, 23:53

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

Bende size güzel kardeşim diye hitap ettim engin bey.Mesajımı dikkatli okumuyorsunuz işte. Ama çok iyi bi insansınız eminim.Tüm mesajlara olmasada bazılarına göz attım Sıkmayın canınızı..... Hayırlı sohbetler.... Bu arada alay aslaaaaaa etmem kimseyle....
    yok ben canımı sıkmadım dedıgım gıbı hıc sorun degıl benım ıcın...guzel kardesımde dedınız bılıyorum forum kardeslıgı adına da dedınız bılıyorum ama araya sıkısan seylerıde okuyabılıyorum

dedım hep dıyorum bıkere daha dıyım forumdakı butun tartısmalar guzeldır benım acımdan mutalka bırseyler ogrenılıyor cunku...keyıflı sohbetler

11. Bu mesajı için 2 kişi engincantan33'ye teşekkür etti:

12. 16/03/2012, 00:02

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

e yaanii sen buraya geleceksin yaa burada senın geleceğin gün mekanı benden bi yer hazırlıcam puntocu arkadaşlarla hem tanışırız hemde konuşuruz. Konuşulacak şeyleri konuşuruz.Ok Allaha emanet ol ben hala yazarsam hanım beni testereyle kesecek Vakit geçç oldu..... Kib. Aklına kötü bişey gelmesin vakit geç olduğu için kaçmak durumundayım. Allaha emanet. Hayırlı cumalar...
    eyvallah tsk ederım sıpahıoglunun orda bulusuruz su cekme helva satan nasrullah meydanında ondada bı grı gp vardı dızel sanırım satmıstır sımdı aman yenge kızmasın gorusmek uzere

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Engin Bey,

Sizinde benim gibi bazen dayanamayıp ateşli şekilde tartışmaya başladığınızı biliyorum. Lakin bunlara gerek yok. Netice de fiat babamızın şirketi değil. Benzin dizel konusundaki yorumunuza gelirsek şayet, kısa bir anımı anlatmak isterim. Şehirlerarası yolda giderken kırmızı ışığı gördüm haliyle ayağımı gazdan çektim, aracın kendi ivmesi ile 110 km hızla sol şeritte gidiyorum. Hız tabiki yavaş yavaş azalıyor. Kendini bilmez magandanın biri sol şeritte jip iyle birlikte sellektör attı. Bilerek sağ şeride geçmedim netice de kırmızı da duracağız. Sağdan makas attı kırmızı da durdu. Işığı ayarladım bu kalkamadan sağından geçtim gittim. İleride yine kırmızı ışık, bu durum 3 kere tekrarlandı. Yerini de söyleyim hatta Samsun sahil yolu. Şimdi siz bu jip kullanan kişi gibi dizel araç kullanıyorsanız kusura bakmayın da benim yakıt değerlerim benzinli olarak her zaman sizden iyi olur. Ben dizel kullanayim sizin bahsini bile edemeyeceğiniz değerlere de ulaşırım.

Araba kullanmak öyle zevkli olmuyormuş diyenlere karşı da kime göre neye göre arkadaşım. Kırmızıyı göre göre gaza basıp kırmızı da frene asılmak sana göre zevktir bana göre anlamsız davranıştır. 70 le orta şeritten giden adamı sıkıştımak bana göre tacizdir
    Konu SKELETER tarafından (16/03/2012 Saat 02:19 ) değiştirilmiştir.

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin Bey,

Sizinde benim gibi bazen dayanamayıp ateşli şekilde tartışmaya başladığınızı biliyorum. Lakin bunlara gerek yok. Netice de fiat babamızın şirketi değil. Benzin dizel konusundaki yorumunuza gelirsek şayet, kısa bir anımı anlatmak isterim. Şehirlerarası yolda giderken kırmızı ışığı gördüm haliyle ayağımı gazdan çektim, aracın kendi ivmesi ile 110 km hızla sol şeritte gidiyorum. Hız tabiki yavaş yavaş azalıyor. Kendini bilmez magandanın biri sol şeritte jip iyle birlikte sellektör attı. Bilerek sağ şeride geçmedim netice de kırmızı da duracağız. Sağdan makas attı kırmızı da durdu. Işığı ayarladım bu kalkamadan sağından geçtim gittim. İleride yine kırmızı ışık, bu durum 3 kere tekrarlandı. Yerini de söyleyim hatta Samsun sahil yolu. Şimdi siz bu jip kullanan kişi gibi dizel araç kullanıyorsanız kusura bakmayın da benim yakıt değerlerim benzinli olarak her zaman sizden iyi olur. Ben dizel kullanayim sizin bahsini bile edemeyeceğiniz değerlere de ulaşırım.

Araba kullanmak öyle zevkli olmuyormuş diyenlere karşı da kime göre neye göre arkadaşım. Kırmızıyı göre göre gaza basıp kırmızı da frene asılmak sana göre zevktir bana göre anlamsız davranıştır. 70 le orta şeritten giden adamı sıkıştımak bana göre tacizdir
    dedıklerınızde haklısınızda ben genelde akıl almayan olaylar olunca gaza gelıyorum..yoksa kullanımın onemlı oldugu gercek...

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı engincantan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kıvanc bey ben 5.50 dıyen gordum !!! bu forumda!!!genel ortalamanız 7 ve ustu lıtre ıse bana gore normal degerler zaten...
    5,50-5,10 ları bende gördüm ama gittiği belli bir mesafede ki ortalaması (BOT)
    genel ortalamada imkansız dizelde bile imkansız istanbul şartlarında 5,50 genel ortalama.

Ama idda ederim İstanbul-Ankara arasınında 5.50-6,00 arasını rahatlıla görürüm

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

yok ben canımı sıkmadım dedıgım gıbı hıc sorun degıl benım ıcın...guzel kardesımde dedınız bılıyorum forum kardeslıgı adına da dedınız bılıyorum ama araya sıkısan seylerıde okuyabılıyorum

dedım hep dıyorum bıkere daha dıyım forumdakı butun tartısmalar guzeldır benım acımdan mutalka bırseyler ogrenılıyor cunku...keyıflı sohbetler
    Engin bey sakin aklı başında arkadaşlarımızdan birisin kubilay beyde ters birşey demedi siz alındınız

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Ben 8.5 litreden aşağı düşmüyorum.. Bak hiç sesimi çıkarıyormuyum..
    5-6-7 lt den bahsediyorsunuz one beaaa
    Bir keresinde 7.9 lt yapmıştım şehir içi benim rekorumda o..
    Ama benzinli araçlarlada çok iyi rakamlar elde edilebileceğine inanıyorum ben.. Mesela eski aracım starjetti. Şehir içi 5.9 görmüştüm. Zaten bir kere gördüm oda son oldu Haaa uzun yolda bu tüketim daha düşer diye umut etmiştim ama tam aksine artmıştı o da ayrı bir mesele
    BY Turbo SPORT 150 HP

Kubilay Kubilay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. puntor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777
    Edilen teşekkür: 88

Gülen Yüz

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin bey sakin aklı başında arkadaşlarımızdan birisin kubilay beyde ters birşey demedi siz alındınız
    bu hoşuma gitti kıvanç bey güzel tespit ancak siz olsun engin bey olsun burada tartışsakta orta yolu buluyoruz önemli olan bu. Sizler gibi kalite insanlarla sohbet etmek, yeri gelince birbirimize takılmakta güzel oluyor diye düşünüyorum. Dünya fani arkadaşlık bakii
    Konu puntor tarafından (16/03/2012 Saat 09:57 ) değiştirilmiştir.

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

msjda ters bırsey aramak gerekırse 1 tane degıl cokca gosterırım ama olay zaten tatlıya baglandı sorun yok...ama cok ısternırse kelımelerı yazayım sıze bakalım ne tepkı vereceksınız..

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

hayıfalnmak ornegın???cumle ıcınde dıkkat edın??? bıde fıre motoru kotuluyorsun denmıs benım oyle bır yazım yok

dedıgım gıbı bakıs acısına baglı aynı msjda FORUM KARDESLIGI de var olumlu olarak yanı ortada alınacak bırseyde yoktu kı tatlıyada baglandı

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Dizelin vergisi artacak

Araçlarda dizel-benzinli ayrımı da yapılacak. Dizel araçlara daha yüksek oranlı vergi uygulanması üzerinde çalışılıyor. Bununla ilgili vergi yasaları başta olmak üzere mevzuatın yeniden yazılması için gereken süre başladı. Bu yasal düzenlemelerin tamamı 2014 Şubat ayına kadar tamamlanmış olacak.

Bu olay doğruysa dizel alınmazzzz en azından devlet alınmasını istemiyor

m.milliyet.com.tr

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Dizelin vergisi artacak

Araçlarda dizel-benzinli ayrımı da yapılacak. Dizel araçlara daha yüksek oranlı vergi uygulanması üzerinde çalışılıyor. Bununla ilgili vergi yasaları başta olmak üzere mevzuatın yeniden yazılması için gereken süre başladı. Bu yasal düzenlemelerin tamamı 2014 Şubat ayına kadar tamamlanmış olacak.

Bu olay doğruysa dizel alınmazzzz en azından devlet alınmasını istemiyor

m.milliyet.com.tr
    Dizelde benzine yaklaştı ee vergide var herkes benzinli alır artık ozaman ne biçim iş, en iyisi motosiklet ben bu puntomuda satmaya karar verdim nede olsa yazda geliyor ohh hepinize tavsiye ederim 650cc ye kadar düşük verdi )

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

konu hortladı heee valla haklısınız bence motosıklet de degıl bısıklet alalım

Kubilay Kubilay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. puntor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777
    Edilen teşekkür: 88

konu hortladı heee valla haklısınız bence motosıklet de degıl bısıklet alalım
    bencede

Ender Süvari
    enderfikret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 10

5,50-5,10 ları bende gördüm ama gittiği belli bir mesafede ki ortalaması (BOT)
    genel ortalamada imkansız dizelde bile imkansız istanbul şartlarında 5,50 genel ortalama.

Ama idda ederim İstanbul-Ankara arasınında 5.50-6,00 arasını rahatlıla görürüm
    Bir ay kadar önce, Bodrum İzmir arasında, tek kişi, yüksüz, 90km civarında maksimum hılza net 3,7 lt/100 km ile en tasarruflu kullanımımı gerçeklşitirdim.

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

Alıntı enderfikret Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir ay kadar önce, Bodrum İzmir arasında, tek kişi, yüksüz, 90km civarında maksimum hılza net 3,7 lt/100 km ile en tasarruflu kullanımımı gerçeklşitirdim.
    benzer sekılde bende mersın-adana arasında 2 kısıydık aracta 3.7 yakalamıstım

arac:evo dızel di

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon