Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
93 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Cam filmi ceza yedim

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

başkasının arabasının fotolarını çek götür

Ufuk Orhan
    ufuk_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    33fv137
    Edilen teşekkür: 279

Alıntı askin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insan arabanın içine neden bakar?
    1- hırsızlık yapmak için
    2- dikkat çekici bir şey gördüğü için...

mesela afacan bir bebek..

bebek var v.b. şeyler desen anlarımda valide var demek ne demek yavvv...) kusura bakmada çoook garibime gitti..
    çok mu komik? gerçekten forumun tadı kaçıyor..daha önce söylediler inanmamştm da bu son yazılarda anladm..biz burda samimiyete güvenerek bişyler yazıyoruz..bi olay yaşadık ki oyle yazdık.kaç yıldır forumda üyeyim daha 1 kişiyle tartışmam olmadı .eğer çok komikse özelden mesaj atın size nasıl bakılırmış anlatim..

mustafa eser
    must - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 66

Ankara gibi yobaz kaynayan bi yerde yasiyorum ve hakikaten arkadasa hak veriyorum, nefes alan her seye bakabilen ahlaksiz cok.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ufuk Orhan
    ufuk_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    33fv137
    Edilen teşekkür: 279

katılıyorum..mersinde 13 yıl yaşadık bu gibi sıkıntılar yaşadık cam filmi çektirdik..yaklaşk 4 aydır izmirde ikamet ediyoruz böyle bi sıkıntı olmadı..ama arkadaşlara anlatamyorz derdmizi..

HÜSNÜ ulaş
    husnupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 8

Öncelikle geçmiş olsun.Peki her marka için özel üretim denen perdeler var aynı film gibi.Bunlardan kullanan varmı aranızda? Bu perdelerde de herhangi bir yasak varmı?

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

geçmiş olsun feyyaz
    filmlerini söktür dah sonra trafikten bağlanmanı kaldır
    ondan sonra sanayiye git bir 100-150 tl daha ver
    filmlerini tekrar yaptır
    öbür türlü rapor mapor sağlık heyetinde uğraşş ruhsata işletip değiştirt çok uğraşırsın

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

30/1-b .NOLU TRAFİK SUÇUNUN KONUSU
    """Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak,karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak"""
    -
    -
    cam filmi için geçerli midir? hayır.
    daha çok yanlış yükleme ve aksesuar açısından sıkıntı var.
    ha bu arada "görüşü engelleyecek" ten kasıt cam filmi değildir. içeriden sizin açınızdan aracın etrafını görmenizi engelleyecek çıkıntı ve ya engeller.. mesela arka koltukları istifleyip dikiz aynasını engelleyecek şekilde yüklemek. yine misal yan koltuğa sağ aynayı engelleyecek şekilde yükleme yapmak. sağına soluna çıkıntı yaparak aracın dışına taşırılmış yük ve aksesuarlar vs.vs. bunlar anlaşılır.
    -
    velhasıl cam filmi ile ilgili kesilen bu cezaların hiçbirisi ilgili madde ile ceza verilemez. içeriden görüşü engellemediği sürece bu maddeden ceza kesemezler.
    gel gör ki trafik polisleri arasında bir içtahat oluşmuş.
    yapıştır 30/1-b söktür yoksa men olur diye salla..
    -
    savcıların hakimlerin yorumları malumunuz.
    polislerden farklı bir şey beklemek saflık olur..
    -
    uğraşamam diyorsan. cezanı öde gerisini salla (SÖKTÜRME).. ben öyle yapıyorum..

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

yasak değil yani öle mi diyorsunuz?

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

Devlet bi kanun bi yasak koyduysa uyun beyler başka yollar aramayın... gizlilik çok lazımsa perde taktırın... cam filmi,xenon,acayip kornalar... hepsine karşıyım...

13. Bu mesajı için 2 kişi dexter'ye teşekkür etti:

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Kardeşim eğer sadece arkalarla ilgili sıkıntın varsa, Bod perde var al tak arka camlar ve bagaj camı olmak üzere camı tamamen kaplıyor. fiyatı 200tl civarında ama polis bu perdelere ses etmiyor. Ceza yemeden filmle ugrasmadan içeriyide görmez. Ki bence araçta film olması daha cezbediyor hırsızları. Filmsiz araçta ne var ne yk içerisi göründüğünden hırsızlıkta olmaz.

Feyyaz Yavuz
    FeyyazYavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GKA 10
    Edilen teşekkür: 218

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun feyyaz
    filmlerini söktür dah sonra trafikten bağlanmanı kaldır
    ondan sonra sanayiye git bir 100-150 tl daha ver
    filmlerini tekrar yaptır
    öbür türlü rapor mapor sağlık heyetinde uğraşş ruhsata işletip değiştirt çok uğraşırsın
    sağolasın abim. bağlatmayı kaldırdıktan sonra bir daha film yaptırısam bu sefer men etmezler mi öyle biliyorum
    Alıntı les Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    30/1-b .NOLU TRAFİK SUÇUNUN KONUSU
    """Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak,karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak"""
    -
    -
    cam filmi için geçerli midir? hayır.
    daha çok yanlış yükleme ve aksesuar açısından sıkıntı var.
    ha bu arada "görüşü engelleyecek" ten kasıt cam filmi değildir. içeriden sizin açınızdan aracın etrafını görmenizi engelleyecek çıkıntı ve ya engeller.. mesela arka koltukları istifleyip dikiz aynasını engelleyecek şekilde yüklemek. yine misal yan koltuğa sağ aynayı engelleyecek şekilde yükleme yapmak. sağına soluna çıkıntı yaparak aracın dışına taşırılmış yük ve aksesuarlar vs.vs. bunlar anlaşılır.
    -
    velhasıl cam filmi ile ilgili kesilen bu cezaların hiçbirisi ilgili madde ile ceza verilemez. içeriden görüşü engellemediği sürece bu maddeden ceza kesemezler.
    gel gör ki trafik polisleri arasında bir içtahat oluşmuş.
    yapıştır 30/1-b söktür yoksa men olur diye salla..
    -
    savcıların hakimlerin yorumları malumunuz.
    polislerden farklı bir şey beklemek saflık olur..
    -
    uğraşamam diyorsan. cezanı öde gerisini salla (SÖKTÜRME).. ben öyle yapıyorum..
    aynen bu maddeden dolayı ceza kesti. ama maddede cam filmiyle ilgili hiçbir ibare yok

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

gecmıs olsun.birde yanılmıyorsam bızım aracı bagladıklarında cam fılmı sokumu ıle ılgılı fatura ıbraz etmıstık.yanlız arac yedıemıne cektıklerındende ıstemıs olabılırlermı onu bılemıyorum..

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Talip Karagöz
    Kerasus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34BU6005
    Edilen teşekkür: 33

Ben aracı arkadaşımdan satın aldığımda cam filmi vardı ve son muayeneden hafif kusurla geçmişti. Noterde satışı yaptık ve 1 ay geçmesine rağmen ruhsatım gelmedi. Emniyeti aradım, aracınızda film var o yüzden gönderilmemiş. Gidip filmi söktürün, tekrar muayeneye gireceksiniz ve gelip ruhsatınızı alacaksınız dediler. Şok oldum ve gidip 300 TL'ye takılan filmi 50 tl verip söktürdüm. Henüz muayenemin bitmesine 1 yıl varken gidip yeniden filmsiz muayene yaptırdım ve sonrasında muayene sonucuyla gidip ruhsatımı aldım. Umarım sizdende muayene istemezler...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

büyükşehirlerde bu cam filmi olayını çok sıkı tutuyorlar sanırım asayiş kontrolleri için güvenlik amaçlı araç içi görünücek vaziyette olmalı diye sanırım.
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

ARMAĞAN ÖZMEN
    armi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 22

Cam filmi yasaksa eğer herkese yasak olmalı.

Polis arabalarının çoğunun camları simsiyah. Neden? Kanun herkese eşit uygulanmıyor mu? Eğer güvenlik güçlerine bu konuda bir serlik tanınması gerekiyorsa ve elzem birşeyse eğer, giderler mecliste ilgili kanuna bir madde eklenir bizde biliriz kime yasak kime değil!

Ayrıca şu cam filmine ceza yazılan madde bence bu konuda ceza yazmaya uygun bir madde değil. Uygulamacıların biraz zorlama yorumuyla ortaya çıkan bir uygulama.

Daha cam filminden ceza yemedim ama eğer ceza yersem Sulh Ceza Mahkemesinde dava açarım ve sonuna kadar elimden ne geliyorsa uğraşırım.

Sizlerde eğer ceza yerseniz polisin bağlı bulunduğu yerdeki Sulh Ceza Mahkemesine dava açın lütfen. Yazacağınız iki satır dilekçe.

Ya da daha kolayı var arabanızın sol ön tarafına bir tane TBMM-İç İşleri Bakanlığı falan stikerı yapıştırın..

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Fotoğraf çekip götürmek ile sistemden silinmezsiniz.
    Sistemden fotoğraf ile silmek tamamen polisin insiyatifine kalmış durumdur normal şartlarda sizin muayene istasyonuna gidip ek1 di yanlış hatırlamıyorsam ondan doldurtmanız gerekli mevzuat bu yönde ama cezayi kesen ekiplerin bağlı bulunduğu trafik şube genelde fotoğraf ile düşüm yapıyor ancak fotoğrafı kendileri çekiyorlar aracı görmeden düşüm yapmıyorlar. Ben küçükçekmece üst geçidin orada ceza yedim cezayı kesen şube zeytinburnundaki trafik şubeydi ben ise yakın diye sefaköye gittim ve beni muayene istasyonuna gönderdi fakat zeytinburnundaki şube geldi fotoğraf çekip gönderdi beni. Sefaköy trafikteki memurlar ilgili maddeyi ve nasıl düzeltileceğini içeren maddeleri bana okumuşlardı. İlgili maddede açıkca cam filmi diye geçmiyor "görüşe engel" diye geçiyor ve bu ister 1numara olsun ister 2 numara olsun isterseniz perde olsun kesinlikle yasak. Fabrikasyon bazı araçlarda perde renkli cam oluyor onlar niye yasak değil diye sorduğumda üretim sonrası trafiğe çıkarken o araçlar üzerindeki özelliklerde bunlar belirtiliyor yani üreticinin kanuni şartlara uygun olarak eklediğinden dolayı ceza kesilemiyor ama memura göre onlara da ceza kesilmesi gerekli sonuçta maddeye aykırı bir durum var ama bişey yapamadıklarını söylemişlerdi.

Ben filmleri söktürdüm perdem zaten vardı onlara bişey demediler fotoğraf çektiler düşümü yaptılar filmsiz filmsiz geziyorum yapacak bişey yok yasaksa yasak ama keşke herkese aynı oranda olsa bu yasaklar.

Geçmiş olsun.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

"görüşe engel" çok farklı yorumlanmış burada..
    kimin görüşüne engel?!?
    sürücünün mü? yoksa dışardan bakan kişinin mi?
    elbette ki normal şartlarda normal bir zeka ile okuyunca "sürücünün görüşüne engel şeklinde" anlaşılmalı idi.
    ve fakat idare ceza mantığıyla olaya yaklaştığı için "dışarıdan görüşü engelleyecek şekilde" yorumlamış..
    -
    "içeriden" -görüşe engel- mi kazaya sebep olur yoksa "dışarıdan" -görüşe engel- olma durumu mu kazaya davetiye çıkarır.?!?
    burada geçerli olan yanlış yükleme veya gereksiz aksesuarlar ile sürücünün çevreyi hakimiyetini engelleyecek şekilde, ve 30/1-b 'de bahsettiği gibi kara duman atan kamyoncular gibi çevredeki sürücülerin görüşlerini engelleyecek durumda olmaktır ceza konusu..
    -
    maalesef trafik tam tersini benimsemiş ve bu konulara yabancı herhangi bir kişi çevresine sora sora öğrendiği için yanlış bir uygulama karşımıza çıkmış..
    -
    her ilde trafik cezalarından mağdurlar derneği kurulup, ülke çapında trafik cezalarından mağdurlar federasyonu oluşturulmadıkça kimse ferdi çabalarıyla bu işin altından gelemez.. böyle gelmiş böyle devam eder.. her yıl mtv nin son hanesini derneğe bağışlansa bla bla bla.... yoksa eksi tas eski hamam...
    sıktılar..

Feyyaz Yavuz
    FeyyazYavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GKA 10
    Edilen teşekkür: 218

galiba kurtuluş yok filmsiz gezicez bundan sonra, hepinize çok teşekkür ederim

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

hadi geçmiş olsun bendede 2 numara var nesi koyu anlamıyorum millet zifiri siyah camlarla geziyor kimse gıkını çıkarmıyor arkadaş

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Bugün öğlen Ankara da tam Meclis kavşağında cam filmi olan tüm araçlara ceza yazıyorlardı Gelen geçen araçların camlarına dikkatlice bakıp kenara çekiyorlardı

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon