Sayfa 1/13 12345 ... SonSon
262 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 2012 yılınca sıfır punto evo ve gp alan arkadaşlar

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Standart 2012 yılınca sıfır punto evo ve gp alan arkadaşlar

arkadaşlar 2012 mY LIFE Start & Stop 1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC aracımı yeni aldım (hala galaride).adeta beyaz bir gelin gibi
    istanbulda epey piyasa araştırması yaptım en sonunda 33000 tl ye aldım (16000 tl 20 ay o faiz)
    eğer aracını 202 yılında alan arkadaşlar aldiği fiyatı özellikleri ve verilen hediyeleri yazarsa sanırım yeni alıcak arkadaşlara daha faydalı oluruz..
    ama aracı alırken şok oldum indirime kesinlikle yanaşmiyorlar.en sonunda bayide ki son m life aldım.liste fiyatı 38950 tl indirimli liste fiyatı 34700 tl idi.sıkı pazarlıktan sonra 33000 tl ye bıraktı.diğer bayiler ellerinde araç olmadiğindan active modllerine 32750-33000 tl arası fiyat istediler.

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

İşte bir fire motor kurbanı daha.geçmiş olsun.ve hayırlı olsun.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fire neden çok kötü ?
    benim kullanım amacım hafta sonları gezme amaçlı çok sık kullanmıycam aracı...büyük ihtimal şirkette 2-3 ay sonra araba vericek
    hız tutkunu değilim...
    eşimde hızdan çok korkuyor eski aracım clio 1.5 dizel di
    fire motorun yakıt tüketimi ve günlük kullanıma uyumu nasıl

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fire neden çok kötü ?
    benim kullanım amacım hafta sonları gezme amaçlı çok sık kullanmıycam aracı...büyük ihtimal şirkette 2-3 ay sonra araba vericek
    hız tutkunu değilim...
    Fire motor kötü mötü değil kardeşim.Fire motor fıatın lpg ile en uyumlu en sorunsuz,kullanmasını bilirsen de en ekonomik motorudur.Bu motor gerçekten kötü olsaydı 1.4 120 hp t-jet 1.4 95 hp starjet 1.2 8v motor kalkarken yıllardır bu motorla devam etmezdi fıat.Dikat ederseniz Vw de 1.6 8v eski teknoloji motor yıllardır üretiliyor.Neden?Çünkü lpg ile mükemmel uyumlu olmasıdır.Ki 1.4 fire motor vw deki motor gibi eski teknoloji değildir.Yanılmıyorsam 2006 yılında piyasaya giren euro 4 olan bir motordur.185/65/15 latiklerle(orjinalde daha az yakardı) %80 uzun yol %20 şehiriçi yapan biriyim.Ne kadar basarsam basayım tüketim 8.1 litreyi hiç geçmedi.Kırmızı ışıklarda hızlı kalkarım,uzun yolda 100-110 km arası kullanırım.Allah şükür ki basarsan 160-170 de yapıyor,sollama da yapıyorum.Dezavantajlı yönü uzun yolda basarsan biraz fazla yakıyor ama motor gücüne göre yine iyi.Çünkü 2 ay önce Adana-gaziantep arası 4 kişi bagaj dolu yol boyunca genelde 130-140 basmama rağmen 8.4 litre yakıt ortalamsı elde etmiştim.O da aracı aldığım 1 yıl 3 ay içindeki en yüksek tüketim ortalamam olmuştu.Artı uzun yolda 100 ü geçtikten sonra hangi araç yakmıyor ki?Fire motor kötü diyenlere aldırma bence.Onların birçoğu zaman zaman 1.3 75 hp dıesel de gitmiyor diyor.

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fire motor kötü mötü değil kardeşim.Fire motor fıatın lpg ile en uyumlu en sorunsuz,kullanmasını bilirsen de en ekonomik motorudur.Bu motor gerçekten kötü olsaydı 1.4 120 hp t-jet 1.4 95 hp starjet 1.2 8v motor kalkarken yıllardır bu motorla devam etmezdi fıat.Dikat ederseniz Vw de 1.6 8v eski teknoloji motor yıllardır üretiliyor.Neden?Çünkü lpg ile mükemmel uyumlu olmasıdır.Ki 1.4 fire motor vw deki motor gibi eski teknoloji değildir.Yanılmıyorsam 2006 yılında piyasaya giren euro 4 olan bir motordur.185/65/15 latiklerle(orjinalde daha az yakardı) %80 uzun yol %20 şehiriçi yapan biriyim.Ne kadar basarsam basayım tüketim 8.1 litreyi hiç geçmedi.Kırmızı ışıklarda hızlı kalkarım,uzun yolda 100-110 km arası kullanırım.Allah şükür ki basarsan 160-170 de yapıyor,sollama da yapıyorum.Dezavantajlı yönü uzun yolda basarsan biraz fazla yakıyor ama motor gücüne göre yine iyi.Çünkü 2 ay önce Adana-gaziantep arası 4 kişi bagaj dolu yol boyunca genelde 130-140 basmama rağmen 8.4 litre yakıt ortalamsı elde etmiştim.O da aracı aldığım 1 yıl 3 ay içindeki en yüksek tüketim ortalamam olmuştu.Artı uzun yolda 100 ü geçtikten sonra hangi araç yakmıyor ki?Fire motor kötü diyenlere aldırma bence.Onların birçoğu zaman zaman 1.3 75 hp dıesel de gitmiyor diyor.
    dediğiniz gibi ise çok haksızlık ediyorlar.bide içim rahat çok rahatsız ederse 4-5 ay sonra lpg takarım dizelinde altına gelir

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

dediğiniz gibi ise çok haksızlık ediyorlar.bide içim rahat çok rahatsız ederse 4-5 ay sonra lpg takarım dizelinde altına gelir
    multijetin altına inmeyi bi geççen sen
    hayırlı olsun aracın,beyaz renk güzel tercih evo da

MEVLÜT TOKER
    kd158 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 1

bende anlayamadım fire motor yeni nesil teknoloji ve şehir içi 5000-10000 km arası 5,4 lt kadardüşüyor... ayrıca çekişide çok iyi kendi sınıfında...

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

fire neden çok kötü ?
    hız tutkunu değilim...
    her şeyi süper.konforlu sessiz kullanıma göre atak.şehir içinde fare gibi.uzun yolda kedi gibi. siz hariçten gazelleri boşverin.
    Gezgin Gp.

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her şeyi süper.konforlu sessiz kullanıma göre atak.şehir içinde fare gibi.uzun yolda kedi gibi. siz hariçten gazelleri boşverin.

sizce sıfır bir araç 1,4 fire motor şehir içi ortalama kaç km yol yapar

Ali Kemal Yiğitoğlu
    kemoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar ellerinde kalan son arabaymış benim aldığım bide istanbulda daha da ucuza olduğunu bende duymuştum fakat bana olan mesafe ve işlerim yüzünden oraya gidemedim yoksa bende istanbula gitmeyi düşünmüştüm.

Serhat SİPAHİOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942

sizce sıfır bir araç 1,4 fire motor şehir içi ortalama kaç km yol yapar
    ilk 6000 km ye kadar şehir içi 500-550 km yapar şehir içi. sonra şehir içi 680-700 km yapıyor şu an yani kışın benim aracım.
    Gezgin Gp.

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum ama kim otomatik 1.4 alıyorsa herkesin içini karartıyorsun kendince bu motora bir düşmanlığın var ben dizelin otomatiğinide denedim fire motorunda hiç bir fark yok gayet mutlu eden bir motor ve gayet az yakıyor.

bulent ozdemir
    safety car evoefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06 EPP 95
    Edilen teşekkür: 371

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum ama kim otomatik 1.4 alıyorsa herkesin içini karartıyorsun kendince bu motora bir düşmanlığın var ben dizelin otomatiğinide denedim fire motorunda hiç bir fark yok gayet mutlu eden bir motor ve gayet az yakıyor.
    evet arkadasımızın fire motorla bır alıp veremedıgı var ama sorunu ne anlamadım.ben aracımdan cok memnunum en azından tek ayak ve tek elle araba kullanmanın zevkını cıkartıyorum.bu arada ızmır grubundan arkadaslar bılırler 4 kısı 180 nı rahat goruyor ve 1.3 multijet i yokus yukarı 15 km kadar pesımden kosturdum ama enaz 4 araba fark attım ama yetişemedi bile

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Alıntı evoefe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadasımızın fire motorla bır alıp veremedıgı var ama sorunu ne anlamadım.ben aracımdan cok memnunum en azından tek ayak ve tek elle araba kullanmanın zevkını cıkartıyorum.bu arada ızmır grubundan arkadaslar bılırler 4 kısı 180 nı rahat goruyor ve 1.3 multijet i yokus yukarı 15 km kadar pesımden kosturdum ama enaz 4 araba fark attım ama yetişemedi bile
    180 çok yav ben şehir içi kullanım için araç aldım uzun yol yapmıyorum o yüzden sanırım problem yok benim en fazla çıkacağım hız 100 km olur, ama 2012 de gazlayacağım tabiki yanlız size birşey soracağım bu evo dualogic yokuşta geri kaydırma yapıyormu mesela abimde audi a6 var 2011 model yokuşta frenden çekiyor ayağını araç geri kaymıyor el frenıde çekik değil şak diye duruyor yokuşta bizimkide öylemi

Serhat SİPAHİOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942

Neden kurban olsun.sınıfının en ekonomik motorunu start stoplu almış.dizelden daha ekonomik.bakımı, muayenesi, işçiliği parçası dizeli yarı parasına.
    şehir içi rahat 700 km yapacak motor iyice alışınca.ben bile start stopsuz 700 km yapıyorum.
    bu ön yargılarınızı yeni araç almış bir forumdaşımıza bari yöneltmeyin lütfen.

Hayırlı uğurlu olsun kardeşim güle güle sağlıkla kullanın aracınızı,keyifle bineceksiniz eminim.
    Gezgin Gp.

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

bi kere performans fukarası bi motor. genelde sakin kullanmanız gerek.inşallah araç sollama gibi bi hata yapmassınız.biraz zorladığınızda da 2500 bi motor gibi benzin tüketicek.daha önce dizel kullanmışsınız keşke dizel evo alsaydınız.şehir içi 5 - 5.5 litre tüketim,şehir dışı bir depoyla 1150 km ne demek hiç bi zaman öğrenemiceksiniz. forum üyesi bir sürü fire motor mağduru arkadaş var.her ay biri bu araba gitmiyor diye başlık açıyo ama hala insanlar bunları dikkate almadan iş yapıyor.keşke bi araştırma yapsaydınız. neyse hayırlı olsun demekten başka bişey kalmadı bize.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Serhat SİPAHİOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942

bi kere performans fukarası bi motor. genelde sakin kullanmanız gerek.inşallah araç sollama gibi bi hata yapmassınız.biraz zorladığınızda da 2500 bi motor gibi benzin tüketicek.daha önce dizel kullanmışsınız keşke dizel evo alsaydınız.şehir içi 5 - 5.5 litre tüketim,şehir dışı bir depoyla 1150 km ne demek hiç bi zaman öğrenemiceksiniz. forum üyesi bir sürü fire motor mağduru arkadaş var.her ay biri bu araba gitmiyor diye başlık açıyo ama hala insanlar bunları dikkate almadan iş yapıyor.keşke bi araştırma yapsaydınız. neyse hayırlı olsun demekten başka bişey kalmadı bize.
    TAMAMEN SAÇMALIK.Ben uzun yol 190 koç gibi basıyorum da, kedi gibi 90 da mırıl mırıl da gidiyorum. 750 KM RAHAT YOL YAPIYORUM.LPG BİLE TAKMAYA GEREK GÖRMEDİM.DOĞRU DÜRÜST YORUM YAPIN.
    Gezgin Gp.

aLper Koç
    ResuscitateR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

HayırLı uğurLu oLsun aLLah kaza beLa vermesin..

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

Ümit arkadaşın moralini bozma, şahsen ben 2000 model 1,4 65 beygir palio dan geçtim bu arabaya palio gayet güzel gidiyordu tamam 1 depo benzin ile 350km gidiyordum ama hakkını alıyordum zannediyorumki 1,4 77 beygirde ondan aşağı olmaz önemli olan arabandan ne beklediğindir.

Kıvanç arkadaşım aracın hayırlı olsun kazasız günlerde kullan.

İlker Cengiz
    icngz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Alıntı IVAA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ümit arkadaşın moralini bozma, şahsen ben 2000 model 1,4 65 beygir palio dan geçtim bu arabaya palio gayet güzel gidiyordu tamam 1 depo benzin ile 350km gidiyordum ama hakkını alıyordum zannediyorumki 1,4 77 beygirde ondan aşağı olmaz önemli olan arabandan ne beklediğindir.

Kıvanç arkadaşım aracın hayırlı olsun kazasız günlerde kullan.
    +1
    bence de bukadar karamsar yaklaşmayalım sonuçta sıfır araba alınmış.memnun kalacaktır kesinlikle.Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin.hayırlı olsun.

Sayfa 1/13 12345 ... SonSon