Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Punto Evo 2. El Hakkında

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Bu konuda şöyle bir fikrim var; ''0'' alınan araçlarımızla ilgili sıkıntıları her gün forumda paylaşıyoruz gıcırtılar, kapanma zorluğu çeken kapılar, devreye girmeyen cruise lar, daha niceleri...birde bunların hiçbirine denk gelemeyenler var. Yani kimi insanlar ''0'' araç almak yerine kullanılmış ve hiçbir sıkıntısı olmayanı almak isterler ikinci eli tercih ederler uzun lafın kısası her kör satıcının kör bir alıcısı vardır derler buna uygun olan olaylarla mutlaka karşılaşmışızdır. Gitmek istediğin bir nokta varsa varmak daha kolaydır...

Murat ŞEKER
    Murat 1979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 24

sende kendi pencerenden baktığında haklı olabilirsin

Murat ŞEKER
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

ha bu arada aracın 20000 bakımı yapıldı fiyatıda 32500 oldu

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

Alıntı Murat 1979 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar evonun ikinci eli kuvvetli diyenlere söylüyorum 2011 model dynamic 1,3 spk+ak aracımı neredeyse kusursuz ( küçük tampon çatlağı 10 cm dışında) 20000 km de 32750 ye satamıyorum alıcısı varsa buyursun gelsin
    şimdi sen o aracı 32.750 ye satınca kotu mu oluyor ıkıncı elı?? ne beklıyorsun arkadasım??????50 bın tl mı??

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu anda doların yükselmesi nedeniyle ikinci el fiyatları yüksek. Yukarıda da yazdığım gibi ben arabayı 30.000TL ye aldıktan sonra 27.500TL den sattılar bir ara. 27.500TL ye arabayı alan adam aldığı paraya arabasını düşünmeden satıyor. Hatta 1000 lira düşse 1000 lirayı da bindiğine gezdiğine sayıyor ne oldu fiyat 26.500TL. Onun için zarar yok. Ama benim için 3500TL gibi bir rakam çıkıyor biranda. Nedenide Fiat'ın saçma sapan kampanya adı altında ki indirimleri.

Arabamı seviyorum satmayı da düşünmüyorum. Ama bir daha sıfır araç alırsam bunu kesinlikle göz önünde bulunduracağım. Netice de dünya hali aracımı satmak zorunda kalırsam neden bu kadar fazla zarar edim ki.

Ben Punto Evo yu alırken Ford Fiestalar 32.000TL den başlıyordu. Fiesta'nın sıfırı 30.000 TL ye bile düşmedi. Fiat kampanya yapıcam araç satıcam derken eski müşterilerini zarara uğratıyor. Kampanya yapıyorsan yap ama 3 ayda 2500TL fiyat indirme. Araç alana kasko hediye edersin, 1 yıllık bakımlardan para almazsın müşteriyi çekersin. Ama aracının değerini düşürmezsin.

ya sanırım farklı ülkelerde yaşıyoruz...fıestanın sıfırı tıtanyum modelı 30 bın tl den dızel olarak arkadasım satın aldı...2011 model ocak ayında satın almıstı...sımdı ne kadar o arac 39 bın! evo nısan ayında yukselen dovızle bı arkadasım 32.500 e aldı sımdı ne kadar 38 bın! 32.500 e aldıgı arabayı ben temmuz ayında 2 bın kmdeyken aldım 30 bn tlye sımdı hergun 33.500 verıyolar! eger para etmıyorsa bence super bır olay!

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

sıfır araba alırım dıyen arkdaslara seslenıyorum sıze gore bu arabalar prım yapmıyacak tabı hıc! gıdıp alırsınız sonra satarsınız! ee prım yapmıyor! ben olsam 34-35 bın aralıhında ıkıncı el alırım evo bana gore karlıyım! tabı kmsı 5 bın km yı gecmeyecek sekılde

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Alıntı engincantan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya sanırım farklı ülkelerde yaşıyoruz...fıestanın sıfırı tıtanyum modelı 30 bın tl den dızel olarak arkadasım satın aldı...2011 model ocak ayında satın almıstı...sımdı ne kadar o arac 39 bın! evo nısan ayında yukselen dovızle bı arkadasım 32.500 e aldı sımdı ne kadar 38 bın! 32.500 e aldıgı arabayı ben temmuz ayında 2 bın kmdeyken aldım 30 bn tlye sımdı hergun 33.500 verıyolar! eger para etmıyorsa bence super bır olay!
    2010 FIAT Punto EVO 1.4 8V Active Start&Stop Dualogic 25500 TL Sahibinden 2.El Satılık - IlanNo: 3368684

Bu mu yüksek fiyat eden araçlarımız? Bunun gibi bir dünya araç satışta. İkinci el araçta satmak istemeyene fiyat teklif eden çok olur satmaya gelince iş değişir her zaman. Ocak ayını belirtmişsiniz. Ocak ayında multijet evoları fiat 28.000TL ye satıyordu. Sizin dediğiniz gibi 33.500 veren varsa ucuza bu arabaları toplayıp satmak lazım.

Bu arada merkez bankası verilerine göre,
    Temmuzda dolar 1.6650 TL iken şu anda 1,8500TL civarında. Üstüne ÖTV'ye gelen zamda var. İkinci el fiyatlarında ki şişirilmiş fiyatların nedeni bunlar.

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

2010 FIAT Punto EVO 1.4 8V Active Start&Stop Dualogic 25500 TL Sahibinden 2.El Satılık - IlanNo: 3368684

Bu mu yüksek fiyat eden araçlarımız? Bunun gibi bir dünya araç satışta. İkinci el araçta satmak istemeyene fiyat teklif eden çok olur satmaya gelince iş değişir her zaman. Ocak ayını belirtmişsiniz. Ocak ayında multijet evoları fiat 28.000TL ye satıyordu. Sizin dediğiniz gibi 33.500 veren varsa ucuza bu arabaları toplayıp satmak lazım.

Temmuzda dolar 1.6650 TL iken şu anda 1,8500TL civarında. Üstüne ÖTV'ye gelen zamda var. İkinci el fiyatlarında ki şişirilmiş fiyatların nedeni bunlar.
    hodri meydan getirin o aman bana 2011 10 bın km yı gecmemıs evo dınamık multıjet 30 nın tl ye alayım!!!

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

ayrıca yukarda yazdığım ford fıesta ornegı ıcındı...sımdı 33 bın tlye fıestan tıtanyum bulurum cok fazla dizel...hatta sıfırı 44 bın tl olan 1.6tdcı motorlusu bıle 35 bın cıvarında...DEMEK ISTEDIGIM HER ARACTA FIYAT DUSER...

Murat ŞEKER
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

şimdi sen o aracı 32.750 ye satınca kotu mu oluyor ıkıncı elı?? ne beklıyorsun arkadasım??????50 bın tl mı??
    öncelikle konuya bukadar sert giripte benim ne dediğimi anlamadan sallaman biraz garip ben o fiyata 3 aydır satamadığımı alıcısı varsa buyursun benim arabayı alsın diyorum siz 50000 mi etsin diye msj atıyorsunuz ya siz okuduğunuzu anlamakta zorluk çekiyorsunuz yada ben yanlış anlattım !? 2011 model 20650 km spk+ak olan aracımı alın 32000 e satın ...

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

hodri meydan getirin o aman bana 2011 10 bın km yı gecmemıs evo dınamık multıjet 30 nın tl ye alayım!!!
    2012 FIAT Punto EVO 1.4 8V Active Start&Stop 30000 TL Galeriden 2.El Satılık - IlanNo: 3315631

500 km de 2012 model benzinli active var

Birde bu var. Sıfır km fiyatı 38.000TL, 11.000km de ikinci el 31.500TL. Araç temmuzda trafiğe çıkmış aralık ayına giriyoruz. 6 ayda fark 6500TL.

2011 FIAT Punto EVO 1.3 Mjet Dynamic 31750 TL Sahibinden 2.El Satılık - IlanNo: 3349667

Her araçta değer düşüşü olur olmalıda zaten bu noktada itirazım yok. Ama Sıfır araba fiyatlarında Fiat çok oynak. Bu fiyat aralığında ki araçlar için 3000-4000TL indirimler yapmak çok yanlış.

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

konuya haklı haksız ayrımı yapmadan şöyle bir giriş yapıyım.

10.345 km de skydome + evo kit + esp kit + 1,3 multijet 75 hp aracı 34.000 e aldım . yorumu size bırakıyorum o zamn

Kadir Fota
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83

start + stop da var unuttum yazmayı...

ahmet tezcan çelik
    Chief_Engineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 13

valla ben şöyle söyleleyim ben 1.3 mltjet dynamic full aldım skydome hariç aracı 35.000 e aldım nisanda şimdi boşu 39.000 ayrıca diğer paketleri ekleyince 42.500 oluyor sıfırı satmak istesem bu aracı nerden baksan 37-39 arası eder. bundan ayrı bide krediden ben kazandım benim aldığım koşullarda şimdi başka biri alamaya kalksa araba 17.000 tl. fazla ödemesi gerek oda 7000 tl. peşin verirse anlayacağın fiat puntoların fiyatları çok arttı zararda değil kardayız bayağa ha birde piyasada ki diğer araçlara göre daha pahalı şu anda punto evolar. bunuda unutmayalım

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

Alıntı Murat 1979 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle konuya bukadar sert giripte benim ne dediğimi anlamadan sallaman biraz garip ben o fiyata 3 aydır satamadığımı alıcısı varsa buyursun benim arabayı alsın diyorum siz 50000 mi etsin diye msj atıyorsunuz ya siz okuduğunuzu anlamakta zorluk çekiyorsunuz yada ben yanlış anlattım !? 2011 model 20650 km spk+ak olan aracımı alın 32000 e satın ...

birincisi ben sert konuşmadım sadece ''siz''demem gerekirken ''sen'' demişim..
    ikincisi zaten cümle sonunda arkdaşım demişim kı burdanda sert soylemedıgım anlasılıyor

üçüncüsü sallamak, atmak gibi kelimeler hoş durmamış...gayet de ıyı anladıgımı dusunuyorum okuduklarımıda...

BENIM ANLATMAK ISTEDIGIM ORNEK VERELIM SIZIN ARAÇ! GEÇEN SEN OCAK AYINDA 30 BIN TL YE ALINAN ARAÇTI...SIMDILERDE SATMAYA KALKTIGINIZDA KI AYNI ARAÇTAN BENDE VAR VE ANLAYAMADIGIM NOKTADA BURDA BAŞLIYOR HERGUN 33 BIN GIBI RAKAMLAR VERILIYOR VE SATARSAM NE ALABILIRIM DIYE DUSUNDUGUM ICIN SATMIYORUM SIZIN ARACINIZDAN 12 BIN KM DAHA DUSUK! KI 33 ETTIGINI DUSUNURSENIZ BANA GORE 2.ELDE YINE PARA EDEN BIR ARAC...

Kadir Fota
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83

Alıntı Chief_Engineer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben şöyle söyleleyim ben 1.3 mltjet dynamic full aldım skydome hariç aracı 35.000 e aldım nisanda şimdi boşu 39.000 ayrıca diğer paketleri ekleyince 42.500 oluyor sıfırı satmak istesem bu aracı nerden baksan 37-39 arası eder. bundan ayrı bide krediden ben kazandım benim aldığım koşullarda şimdi başka biri alamaya kalksa araba 17.000 tl. fazla ödemesi gerek oda 7000 tl. peşin verirse anlayacağın fiat puntoların fiyatları çok arttı zararda değil kardayız bayağa ha birde piyasada ki diğer araçlara göre daha pahalı şu anda punto evolar. bunuda unutmayalım
    valla bnde sordm bayi bayi bnmkinin özelliklerine göre 2012 sfr km araç list fiytna göre şimdiki rakam 45.600 oluo hadi 43.500 e bitirdik de bn 34.000 e aldm tabi birz dost işi oldu sadece rzgr sesi şikytm arabmi çokk seviorumm )

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

Alıntı fota Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bnde sordm bayi bayi bnmkinin özelliklerine göre 2012 sfr km araç list fiytna göre şimdiki rakam 45.600 oluo hadi 43.500 e bitirdik de bn 34.000 e aldm tabi birz dost işi oldu sadece rzgr sesi şikytm arabmi çokk seviorumm )
    bencede kesınlıkle cok ıyı fıyat ))

Murat ŞEKER
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

birincisi ben sert konuşmadım sadece ''siz''demem gerekirken ''sen'' demişim..
    ikincisi zaten cümle sonunda arkdaşım demişim kı burdanda sert soylemedıgım anlasılıyor

üçüncüsü sallamak, atmak gibi kelimeler hoş durmamış...gayet de ıyı anladıgımı dusunuyorum okuduklarımıda...

BENIM ANLATMAK ISTEDIGIM ORNEK VERELIM SIZIN ARAÇ! GEÇEN SEN OCAK AYINDA 30 BIN TL YE ALINAN ARAÇTI...SIMDILERDE SATMAYA KALKTIGINIZDA KI AYNI ARAÇTAN BENDE VAR VE ANLAYAMADIGIM NOKTADA BURDA BAŞLIYOR HERGUN 33 BIN GIBI RAKAMLAR VERILIYOR VE SATARSAM NE ALABILIRIM DIYE DUSUNDUGUM ICIN SATMIYORUM SIZIN ARACINIZDAN 12 BIN KM DAHA DUSUK! KI 33 ETTIGINI DUSUNURSENIZ BANA GORE 2.ELDE YINE PARA EDEN BIR ARAC...
    bu söylediklerinize itirazım yok ancak nasip böyle olsa gerekki ben ikinci eli güçlü dediğimiz aracımı hala satamadim

Kadir Fota
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83

bencede kesınlıkle cok ıyı fıyat ))
    abi fiyt ii de bu rüzgar sesi nolck dün yine aldm servsten araci yine vr yine vr nbtnz diorm kapi ayari 2. kez ayni demk kpi ayari değil diorm ayndan gelio o ses o zmn diolr ee sağda da vr ayni aynadan ses yok sonunda sol kapiyi kynk yapacam başka çare yok sağ ön yada sol arka kapidn binecem araca

şaka bi yana varsa tecrubn özeldn mesaj at abi bu konuyla ilgili.

Engin Tan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65

Alıntı fota Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi fiyt ii de bu rüzgar sesi nolck dün yine aldm servsten araci yine vr yine vr nbtnz diorm kapi ayari 2. kez ayni demk kpi ayari değil diorm ayndan gelio o ses o zmn diolr ee sağda da vr ayni aynadan ses yok sonunda sol kapiyi kynk yapacam başka çare yok sağ ön yada sol arka kapidn binecem araca

şaka bi yana varsa tecrubn özeldn mesaj at abi bu konuyla ilgili.

hocam benım arabada dedıgınız ruzgar sesı yok ama benımkındede cokca ses gelıp gıdıyor arasıra:9) evo senfonı orkestrası))) sol taraftan benım ses gelıyordu hızlanınca sankı kaputun ıcınde cakıl tası varmıs gıbı davlunbazdan geldıgını ogrendık yapıstırttım orayı kestı bunun dısında bahsettıgın ses yok

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon