arkadaşlar komşumuzda 2004 model sunroof lu tek kapı focus darklıne var, arabayı her gördüğümde bayılıyorum. az önce gördüm, sahibinden e ilan vermiş.
bi kaç şeyden bahsetmek istiyorum;
-benim aracım 120 bin km de boyasız siyah renk active mjet. arabadan memnunum, forumda bahsedilen onca şikayetten çok şükür hiç biri yok (arka kapıların zor açılması ve yol gürültüsü dışında, lastiklerim bitik yol gürültüsünü ona bağlıyorum). onun arabasıda siyah renk, boya durumunu bilmiyorum ama boyalı olabilir çünkü çok canlı duruyor rengi,115binde, 2 ay önce istanbuldan aldı arabayı lovato tüpünü taktırdı farını kararttı ufak tefeklerini halletti biniyor.
-focus bilindiği gibi c sınıfı bi araç olduğu için iç aksam plastikleri kaliteli ve çok yumuşak, benimde b sınıfı araçta hiç sevmediğim hatta bazen sinirimi bozan tek şey sert plastik!!
-focusun görüntüsü duruşu daha sportif geliyor gözüme tek kapı ve sunroof var sonuçta.
-birde dizel arabaya egzoz takarak motoru sıkıştırarak heba etmek istemiyorum edememde, bu focusu alırsam açık hava filtesini egzozunu takıp şu yaşlarda hevesimi alırım diye düşünüyorum.(canım çekiyor arkadaş herkes bağırta bağırta geziyor akşamları )
şimdi size şunu sormak istiyorum;
1.si puntoyla focus u takasa giriyim mi girmeyim mi?
2.si ilanda 19.000 istemiş arabasına, son oluru nedir sormadım ama aracın piyasasıda belli değil (kendisi 16.000 e almıştı sanırım) takasa gircek olursam üstüne ne kadar almam mantıklı olur.
3.süde focusun tüple uyumu nasıldır? başımı ağrıtırmı?(pek sanmam ama şans) rölantide devir dalgalanması olduğunu okudum internette

umarım derdimi anlatabilmişimdir, şimdi olmasa ilerde mutlaka değiştirmek istiyorum ben bu arabayı ya emotion alıcam ya da astra focusa geçicem.