Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Arkadaşlar Yardım, Tampona Sürtmüşler

Şükrü EYİGÜNLÜ
    efe mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklı olabilirsin çünkü lokal boyayı belli çizgiler arasını baz alarak yapıyorlar. Tampon tek bir yüzey gibi düşünülürse ve pilastik olmasını da hesaba katarsak çıkarıp komple boyayıp geri takarlar. Komple boya da insanın canını sıkar. Mini onarım olmassa rötuş en iyisi bu durumda ...
    ben arabayı alırken çok dert etmedim açıkçası. neticede plastik tampon. sürtmüş ve boyatmış. ciddi bişi olsaydı değiştirirdi. başka bi yerinde boya yoktu.sıfır araç tabiki can sıkar ama neticede bunlar oluyor. heleki büyük şehirdeyse mutlaka oluyor. park ederken adam sol ön tamponunu benim sabit duran aracımın sağ arka kısmına sürtmüş geçmiş ben de rötuş yaptırdım. benim de canım sıkıldı ama asıl önemlisi yürüyeninde bişi olmasın motorunda bişi olmasın hepsi hallolur gerisinin

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

İlyas Salman' ın Sarı Mercedes diye bir filmi var. Google dan bulup izleyin çok güzel bir film. Orada yeni araç alan birinin başına gelenler çok güzel anlatılmış. Paso çizilio mersedesi bizimki de kafayı yiyor haliyle..Kendimi gördüm o filmde. Sıfır araç alan kişi psikolojisi farklı bişey
    Konu reddragon tarafından (27/06/2011 Saat 02:41 ) değiştirilmiştir.

Hüseyin Yola
    Infortion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 17

Geçmiş olsun, bence boyatmanıza gerek yok rötuş yapın yeter. Sonuçta tampon bu illa çizilicek, sürtülcek. 100 gram rötuş boyası alın boya kodunuzu verip, bide ince uçlu fırça tamamdır.

Şükrü EYİGÜNLÜ
    efe mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 22

İlyas Salman' ın Sarı Mercedes diye bir filmi var. Google dan bulup izleyin çok güzel bir film. Orada yeni araç alan birinin başına gelenler çok güzel anlatılmış. Paso çizilio mersedesi bizimki de kafayı yiyor haliyle..Kendimi gördüm o filmde. Sıfır araç alan kişi psikolojisi farklı biey
    evet o filmi biliyorum. sıfır alan kişi tabiki daha çok dert eder. gözünden sakınıyor insan. sonuçta bedava vermiyorlar bu araçları alırken genelde insanlar borçlanıyorlar. ikinci elini hesap ediyorlar ama oluyor işte. biri gelip logoyu çalmış geçende napiyim şimdi.yenisini alıp taktım.Gene dediğimi tekrarlıycam ama Allah büyük kaza bela vermesin..

GURUR DEMİR
    GRDEDE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 624

Öncelikle geçmiş olsun.Servis yada sanayiden orjinal boya temin et gel bana beraber rötuş yapalım. Çok dikkatli bakmayınca izini bile bulamazsın.Uygulama için boya,kürdan ve kulak temizleme çubuğu yeterli.Bir saat kadar sonra pasta ve ardından birde cila işlem tamamdır.
    Teklifim uyarsa özelden yaz bana.
    1.4,120hp,tjet,emotion,duolojik,skydome,teknopaket ,GRDEDEpaket,BEYAZ BRAVO

Tehlikeli olan sürat değil ,KONTROLSÜZLÜK tür.

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Geçmiş olsun aynı şey ön tamponda benimde başımda var nazarlık olarak bıraktım...Gözüne çok batıyosa otoking var küçük onarımları hallediyolar. kaskon varsa herhangibir ücrette ödemessin...Bu gibi hadiselere maruz kalmak an meselesi ortalık acemi kaynıyo heleki toplu otoparklarda bu kesin sürekli başına gelir ya görmezden geleceksin ya da alışverşe arabasız gideceksin ki bu da mümkün olmaz en iyisi otoking e gitmek...

adı soyadı
    demirçekirdek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

geçende benim de başıma geldi . otoking avuç içi kadar açacagız tamponu yarıya kadar boyatacağız dedi. ben yaptırmadım. servise gittim beyaz bi boya ile rötuş yaptırdım.artık o nokta gözüme batmıyor, tampondaki boya, kırık vb durumlar aracın hasarlı olduğunu göstermez, ikinci elde değer kaybettirmez.
    yanılmıyorsam sizin araçın ilk hasarı, ilkler herzaman sorundur bence kafanıza fazla takmayın rötuş yaptırın, tampon bu sonuçta bir daha olmuyacak diye birşey yok aynı durum tekrar ederse hepsini birlikte boyatırsınız. tekrar geçmiş olsun.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

herkes rötuş diyor ama plastik aksam olduğunu unuttunuz sanırım tazyikli suyu yedikçe atıcak orası hiç rötuşa gerek yok lokal yaptırın tampon boyalı hikayesinede girmeyin elinizde fotoları var zaten kim ne derse desin lokal boya yüzünden değeri düşücek değil ya lokal boyada serviste 60 liramıydı 70 liramıydı neydi hiçbirşey olmaz merak etmeyin

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Mert öyle diyosa lokallettirin..
    TSİ Jetta.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

İlyas Salman' ın Sarı Mercedes diye bir filmi var. Google dan bulup izleyin çok güzel bir film. Orada yeni araç alan birinin başına gelenler çok güzel anlatılmış. Paso çizilio mersedesi bizimki de kafayı yiyor haliyle..Kendimi gördüm o filmde. Sıfır araç alan kişi psikolojisi farklı bişey

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkes rötuş diyor ama plastik aksam olduğunu unuttunuz sanırım tazyikli suyu yedikçe atıcak orası hiç rötuşa gerek yok lokal yaptırın tampon boyalı hikayesinede girmeyin elinizde fotoları var zaten kim ne derse desin lokal boya yüzünden değeri düşücek değil ya lokal boyada serviste 60 liramıydı 70 liramıydı neydi hiçbirşey olmaz merak etmeyin
    Selamlar, plastik olduğu için tampona rötüş olmaz mı diyorsunuz? Baya bir kişi de rötüş demiş aslında hatta rötüş yaptıranlar var benzer durumlar için. Şimdi iyice kafam karıştı

Peki bu lokal boya ne kadarlık bir alana yapılır benim tamponda. Bir de yetkili servis sorunsuz güzel yapıyor mu?

Alıntı ecosi26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun aynı şey ön tamponda benimde başımda var nazarlık olarak bıraktım...Gözüne çok batıyosa otoking var küçük onarımları hallediyolar. kaskon varsa herhangibir ücrette ödemessin...Bu gibi hadiselere maruz kalmak an meselesi ortalık acemi kaynıyo heleki toplu otoparklarda bu kesin sürekli başına gelir ya görmezden geleceksin ya da alışverşe arabasız gideceksin ki bu da mümkün olmaz en iyisi otoking e gitmek...
    Abi selamlar, autoking düşünüyordum ben de, dün forumdan eski mesajlara baktım autokingle ilgili, resmen soğudum.
    Konu Scottie tarafından (27/06/2011 Saat 16:13 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood. çoklu alıntı özelliğini kullanınız.
    evo evo..

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

autoking tarzı iyi bir işçilik ile komple veya lokal boya yaptırabilirsin. aracın plastik bölümlerinde boya olması hiç birşey ifade etmez, zaten bunu boya ölçüm cihazıda ölçemez, yani güzel bir işçilik harika sonuçlar verir, aracın kaskoluysa ve kasko firmanda autoking ile anlaşmalıysa, bana sorarsan hemen yaptırt derim, cebinden 5 kuruş çıkmaz, mini onarım hakkını kullanmış olursun.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

Selçuk DOĞAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı asukasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    autoking tarzı iyi bir işçilik ile komple veya lokal boya yaptırabilirsin. aracın plastik bölümlerinde boya olması hiç birşey ifade etmez, zaten bunu boya ölçüm cihazıda ölçemez, yani güzel bir işçilik harika sonuçlar verir, aracın kaskoluysa ve kasko firmanda autoking ile anlaşmalıysa, bana sorarsan hemen yaptırt derim, cebinden 5 kuruş çıkmaz, mini onarım hakkını kullanmış olursun.
    autoking tarzı iyi bir işçilik mi?
    forumda eski mesajları okudum millet çok şikayetçi ordan.
    o yüzden ben de tereddütlüyüm gidip gitmeme konusunda.
    ya değilse kaskom da var, mini onarım hakkım da var aslında.

O zaman bana bu konuda güzel bir işçilik çıkartabilecek ankarada yetkili servis/autoking servisi/usta lazım?
    Konu Scottie tarafından (27/06/2011 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood. çoklu alıntı özelliğini kullanınız.
    evo evo..

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

Alıntı k0d3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    autoking tarzı iyi bir işçilik mi?
    forumda eski mesajları okudum millet çok şikayetçi ordan.
    o yüzden ben de tereddütlüyüm gidip gitmeme konusunda.
    ya değilse kaskom da var, mini onarım hakkım da var aslında.

birçok işlemim için autoking e başvurdum, bölgemdeki autoking çok iyi işçilik çıkarttı ve taahhüt ettikleri sürede aracımı teslim ettiler, bulunduğunuz yerdeki autoking firması ile temasa geçin, ayrıca bu firma müşteri memnuniyetine çok çok önem veriyor ve iş sonunda bir anket veriyor, eğer memnun değilseniz o işlemi adam gibi olana kadar yaptırabilirsiniz. çevrenizde autoking e iş yaptıran tanıdıklarınızdan referans alın.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

Selçuk DOĞAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı asukasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birçok işlemim için autoking e başvurdum, bölgemdeki autoking çok iyi işçilik çıkarttı ve taahhüt ettikleri sürede aracımı teslim ettiler, bulunduğunuz yerdeki autoking firması ile temasa geçin, ayrıca bu firma müşteri memnuniyetine çok çok önem veriyor ve iş sonunda bir anket veriyor, eğer memnun değilseniz o işlemi adam gibi olana kadar yaptırabilirsiniz. çevrenizde autoking e iş yaptıran tanıdıklarınızdan referans alın.
    işte malesef türkiye gerçeği, firmalarda kurumsallaık ve hizmet standardı denen birşey yok. sizin bölgenizdeki örneğin gayet iyiken, ankaradan çok olumsuz yorum okudum, götürdüğüne bin pişman olanları.

ankarada şaşmaz ve ostimde 2 tane autoking var, bunlardan herhangi birine benim gibi bir sorundan dolayı giden var mı, güncel yorumları merak ettim.
    evo evo..

timucin tomurcuk
    mustomm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Nazarlık kalsın ancak , fırça rötüş o görüntüyü kapatır. Yardımcı olabilirim istersen. Üctersiz pasta ve rötüş yapabilirim.

Yetkili servis para kazanmayacağı işle uğraşmaz. Sana kaskonu sorup komple tamponu boyamak isteyecekler fiyat da 300 TL civarı çıkacak...
    Rötuş attırayım dersen bi fırçayla özensizce boya sürecekler ve sırıtacak. Bu işi autoking ya da sanayi paklar. Kaskonuzun anlaşması varsa düşünmeden autoking derim..
    Katılmıyorum herşey para değil , sadece güzel görünsün diye uğraşanlar var. Bence emin olmadan yazmamak lazım.
    Konu Scottie tarafından (27/06/2011 Saat 16:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood.

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Alıntı mustomm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nazarlık kalsın ancak , fırça rötüş o görüntüyü kapatır. Yardımcı olabilirim istersen. Üctersiz pasta ve rötüş yapabilirim.

Katılmıyorum herşey para değil , sadece güzel görünsün diye uğraşanlar var. Bence emin olmadan yazmamak lazım.
    İsim vermiyim İstabul'da iki servise gittim ikisinde de para kokusu aldım. Onları kötülemek için yazmıyorum. Servis yapısı gereği pahalı bir yer zaten. 3 kuruşluk işe 5 kuruş almak doğasında var. Gözlemlediğim kadarıyla ufak sorunlara kalıcı ufak ucuz çözümler üretmiyorlar. Basit bir sürtmede komple parça değişme ya da boyama yoluna gidiyorlar ki zaten bana göre otomobil firmaları araç satarken değil o aracın servislere gelmesiyle kaldırıyorlar parayı...Aksi durumlar var mıdır ? Genellemeler yanlış mıdır ? olabilir ama ben bi daha hayatta bu tarz basit durumlar için servise gitmem. Yaşadığım tecrübeden bunu öğrendim.
    Ayrıca autoking anlaşması varsa servise ya da sanayiye para ödemeyi anlamsız buluyorum. Mini onarım bu gibi durumlar için icat edilmiş bir kavram. Adamlar önce inceliyorlar ve durumu uygun çözüm üretiyorlar. Sadece mini onarım hakkım olduğu halde
    servisin 300 lira dediği lokal boyayı ben autokingde bedavaya yaptırdım ve çok da güzel oldu. Bayiden çekince varsa iyi yorum almış bir taneye gidebilir. İstanbulda MASLAK ve İKİTELLİ için güzel yorumlar var mesela. Şahsen maslaktakini bizzat onaylıyorum...
    Konu reddragon tarafından (27/06/2011 Saat 19:20 ) değiştirilmiştir.

Selçuk DOĞAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

İsim vermiyim İstabul'da iki servise gittim ikisinde de para kokusu aldım. Onları kötülemek için yazmıyorum. Servis yapısı gereği pahalı bir yer zaten. 3 kuruşluk işe 5 kuruş almak doğasında var.
    Ben başıma geleni yazdım... Ayrıca autoking anlaşması varsa servise ya da sanayiye para ödemeyi anlamsız buluyorum. Mini onarım bu gibi durumlar için icat edilmiş bir kavram. Adamlar önce inceliyorlar ve durumu uygun çözüm üretiyorlar. Sadece mini onarım hakkım olduğu halde
    servisin 300 lira dediği lokal boyayı ben autokingde bedavaya yaptırdım ve çok da güzel oldu. Bayiden çekince varsa iyi yorum almış bir taneye gidebilir. İstanbulda MASLAK ve İKİTELLİ için güzel yorumlar var mesela. Şahsen maslaktakini bizzat onaylıyorum...
    İstanbulda olsam direk giderdim maslağa. Ankarada gidip de memnun kalan var mi acaba?
    evo evo..

Selçuk DOĞAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Başka fikri olan var mı arkadaşlar, ankara autokingler hakkında?
    evo evo..

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Alıntı k0d3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, plastik olduğu için tampona rötüş olmaz mı diyorsunuz? Baya bir kişi de rötüş demiş aslında hatta rötüş yaptıranlar var benzer durumlar için. Şimdi iyice kafam karıştı

Peki bu lokal boya ne kadarlık bir alana yapılır benim tamponda. Bir de yetkili servis sorunsuz güzel yapıyor mu?
    kaporta olsa tamam rötuş yaptırın fakat yorumdada yazdım plastik aksamda pek sağlıklı olmaz tazyikli suyu yedikçe atar zaten ufacık taş gelse bile tazyikli suyla büyüyen bir yapısı var.rötuşla siz oranın sadece siyah görüntüsünü yok ediceksiniz yani boyanın içini dolduran birşey olmayacak şimdi atmasa 3 ay sonra atıcak.lokal boyayıda sadece o bölgeyi max 10 cm kadar çevresini yaparlar herhalde

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon