Sayfa 5/6 İlkİlk 123456 SonSon
107 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Puntomdan utandım

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Cihan Can
    HarbiAslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saydığınız araçların parçaları daha pahalı puntodan
    en azından sağlamlık konusunda kendini kanıtlamış markalar var onların içinde. birinin parçası 3 yılda bozuluyorsa fiat'ın 3 ay'da bozuluyor. hoş biraz şans işi bu ama fiat'ın bu markalara göre çok çok ucuz olması lazım bence. ayrıca tek kriter de parça fiyatları değildi... benim için 1. önemli husus YAKIT.

subaru olsa alıyordum yakıtı fazla olmasına rağmen o ayrı mesele... parça fiyatının da üstüne pek düşmedim çünkü sonuçta 4 yıl garantili. 5. yıl sonunda Allah izin verirse satıp değiştiririm...

yorumunuz için teşekkür ederim...
    "Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer, içsende tükenir, içmesende..." Neyzen TEVFİK

Grande Punto 1.4 / 77hp / S&S / E5 / Dualogic / 2011 - Beyaz

İhsan ERTUĞ TURAN
    puntoturbom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 BHD 66
    Edilen teşekkür: 57

utanıyosan altında o aracın ne ısı var? sempatızanı deılsen burda ne ısın var? mılletın vaktını bosa harcama

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

getz accent onların da parça ömürleri hemen hemen aynı.Japon araçlarında da genelde stok olmadığı için uzun süre parça bekiyorsunuz.Fiat ın parçalarını bulmak kolay.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

mesut eyvaz
    mesut eyvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri

Bende özllikle 1.4 fire motor seçtim tüpe uyumu az yakması sorunsuz olması . 180 i de gördü araç. Bana maksimum 150 yeter zaten gerek yok . ailmle yola çıkıyorum hiç bir sollamada zorlanmıyorum. Birde tüp taktırsam dizel gibi tasarruflu olacak araç .

Cihan Can
    HarbiAslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

Alıntı mesut eyvaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende özllikle 1.4 fire motor seçtim tüpe uyumu az yakması sorunsuz olması . 180 i de gördü araç. Bana maksimum 150 yeter zaten gerek yok . ailmle yola çıkıyorum hiç bir sollamada zorlanmıyorum. Birde tüp taktırsam dizel gibi tasarruflu olacak araç .
    aynen böyle. tasarruflu bir araç ve tipi güzel. motoru kötülemeye gerek yok. bunlar yanlış.
    "Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer, içsende tükenir, içmesende..." Neyzen TEVFİK

Grande Punto 1.4 / 77hp / S&S / E5 / Dualogic / 2011 - Beyaz

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

He birde şunu söyliyeyim.

Etrafımda 1,3 Multijet'e Chip taktırıp 40 bin km'den fazla yol yapanlar var. 75 HP'ye chip takıp 92,7 HP güç alan var. 90 HP'lik motora chip taktırıp 112 HP güç alan var. ( Dyno verileridir. 90 HP'ye chip takan arkadaşım ise 30 binden fazla yol yaptı.

Aynı ortamda bulunduğumuz bir arkadaş ise 1,5 CRDi 110 HP Era'sına chip taktırdı, 137 HP güç elde etti. Fakat 6000 küsür kilometre sonra motoru eline aldı

Garantiden motor onarımı yapılmış dediğine göre. Ama Multijet motorlar benim gözümde daha sağlam motorlardır.
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Gülen Yüz

Bahsi geçen utanç şuna benzer birşey sanırım..

Beneficium accipere libertatem est vendere

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tufan .
    etufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 39

Aracımla yaptığım ufak kazadan sonra sigorta şirketimin ayarladığı ikame araç hyundai accent era team 'di. Yaklaşık 5 gün bu aracı kullandım. Direksiyona ilk geçtiğimde motorun gücü beni üzmüştü, gerçekten puntomdan çok daha seri ve güçlüydü. İlk gün resmen aracımdan soğur gibi oldum ama ilerleyen günlerde gerek yakıt tüketiminin fazlalığı, gerek iç döşemenin kalitesizliği, kapılardan gelen rüzgar sesleri, tekne gibi sallayan amortisörleri vs... vs... liste uzar gider. 4 gün sonra kendi aracımı aldım, ilk sürüşte 3-4 kere stop ettirdim ama sonra hemen topladım. Kendimce segment atlamışcasına bir huzur ve konfor hissettim Arabamı seviyorum, yakıt tüketimine hayranım... Konforunu ve görünümünü, dizaynını seviyorum. Evet motoru Accent Era 'ya göre zayıf ama emin olun yakıt tüketimi ve diğer unsurlar karşısında yerim o beygirleri

Kullanmış ve denemiş biri olarak yorumumdur.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

ilk başta kendi arabasına baksın... hyundaı söze gerek yok.. hiç utanmayın...

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

kusura bakmayında o eracı halt etmiş.sahibinden coma bir bakım adam gibi dizel punto çok azdır.sebebi alan satmıyor kardeşim, yakıt yok.benzinligin önünden geçerken şöyle derin bi mazot kokusu çekse 100 km gidiyor araba.nerde erada böyle özellik.(benzinli punto kullanmadım.o yüzden benzinliye göre konuşmuyorum)ayrıca bu benim 2.puntom tecrübeli sayılırm.bizim arkadaşta getz var o geçen bir bindi hasta oldu.onun arabının her tarafı ses.ve bu hyundailerin bir çogunda var.bizim araçlarımız sınıfının en iyi araçları ister kabul edin ister etmeyin.ayrıca 2.elde güzelde para ediyor.bazıları katılmaya bilir.ben ilk puntomu 17 bin laraya aldım 1 sene sonra sıfır almayı kafaya koyunca satııga çıkardım.alan arkadaş 21bin liraya kolumu sökerek aldı resmen.bu araç 1,3multijet 2007 model active idi(6ay öncesini söylüyorum).benim sattıgımda 0km grande puntoyu 26,500 liraya alabiliyordum.mantıklı düşünüldügünde 83.bin km de ve 3 yaşındaki bir araçta 2.el 5 lira fark hiç bir şey degil.ayrıca ben punto evo 1.3 dizel dynamic araç aldım aralık sonunda 31300 e şu an arabama 33binlira veriyorlar.bir düşünün mantıklıca şuan alıpta 2.el oldugu halde sıfırının üzerine kar koyan bir araç varmı piyasada.
    kimse araçlarını kötülemesin arkadaşlar.bu araçlar bu paralara alınabilecek ençok donaıma sahip araçlar.ben çok memnunum 2 tane era verseler puntonun yerine yine almam
    Konu sakinkaradas tarafından (04/06/2011 Saat 14:21 ) değiştirilmiştir.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

konu bana komik geldi her aracın olduğu gibi bu aracında bir dolu motor seceneği baz özellikleri var , 1,4 tjetler multiairler ne oluyormuş , kıyaslamayı 77 lemi yapıyor .

valla ben utanma yerine ağzım laf ederdi onu söylediğine pişman ederdim

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

Böyle bir konunun açılmasına buradaki herkes adına utandım!

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

Benim anlamadığım insan sahip olduğu mal dan neden utanır ki?
    " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
    Osman PAMUKOĞLU

atila semerci aveo ltz 95 hp
    atila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 92

aracin motoru elestirilmis,bende 316 bmw motorlarini begenmiyorum

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

utandıysanız eger sızde aracınızın motor gucunun yetersız oldugunu bılıyor ve bırı sıze bunu soyledıgınde, gercekle karsılasmanın aczını yasıyorsunuz demektır.eski bir fire kullanıcısı olarak: ınsan genelde performanslı araclardan bır tabaka alt motor gucune sahıp araclara ısınamıyor( maddı problem yoksa) era cı yı anlarım. ama sızı anlamadım... acaba kelıme secmektemı zorlandınız... bence utanc olmamalı

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    utandıysanız eger sızde aracınızın motor gucunun yetersız oldugunu bılıyor ve bırı sıze bunu soyledıgınde, gercekle karsılasmanın aczını yasıyorsunuz demektır.eski bir fire kullanıcısı olarak: ınsan genelde performanslı araclardan bır tabaka alt motor gucune sahıp araclara ısınamıyor( maddı problem yoksa) era cı yı anlarım. ama sızı anlamadım... acaba kelıme secmektemı zorlandınız... bence utanc olmamalı
    eracıya frenlerin tutuyormu bu araba duruyormu derdim ben olsam direkt

Kubilay Kubilay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. evokit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    37 MHP 007
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eracıya frenlerin tutuyormu bu araba duruyormu derdim ben olsam direkt
    harbi yaa araba güçlü ama bu eralarda fren yok..........

gökhan gokan
    rohan4421 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 81

era arabamı ya doğanla kıyaslarım onu ben bi abs var takır tukur gogus sıfır özellik eranın 1.5 dizeli gidio bende 1.4 multiair evo var punto gelsin kapışsın bakalım boş konuşmuş o konusan konu eski ama yazmadan duramadım era ile puntoyu kıyaslamak nasıl bi sacmalık era taksici arabası olur başkada bi halt olmaz

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Uçan Tabut ERA
    "Ulaşılmaz Olduğumuz Söylentisi Doğru Değil.Sadece Çocukların Ulaşamayacağı Yere Koyduk Kendimizi..."

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

horttt >)

Sayfa 5/6 İlkİlk 123456 SonSon