Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İlandaki araç hakkında yorum lütfen

Bekir Şahin
    Backer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 147

Soru İlandaki araç hakkında yorum lütfen

Öncelikle merhabalar iyi forumlar.Belki bir fiat değil ama Alfa'da aileden ve güvendiğim bir forum olduğu için buraya yazma ihtiyacı duydum..Araç bir abimizin 2 parça lokal boyası var,onun haricinde herşeyi saat gibi... Fiyat ve araç hakkıda Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.. Saygılar...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...43583971/detay

Hasan Aksoy
    insomnia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 93

fiyat normal gibi,bende punto almadan önce 256ya çok bakmıştım hatta birinde fiyatta anlaşmıştım 21,500 şampanya rengi 56.000km deydi sanırım.kısmet punto oldu.çok yaktığını söylediler,ayrıca ankara da servis müdürü arkadaşım yerinde olsam almam dedi vardır bir bildiği dedim almadım ama hala içimde uhde açıkcası..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

belki alfa çok daha üstün bir araç ama yinede satması zor olabilir...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

araç temiz görünüyor ama 2.el piyasası aşırı zayıf arkadaşımın 156 sına bindim çok keyif verici ve konforlu bir araçtı ama satarkende olacakları düşünmek lazım...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Bende Alfa lara hastayım hatta yeteri kadar imkanım olsa şimdi gider bir Giulietta siparişi verirdim. Bende puntişimi almadan önce Alfa lara çok baktım fakat bir benzinli yani çok yakan ama gerçekten performanslı arabalar ikincisi ve zaten önemli olanı bu ve fiyatlarının düşmesine neden olan parça fiyatları çok çok yüksek diye biliyorum.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bekir Şahin
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah

Şuan Fethiye'de yaşıyorum ve inanın burda temiz 2. el araç bulmak çok zor bu araçda fiat'da çalışan bir abimizin satmayla ilgili acelem yok her zaman için akllımın köşesinde satılık duracak olurda denk gelir yada takas durumu olur verir geçerim düşüncesiyle davranıcam... İnanın ne alacağımı bilmiyorum

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

valla güzel araç sen nasıl almak istiyorsan sen satarkende almak isteyen çıkacaktır.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bekir Şahin
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah

Aklımda hiç alfa yoktu eski grandepunto ve bravo kullanıcısıyım.. İlandaki araç 30 km uzağımda olmasına rağmen daha 1 defa oturup içine bakmadım bile.. Bu aracı seçme sebebim temiz olması ve elimin altında olmasıı... Eğer buda oolmazsa hadi bana forumdan temiz bi grandepunto bulalım diycem

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alfa ayrı bir dünya bir hastalık ne puntoyla nede Bravo ile kıyas yapılır.her araç satılır ama 1 gün ama 1 yıl ama bu konfor ve asalete değer uğraşmak.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Fiyat iyi görünüyor
    Aynı aracın 2006 modeli siyah renk hiç hatasız 12 airbag sanroof lovato cruze control tüplü modeline arkadaşım 27000 istiyor 26000 veren oldu vermedi
    Araçta sıkıntı yoksa alın

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

zafer durukan
    zaferdurukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34dp 4611
    Edilen teşekkür: 44

alfa gerçekten çok asil bir araç 156 son derece konforlu,atak ve karizmatik bir araç. bence tek kötü yanı çok yakmasıdır,bunuda lpg taktırarak bertaraf ettirebilirsiniz.
    aklında bulunsun; vw,ford,toyota,bmw,mercedes,audi hariç. tüm arabalar zaten gübredir bunlardan hariç hangisini alırsan al satamassın son sahibi olursun vs vs
    bence alfayı al! yalnız çok çok dikkat et galeriden alıcak isen her yerini kontrol ettir

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bekir Şahin
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah

Galeri değil fiat bayisinin 2. el sorumlusu bir abimiz oda 159 almak için satıyor sağ arka çamurlukta lokal boya var servise sordum herşeyi serviste yapılmış çok bakımlı bir araç bana düşen sadece yakıt alıp binmek... Çok kararsızım lpg yi bende düşündüm ve sanırım bu şekilde çözüme varacağım... Uzun zamandır para geçsin elime araba alacağım diyordum şimdi param var araç bulamıyorum.. Ne dertli iş bu. Dertsiz başıma dert alıyormuşum gibi hissediyorum.. Araba bir ihtiyaç ama alfa lüksmü kalır bilmiyorum

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bende çok baktım aynı arkadaşlar gibi çünkü araç süper fiyatları düşük işte sorun burda zaten yedek parça ve özellikle elektrikçi arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre aracın elektrik tesisatı zayıfmış çok arıza veriyormuş bu konuda ki 156 lar bu konuda başı çekiyormuş..

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mesut Fidanoğlu
    mesutf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 17

Ben de bir süredir 156'ları inceliyorum.
    Geçen Ekim ayında abim için almaya karar verdik. Kısmet olmadı, abime Ford Focus aldık. Fakat, Alfa ateşi bu kez de benim aklımı çeldi. Daha, geçen Mayıs ayında almış olduğum GP 1.4 Fire Skydome + LPG aracımı satıp 156 almayı istiyorum.
    İlandaki arabayı ben de inceledim. Dediğin gibi tanıdığın birinin arabası ise, şanslısın. Ayrıca bakımlarının da aksatılmadan yapıldığına güvenebilirsin.
    Sıradışı bir iş yapacaksan, ki alfa almak böyle birşeydir, içgüdülerine güvenmelisin. Alfa ile ilgili hepimiz olumlu not veriyor olsaydık bu fiyata bu arabayı almak gibi bir şansın da olmazdı.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı mesutf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bir süredir 156'ları inceliyorum.
    Geçen Ekim ayında abim için almaya karar verdik. Kısmet olmadı, abime Ford Focus aldık. Fakat, Alfa ateşi bu kez de benim aklımı çeldi. Daha, geçen Mayıs ayında almış olduğum GP 1.4 Fire Skydome + LPG aracımı satıp 156 almayı istiyorum.
    İlandaki arabayı ben de inceledim. Dediğin gibi tanıdığın birinin arabası ise, şanslısın. Ayrıca bakımlarının da aksatılmadan yapıldığına güvenebilirsin.
    Sıradışı bir iş yapacaksan, ki alfa almak böyle birşeydir, içgüdülerine güvenmelisin. Alfa ile ilgili hepimiz olumlu not veriyor olsaydık bu fiyata bu arabayı almak gibi bir şansın da olmazdı.
    +1

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şenol Çıracı
    Abarth Mjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 323

emsalleri en asaga 25-26 isterken tanıdık birinden bide bu arabayı almak çok uygun ve mantıklı. lpg sini de taktırın ondan sonra alfanın keyfini çıkarın. sonrasını düşünme illaki satmak istediğinde satarsın.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yasin duzenli
    SeaMaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 TN 6268
    Edilen teşekkür: 54

bende elektrik-elektronik sıkıntılar cok oluyor diye duydum. onun dısında cok sevilen bir arac.bende bir gün alfa almak istiyorum ama 159

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Puntodan önce Alfa 156 2,0 TS kullanan biri olarak sana buradan söyleyeceğim şeyleri dikkate al kardeşim. Bir kere Alfa kullanmak gerçekten kendini çok özel hissettiriyor. Gittiğin her yerde gözler arabanın ve senin üzerinde olacaktır emin ol. Alfa kullanmak başka hiçbir araca benzemiyor. İnanılmaz keyfli ve güven veriyor. Virajlara filan düz yolmuş gibi girersin ve bunun sana verdiği güven duygusu Punto ile filan kıyaslanamayacak kadar büyük. Donanım açısından, sınıfındaki birçok arabadan daha üstün donanımlara sahip bir araçtır bunu da es geçmemek lazım. Alfa benzinle kullanırsan yakıt masrafında kasılacağın bir arabadır. LPG takarak sorunu çözerim dersin ama sonradan başına gelmesi muhtemel sorunlar seni arabandan soğutmasının yanısıra ucuz bir araba parasını da tamir ücretlerine harcayabilirsin. Alfa ruhuna LPG kesinlikle olmuyor bunu tecrübeyle sabit hale bizzat getirdim Alfa 156 nın 155 beygirlik 2000 cc versiyonu kullandım ben. O bile klimayı açınca performans kaybediyordu. 1,6 motor 120 beygir bir alfa almanızı hiç tavsiye etmem. Bu arabalar yaklaşık 1400 kg ağırlığında. Klimayı açınca motor kaldırmıyor. 1,6 motorunu kullananların hepsi bundan şikayetçi. Eğer, aracı sürekli spor kullanmaktan hoşlanan birisi değilseniz, vitesleri 3000 devirde değiştirenlerdenseniz kesinlikle ama kesinlikle Alfa almayın derim. Alfa 3000 devirin altında her viteste inanılmaz hantal bir arabadır. Alfa'ya binenler 5000 devirden önce vites değiştirmez (ben de değiştirmiyordum ve neredeyse iki katı yakıt tüketimi kaçınılmaz oluyor böyle yapınca). Alfa 156'yı alırken kesinlikle triger seti , varyatör, rölanti ayar kiti ve hava debimetresi, bujileri ve ateşleme tesisatını gözden geçirin. Çünkü bunlar arızası muhtemel ve çok pahalı parçalardır. Birşey daha söyleyeyim Alfa'nın alt takımları asfalttan çıkartılmaya hiç gelmez. Eğer biraz bozuk yollarda kullanırsanız her sene alt takım yapmak zorunda kalırsınız. Çenem fazla düştü sanırım karar size kalmış. Son olarak da ben olsam bir alfayı 40-50 bin km den fazla ise almam. Baktığınız arabanın daha güzel ve hatasız boyasız olanını daha uygun fiyata da bulabilirsiniz. Alfa'yı alırsınız ama satarken çok uğraşırsınız bunu da bilin.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bekir Şahin
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Siyah

Alfa alıp almamakta hala kararsızım 2006 2007 dizel bir grandepunto da düşünebilirim Yakıt konusu tek korkutan şey oldu kendimi biliyorum durmuycam yerimde helede alfa alırsam hiç durmam Netten bir kaç grande punto buldum yarın onları arayıp değerlendirmeye alıcam. Alfayla aynı fiyat olması üzüyor ama yapcak birşey yok
    Konu Backer tarafından (04/03/2011 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alfa'yı satıp Punto'ya binince bana da bir garip gelmişti ilk zamanlarda. Ancak Alfa'yı satmak için 6-7 ay uğraşmama rağmen Punto, galeriye bıraktığımın ertesi günü satıldı Bunu düşün, yetmezse yakıtı düşün, daha da yetmezse bir Alfa alırsan daha çok zamanının serviste geçeceğini ve gayet basit ve ufak parçalara orantısız pahalı fiyatlar biçildiğini düşün.... Rahatlarsın
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Sayfa 1/2 12 SonSon