Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: SIFIR Punto ve LPG Karmaşası

Yüksel KILIÇ
    yklklc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 30

Standart SIFIR Punto ve LPG Karmaşası

Arkadaşlar malum bu benzinli puntolar su içiyor gibi yakıyor resmen ve insanın ocağına incir ağacı dikiyorlar ben müşteri hizmetlerini LPG için birkaç kez aramıştım ancak ilk aramamda dışarda taktırabileceğimi SADECE olası bir LPG den kaynaklı arızanın garanti kapsamında olmayacağını belirtmişlerdi bende daha sonra bir yetkili servisin bize böyle bilgi vermiyorlar siz en iyisi YAZILI belge isteyin demesi üzerine yazılı belge talebinde bulundum veremeyeceklerini söylediler ve ilk dediklerinin de arkasında durmadılar dün mail atmıştım kesin bilgi için bugün arayıp DIŞARDA LPG TAKTIRILIRSA ARAÇ GARANTİ DIŞI KALACAK DEDİLER.

SİZLERLE PAYLAŞMAK istedim bu durumu lpg taktıracaklar tekrar düşünsünler çünkü bu konuda fiat çok tutarsız bence fiat müşteri hizmetlerini hepimiz bu konuda sıkıştıralım bu ne biçim bir saçmalık doblusuna linea sına vs izin var punto ya yok.
    Konu yklklc tarafından (11/01/2011 Saat 22:17 ) değiştirilmiştir.

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

kşke mutlujet fln alsaydınız...
    TSİ Jetta.

Yüksel KILIÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı izoci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kşke mutlujet fln alsaydınız...
    İşte otomatiği yoktu onunda valla bilseydim bu kadar benzin parası ödeyeceğimi kesin multijet alırdım manual falan da dinlemezdim artık.

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Alıntı yklklc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar malum bu benzinli puntolar su içiyor gibi yakıyor resmen ve insanın ocağına incir ağacı dikiyorlar ben müşteri hizmetlerini LPG için birkaç kez aramıştım ancak ilk aramamda dışarda taktırabileceğimi SADECE olası bir LPG den kaynaklı arızanın garanti kapsamında olmayacağını belirtmişlerdi bende daha sonra bir yetkili servisin bize böyle bilgi vermiyorlar siz en iyisi YAZILI belge isteyin demesi üzerine yazılı belge talebinde bulundum veremeyeceklerini söylediler ve ilk dediklerinin de arkasında durmadılar dün mail atmıştım kesin bilgi için bugün arayıp DIŞARDA LPG TAKTIRILIRSA ARAÇ GARANTİ DIŞI KALACAK DEDİLER.

SİZLERLE PAYLAŞMAK istedim bu durumu lpg taktıracaklar tekrar düşünsünler çünkü bu konuda fiat çok tutarsız bence fiat müşteri hizmetlerini hepimiz bu konuda sıkıştıralım bu ne biçim bir saçmalık doblusuna linea sına vs izin var punto ya yok.

Ya Arkadaşlar Ne Kadar Tedirgin Davranıyorsunuz Allah Aşkına. Taktır Arkadaşım Lpg ni Ama Kaliteli Bilinen Bir marka Tercih Et Gidip Abidik Gubidik Bir Marka Taktırma. Adamlar Zaten Sana Her Türlü Garantiyi Veriyorlar. Servise Ne Sorarsan Sor Garanti Dışıdır. Bunlara Hiç Ağız Eğme Garanti Felan Dışı Kalmazsın Onlara Kalsa Arabana Şurdan Yakıt Almazsan Garanti Dışı Kalır Diyecekler. Artık Hak Var Hukuk Var Sen LPG Ni Taktır Lpgden Kaynaklanan Bir Sıkıntı Olursa Zaten LPG Firması Çözüyor Sorununu. Ha Onun Haricinde Aracında Bir Sıkıntı Olduğu Zaman Zaten Garantin Devam Ediyor. LPG den Kaynaklanmayan Hertürlü Sıkıntıyı Paşa Paşa Yapmak Zorundalar. Bu Kadar Panik Olmayın. Herşeyide Sormayın Bunlara Fiatta Çalışıpta Aracına Tüp Takılmış Bir Sürü Arkadaşım Var. Bıraksınlar Bu İşleri.

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

bende multijet taraftarıyım ama multijet kullanıcısı olmamdan kaynaklı değil mantıksal olarakta böyle... tam olarak fiyatı bilmiyorum ama evo 'nun benzinli active versiyonu 26 ise dizel active versiyonda en fazla 30 dur belki o kadar bile değildir ama olduğunu varsayalım zaten rodaj olsun bir kaç bin km geçsin diye baya bir yakıcak yanibaya bir benzin parası gidicek sonra lpg taktırıcaksınız garanti sorunu var hadi onuda geçtim 1750 veya 2000 arası fiyatlardan bahsediyorlar uğraşması ayar tutmaması sorun çıkarma olasılığı cabası... hadi herşey yolunda gitti diyelim 1800 lpg diyelim dizelle benzinli arasındada lpg taktırana kadarki farkıda 200 tl diyelim 2000 tl yaptı. eee 26 ya almıştınız benzinliyi noldu 28 bin lira. şimdi soruyorum 2000 tl için bu kadar uğraşa değermi ?

Serdar Kürkçü
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES

Alıntı sabanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende multijet taraftarıyım ama multijet kullanıcısı olmamdan kaynaklı değil mantıksal olarakta böyle... tam olarak fiyatı bilmiyorum ama evo 'nun benzinli active versiyonu 26 ise dizel active versiyonda en fazla 30 dur belki o kadar bile değildir ama olduğunu varsayalım zaten rodaj olsun bir kaç bin km geçsin diye baya bir yakıcak yanibaya bir benzin parası gidicek sonra lpg taktırıcaksınız garanti sorunu var hadi onuda geçtim 1750 veya 2000 arası fiyatlardan bahsediyorlar uğraşması ayar tutmaması sorun çıkarma olasılığı cabası... hadi herşey yolunda gitti diyelim 1800 lpg diyelim dizelle benzinli arasındada lpg taktırana kadarki farkıda 200 tl diyelim 2000 tl yaptı. eee 26 ya almıştınız benzinliyi noldu 28 bin lira. şimdi soruyorum 2000 tl için bu kadar uğraşa değermi ?
    2000 i Boşverde Haftada 100 Liralık Benzin Almak Var 100 Liralık Benzinle Yaptığın yolu 50 Liralık Gazla Yapmak Var Şimdi Birde Böyle Düşün Değermi ?

Yüksel KILIÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya Arkadaşlar Ne Kadar Tedirgin Davranıyorsunuz Allah Aşkına. Taktır Arkadaşım Lpg ni Ama Kaliteli Bilinen Bir marka Tercih Et Gidip Abidik Gubidik Bir Marka Taktırma. Adamlar Zaten Sana Her Türlü Garantiyi Veriyorlar. Servise Ne Sorarsan Sor Garanti Dışıdır. Bunlara Hiç Ağız Eğme Garanti Felan Dışı Kalmazsın Onlara Kalsa Arabana Şurdan Yakıt Almazsan Garanti Dışı Kalır Diyecekler. Artık Hak Var Hukuk Var Sen LPG Ni Taktır Lpgden Kaynaklanan Bir Sıkıntı Olursa Zaten LPG Firması Çözüyor Sorununu. Ha Onun Haricinde Aracında Bir Sıkıntı Olduğu Zaman Zaten Garantin Devam Ediyor. LPG den Kaynaklanmayan Hertürlü Sıkıntıyı Paşa Paşa Yapmak Zorundalar. Bu Kadar Panik Olmayın. Herşeyide Sormayın Bunlara Fiatta Çalışıpta Aracına Tüp Takılmış Bir Sürü Arkadaşım Var. Bıraksınlar Bu İşleri.
    Hocam öyle söylüyorsunuzda bugün resmen dediler garanti dışı diye, ben şimdi aracımda titreme oluyor diye servise gideceğim baskı balata ayarımı neyse ona bakacaklar eğer aracımı garantiden çıkarırlarsa bunlar bu tip ayarlar için bile servis para talep etmesin benim korkum o.

Yüksel KILIÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı sabanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benim benzinliyi seçme sebebim belli OTOMATİK VİTES. Eğer EVO da multijette otomatik seçeneği olsa kesinlikle onu alırdım zaten.

Serdar Kürkçü
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES

Hocam öyle söylüyorsunuzda bugün resmen dediler garanti dışı diye, ben şimdi aracımda titreme oluyor diye servise gideceğim baskı balata ayarımı neyse ona bakacaklar eğer aracımı garantiden çıkarırlarsa bunlar bu tip ayarlar için bile servis para talep etmesin benim korkum o.
    Arkadaşım Senin Aracın Titriyorsa Baskı Ve Balatasına Bakarlar Değişim Gerekirse Değişilir Bu Kadar Korkak Olma LPG ile Ne Alakası Var Baskı Balatanın ? Arkadaşım Yeri Geldiğinde Bunlara Ağzını Açıp Gözünü Yummayı Bileceksin Herşeye He Tamam Dersen Servislerden Hiçbir Şey Alamazsın. Sen LPG ni Taktırıcaksın Ruhsatına İşleteceksin Garantili Mal Alıcaksın Bunlar Sana Laga Luga Yapacak Öylemi ? yok Öyle Birşey Hak Var Hukuk VarYasalar Var. Ayrıca Altı Üstü Punto Araçlarımız Ferrari Değil Lambo Değil Kaldıki Ferrariye Taktı Adamın Altından Alıp Geri Parasını İade Ettiler
    Rahat Ol Ben 8 Yıldır Sıfır Araç Biniyorum 5 İnde Lpg Vardı Hiçbirinde Sorun Yaşamadım Ve Servise Sorduğum Garanti Dışı Dediler Ama Hiçbir Cacık Olmadı

Yüksel KILIÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım Senin Aracın Titriyorsa Baskı Ve Balatasına Bakarlar Değişim Gerekirse Değişilir Bu Kadar Korkak Olma LPG ile Ne Alakası Var Baskı Balatanın ? Arkadaşım Yeri Geldiğinde Bunlara Ağzını Açıp Gözünü Yummayı Bileceksin Herşeye He Tamam Dersen Servislerden Hiçbir Şey Alamazsın. Sen LPG ni Taktırıcaksın Ruhsatına İşleteceksin Garantili Mal Alıcaksın Bunlar Sana Laga Luga Yapacak Öylemi ? yok Öyle Birşey Hak Var Hukuk VarYasalar Var. Ayrıca Altı Üstü Punto Araçlarımız Ferrari Değil Lambo Değil Kaldıki Ferrariye Taktı Adamın Altından Alıp Geri Parasını İade Ettiler
    Rahat Ol Ben 8 Yıldır Sıfır Araç Biniyorum 5 İnde Lpg Vardı Hiçbirinde Sorun Yaşamadım Ve Servise Sorduğum Garanti Dışı Dediler Ama Hiçbir Cacık Olmadı
    Hocam bak taktırırım sonra sorun çıkarsa beraber uğraşırız bunlara kanıma giriyorsun

Serdar Kürkçü
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES

Hocam bak taktırırım sonra sorun çıkarsa beraber uğraşırız bunlara kanıma giriyorsun
    Yüksel Kardeşim Taktır Sen İçin Rahat Olsun. Ama Belli Başlı Markalar Olsun. BRC ATİKER Gibi Ayrıca Köşe Başı Lpg Ustalarına Değil İnternet Sitelerindeki Verilen Adreslerdeki Bayiilerine Taktır. Hiçbir Şey Olmaz Olmucakta. Bu Arada Aracının Periyodik Bakımları İçin Kendine Bir Servis Seç Ondan Başkada Bir Yere Gitme. Müdürüylede Aranı İyi Tut. Al Sana Bu Kadar Tiyo...

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Keşke dizel alsaydın demek için artık geç 10 yıl içerisinde 6 aracım oldu Hepside lpg li idi Hiçbirinde de sıkıntı yaşamadım Gp mi alırken ise dizel düşündüm çünkü dizeli ile benzinlisi arasında çok uçuk rakam yoktu Gp de lpg düşünmememin tek sebebi zaten küçük olan bagajın daha da küçülmesi idi Sözün özü lpg yi serviste taktırın Aracın yakıt sistemi belki garanti dışı kalır ama diğer tarafları garanti kapsamından çıkmaz Forumda bu soğuk günlerde dizel den bile şikayetçi olanlar varken sizin benzinden şikayet etmeni çok normal Bu devirde benzinli araç kullanmak daha doğrusu gönlünce kullanmak mümkün değil Bir an önce lpg montajınızı yaptırın ve kafanızı rahatlatın Düşündüğünüz her gün size hem maddi hemde kafa karışıklığı yüzünden manevi zarar verecektir Kolay gelsin

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

bu arada benzini yalayıp yuttuğu bilgisi de ağır olmuş biraz. biz şehir içi 6.8 lerle geziyoruz.
    Gezgin Gp.

Yüksel KILIÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada benzini yalayıp yuttuğu bilgisi de ağır olmuş biraz. biz şehir içi 6.8 lerle geziyoruz.
    Tahminimce Ankara olmasından kaynaklı. Çünkü ben burda ş.içi 8.5 litrenin altına inemedim.

mesut eyvaz
    mesut eyvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 34

şehir içi 9 - 10 larda geziyor bizim tabi şehir içi denmez sürekli yokuş ve kasis işte

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

ne mjtdsi abiler yaa.gelin size benzinli araba kullanmayı ogreteyim.yemin ediyorum 20 liralık benzinle istanbulu turluyorum sabahtan aksama en az 100 km.süphesi olan varsa beri gelsin ..bence bu fire motor hakkaten tam fire

Yüksel KILIÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı mesut eyvaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şehir içi 9 - 10 larda geziyor bizim tabi şehir içi denmez sürekli yokuş ve kasis işte
    Aynı problem bende de var ve kendi tarzımda kullanmıyorum aracı maksimum 80-90 ve 2500 devir civarı vites değiştirerek aracı kullanıyorum. Buna rağmen şu an için 8.5 litre tüketim. Eminim düşecektir bu kullanımla ama böyle araba kullanmak mı olur allah aşkına sahil yolunda bile gitmeye korkuyorum çok yakacak diye.

Yüksel KILIÇ
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı uraaal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne mjtdsi abiler yaa.gelin size benzinli araba kullanmayı ogreteyim.yemin ediyorum 20 liralık benzinle istanbulu turluyorum sabahtan aksama en az 100 km.süphesi olan varsa beri gelsin ..bence bu fire motor hakkaten tam fire
    https://forum.grandepuntotr.com/tekn...debilir-3.html

Bu konuda da aynı şeyi söyledin kardeşim neymiş sırrı diye sordum cevap vermedin nasıl turluyorsun da km de 20 kr yakıyorsun arabayı sırtında mı taşıyorsun. Bi sen kullanabiliyorsun bu arabayı zaten diğerleri kullanmayı bilmiyor.

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı uraaal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abılerıne arac kullnmayı ogretecen demek aksama kadar gezıyorum demıssın ya ... arabayı otoparka cekıp 20 tl ye durum ayran yenerek, sınemaya falan gıderek aksama kadar gezılebılır ıstanbulda.... ama lpg sız fıre ıle asla be dost... ben wandan gelmeye hazırım... ama 21 tl ye gezersek alırım anahtarını...............

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

sönmüş fire .........

Sayfa 1/2 12 SonSon