18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Farklılık hk.?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

Standart Farklılık hk.?

arkadaşlar daha önce yazmısmıydım bilmiyorum ama bana garip gelen bir konuyu soracagım sizlere.benim evonun bütün camlarında pilkington fiat e1 yazısı var ama bagaj camında hem pilkington yazmıyor hemde e1 yerine e4 yazıyor.ayrıca tüm camlarda climaglass yazıyor ancak arka camda o da yok.bu konu uyuzuma gitmeye basladı cunku dikkat ettim özellikle bugun yagmurda klimayı acınca aracın icindeki bugu yarım dk.civarında kayboldu fakat rezistansı acmama ragmen arka camdaki bugunun cozulmesi yaklasık 10 dk.yı buldu.cok enteresan geldi ve aklıma acabalar gelmeye basladı siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında sizdede boyle farklı cam olayı vs. varmı

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

hmm valla acaban su mu aracın camı kırılmıs gelirken yenisi ilemi degistrimişler bence diger araclarıda bi kontorol et belki hepsi oyledir

Selman Atlandı
    akin78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Rezistansta sorun yoksa büyük ihtimalle camı değiştirmişler yada değişmemişse bile fabrikasyon bir hata var ikisindede çünkü 10 dk'yı bulmaz buğunun çözülmesi.Bizim 92 Spring bile o süreden önce açıyor Ayrıca bagaj kapağınıda boya ölçer ile test etmeni en azından bir ustaya göstermeni tavsiye ederim.

Atıf Mütevellioğlu
    m_atif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 AC ****
    Edilen teşekkür: 0

Evosu olan arkadaşlar bi kontrol edip sana yardımcı olurlar. Bende olurdum ama 2 hafta sonra gelio araba

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

aracın ön ve arka cam dahil olmak üzere bütün camları pilkington e1 yazıyor.

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracın ön ve arka cam dahil olmak üzere bütün camları pilkington e1 yazıyor.
    aha. ee o zaman arkadaşın aklına gelen başına geldi demektir

ZAFER MUTLU
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı projist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aha. ee o zaman arkadaşın aklına gelen başına geldi demektir
    kesinlikle active veya dynamic diyede degişmiyor bu olay bütün camlar aynı.. kırılırsa bu camdan takmıyorlar ancak..

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

kesinlikle active veya dynamic diyede degişmiyor bu olay bütün camlar aynı.. kırılırsa bu camdan takmıyorlar ancak..
    arkadaş herhalde sıfır almıştı. artık bayiye de mi güvenmeyeceğiz nedir

Ayhan Güler
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ayhan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 L 1377
    Edilen teşekkür: 414

Servisler orjinal Camı takmak zorunda buna dikkat edelim arkadaşlar buna mecburlar genelde böyle bir olayda elimizde yok yada orjinal değilde X marka cam takıyoruz diyorlar buna kesinlikle itiraz edin orjinal camı takmak zorundalar

gelelim arkadaşın olayına muhtemelen araç nakil esnasında cam kırılmış hatta daha büyük bir olay olmuş olabilir bunu kesinlikle aldığını bayiyle görüşün itiraz edin böyle bir hakkınız var

ZAFER MUTLU
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ayhan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servisler orjinal Camı takmak zorunda buna dikkat edelim arkadaşlar buna mecburlar genelde böyle bir olayda elimizde yok yada orjinal değilde X marka cam takıyoruz diyorlar buna kesinlikle itiraz edin orjinal camı takmak zorundalar

gelelim arkadaşın olayına muhtemelen araç nakil esnasında cam kırılmış hatta daha büyük bir olay olmuş olabilir bunu kesinlikle aldığını bayiyle görüşün itiraz edin böyle bir hakkınız var
    benim servisle aram çok iyi ordan biliyorum.. benim araba dahil bütün arabaları inceledim.. lastikler camlar tampon birleşim yerleri bagaj kapsısı kaputları farların tampona orantısı vs vs... cam konusunda orj. getirirler heralde ama ellerinde olmadıgını çok iyi biliyorum.. çogu parça ellerinde yok evoların tr dahilinde.. gündüz far ampülü mesela izmirde merkez serviste yok zonguldakta var ve
    ben şimdiden ön arka tampon bir ayna koydum bir kenara...

Ayhan Güler
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ayhan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 L 1377

GP lerin bile orjinal camları yok ellerinde EVO'ların olmaması normal ama mutlaka başınıza böyle bir olay geldiğinde orjinal cam isteyin

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

servis tofaştan cam istediğinde PILKINGTON gelmiyomuş orjinal cam olarak. TAMCAM diye bi markayıda orjinal diye takıyo her yer ne alakaysa...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ayhan Güler
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 L 1377

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    servis tofaştan cam istediğinde PILKINGTON gelmiyomuş orjinal cam olarak. TAMCAM diye bi markayıda orjinal diye takıyo her yer ne alakaysa...
    evet itiraz etmezseniz öyle oluyor ama mutlaka itiraz edin kazıklanmayın

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

abi gittiğim yer kavaklıdere oto, kazıklanma durumu filan olmaz yani. dedikleri tofaşta TAMCAM gönderiyo. olay serviste değil tofaştaymış yani.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

abi iyi dikkat etmişsin valla sen aldığın servisi bi rahatsız et bakalım ne çıkıcak

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

Alıntı uraaal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha önce yazmısmıydım bilmiyorum ama bana garip gelen bir konuyu soracagım sizlere.benim evonun bütün camlarında pilkington fiat e1 yazısı var ama bagaj camında hem pilkington yazmıyor hemde e1 yerine e4 yazıyor.ayrıca tüm camlarda climaglass yazıyor ancak arka camda o da yok.bu konu uyuzuma gitmeye basladı cunku dikkat ettim özellikle bugun yagmurda klimayı acınca aracın icindeki bugu yarım dk.civarında kayboldu fakat rezistansı acmama ragmen arka camdaki bugunun cozulmesi yaklasık 10 dk.yı buldu.cok enteresan geldi ve aklıma acabalar gelmeye basladı siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında sizdede boyle farklı cam olayı vs. varmı
    bravo çok dikkatliymişsin. cam değişmiş gibi görünüyor. bir arkadaşın dediği gibi bagaj kapağının boyasını aletle kontrol ettir.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

arkadaşlar cok sagolun yardımlarınız için.benim aslında aracı daha ilk aldıgımda gozume carpmıstı ama onemsememistim.dünde malum havalar soguk klimayı actım rezistans kademesinde daha sonra arka cam rezistansını actım ama nafile.bugunde denedim rezistans hakikaten gec calısıyor ve klima diger tüm camlardaki buguyu max.2 dkda almasına ragmen arka cam bugulu kalıyor.evet arabayı sıfır aldım ve tanıdık fiat müdürü bi abimizden yarın goturebilirsem yarın yoksa pazartesi ilk işim bu olacak acıkcası korkmaya basladım baska neler cıkabilir diye.acıkcası cok sevdigim bir araca sahibim ins bir problem cıkmaz gelişmeleri buraya yazarım.

Tamer İNSEL
    PROTOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 102

Ben geçen hafta öndeki sağ-sol kelebek camlarını değiştirmiştim çizik diye, sen yazınca gidip baktım orjinal pilkington takılmış.