Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon
109 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Grande punto ve punto evonun farkları

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

2011 model GP ler seri 5 olarak cikiyor.
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan Küçük
    serkangsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

O zaman kaba bi mantığa vurursak seri 5 seri 2ninde geliştirilmiş hali değilmi?
    Yani önceki sayfada yazılan bi sürü yenilik değişiklik ve pozitif yönler 2011deki araçlarda mevcut değilmi?

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    içi

+1000 evet sadece içi ve kaputun içinde de multiair varsa

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

o zaman seri 5 ile seri 2 nin farkı nedir?? yada 2011 model seri 2lerin farkı ne oluyor

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

seri 5 te bu özelliklerin çoğu evoya kaydı klasik gp nin içi boşaldı maalesef.1.2 motor gp klasik geldi seri 5 te. çoğu özellik opsiyon oldu gp de. Onun içindir ki seri 2 gp ler çok prim yapacak araçlardır. kısa süre üretildiler ve full donanım denilebilecek araçlardır. özellikle dynamic versiyonlar emotionun kalkmasıyla onun yerine geçmişlerdir neredeyse.
    Konu gurik tarafından (10/09/2010 Saat 13:52 ) değiştirilmiştir.
    Gezgin Gp.

İbrahim Gökhan Eroğlu
    igeroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 19

Evo her ne kadar yeni de olsa Gp nin kedi gözü seklindeki sisleri yeter ya uzaktan cok şekil duruo xenonluysa bide offf ön taraftan hasta oluo herkes arabaya

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Evonun süspansiyonu ve izolasyonu gp lere göre geliştirilmiş ve hatta kusursuz. Aynı dönemlerde arkadaşım gp ve ben evo aldık. İkimiz de araçlarımızı test ettik. Onunki gp active 1.4 dualogic, benimki ise 1.4 dynamic evo dualogic.

Vites topuzundaki vites arttırımı bende geri dogru onda öne dogru vites arttırıyor. Benimkine cok alıstım ve daha iyi gibi. Gp lerde süspansiyonlarda kabaca 2.bir sallanma oluyor (lastik havalarımız aynı) evoda ise yüksek kısa kasislerde bile sarsıntı agır bir arabayı andırıyor. 90 km hızda araçlarımızın içeri aldıgı ses ciddi anlamda farklı, aynı sekilde motor sesi de...Birçok marka araç kullandım (cogu sıfır) ses alma konusu gerçekten üst segment bircok araçtan da iyi. Rüzgar sesi ise 160 tan sonra bir nebze oluyor, ancak bu hızda motor sesinin yanında rüzgar sesini duymak icin caba gerek İç mekan malzeme kalitesi gp ye göre oldukça düzeltilmiş, kapı cepleri, iç mekan cepleri gp lere göre cok iyi, en azından ön iki kapınızı 500 ml pet şişe ve orta göze de koyabiliyorsunuz. Arka kapı cepleri neredeyse aynı, pek bişey sıgmıyor. Orta vites konsolunun sağ tarafındaki fileli cep de yine yolculuklarda selpak vs koymak icin iyi, teybin üstüneki göz gözlük, cakmak,telefon için harika (sonucta b segmenti ve hb bir arabada mercedes genişliği bekjlemeyin). Tasarım konusuna bisey diyemiyecegim zevk meselesi. Ancak polo, fiesta, corsa, yaris, fabia , evo arasından yaptıgım tercihte para/fayda kıyasında evo birinci idi benim için. 4 cam anında acma kapama cok iyi. Yazları asırı sıcak aracın icine oturmak istemeyenler icin harika. Kapalı arac icinin solunması kanser riskini arttırıyor ve havalandırarak binmek güzel. Bu arada söylemeden edemiycem araclarımızın (hem gp hem evo) aynaları cok gzel bir görüş sunuyor. Göstergeler cok şık evoda, iç dekor aydınlatmaları da gece harika. Türkçe yol bilgisayarı a ve b tripleriyle bircok modelden güzel ve sade, ve yol bilgisayarı ölçümleriyle cok cok basarılı. Hat payı yüzde 2 mertebesinde.

7 aydır biniyorum, en ufak bir arıza ses vs yok şükür.

murat kara
    retrayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 13

Alıntı Punto_Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Seri 2;
    Grande Punto'ların 2008 ve sonraki modellerine verilen ad.
    Seri 2'de bazı makyajlamalar ve iyileştirmeler yapıldı.
    İlk çıkan GP'lerden farkı;

**Göstergeler değişti,
    **Active'de ayna kapakları gövde rengi oldu
    **Yine active'de otomatik kilitlenen merkezi kilit konuldu (20km/h'ı geçtikten sonra)
    **Kronik problemler giderildi (City, Tıkırtı Burcu, Zor açılan arka kapılar vs.)
    **Araç üzerinde bulunan tüm fiat logoları mavi iken seri 2'de kırmızı oldu.
    **5 kapı modellerde ön ve arka kapı arasındaki direkler gövde rengi oldu.
    **Tüm seri 2'lerde 3 satırlı yol bilgisayarı standart oldu (S1'lerde sadece dynamik ve emotion versiyonlarda 3 satırlıydı)
    **Active modellerde de dış hava sıcaklığı göstergesi eklendi.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Gp'lerin s2 olduğunu anlamak için logolara bakmanız yeterli
    Kırmızı logolu tüm GP'ler (Sonradan değiştirilenler hariç) Seri 2'dir

bunların coğu benim aracımda yok malesef. mesela 3 satır ekran , dış sıcaklığı ölçme , arka kapıların zor açılıp kapanması, otomatik kitlenen merkezi kilit bunlar benim arabamda yok aracı 2.5 ay önce aldım . hatta eskisine göre seri2 de dahda çalmışlar. çünkü bagaj aydınlatma lambası ve kapı üstü kolçaklarda yok arabada

Serhat SİPAHİOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evonun süspansiyonu ve izolasyonu gp lere göre geliştirilmiş ve hatta kusursuz. Aynı dönemlerde arkadaşım gp ve ben evo aldık. İkimiz de araçlarımızı test ettik. Onunki gp active 1.4 dualogic, benimki ise 1.4 dynamic evo dualogic.

Vites topuzundaki vites arttırımı bende geri dogru onda öne dogru vites arttırıyor. Benimkine cok alıstım ve daha iyi gibi. Gp lerde süspansiyonlarda kabaca 2.bir sallanma oluyor (lastik havalarımız aynı) evoda ise yüksek kısa kasislerde bile sarsıntı agır bir arabayı andırıyor. 90 km hızda araçlarımızın içeri aldıgı ses ciddi anlamda farklı, aynı sekilde motor sesi de...Birçok marka araç kullandım (cogu sıfır) ses alma konusu gerçekten üst segment bircok araçtan da iyi. Rüzgar sesi ise 160 tan sonra bir nebze oluyor, ancak bu hızda motor sesinin yanında rüzgar sesini duymak icin caba gerek İç mekan malzeme kalitesi gp ye göre oldukça düzeltilmiş, kapı cepleri, iç mekan cepleri gp lere göre cok iyi, en azından ön iki kapınızı 500 ml pet şişe ve orta göze de koyabiliyorsunuz. Arka kapı cepleri neredeyse aynı, pek bişey sıgmıyor. Orta vites konsolunun sağ tarafındaki fileli cep de yine yolculuklarda selpak vs koymak icin iyi, teybin üstüneki göz gözlük, cakmak,telefon için harika (sonucta b segmenti ve hb bir arabada mercedes genişliği bekjlemeyin). Tasarım konusuna bisey diyemiyecegim zevk meselesi. Ancak polo, fiesta, corsa, yaris, fabia , evo arasından yaptıgım tercihte para/fayda kıyasında evo birinci idi benim için. 4 cam anında acma kapama cok iyi. Yazları asırı sıcak aracın icine oturmak istemeyenler icin harika. Kapalı arac icinin solunması kanser riskini arttırıyor ve havalandırarak binmek güzel. Bu arada söylemeden edemiycem araclarımızın (hem gp hem evo) aynaları cok gzel bir görüş sunuyor. Göstergeler cok şık evoda, iç dekor aydınlatmaları da gece harika. Türkçe yol bilgisayarı a ve b tripleriyle bircok modelden güzel ve sade, ve yol bilgisayarı ölçümleriyle cok cok basarılı. Hat payı yüzde 2 mertebesinde.

7 aydır biniyorum, en ufak bir arıza ses vs yok şükür.
    active ile dynamic modelini karşılaştırmışsınız. ikisinin arasında dağlar kadar fark var.
    Gezgin Gp.

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

Alıntı serkangsk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu SERİ 2 GP, 2011 modellerin hepsi için geçerlimi arkadaşlar?
    2011 lerin Dynamic versiyonu yok artık Active deki özellikler geçerli..
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

evoda en çok hoşuma giden dynamicle active arasındaki fark gerçekten az ve nispeten sadece fonksiyonel farklar var.oysaki grandede active ve dynamic arasında öyle farklar vardıki aracı tanıyan biri uzaktan active yada dynamic diyebiliyordu evo için active donanıma ek olarak dynamicte elektirikli arka camlar,deri direksiyon ve vites,sis farları,alaşım jantlar benim aklıma gelenler bunlar.ha arada 2000 tl fark var değermi kesinlikle değer.

Gökay B
    wepster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 62

Benim köpeğim var koltukların yatmaması olayından dolayı bile dynamic alırdım

Serhat SİPAHİOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942

Alıntı retrayt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunların coğu benim aracımda yok malesef. mesela 3 satır ekran , dış sıcaklığı ölçme , arka kapıların zor açılıp kapanması, otomatik kitlenen merkezi kilit bunlar benim arabamda yok aracı 2.5 ay önce aldım . hatta eskisine göre seri2 de dahda çalmışlar. çünkü bagaj aydınlatma lambası ve kapı üstü kolçaklarda yok arabada
    sizinki seri 5 maalesef. seri 2 değil.
    Konu gurik tarafından (13/09/2010 Saat 23:40 ) değiştirilmiştir.
    Gezgin Gp.

Serkan Küçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bu seri olayıda kafamı karıştırdı servise sorunca inşallah doğru bilgi alabilirim..

cüneyt yiğitoğlu
    bycentilmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart Kesinlikle evo

Alıntı uraaal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence evoya çirkin diyenlerde bir çekememzlik söz konusu açıkçası arabayı gören 3 defa daha dönüp bakıyor ön konsol çalıntı diyenler var ancak sanırım bu arkadaşlar kendi gplerinin tasarımından bihaber aynı tasarıma dışta daha zarif dokunuşlar var sadece.ayrıca gplere özgü A sütunu sorunu evolarda daha dikkatli şekilde optimize edilmiş ve bu sorun nispeten ortadan kaldırılmış.servisle konustugumda gplerin kaza nedenlerinin en büyük sorununun bu A sütunu oldugu söylendi.ayrıca gp ve evo arasında şöyle büyük hatta inanılmaz bir fark var.o da izolasyon.fiat bu arabada öyle bir izolasyon örneği yaratmışki gerçekten 45-50 rpm üzerine cıkmadıgınız müddetçe motor sesini duyamıyorsunuz.geriye kalan devirlerdede aynen alfalarda oldugu gibi cok tok bir motor sesi geliyor iç kabine.birde aynı devirlerde gpyi denemelisiniz.ledli stoplar için konusulabilecek cok fazla bir sey yok.inanılmaz gösterişli ve dikkat çekici.cepler ve gözler çok akıllıca düşünülmüş.kullanılan plastiğin kalitesinde kaydadeğer bir artış var.motor aynı olabilir fakat çok daha fazla izolasyon malzemesi kullanılmış.ayrıca gözden kaçan active donanımda bile sunulan diz hava yastığı var.bence active donanım gerçekten bu defa olmuş kesinlikle gp deki activeler gibi boş bir arabaya bindiğinizi hissetmezsiniz.ayrıca gplerde olmayan kol tutamaçları,bagaj aydınlatması active donanımda bile mevcut.kesinlikle en ufak bir takırtı yok.sinyaller cok mantıklı düşünülmüş,gündüz farları değişik amaçlı kullanımlara açık.benim dynamic donanım almadığıma pişman oldugum iki nokta var deri direksiyon,vitez topuzu ve elektirikli arka camlar.beğenmediğim tek noktası ise kaputun altındaki krom fiat çubuğu ve şu anda çok yakması evolanmak isteyenler bu mesajımı okuyup gidip aracı değerlendirsinler pişman olurlarsa ..........
    G.Puntoların göğüslük dizaynı tam bir kaos fakat evo'daki dizayn görenleri hayran bırakan cinsten defalarca dönüp bakan oluyor ayrıca arka stop led'ler ise akşam üstü adeta göz alıyor bunlara gündüz farlarıda dahil..

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

bu kadar mesaj okudum, kon baktım ve şu açıkça görülüyorki kim hangi arabaya sahip olursa olsun grandenin dışı , evonun içi diyor. demese bile kendini ele veriyor , yine diyor.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan Küçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Peki evolardada seri olayı varmı?

Ali Türk
    The Big Punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 44

GP ler daha bir araba gibi duruyorlar, Evolar biraz oyuncak hissi uyandırıyorlar.
    Evolardaki ön tampon ve farlar aracın asaletini bozmuş. Gp ler çok daha güzel görünüyor. Evolar ise teknolojik olarak daha gelişmiş. Dynamic modellerde Evolarda park sensörü alaşım jant standart olarak sunuluyor.

Mustafa Çeliker
    mustaface74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Tabii bir de 90 hp multijet farkı var. Artık ne yazık ki 90 hp multijet hem gp de hem de evoda yok .. Fiatın en büyük yanlışı bence..

Serhat SİPAHİOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942

Alıntı Punto_Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Seri 2;
    Grande Punto'ların 2008 ve sonraki modellerine verilen ad.
    Seri 2'de bazı makyajlamalar ve iyileştirmeler yapıldı.
    İlk çıkan GP'lerden farkı;

**Göstergeler değişti,
    **Active'de ayna kapakları gövde rengi oldu
    **Yine active'de otomatik kilitlenen merkezi kilit konuldu (20km/h'ı geçtikten sonra)
    **Kronik problemler giderildi (City, Tıkırtı Burcu, Zor açılan arka kapılar vs.)
    **Araç üzerinde bulunan tüm fiat logoları mavi iken seri 2'de kırmızı oldu.
    **5 kapı modellerde ön ve arka kapı arasındaki direkler gövde rengi oldu.
    **Tüm seri 2'lerde 3 satırlı yol bilgisayarı standart oldu (S1'lerde sadece dynamik ve emotion versiyonlarda 3 satırlıydı)
    **Active modellerde de dış hava sıcaklığı göstergesi eklendi.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Gp'lerin s2 olduğunu anlamak için logolara bakmanız yeterli
    Kırmızı logolu tüm GP'ler (Sonradan değiştirilenler hariç) Seri 2'dir
    hayır.bu bahsettikleriniz seri 1 2008 üretimleri.
    SERİ 2 LER 2009 BAŞINDA ÜRETİLDİLER.Özelliklerini saydım az önce
    Gezgin Gp.

Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon