Arkadaşlar, aranıza 4 ay önce katılmıştım 2006 model GP 1.3Mjet Dynamic alarak, aracı aldığımda vitesler biraz sertti ama satan arkadaş debriyaj dipte kavrıyor sonuna kadar basman lazım felan deyince üstüne fazla durmamıştım, neyse aradan 4 ay geçti ve bende 4 ayda 8 bin km yapmışım

Vitesler biraz daha zor girmeye başladı geri takarken'de illaki önce 1 sonra geriye takınca giriyor onda da ya aracı geri doğru vurduruyor vites yada gacırrt diye ses çıkartıyor yinede. En sonunda artık canıma tak etti ustamdan fiyat aldım 200TL'ye malzeme + işçilik yaparız dedi (sadece baskı balata için verdiği fiyat)
Biraz önce aracı bıraktım elemanlarından birisi ile turladık bu aracın 56bin de olduğundan eminmisin diye sordu, bende emin olmadığımı söyledim çünkü daha 56bin km'de ve deri kaplama direksiyonun üst kısmı hafif kabardı, müzik çaların tuşlarının bazıları deforme olmuş tabiiki birde 56bindeki aracın baskı balatası sorun çıkartınca insan tedirgin oluyor. Bu aracın km ile oynanıp oynanmadığını nasıl anlarım acaba?

Alırken Birmot yetkili servisine götürmüştüm aracı. Ama orada öyle km ile bir şey yapmadılar.

Sizce 56bin km de baskı balata değişimi normalmi yoksa anormalmi?