Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Evo Dynamic 1.4 Multiair 105hp Asistkit+Popkit

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90
    Edilen teşekkür: 265

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba bu, kapıda duracağına, ya da bi yere gitmen gerektiğinde gideceksin. 10 bin dediğin 12 olur 15 olur bunu pek kestiremezsin. Sadece cok km yapmam benzinli yeter dersen uzun vadede üzülebilirsin. Dizele 3-4 bin lira fazla para vereceksin. Ben bu aradaki farkla 2-3 sene benzin parasına gezip satarım dersen bu da bir tasarruftur.

10 km civarı günlük kullanım yapacağım diyorsun. Ayda taş çatlasa 300 km eder. Ama diger yandan yılda maks. 10bin km yaparım da diyorsun. Yani gezeceksin de...Yani ayda en fazla 1000 km yaparım bunun 300ü kısa mesafe diyorsun.Yanlışsam düzelt. Bu 300 için dizelden ekonomi bekleme, kısa mesafede bişey sağlamaz (yani ciddi anlamda), ama kalan 700 km için sen bir depo harcarsın 135 TL ben benzinli 77 lik le 175 lira harcarım. Bu da senede 500 lira cebinde demek. Bu kaba hesap senin ayda 1000 km yaptıgın varsayılarak tabi. Yani dizele 3 bin lira fazla para vermek yerine bununla neredeyse 6 yıl gezebiliyorsun. Satarken senin benzinli aracın 5 bin lira deger kaybeder, dizel ise 2 bin civarında (kabaca).

Özetle ;
    Tamamen senin kullanımına göre söylüyorum genelleme değil...
    Benzinli bir multiair alırsan dizel almana göre aradaki ilk alımdaki farkı 3 yıl gezerek kapatmış olursun. 3 yıl sonra satacaksan neredeyse fitsin. Sonrasında ise eksiye girmeye başlarsın. 3 yıl sonrasında satmayacaksan turbo arızası, genel arızalar, bakım masraflarının artması acısından dizelin riskleri olacak. O tarihte benzinli aracına tüp taktırırsan aracın ömürlük olur (iyi bir kit ve montajcı bulmak kaydıyla )

Ben olsam...
    Yine 77 lik benzinli alırdım
    Aracı sıfır km alıcağı için turbo'yu düzgün kullanırsa turbo arızası gibi birşey yok ortada, dizel araç şehir içerisinde 18krş yakıyor benzinli olanı ise 27krş.
    Arada 9krş fark var yaklaşık buda 10.000km'de 800-900tl yapıyor, aradaki fark azmı sence?

Birde zaten arabayı alıp 2-3 sene içerisinde satıcam derse kafadan 5.000TL zarar eder yada daha fazla, dizel alıp daha uzun süre kullanmak daha mantıklı bence. Araç "0" km'den itibaren kendisinde olucağı için düzenli bakımını yaptırdıktan sonra ve motoru boşu boşuna zorlamadıktan sonra sorun çıkacağını zannetmem.

1.4 77hp motoru forumda hiç kimse beğenmiyor benim gördüğüm kadarı ile araç 1040kg zaten o yüzden hantal kalıyor. Ama ekonomi için 77hp alıp LPG taktırabilir ama o zamanda enjektörleri garanti dışı kalıyor, aracın motorunu deliyorlar falan.

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Aynen öyle...O zamana kadar mutlaka bir lpg teknolojisi gelir. ankara'ya yolun düşerse şu anda bile bunlara lpg takabileceğini iddaa ettiğim iyi bir yer var. Ben sanıyorum ilk 2 sene içindegarantiyi yakıp lpg ye girebilirim. Yakıt ortalamam böyle düşerse takmayabilirim de bakalım...

Ha bu arada ben neden 77 lik aldım. otomatikte o vardı da ondan. Ayrıca yarışacak da değilim. Araç uzun yolda da çok iyi. En son abanta gidip geldim , ortalama müsait yolsa hızım 140-150 idi. Araç yarı dolu sayılırdı. 170 i de gördüm bu yolda. Ama 120 ile süreki seyir ettigimi de hatırlamıyorum. Bu yolculugun trip verisi 6.4 lt/100 km idi...Bilginize

Şimdiden hayırlı olsun kardeşim.

valla Halit kardeşim, bende ortalama 7 lt nin altını tutturursam,lpg ye gerek olduğunu düşünmüyorum.
    alalı 6 aydan fazla oldu daha 1.375 km oldu.yıllık izinde 1000 km civarı yaparsam sene sonu en fazla 4000-5000 km yapmış olurum.yani lpg gereksiz.
    Konu taneren tarafından (14/06/2010 Saat 14:45 ) değiştirilmiştir.

Murat Kaya
    Zor Oldu Ama Aldım :)) fuzzylife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Bravo İnci Beji
    Edilen teşekkür: 7

ya açık ve net konuşayım 105hpden vazgeçeceğimi düşünmüyorum açıkçası.ama dediğim gibi sonuçta acemiyim bu sektörde ve bilgi paylaşımı benim için çok önemli.Ayrıca aracı alah bir aksilik yaşatmazsa en az 5 sene kullanmayı düşünüyorum.Yetkili servis dışında da el sürdürmeyeceğim.

MURAT ULGEN
    dinomani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 8

kabaca bi hesap yaparsak dizel punto evo 6 litre benzinli 7.5 litre yakarsa güncel mazot 3.10 tl benzin 3.70 tl dersek.186 kuruş dizel km de 270 kuruş benzinde yakar dersek arada 90 kuruş fark var km de punto evo dizelle arasında 2000 lira fark var dersek 2000/0.90 kr =22200 km sonra her km de dizel evo ile kar etmeye başlarsınız. her benzinciye gittiğimde üzülüceğime baştan bir kere üzülürüm ben öyle düşündüm.
    Konu dinomani tarafından (14/06/2010 Saat 14:53 ) değiştirilmiştir.

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Alıntı ShaRLooT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı sıfır km alıcağı için turbo'yu düzgün kullanırsa turbo arızası gibi birşey yok ortada, dizel araç şehir içerisinde 18krş yakıyor benzinli olanı ise 27krş.
    Arada 9krş fark var yaklaşık buda 10.000km'de 800-900tl yapıyor, aradaki fark azmı sence?

Birde zaten arabayı alıp 2-3 sene içerisinde satıcam derse kafadan 5.000TL zarar eder yada daha fazla, dizel alıp daha uzun süre kullanmak daha mantıklı bence. Araç "0" km'den itibaren kendisinde olucağı için düzenli bakımını yaptırdıktan sonra ve motoru boşu boşuna zorlamadıktan sonra sorun çıkacağını zannetmem.

1.4 77hp motoru forumda hiç kimse beğenmiyor benim gördüğüm kadarı ile araç 1040kg zaten o yüzden hantal kalıyor. Ama ekonomi için 77hp alıp LPG taktırabilir ama o zamanda enjektörleri garanti dışı kalıyor, aracın motorunu deliyorlar falan.
    Arkadaş ben düşüncemi yazdım. Senin yaptığın gibi bi hesap degil benimki. Kısa mesafede ısınmamış soguk dizel motor 18 kuruş yakmaz. Benzinli de 27 yakmaz belki ama hemen ısınıp verimli sıcaklıga ulaşır. Yazılan yoruma, ne biçim düşünüyosun yaw benim dediğim dogru ama değil mi yerine tecrübelerini yansıtman daha uygun olmaz mı? Ben burdan dizelle ilgili türlü türlü şey yazarım, sen ordan 77 lik benzinli şöyle kötü dersin uzar gider. Arkadaşımız kafasında bir model belirlemiş onunla ilgili soru soruyor, biz de kalkıp dizel daha ii, yapma diyoruz. Ben benzinli 77 lik kullanıcısı olarak tecrübelerimi yazdım. 105 liklerle ilgili düşüncelerimizi de aktardık. Dedim ya sadece düşüncelerimizi...
    Yine de sevgilerimi gönderiyorum. Sağlıcakla kal.

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla Halit kardeşim, bende ortalama 7 lt nin altını tutturursam,lpg ye gerek olduğunu düşünmüyorum.
    alalı 6 aydan fazla oldu daha 1.375 km oldu.yıllık izinde 1000 km civarı yaparsam sene sonu en fazla 4000-5000 km yapmış olurum.yani lpg gereksiz.
    Hakan sen ne yaptın yaw yıl sonuna 4000-5000 mi? Yürüyerek de bu km yi yapabilirsin Şaka şaka..Tabiki de böyle kısa mesafeler için lpg gereksiz bir ayrıntı.

Ben 1 marttan bu yana bak 3 bucuk ay olmuş ve 4450 km deyim şu anda. 1200 liralık benzin almışım. Çok pahalı meret!

Hakan CAN
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah

dizelci arkadaşlar rica ediyorum,ekonomi polemiğine girmeyelim.dizellerin yakıt konusunda ekonomik olduğunu herkes kabul eder zaten.sorun sadece bir aracın az yada çok yakması değildir.dizelleri övmekten vazgeçin,övülecek tek yanı yakıt ekonomisidir.yoksa kimse dizel aracın yüzüne bakmazdı ülkemizde.

Hakan CAN
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah

Hakan sen ne yaptın yaw yıl sonuna 4000-5000 mi? Yürüyerek de bu km yi yapabilirsin Şaka şaka..Tabiki de böyle kısa mesafeler için lpg gereksiz bir ayrıntı.

Ben 1 marttan bu yana bak 3 bucuk ay olmuş ve 4450 km deyim şu anda. 1200 liralık benzin almışım. Çok pahalı meret!

hiç kullanmasamda araba bana şart ,sana tüp şart be birader.

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90
    Edilen teşekkür: 265

Aracın hayırlı olsun şimdiden dostum, Allah kaza bela vermesin

Murat Kaya
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Bravo İnci Beji

amiiin sağolun.Siparişi verdim. Evo Dynamic 1.4 multiair 105hp asistkit+popkit 31.000TL anlaştık temmuz 1 gibi allah nasip ederse giidip aracımı alacağım Antep Topçuoğlu Bayisinden

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Hayırlı uğurlu olsun...

Zafer COŞKUN
    beyaz evo80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 96

Alıntı fuzzylife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amiiin sağolun.siparişi verdim. Evo dynamic 1.4 multiair 105hp asistkit+popkit 31.000tl anlaştık temmuz 1 gibi allah nasip ederse giidip aracımı alacağım antep topçuoğlu bayisinden

murat hayırlı olsun telefon konusmamızdan sonra spariş geçmişsinallah utandırmaz inş. Bu arada 17" jant paketını eklettınmı?

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dizelci arkadaşlar rica ediyorum,ekonomi polemiğine girmeyelim.dizellerin yakıt konusunda ekonomik olduğunu herkes kabul eder zaten.sorun sadece bir aracın az yada çok yakması değildir.dizelleri övmekten vazgeçin,övülecek tek yanı yakıt ekonomisidir.yoksa kimse dizel aracın yüzüne bakmazdı ülkemizde.
    yakıt konusunda ekonomik,performansı 105 multiar i bilmem ama 77 hp fire dan daha ii ,dizeller kötü diosun trafiğin %60-%70 i dizel zaten pff.. araçlara stock olarak bakarsak 1.3 multijetteki ataklık 1.4 fire da yok.. bi arabayı zaten 3-4 sene kullanırsın sonra değiştirirsin dizelle kar daha fazla olur alırken biraz fazla verirsin ama rahat edersin düzgün kullandıktan sonra turbo bozulur falan hikaye zorlamadıkça sorun yok..
    Konu EvoKoray tarafından (14/06/2010 Saat 15:27 ) değiştirilmiştir.
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

14. 14/06/2010, 15:27

Hakan CAN
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah

amiiin sağolun.Siparişi verdim. Evo Dynamic 1.4 multiair 105hp asistkit+popkit 31.000TL anlaştık temmuz 1 gibi allah nasip ederse giidip aracımı alacağım Antep Topçuoğlu Bayisinden

e şimdiden hayırlı olsun diyelim.güle güle kullan.
    aracını alırken hediye ve eşantiyon istemeyi unutma.hatta şimdiden pazarlığını yap bence.
    (boya koruma, özel plaka,kalem,anahtarlık,fener,yangın tüpü falan filan işte.)

Hakan CAN
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakıt konusunda ekonomik,performansı 105 multiar i bilmem ama 77 hp fire dan daha ii ,dizeller kötü diosun trafiğin %60-%70 i dizel zaten pff.. araçlara stock olarak bakarsak 1.3 multijetteki ataklık 1.4 fire da yok.. bi arabayı zaten 3-4 sene kullanırsın sonra değiştirirsin dizelle kar daha fazla olur alırken biraz fazla verirsin ama rahat edersin düzgün kullandıktan sonra turbo bozulur falan hikaye zorlamadıkça sorun yok..

umarım haklı çıkarsın,yoksa sizin adınıza üzülürüm.
    hiç bir dizelci garantiden sonra turbo ve enjektör arızası ile karşılaşmak istemez.nedenini sizler daha iyi biliyorsunuz.

Koray Nalbant
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..

nese yaf tartışmaya gerek yok,aracınız şimdiden hayırlı olsun
    slogan ->> benzinli-dizel fark etmez Evo akar affetmez

Murat Kaya
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Bravo İnci Beji

walla sağolun.Adamlarla konuştum jant olayını elimizde fabrikanın evo için ürettiği orjinal 17 inç yok ama yine fiat markalı 17inçlikler var dedi.gelirsiniz değişim için elimizden gelenin en uygun olanını yaparız dediler. Bu hediye kısmını oraya gidince pazarlığa oturacam.Ne istenebilir arkadaşlar şöle işime yarayacak güzel bir şey.

Koray Nalbant
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..

yangın tüpü ve ilk yardım çantası koyuyorlar zaten.. araç beyaz olacaksa güzel bi anahtarlık seç kataloktan bi kaç çeşit var alırken boya koruma yapmışlardı.. 17'' evo jantı için ısrar et

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zafer COŞKUN
    beyaz evo80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 96

walla sağolun.adamlarla konuştum jant olayını elimizde fabrikanın evo için ürettiği orjinal 17 inç yok ama yine fiat markalı 17inçlikler var dedi.gelirsiniz değişim için elimizden gelenin en uygun olanını yaparız dediler. Bu hediye kısmını oraya gidince pazarlığa oturacam.ne istenebilir arkadaşlar şöle işime yarayacak güzel bir şey.

en guselı detaylı iç temizlik ve boya koruma derim yangın tupu ecza cantası gıbı şyleri verıyorlar zaten BEN DETAYLI TEMİZLİK VE BOYA KORUMA SÖZÜ ALDIM KISMETSE BU HAFTA YAPILACAK

Murat Kaya
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Bravo İnci Beji

bu resimlerdeki 17inçlik mi? bu anhtarlıklar standart değil mi acaba? hani aracın rengine göre gelmesi falan.Açıkçası o pek önemli deil de boya koruma kulağa hoş geliyor onu ne kadar sürede yaparlar acaba? oraya gittiğimde yaptırmmak istersem yapabilirler mi?

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon