Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Gaziantep trafik tescil rezaleti

Mehmet Katıkçı
    gaziantepunto9676 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    27 f 9676
    Edilen teşekkür: 56

Teknik Konu Gaziantep trafik tescil rezaleti

Aşağı yukarı iki yıldan beri kullandığım aracımla Gaziantep Büyük Sanayi istikametine giderken, trafik polisleri beni durdurdu, radar uygulaması vardı. Ben 50 kilometre hızı aşmadan emniyet kemerim takılı halde gidiyordum. Neden durdurduklarını sorduğumda radar aracı sizi bildirdi dediler. Ben de radar aracını oraya çağırdım, evraklarım sağlam, muayene, sigorta full. Gelen polis arkadaş baba ne derse begenirsiniz? Aracımı durdurma sebebi modifiyeli olmasıymış. Önce kibar bir dille bunun dünya genelinde olduğunu söyledim, ancak anlamadılar ve aracımı oto parka çekeceklerini söylediler. Aracımı bağladılar, ön arka yan marşpiyelleri otoparta söktürdüler. Sonra da cezamı yazıp aracımı bıraktılar. Gaziantep Trafik Tescil'i, esefle kınıyorum bunu sizinlerle paylaşmak istedim. Çünkü halen zoruma gidiyor biz dişimizden tırnağımızdan arttırıp, göz bebegimiz gibi baktıgımız aracımıza bu yapılınca, çok ağırıma gitti.
    Konu erdiyilmaz tarafından (12/09/2009 Saat 06:02 ) değiştirilmiştir. Sebep: Türkçe yazım hataları.

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

haydaaaa. var mı böyle birşey yaaa. nerede yaşıyoruz biz. kaçıncı dünya ülkesiyiz.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

bence bu durumu bır avukatla gorusup, gerekırse mahkemeye tasıyın.ben ılk defa boyle bır uygulama duyuyorum...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

gecmiş olsun..
    adana ve mersinde araba kalmazdı sokakta..
    simdi orjinal fabrikadan gelen full aksesuarlı arabalarda tampon eki vardır,maşbiyeller vardı,birde spoyler koyduk diye ruhsata yazıdırıyor mu?fabrika...
    fun olan arkadaslara soruyorum ruhsatta etekler yazılımı?hayır...
    o zaman bana polis maşbiyerleri ruhsata işli bir arabanın ruhsatını göstermesini isterdim..
    kafasına göre uygulama...
    mahkemeye verin..
    bence polisin birinin aynı renk gp si vardı...para vermektense sanırım sizden tedarik etmiş...
    Konu batuhann80 tarafından (11/09/2009 Saat 13:48 ) değiştirilmiştir.
    Boyun eğmeyeceğiz. Çünkü bu, şan ve şerefle yaşamış olan ecdadımıza karşı büyük bir ihanet olur. Atalarımız, bizlere geniş ülkelerle birlikte hürriyet ve istiklâli de emanet ettiler. Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde yabancıları titreten bir millet olduk. Korumakla vazifeli bulunduğumuz bütün bu emanetleri, adi bir ömür uğruna fedâ edemeyiz. Hepimizin bildiği gibi savaşta Cengaverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak. Çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır.
    Çİ - Çİ YABGU
    ( M.Ö 54 )

Mehmet Katıkçı
    gaziantepunto9676 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    27 f 9676
    Edilen teşekkür: 56

Alıntı batuhann80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmiş olsun..
    adana ve mersinde araba kalmazdı sokakta..
    simdi orjinal fabrikadan gelen full aksesuarlı arabalarda tampon eki vardır,maşbiyeller vardı,birde spoyler koyduk diye ruhsata yazıdırıyor mu?fabrika...
    fun olan arkadaslara soruyorum ruhsatta etekler yazılımı?hayır...
    o zaman bana polis maşbiyerleri ruhsata işli bir arabanın ruhsatını göstermesini isterdim..
    kafasına göre uygulama...
    mahkemeye verin..
    bence polisin birinin aynı renk gp si vardı...para vermektense sanırım sizden tedarik etmiş...
    parçalarımı aldım ama bana yapılan muamele çok ters geldi bu zoruma gidiyor

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bu durumu bır avukatla gorusup, gerekırse mahkemeye tasıyın.ben ılk defa boyle bır uygulama duyuyorum...
    zaten polis mumuruyla baya zıtlaştık eyer benim arabamı birdaha bu sebeple durdurursa gaziantep emniyet müdürünü ziyaret edip durumu anlatacam olmazsa adli merçilere taşıyacam ilginize tşk

zaten o ğün aklıma geldikçe moralim bozuluyor ben önce şaka yapıyorlar zannettim beni ilk durdudugunda araçımın markasını sordu bende belki araç biraz farlı markasını merak etti diye düşündüm ama sonra niyetini anladım şu kendi araçıma binip gezmeyi canım istemiyor acaba yine olur düşüncesiyle ama bu sefer kararlıyım öyle bir şey olursa sonu mahkemede biter ....
    Konu ABNEW tarafından (11/09/2009 Saat 17:46 ) değiştirilmiştir.

özgür aydın
    FunTastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

Kıskanmıştır arabanı...Ezik adammış demekki...
    Acı Çekmek Özgürlükse Özgürüz İkimizde
    stops78

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Siz garibanın cebine sıkmamışsınız. Bu ve bunun gibi zavallılar teşkilatı küçük duruma sokuyor yaptıkları işide büyük iş gibi halka sunuyorlar. Onuru haysiyeti olan o kadar çok devlet memuru var ki malesef kurunun yanında hesabı. Büyük şehirlerin hepsinde modifiye yapılmış binlerce vasıta dolaşıyor, hangisinin ruhsatı işli, hiçbiri. Siz her türlü olumsuzluğa karşı genede arabanızdan soğumayın. Dikkatli ve zevkle arabanızı sürmeye devam edin.

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

Alıntı gaziantepunto9676 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten o ğün aklıma geldikçe moralim bozuluyor ben önce şaka yapıyorlar zannettim beni ilk durdudugunda araçımın markasını sordu bende belki araç biraz farlı markasını merak etti diye düşündüm ama sonra niyetini anladım şu kendi araçıma binip gezmeyi canım istemiyor acaba yine olur düşüncesiyle ama bu sefer kararlıyım öyle bir şey olursa sonu mahkemede biter ....
    Yerinde olsam su anda mahkemeye taşırım. O polislerinde burnundan getiririm. Bu görevini yapmak degil nazi kampımı burası nasıl bir anlayış fesuphanallah
    StrucTuraL EngiNeeR

MUSTAFA KARATAŞ
    muusti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 7

Standart foto

aracının fotolarını yüklermisin.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Mehmet geçmiş olsun, marşpiyelere gelene kadar havayı kirleten simsiyah duman atan binlerce araç var trafikte.Önce bunlara engel olsunlar...

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı muusti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracının fotolarını yüklermisin.

aracın fotolarını burdan gorebılırsınız...

Grande Punto | Bravo - gaziantepunto9676's gpGaraj
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

geçmiş olsun...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

geçmiş olsun

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

emniyet genel müdürlüğünün internet sitesine girerek ya da posta mail vs yolla bilgi edinme kanununa dayanarak aracınız fotoğraflarıyla birlikte cezai durumunuzun nedeni hakkında bilgi almanızı tavsiye ediyorum.

Emin Şen
    FoR_ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

bizde polislerin ayarı yokki zamanında benim arabamı çektiler buraya kadar normal gittim parka arabımı almaya sadece cekici parası aldılar park cezası yokmu sonramı gelecek dediğimde ise ceza kesmiyoruz sadece çekici parası vereceksin dediler.. gülermisin ağlarmısın bu duruma ceza ödemediğimemi sevineyim yoksa insanların kafasına göre bir düzen kurmalarınamı üzüleyim karar veremedim

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı serdar2362 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz garibanın cebine sıkmamışsınız. Bu ve bunun gibi zavallılar teşkilatı küçük duruma sokuyor yaptıkları işide büyük iş gibi halka sunuyorlar. Onuru haysiyeti olan o kadar çok devlet memuru var ki malesef kurunun yanında hesabı. Büyük şehirlerin hepsinde modifiye yapılmış binlerce vasıta dolaşıyor, hangisinin ruhsatı işli, hiçbiri. Siz her türlü olumsuzluğa karşı genede arabanızdan soğumayın. Dikkatli ve zevkle arabanızı sürmeye devam edin.
    Size aynen katılıyorum. Yıllar önce Ankarada polis çevirmişti. Adam babama ne iş yaptığını sordu. Emekliyim dedi babam. Radara girdiniz, emeklilere %50 indirim var demişti. Demek ki polis isteyince makbuzsuz indirim yapabiliyor. Biz anlamamazlıktan geldik nasıl oluyo ya falan dedik. Fazla üstelemediler cezada kesmeden bırakmışlardı. Aynı gün dönüşte tekrar radara girmişiz güya yine çevrildik. Yabancı plakayla ankaradan geçmeye tırsarım hep.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    Gaziantep trafik tescil rezaleti
    erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Alıntı ocean_1919 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ..Yabancı plakayla ankaradan geçmeye tırsarım hep.
    ankara da yabanci plakali olmak cok kotu. ne kadar kurallara uysan da, polisler ceza yazmak icin ellerinden geleni yapiyorlar. cebeci de evimin onune parkediyorum, bir yilda 6 sefer ceza odedim, 4'u park cezasi idi. evimizin onune arac parkedemiyoruz, ara sokaktayim bir de. (evimin onunde park yasak vs. levhasi yok) polis cani sikildikca ceza yaziyor. arada beni durduruyor, antalyali sen cok gozume batiyorsun diyip, devam et diyip birakiyor. teksas olmus ankara da, haberimiz yok. taa kisin yazdigi cezalar toplu sekilde yazin elime geliyor. babam gitmis odemis, benim haberim olmadi. yoksa odettirmezdim. neyseki ismi cismi elimizde, tekrardan benzer durum olsun bu sefer yasal hakkimizi aramaya koyulacagim.

atakule'nin orada keyfi durdurdu, ceza yazacak birsey bulamadi, en son cam filmlerine sardirdi. simdi filmden ceza yazsak 110tl odersin, ogrenciymissin de sana bi kolaylik yapariz vs. dedi. anladim durumu, 20 tl verdim biraksin gideyim, yetmez yetmez diyor. rusveti de begenmiyorlar. 40 verdim, yine az verdin ama ogrenciymissin hadi affedeyim diyor. guler misin aglar misin. turkiye'nin aci gercekleri maalesef. ugrassan bir dert ugrasmadan bir dert.

bu tur durumlari gordukce, yuce polis teskilatimiza halkimizin guveni azaliyor. teskilat bu konuda yeni bir yapilandirmaya gitmeli, gerekli personel egitimi saglanarak, hizmet standartlari avrupa standartlarina yukseltilmeli ve en onemlisi standartlara harfiyen uyulmali. benim aracima marspiyel takili diye durduruyorsa, tum turkiyede durdurmali. ha durdurmuyorsa da hicbiryerde durdurmamali. bu durumlardan daha cok arkadasimizin agzi yanar.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Rüşvet sadece ülkemize mahsus değil tabii. Bugün en gelişmiş ülkelerde'de var. Peki çare nedir.? Bileniniz varmı yada şöyle sorayım devletin başında bulunanlar biliyormu.?

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Öncelikle çok geçmiş olsun evet malesef bu durumlarla arasıra karşılaşabiliyoruz .. Aslında böyle ufak tefeklerle uğraşana kadar trafikden men edilmesi gereken kaportası olmayan eksozu hatta altında doğru dürüst lastiği olmaya araçları trafiğe çıkarmamak için çaba gösterseler ,Belki bir nebze olsa içimiz rahatlar ..

hüseyin özgür sarı
    husso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 232

geçmiş olsun aslında yapabileceğin fazla bişey yok aynısı benim başıma geldi izmir bostanlıda benim tipoyu bağlamışlardı 52/a maddesiydi ruhsata işlenmeden yapılan modifikasyon diyemi ne geçiyor yasada yani bağlayabilirler sen yine iyisin bana herşeyi söktürüp aracı muayene istasyonuna vizeye gönderdiler bundan kurtulmanın tek çaresi plan proje çizdirip ruhsata işletmek o zaman hiç bir şey yapamıyorlar...

Sayfa 1/2 12 SonSon