16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Sikayetvar.com'dan Alınan GP Arızaları

okan das
    DarkOne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Standart Sikayetvar.com'dan Alınan GP Arızaları

arkadaşlar selamlar. GP almaya niyetim olduğundan sürekli bu araba hakkında bilgi toplamakdayım. çeşitli sitelere bakıp durum değerlendirmesi yapıyorum. aşağıda ki sorunları sizlerde yaşadınızmı yoksa bunlar tamamen şans mı ? teşekkürler

1-) FİAT Grandepunto'nun Çözülmek Bilmeyen Sorunları mertkalay [30 Aralık 2008, 09:00]
    Aracımı alalı 6 ay oluyor. 3. Aydan sonra aracımda vites kutusunda bir lamba yanaraktan başladı her şey. Aracım vitese geçmedi. Durdum. Ardından tekrar çalıştırdım. Sorun gitti. Seyir halinde giderken aracım sinyal vermemeye başladı.

Yol bilgisayarı ve sus bilmedi. Aracım 3 vitesten yukarısını görmüyor. Vites atmadı. Serviste aldım soluğu. Aracım 6 gün yattı serviste. Test edilip bana verildi.

1 ay sonra bu uyarıları ara ara vermeye başladı. Artık 2 vitesten sonrasını görmez olmuştu. Daha sonra 1 vitesten sonra servise gitmekten usandım. Vites algılayıcı sensor 2 kere değişti ama aracım hala aynı.

Servisden çıktım, bayram öncesi yola çıktım. Aracımın yolda, bir anda bütün ikaz lambaları yandı ve hararet tavanı buldu, geri indi. Yol Yardım'ı aradım. Yardım ettiler. Dediler bu sefer de hararet sensörü.

Şimdi aracım evimin önünde yatıyor. Allah rızası için biri bana bu aracın 6-7 aylık olduğunu kanıtlasın.^^
    ++++

2-) FİAT Grande Punto Dökülüyor drckilic [28 Haziran 2009, 09:00]
    Yaklaşık bir sene önce aldığım arabada değişmeye yer kalmadı gibi. Önce ön göğüs yanlış montajdan dolayı şişti ve komple değiştirildi. Arkasından göğüsün yanındaki sol dirsek yamuldu ve değiştirildi. Şimdi de tavan lekelenmeye başladı.

Biraz araştırdım, bu da Puntoların kronik sorunlarından birisiymiş. Şimdi de arabanın tavan döşemesi değiştirilecek. Arka kapı kolları zor açılıyor. Arabayı genelde tek kullanmama ve arka kapılar çok kullanılmamasına rağmen servisin dediğine göre arka kapı kollarının da değişmesi gerekiyormuş.
    ++++

3-) FIAT Punto'nun Tavanı Benek Benek adventure06 [08 Ocak 2009, 09:00]
    2006 model Fiat Grande Puntom var. Garanti süresi doldu. Tavan döşemesinde siyah benekler var. Bu bir üretim hatası. Grande Puntosu olan herkesin yaşadığı bir sorun bu. Garanti süresi dolduğu için servise götürsem benden ücret talep edecekler. Bunun garanti kapsamında değiştirilmesini istiyorum. ^^
    ++++

4-) FIAT Grende Punto Aracım Stop Edip Duruyor! 126 [03 Eylül 2008, 09:00]
    01.01.2008 tarihinde Sivas Tofaş bayisinden Grande Punto aldım. Araç ikide bir stop edip duruyor. Aracım aldığım aydan bir ay sonra bu arızayı yapmaya başladı.

Servise götürdüm. Bana sürücü hatası kelimelerini başıma sanki yağmur gibi yağdırdılar. Sonra tekrar servise götürdüm. Otomobilimi bilgisayara bağladılar. Bilgisayar sonuç göstermedi. Sorun yok dediler. Tekrar aynı işlemi yaptım ama içeri almadılar. Bence Tofaş alacağıma başka marka alırdım

++++

5-) FIAT Grande Punto İle Yolda Kalmaktan Bıktım recep1905 [16 Ağustos 2008, 09:00]
    2007 model Grande Punto aldım. 32000 km'de. Aldım alalı herhalde 32 defa servise gitmek zorunda kaldık. 11. 08.2008 de servise girdi ama halen arızayı bulamadılar. Lütfen arabamın arızasını gideriniz çünkü onu seviyorum.
    ++++

6-) TOFAª 2008 Punto'da Debriyaj Sorunu keşanlılar [13 Ağustos 2008, 09:00]
    2008 model bir Punto araç satın aldım. Araç daha 5000 km'ye gelmeden debriyaj kalkıºlarda titretmeye baºladı. 10000 bakımında durumu anlattım fakat garanti kapsamında değil, bakamayız dediler.

Bu nasıl satıº sonrası hizmet anlayıºı? Zaten bunların hepsi böyle, satana kadar çok sempatikler, sattıktan sonra servise gidince çay bile söylemezler, oturursun bekleme odasına beklersin. ^^
    ++++

7-) FIAT Grande Punto Aracımın Alt Takımlarından Ses Geliyor mudura [13 Mayıs 2008, 09:00]
    2006 model Fiat Grande Punto aracım var. Garantisi bitmedi. Araç 40000 km'de. Arabada amortisör yok gibi küçücük lakalardan giderken cant taşa vurmuş gibi geçiyor.

Yetkili servisine gittim. Tıkırtı burcu dediler, 5 YTL'lik bir parça değiştirdiler. Tamam onlara göre, ama sorun giderilmedi. Hiç memnun değilim.
    ++++

8-) FIAT Punto Aracımın Kapılarından Ses Geliyor! tarsus32 [22 Mart 2008, 09:00]
    2006 model Punto aracım var. Arabamın kapılarından ses geliyor. Sanki 10–15 yıllık araba gibi. Camları kapatırken farların ışığı kısılıyor. Ayrıca yolda giderken arabanın içinden sürekli tıkırtılar geliyor. Uzun yolda müthiş ses yapıyor
    ++++

daha çok varda sorularımla sizleri daha fazla sıkmak istemem
    city motor harici en çok yaşanan ortak sorun nedir ? (kronikleşmiş yada kronikleşmeye başlamış )

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Her arabada olduğu gibi bu arabada da sorunlar var. Sorunlar servislerde gideriliyor. Özellikle yeni modellerde azalmış durumda. Fakat güzel taraflarını da unutmamak lazım.

Burada sorunlar var ;

https://forum.grandepuntotr.com/tekn...ni-yazsin.html

Burada da iyi yanları ;

https://forum.grandepuntotr.com/gene...i-yanlari.html

Ona göre kararınızı verin.

3. Bu mesajı için 2 kişi anvil'ye teşekkür etti:

okan das
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

sorunlar&eleştiriler başlığını bunu açtıkdan sonra keşfettim, biraz inceledim genelde 24 sayfa boyunca kapıların şişmesinden ve boya dökülmesinden bahsedilmiş. çok abartı bir sorun görmedim ben. punto benim çok hoşuma giden bir araç ama çevre tarafından korkutuluyoruz ( konserve kutusu tabirini çok sık duyuyorum ). tereddüt etmem bundan sebeptir. yoksa punto bence dizeyn ve konfor açısından 10 numara bir araç, fiyatıda makul. birazda GP nin iyi yanlarını okuyalım
    teşekkürler

Erhan OĞUZHAN
    LINEA erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06RB401
    Edilen teşekkür: 158

her araçta olduğu gibi gp lerde de bazı kronik sorunların olması normaldir. önemli olan bu sorunların müşteri memnuniyeti sağlanarak çözüme kavuşturulması. ya değilse en lüks markada da bir takım sorunlar gözlenmektedir. bir de ununmamamız gereken ne kadar bu araçların bazı ünitelerinde robotlar çalışıyorsa da sonuçta bir kul yapısı ve hata olması gayet doğal.
    Linea Dynamic 1,4 Fire

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AHMET KARALOĞLU
    kehud-34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

okan dostum sen de ıstanbuldaymıssın musaıt olunca bana mesaj at benım tjetı bır kere kullan o aksam arabayı almaya gıtmessen ben bır sey bılmıyorum ...rahat ol
    her araba fırmasında olacak arızalar bunlar .10 bın ytl lık aracda alsan 100000 ytl lık aracda alsan bence arıza verme olasılıgı hepsınde aynı
    tabırı caızse sans meselesı gıbı bır sey
    seygılarımla

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

okan das
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı kehud-34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okan dostum sen de ıstanbuldaymıssın musaıt olunca bana mesaj at benım tjetı bır kere kullan o aksam arabayı almaya gıtmessen ben bır sey bılmıyorum ...rahat ol
    her araba fırmasında olacak arızalar bunlar .10 bın ytl lık aracda alsan 100000 ytl lık aracda alsan bence arıza verme olasılıgı hepsınde aynı
    tabırı caızse sans meselesı gıbı bır sey
    seygılarımla
    valla dostum 17000 tl ye 2006 model bi active buldum 1.4 fire modeli. 54000km de. kısmetse pazar günü görecem. mavi.
    birde bir şey merak ettim. fiat sitesinde metalik renk farkı yazmıyordu. tüm puntolarda metalik renk standartmı ?

YSN YSN
    byasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 35

Bence hiç kurdalamayın GP almak istiyor musunz ? Eğer evetse bu sorunun cevabı hiç sağınıza solunuza bakmadan gidin alın Bu sorunlar olağan şeyler her marka araçta olabilir.Arabalar kul yapısı herşey olağan Siz Gp yi seviyorsanız gidin alın sikayetvar.com a girin her marka aracı deneyin bakalım karşınıza neler çıkacak
    Konu byasin tarafından (01/07/2009 Saat 18:06 ) değiştirilmiştir.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

okan das
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı byasin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence hiç kurdalamayın GP almak istiyor musunz ? Eğer evetse bu sorunun cevabı hiç sağınıza solunuza bakmadan gidin alın Bu sorunlar olağan şeyler her marka araçta olabilir.Biz galeri sahiplerinin bi lafı vardır ...Arabalar kul yapısı herşey olağan Siz Gp yi seviyorsanız gidin alın sikayetvar.com a girin her marka aracı deneyin bakalım karşınıza neler çıkacak
    kesinlikle sana katılıyorum ama fiat'a karşı oluşmuş bir önyargı var ve okadar çok tenkit edildim ki artık beynimde yer etmeye başlıyor
    yoksa ben punto hayranıyım. yolda görünce kafamı çevirir bakarım ama bir bmw ye bakmam.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

GP da sanıyorum en fazla servo motor ve arka kapı problemi mevcut.Bahsi geçen diğer sorunlar çok yaygın değil.Bu iki problem hallolursa araçlarımız son derece problemsiz olacaktır

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Okan kardeşim bende aracımı almadan önce aynen sende olduğu gibi banada çevremdekiler ne yapacaksın o arabayı, fıat'ları görüyoruz işte dökülüyor gibi birsürü şey söylendi. Üstelik ben efsane kasa diye anılan Toyota corolla kullanıyordum ve aracım 4 sene bir tık bile demedi bazen horda kullandım, arabamdan ayrılmam kolay olmadı gerçekten inanılmaz sağlam bir araçtı. Düşün yani ben bile bu araçtan vazgeçip GP'yu tercih ettim. Ama bu demek değil ki fıat dökülüyor, hayır. Elbette ki GP'da kendine göre sağlam bir araçtır ama çook sağlam denecek kadar değil tabi ki. Bu husus birazda kullanımla ilgili aracının bakımlarını zamanında yaptırır, hor kullanmazsan orada yazılanlar gibi (bence abartılı) sorunlar yaşayacağını sanmıyorum. İnşallah gönlüne göre olur, dediğim gibi önemli olan senin içine sinmesi çevrendekilerin değil.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

okan das
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

valla ben ayda en fazla 400 bilemedin 500 km yaparım, bu rakamalrı görmek bile benim için çok zor. ofis dışına pek çıkmam, evle işim arası sadece 4 km
    sürat sevmem, orta şeritten sollama harici sol şeride bile geçmem sanırım bu kriterlere göre GP bende fazla bir sorun teşkil etmez anladığım kadarıyla. zaten aracı servis kontrolünden sonra alacağım. garantisini arkadaş 2 sene uzatmış ve temmuz 24 de garantisi doluyor. tekrar uzatma imkanı olursa bende garantiyi uzatmayı düşünüyorum. hayırlısı Allah'dan artık. bilgiler için de ayrıyetten teşekkürlerimi dunuyorum. metalik renk konusunda kimse yorum yapmamış, birde bu konuya açıklık getirebilirseniz çok sevinirim.

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

metalik renk farkı yok diye biliyorum...
    metalik olmayan.. beyaz ve kırmızı siyah sanırımm ..
    bu arada araç bulupta alamadığın anlaşamadığın temiz GP kleri bana özelden yolla (adreslerini) sevinirim bende araç arıyorum kendime..(Aracımı sattım)

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

6 ayda 18 kere servise girme başarısını gösteren bende bu aracı çok eleştirdim, fakat dikkat çekilmesi gereken bir husus var ;

1.si Punto'da özellikle dikkat ederseniz diğer markalarda olduğu gibi motor problemi yok denecek kadar azdır.

2.si Yürüyen problemi yaşayan hiç bir arkadaşımız olmadı diye hatırlıyorum bugüne kadar.Buda bir artıdır. Dualogic şanzıman, Opel'de easytronic, Toyota'da mmt problem çıkarabilen şan'zıman, Punto'ya özel bir problem değil.

Punto'da benim en sevmediğim yönler bitmek bilmeyen tıkırtılar ve olur olmaz ufak tefek can sıkan problemlerdi. Yoksa ne yürüyen ne motor problemi yaşadım.

Tipik İtalyan nazikliği mevcut, fazla hırpalamamak gerekiyor. Alfa'lar gibi.

Fiat'ın bütün modelleri için demiyorum ama Bravo ve Punto için Konserve Kutusu diyen kişiler malesef ciddi biçimde bilgisiz insanlar. Sağlamlık yönünde (güvenlik) hiçbir sıkıntınız olmasın.

21. Bu mesajı için 4 kişi Little F.K'ye teşekkür etti:

YSN YSN
    byasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı Little F.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 ayda 18 kere servise girme başarısını gösteren bende bu aracı çok eleştirdim, fakat dikkat çekilmesi gereken bir husus var ;

1.si Punto'da özellikle dikkat ederseniz diğer markalarda olduğu gibi motor problemi yok denecek kadar azdır.

2.si Yürüyen problemi yaşayan hiç bir arkadaşımız olmadı diye hatırlıyorum bugüne kadar.Buda bir artıdır. Dualogic şanzıman, Opel'de easytronic, Toyota'da mmt problem çıkarabilen şan'zıman, Punto'ya özel bir problem değil.

Punto'da benim en sevmediğim yönler bitmek bilmeyen tıkırtılar ve olur olmaz ufak tefek can sıkan problemlerdi. Yoksa ne yürüyen ne motor problemi yaşadım.

Tipik İtalyan nazikliği mevcut, fazla hırpalamamak gerekiyor. Alfa'lar gibi.

Fiat'ın bütün modelleri için demiyorum ama Bravo ve Punto için Konserve Kutusu diyen kişiler malesef ciddi biçimde bilgisiz insanlar. Sağlamlık yönünde (güvenlik) hiçbir sıkıntınız olmasın.
    Katılıyorum! Opel easytronic çok sorun çıkaran bir şanzıman biz tavsiye etmiyoruz zaten mauali en sağlamı
    Bir de şu var ben de bir GP aşığıyım ailem opel bayisi çevremde fiata binen tek kişi benim bu aracı alıyorsanız sevmeniz lazım

ercan cenik
    Orion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

3 aydır aracımı kullanıyorum ve cok memnun kaldım umarım bundan sonrada bır sorun yasamam, cekisi güzel yol tutuşu konforu iyi ve ses problemı abartıldıgı kadar degıl sevıyorum arabamı. sorunları okudukca ınsanın morelı bozuluyor bırazda sans gerekli..

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

ee okadar sikayet ettim ben benmki neden yok