Sayfa 3/3 İlkİlk 123
60 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Grande punto 2006 1.4 fire dynamic--Hyundai Accent era 2009 team 1.4 karşılaştırmam

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

GP ların tüm t-jet ve Tr ye gelmeyen tüm 1.9 dizel üniteli versiyonlarında 4 disk fren mevcut.Eğer kasıt fren mesafesiyse GP lar daha iyi duruş mesafesine sahip (2disk+2 kampanayla)

Arkadaşlar kullandığımız kelimelere dikkat edelim lütfen, gereksiz gerginlikler yaşanmasın...

Ergin Dem
    Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Durum vahim bir hal almış Sitemizde Eranın sözde yerden yere vurulduğunun iddaa edilmesinin akabinde GP larımız yerlere serilmiş

Bunca zamandır açık olan bu konuda bence Era kötülenmekten çok övülmüştür.Mesajlar baştan sona okunduğu zaman yeterince objektif yorum yapıldığının kanaatindeyim.Tabiki bir iki mesaj da Ere biraz da esprili yaklaşımlarla eleştrilmiş olabilir.Bu da doğal karşılanmalı GP Severlerin oluşturduğu bir forum bağlamında.Ancak son mesajlardaki toz-duman, araç yakmak ya da plaka okumak gibi tabirler bizlere -Gp su olsun ya da olmasın- hiç yakışmıyor.Bu yüzden başta olduğu gibi objektif ve seviyeli bir şekilde karşılaştırma yapmaya devam etmemiz forum sağlığı açısından gerekli...
    Teneke kutu denilerek objektif bir şekilde övülen bir araç da görmedim

Tofaş Fabrika'da staj yapmış bir arkadaşınız olarak çok net söyleyeyim. En azından bizim kıçıkırık ASSAN iki farklı üretim bandı yapmıyor. Yurtdışı ürerim ve yurtiçi üretim olarak. Fiat or Tofaş üretim politikası saçma bir sistem görmedim. Zira yurtdışına üretilen araçların kalitesi ile yurt içi piyasaya sürülen araçların kalitesi arasnda dünyalar kadar fark oluyor.

Bunlar boş şeyler boşa marka fanatikliği yapıyorsunuz. Ben cebimdeki paraya göre en değerli aracı aldım. Bir önceki mesajımdaki ERA'nın Puntoya göre artılarını incelemenizi öneririm. Bomboş bir GP alacağıma Full bir ERA alırım. Performansı ile de GP'cileri çatır çatır çatlatırım. Gerçekler ortada. Beğenmeyebilirsiniz ama işkebeden de atamazsınız. Gereksiz meydan okumaları hiç sevmem, sakin bir sürücüyümdür. Varsa aracına güvenen Samsun'lu bir punto'cu trafiksiz bir alanda test ederiz araçları. Trafikte de ederiz ama diğer insanları gereksiz tehlikeye sokmaya gerek yok.

toker SANCAK
    STROKE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GP ların tüm t-jet ve Tr ye gelmeyen tüm 1.9 dizel üniteli versiyonlarında 4 disk fren mevcut.Eğer kasıt fren mesafesiyse GP lar daha iyi duruş mesafesine sahip (2disk+2 kampanayla)

Arkadaşlar kullandığımız kelimelere dikkat edelim lütfen, gereksiz gerginlikler yaşanmasın...

Araçtan az yada çok anlayan kişilerce bilinirki en iyi fren görevini yapan Disk frenlerdir. Hyunda binek araçlarında kullandığı bilhassa Era Ve Getzlerde düşük kaliteli lastik kullanır. Pirelli ve Bridgestone sert hamurlu lastiklerdir. Bridgestone bellir bir süreden sonra hamuru iyice sertleşir ve 100 bin km yapabilir.

Yurt dışında farklı özelliklerde olabilir GP ama aynı durum Era içinde geçerlidir. Korede Era Vento ismiyle piyasadadır ve üzerindeki donanımları çok lükstür.

Yok hayır burada kimseyle laf yarıştırma yada tartışma içeresine girmek babında üye olup düşüncelerimi paylaşmak için gelmediğimi belirtmek isterim...

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

hyundaı arabamı ya uçan teneke onlar.fiatın en kötü arabasını değişmem ya doğana binerim hyundaıye binmem.getz vurdu benim arka çamurluğa getz in akü suyu aktı benim tampon kırıldı çamurlukta hafif bi göçme oldu düzeltilecek nitelikte adam baktım isyan ediyo araba dağıldı diye.ağlayacak hee

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

sonata nın 2.0 motorunu getirin t jet bi puntoyla öttüreyim.t jet puntonun tozuyla belki yarışır

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Alıntı hyundai era Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TORK: Tork veya diğer adı ile dönme momenti: Bir eksen etrafında dönen
    bir cisim düşünelim, tekerlek gibi. Tork: bu dönen tekerleğin dönme
    ekseni ve kuvvetin uygulandığı nokta arasındaki dikme ile kuvvetin çarpımıdır. Yani newtonmetre cinsinden motorun gücüdür.
    Daha basitçesi: motorun direnci ve Çekiş gücüdür.

GÜÇ: Saniyede yapılan iştir. mesela saniyede 100kg. ı kaldırmak gibi.

Pratik olarak:
    Birinin torku daha yüksek olan, diğerinin gücü yüksek olan diğer tüm özellikleri aynı olan iki otomobil düşünelim.
    Yüksek torklu araç, daha fazla yük taşır, daha fazla patinaja geçer, daha ataktır ve alt devirlerde daha canlıdır.235 NM TORK VAR) YAKLAŞMA YANRSIN
    Alıntı Ergin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tofaş Fabrika'da staj yapmış bir arkadaşınız olarak çok net söyleyeyim. En azından bizim kıçıkırık ASSAN iki farklı üretim bandı yapmıyor. Yurtdışı ürerim ve yurtiçi üretim olarak. Fiat or Tofaş üretim politikası saçma bir sistem görmedim. Zira yurtdışına üretilen araçların kalitesi ile yurt içi piyasaya sürülen araçların kalitesi arasnda dünyalar kadar fark oluyor.

Bunlar boş şeyler boşa marka fanatikliği yapıyorsunuz. Ben cebimdeki paraya göre en değerli aracı aldım. Bir önceki mesajımdaki ERA'nın Puntoya göre artılarını incelemenizi öneririm. Bomboş bir GP alacağıma Full bir ERA alırım. Performansı ile de GP'cileri çatır çatır çatlatırım. Gerçekler ortada. Beğenmeyebilirsiniz ama işkebeden de atamazsınız. Gereksiz meydan okumaları hiç sevmem, sakin bir sürücüyümdür. Varsa aracına güvenen Samsun'lu bir punto'cu trafiksiz bir alanda test ederiz araçları. Trafikte de ederiz ama diğer insanları gereksiz tehlikeye sokmaya gerek yok.
    Sen egonu tatmın etmek ıcın gelmıssın burya: ben hiçbir gepcının era sıtesıne gırdıgını görmedım. siz gelıyosunuz buraya içinizdeki kini kusuyosunuz hasetınızden çatlıyorsunuz benim anladığım...

ali yolcu
    hyundai era - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok

Alıntı görkem koçsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonata nın 2.0 motorunu getirin t jet bi puntoyla öttüreyim.t jet puntonun tozuyla belki yarışır
    sonata bitti be abi elimizde kalmadı sen
    TRaraba.com Sonata ‘nın Yerine Hyundai İ40 Geliyor ! » Araba Arabalar linkteki araçla ötüşsen

Ergin Dem
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok

Birşey daha ilave etmek isterim.
    Tek başına 49 markanın dört aylık toplam satışlarını bile geride bırakıp tüm araçları geçen ve tam bir Türkiyeli olduğunu ispatlayan Accent Era, Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Aracı oldu

Bu aslında şu demek Aklın Yolu Bir!...

Ergin Dem
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok

Alıntı mustafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen egonu tatmın etmek ıcın gelmıssın burya: ben hiçbir gepcının era sıtesıne gırdıgını görmedım. siz gelıyosunuz buraya içinizdeki kini kusuyosunuz hasetınızden çatlıyorsunuz benim anladığım...
    Yok yok gerginlik yapmayalım.
    Benim egomu ERA'm yeterince tatmin ediyor. Sadece haksızlıklara karşı susamıyorum

toker SANCAK
    STROKE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı görkem koçsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hyundaı arabamı ya uçan teneke onlar.fiatın en kötü arabasını değişmem ya doğana binerim hyundaıye binmem.getz vurdu benim arka çamurluğa getz in akü suyu aktı benim tampon kırıldı çamurlukta hafif bi göçme oldu düzeltilecek nitelikte adam baktım isyan ediyo araba dağıldı diye.ağlayacak hee
    Hocam senin çok övdüğün Kuş serisi araçları türk halkı çoktan ne olduğunun farkına vardı. Şimdi taraflı bir üslubla yorum yapacak olursak bu durum tartışmadan geri gelmez.

Bizler kadar araba marka üreticileri bile bu kadar araçlarını övmez.

Örnek verdiğin kazada sanal ortamda yüzlerce fotosu mevcut. Lada samaraya arkadan S40 çarpmış Ladada tmapon bile kırılmamışken Volvo perte yakın durumda. Yani demem oki duran araba fazla hasar almaz böyle bir kazada ama çarpan araç alabilir, duruma göre.

Getz dediğin araba 1100 ile 1200 kg arasıdır. Kaportanın kalınlığı çok olsada yinede araç içi çelik bariyerler hayat kurtarıcı unsurdur...

Mustafa İŞLER
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah

Birşey daha ilave etmek isterim.

Bu aslında şu demek Aklın Yolu Bir!...
    Mantıksızca birşeyi milyonlarca kişi söylese de o mantıksızdır. /bertrand russell)

Posta gazetesi de en çok satan gazete. En iii gazete olduğu için mi sizce ? Postanın gazeteler içindeki yeri ne ise eranın arabalar içindeki yeri odur

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ergin Dem
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok

Mantıksızca birşeyi milyonlarca kişi söylese de o mantıksızdır. /bertrand russell)

Posta gazetesi de en çok satan gazete. En iii gazete olduğu için mi sizce ? Postanın gazeteler içindeki yeri ne ise eranın arabalar içindeki yeri odur
    İşte siz araba almayı gazete almakla karıştıranlardansınız.

ali yolcu
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok

Hyundai'nin Kalitesi Bir Kez Daha Onaylandı!

Hyundai, Amerika'nın en önde gelen araştırma kuruluşlarından biri tarafından düzenlenen "Güvenirlilik Araştırması"nda 7 sıra birden yükselerek değerlendirmeye alınan 34 marka arasında 8. sıraya çıktı.

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

hangi yıllarda staj yaptın kardeşim sen...esas işkembeden sen sallıyorsun gibi geliyo...herhalde her ülkenin kendi pazarına yönelik üretim donanım olarak fark ediyor ama bu kalite farkı anlamını taşımaz...mesela rusyada klimayı naapçaksın orayada ısıtmalı koltuk gönderilir...mesela..biz bu sektörde 20 yıldır çalışıyoruz (tofaş fabrika 4 yıl) dahil...saçma sapan ifadelerle vatandaşın kafasını bulandırmayalım... keşke ve keşke GP TOFAŞ ta üretilseydi ...bomboş bir GP zaten full bir era ayarında ...motor olsa nolcak ben 90 bg GP alabilirdim ama hertaraf radar nereye gidersin...tork olsa nolcak devir olsa nolcak yapacağın max 90-100...bir-iki kere yedinmi cezayı oturuyorsun poponun üzerine...

Mustafa İŞLER
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah

İşte siz araba almayı gazete almakla karıştıranlardansınız.
    Sen çok satmasını ii olmasına eş tutarsan ben de gazete almayı araba almakla karşılaştırırırm.

Mümin imrenir münafık haset eder. Haset etme ne olur 5000 Tl daha koy senin de olur...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ergin Dem
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok

Sen çok satmasını ii olmasına eş tutarsan ben de gazete almayı araba almakla karşılaştırırırm.

Mümin imrenir münafık haset eder. Haset etme ne olur 5000 Tl daha koy senin de olur...
    işte ben verilen o 5000'in fuzuli olduğunu söylemeye çalışıyorum Ama siz anlamayacaksınız belli, boşa kürek çekiyorum. Polemiğe devam etmeye gerek yok. NOKTA

ali yolcu
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok

soru:fazla para verip kötü araba alanlara ne denir? kpss sorusu olur inş

Mustafa İŞLER
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah

Onun fuzlı olduguna sen karar veremezsın.Sen teneke arabaya bınıyosun bız guvenlı arabaya. babamda da dızel getz vardı benzınlı gıbı 6 nın altına dusmezdı
    sehır dısında. ben gp ile aynı yollarda 4.1 yakıyorum. Sen otorıtemısın araba konusunda kı fuzulı dıyosun. kedı yetısmedıgı cıgere mundar dermıs. Sen yetsıemıyosun bızım arabaya. Gercek haytat bulsam senı o teneke araban gıbı yamultuverırım bunu da bil...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Teneke kutu denilerek objektif bir şekilde övülen bir araç da görmedim ...
    Mesajımı tam olarak okusaydınız yukarıdaki cümleye gerek kalmadığını anlardınız

Alıntı STROKE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    [/B][/COLOR]
    Araçtan az yada çok anlayan kişilerce bilinirki en iyi fren görevini yapan Disk frenlerdir. Hyunda binek araçlarında kullandığı bilhassa Era Ve Getzlerde düşük kaliteli lastik kullanır. Pirelli ve Bridgestone sert hamurlu lastiklerdir. Bridgestone bellir bir süreden sonra hamuru iyice sertleşir ve 100 bin km yapabilir.

Yurt dışında farklı özelliklerde olabilir GP ama aynı durum Era içinde geçerlidir. Korede Era Vento ismiyle piyasadadır ve üzerindeki donanımları çok lükstür.

Yok hayır burada kimseyle laf yarıştırma yada tartışma içeresine girmek babında üye olup düşüncelerimi paylaşmak için gelmediğimi belirtmek isterim...
    GP yurtdışında farklı özelliklerde değil.En azından motor-fren bağlamında.Önceki mesajımı GP nun hiçbir versiyonunda 4 disk fren yoktur denildiği için yineliyorum: tüm t-jet ve 1.9 mjtd lerde 4 disk fren mevcut.Türkiyede ya da Avrupa da bu değişmez...

23. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Başlık, gerginlik yaratıcı mesajların devam etmesi nedeniyle kapatılmıştır...

25. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Sayfa 3/3 İlkİlk 123