Sayfa 6/23 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
459 sonuçtan 101 ile 120 arası

Konu: Puntolarimiz ne zaman geliyor

tunc tt
    tunc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Dışa bağımlı bir ülke olmak ne kadar kötü. Türkiye olarak kendi arabamızı yapsaydık şimdi yabancılara bu kadar bağımlı olmazdık.

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, söylenen rakam 100000-150000 adet araç stoğu olduğuydu.İlk 2-3 hafta sanıyorum 50000 civarı araç satıldığı halde nasıl olduysa hiçbir markada stok kalmamış ve yeni siparişe geçmişler Maalesef bir çok markanın bayileri bu indirimi kendi çıkarlarına uygun olarak kullandılar ve kullanmaktalar.Çevremde takip edebildiğim kadarıyla yine Fiat Bayileri modellerine çok az zam yapanlardan,

İndirimden önce 34000-35000TL ye satılan Golf (baz donanım 1.6 105bg) ötv uygulamasından sonra 41000TL ye çıktı ve 5000TL lik ötv indirimiyle 36000TL ye indi
    Ben tam anlamıyla fiat ı kötülemedim. Ama bütün firmalar bir şey yaptı. Hepsi ucundan cebine fazla bırakmanın yolunu aradı. Golf örneği gibi citroen de hondada nerde ise ötv den önceki fiyatlarının üstüne cıktılar. ötvden önce 35 200 olan honda civic ötv de 35 500 satıldı. gittiğindede beklicen diyorlar. Neyse tofaş gene bir çok firmaya göre iyi sayılır. En azında az çarptılar.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Haklısın Uğur, örnekler çoğaltılabilir.Ben de zaten genel anlamda değinmiştim olaya, Senin Fiat ı kötülediğini düşünmedim...

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Yaw su italyanları Fiat çalısanı olan hiç sevememiyorum. Bizimkilerde onlardan huy ediniyorlar. Model için altlarına hazır tasarım verdik alt tarafı modele bakıp okey dicek 20 gün oldu. NEymiş paskaylaymış. oh valla 9 dan 5 çalışırlar, 1 ay yılbaşı paskalya derken birde senelik izinleride bizden fazla. Kim demiş Türkiye de tatil fazla diye. Neyse yarın Tofaş ar-ge yi bir basam karıştıram ortalıgı. Çıkıştada yan binadan ki Abart ın camın içeri bakam bakalım. 2 de bir kovuyolar beni zaten. Cama salyalarım bulaşıyomuş

MERT DEMİRÖREN
    Raistlin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 DM 388
    Edilen teşekkür: 114

Arkadaşlar italyadaki fiatta günde 79 tane gp çıkıyor bilginize...Tofaşta çalışan tanıdıklarım aracılığıyla size bu bilgiyi veriyorum

Deniz S
    NeverThere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı memox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl oldu ya hakkaten. Aracınız stokta varmıydı? Hangi versiyonu ısmarladırnız. Biraz detay verirseniz çok seviniriz, biz burda çatlıyoruz beklemekten çünkü Her türlü ufak detayı dinlemeye hazırız

selamlar,
    internete giremiyordum. o yüzden cevap veremedim. 10 nisanda verdiğim sipariş 16 nisanda her şey dahil olarak bana teslim edildi. bazı arkadaşların tahmin ettiği gibi zaten gelecek olan bir modeli seçmiştim. (active, manuel şansıman) bana da mayıs başında elinizde kesin olur demişlerdi. iki gün sonra aradılar, gözünüz aydın bursaya ulaşmış, 2 güne kadar istanbulda olur dediler. hakikaten de öyle oldu ve hemen aldım. benim şansıma tam olarak istediğim aracın zaten geliyor olması oldu.

gökhan s.
    qwertasdf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .
    Edilen teşekkür: 20

herhalde bayiler kendilerine de araç istiyorlar ve sizin siparişiniz de bunlardan birisine denk geldi.ben ekstradan hiç donanım istemedim sadece standart emotion donanımı istedim ama haziran başını bulur dediler.

Mehmet K.
    memox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 70

Active en çok satan model çünkü. Forum istatistiklerindede öyle görünüyordu sanırım.
    77fire ve 1.3Mjet 75hp 'de en çok satan motorlar.. Birde Active isterseniz, renkte farketmez derseniz aracınızı kısa sürede almanız olası..
    Ama Dynamic yada Emotion olunca sipariş gerekiyor, bayi az satan modeli risk alıp elinde tutmuyor doğal olarak.

gökhan s.
    qwertasdf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .
    Edilen teşekkür: 20

arkadaşlar dün müşteri hizmetlerini aramıştım.bugün geri döndüler ve aracımın mayıs sonu ya da haziranın ilk haftası gibi geleceğini söylediler.ötv indirimine yetişir dediler.

tunc tt
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı qwertasdf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün müşteri hizmetlerini aramıştım.bugün geri döndüler ve aracımın mayıs sonu ya da haziranın ilk haftası gibi geleceğini söylediler.ötv indirimine yetişir dediler.
    Ben de pazar günü aramıştım müş. hizmetlerini. Bugün döndüler bana da. "ötv indirimi bitmeden aracınızı alırsınız" dediler. 20. hafta üretilecekmiş. Haziranın başlarında aracınızı alırsınız dediler. Sadece puntolar değil bravolar da o tarihte gelecekmiş.
    Konu tunc35 tarafından (21/04/2009 Saat 21:34 ) değiştirilmiştir.

tunc tt
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı memox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Active en çok satan model çünkü. Forum istatistiklerindede öyle görünüyordu sanırım.
    77fire ve 1.3Mjet 75hp 'de en çok satan motorlar.. Birde Active isterseniz, renkte farketmez derseniz aracınızı kısa sürede almanız olası..
    Ama Dynamic yada Emotion olunca sipariş gerekiyor, bayi az satan modeli risk alıp elinde tutmuyor doğal olarak.
    Ben 21 martta 90 hp emotion için sipariş verdim. Bir arkadaş benden sonra ,Nisan ayının başında, Birmot'a gidip 75 hp active için anlaştı ve Nisanın 10-12 si gibi arabasını aldı. Ondan önce sipariş verdim ve ondan sonra alacağım için benimle dalga geçiyor. 75 hp active olduğu için hemen aldığını söylesem de pek anlamadı. Bu arada 24 bin liraya aldı aracı.

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

İtalyada işçiler siparişleri yetiştirmek için harıl harıl çalışıyolardır şimdi. Araçlarınız şimdiden hayırlı olsun arkadaşlar...

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı tunc35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de pazar günü aramıştım müş. hizmetlerini. Bugün döndüler bana da. "ötv indirimi bitmeden aracınızı alırsınız" dediler. 20. hafta üretilecekmiş. Haziranın başlarında aracınızı alırsınız dediler. Sadece puntolar değil bravolar da o tarihte gelecekmiş.
    20. hafta ise 15 geçmeden alırsın hazirana sarkmaz merak etme. 3 günde üretip 3 gün yol 3 günde gümrük desen fazladan 6 günde sen koy. tutmaz okadar.Benim de mart ayında ama bana daha erken söylüyorlar. Yukarda ki mesajımı okursan bizim siparişler bu hafta üretime giriyor. Böyle durumlarda tofaş müşteri hizmetlerinden çok bayi nin dedikleri daha dogru cıkıyor.

sercan kılıç
    egemavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

bende 22 martta sipariş verdim haftada bir arayıp soruyorum ama kesin olarak hiçbirşey belli olmadığı gibi şase numarasıda belli değil bu belirsizlik beni endişelendirmiyor değil yani bu fabrika bu kadar sistemsiz mi çalışıyor verilen siparişlerin net tarihlerini veremiyor! ben şahsen önümüzdeki haftada bu belirsizliğin sürmesi halinde fiatın genel müdürlüğüne gayri resmi olarak bir faks yollayacağım, ikinci hafta bu durumun devam etmesi halinde noterden protesto çekmeyi düşünüyorum. benim tavsiyem bu olayı şahıs olarak değil şahıslar olarak yapmamız. bu şekilde birileri bundan rahatsız olacaktır.

A.Kemal HATiP
    tyrant86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    10 K 3656
    Edilen teşekkür: 47

evet sana katılıyorum sercan kılıç bende aracı satın aldığım bayiyi 20 mayıs'a kadar onlardan telefon gelene kadar bekliyeceğim gelmezse senin yaptığın adımları tek tek uygulamaya koyacağım.çünkü bayi 35 gün ya da 60 gün de gelebilir aracın demişti.61-62-63. gününde kesin kullanmaya başlarsın dedi.27 gün kaldı yaw.beklemek çok zoorr.!

tunc tt
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı xcruelx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20. hafta ise 15 geçmeden alırsın hazirana sarkmaz merak etme. 3 günde üretip 3 gün yol 3 günde gümrük desen fazladan 6 günde sen koy. tutmaz okadar.Benim de mart ayında ama bana daha erken söylüyorlar. Yukarda ki mesajımı okursan bizim siparişler bu hafta üretime giriyor. Böyle durumlarda tofaş müşteri hizmetlerinden çok bayi nin dedikleri daha dogru cıkıyor.
    Bu konu ile ilgili tüm yazıları okumuştum zaten. Müşteri hizmetleri ile bayi aynı tarihi söylediler. Ve sizin dediğiniz gibi 3 gün üretim 3 gün yol 3 gün de gümrük diye müşteri hizmetleri de söylemişti. Umarım vaktinde alırız.

Serhan ÖZKAYA
    GooSe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 39

Alıntı Raistlin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar italyadaki fiatta günde 79 tane gp çıkıyor bilginize...Tofaşta çalışan tanıdıklarım aracılığıyla size bu bilgiyi veriyorum

Grande puntoların üretildiği Meli SATA fabrikasının günlük kapasitesi 1550 araçtır ( 3 vardiyada, ) şu an sadece türkiye Pazarı için 79 araç üretiyo olabilirler. Ama şu an Avrupadada otomotiv sektöründe işler açıldığı için çok talep var, şu an Rusyaya giden klimalı araçların Tofaş tarafından gemiden döndürüldüğünü biliyormusunuz. Müşterilere zamanında teslimat yapmak için. Merak etmeyin arkadaşlar araçlarınızı zamanında alırsınız. ( Not: Fotoğraftaki araç dünyada üretilen ilk grande punto dur şasi numarası 1 dir )

Bu arada Hindistan grande punto larına ne dersiniz? Hindistanda bir ay içnde Grande Punto imalatına başlıyacak yerli pazarları için ama ben bizim lineamızı ve İtalya grande Punto sunu terih ederim
    Konu ABNEW tarafından (24/04/2009 Saat 15:18 ) değiştirilmiştir.

18. Bu mesajı için 2 kişi GooSe'ye teşekkür etti:

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı GooSe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada Hindistan grande punto larına ne dersiniz? Hindistanda bir ay içnde Grande Punto imalatına başlıyacak yerli pazarları için ama ben bizim lineamızı ve İtalya grande Punto sunu terih ederim
    İsminiz hiç yabancı gelmiyor. Bir yerlerden çıkartıcam gibi geliyor ama çıkaramadım.

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Mehmet kardes. Bugun banoto dan bir arkadasımı aradılar. Aracınız geldi diye. Pazartesi alabilirsiniz diye. Benden sonra sipariş etmişti. Mart ayı siparişinden siparişini iptal edenlerden verdilerdi ona. Fırsat bulursam bugun arıyacagım sizde ararsanız haber verin lütfen. Görüşmek üzere.

Mehmet K.
    memox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 70

Alıntı xcruelx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet kardes. Bugun banoto dan bir arkadasımı aradılar. Aracınız geldi diye. Pazartesi alabilirsiniz diye. Benden sonra sipariş etmişti. Mart ayı siparişinden siparişini iptal edenlerden verdilerdi ona. Fırsat bulursam bugun arıyacagım sizde ararsanız haber verin lütfen. Görüşmek üzere.
    Selam Uğur, vakit kaybetmeden bende aradım Banoto'yu. Aracım üretilmiş ama henüz şase numarası ekranıma düşmemiş dedi (belkide vakti yoktu çok bakacak ama) bir kaç güne şase numarası çıkar ve adım adım aracın durumunu takip edebiliriz dedi.

Dün'de müşteri hizmetlerini aramıştım, servis ile aynı ekranı görebiliyoruz o nedenle servisinize sorarsanızda aynı bilgiyi alırsınız dediler. Fakat araç şase numarası belli olana kadar (üretilene kadar) detaylı bir takip yapamıyoruz ama şase numarası çıkınca detaylı olarak, araç şu anda limanda, gemide, gümrükte vb. bilgi alabiliyoruz diye belirttiler.

Yani bir kaç güne aracımın şase numarası çıkınca uzaktanda olsa yerini bilebileceğim Sitede konuşulduğu gibi 3 gün yükleme - 3 gün yok - 3 gün gümrük falan olsa (iyimser tahminler ama olsun umutlanıyoruz) 9-10 güne araba altımda yani Buda mayısın ilk haftası yapıyor..

Konuya yarıdan girmiş olabiliecek arkadaşlara bilgi; Aracın siparişini 20 mart'da vermiştim
    Konu memox tarafından (24/04/2009 Saat 11:35 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 6/23 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon