Sayfa 5/23 İlkİlk 123456789 ... SonSon
459 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Puntolarimiz ne zaman geliyor

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    temizlik işlemi bayiilerde yapılmıyomu? sonuçta tırda gelirkende bir çok etken var.
    Arkadasımında söylediği gibi bayilere gelirken temiz gidiyor. Yalnız bir şeyde yanılıyorsunuz. Fabrikada temizlenmiyor araçlar. Birmot un bölge deposu var. ordatemizleniyor. Ve orda bekletiliyor. Orda beklerken tofaş a girişini yapılyolar. (sadece evrak olarak) Sonra Motor ve şase numaralarını faturaları ile kontrol ediyorlar. Sonra gerekli bayilere yola çıkartıyorlar. Bursa ki tofaş fabrikasına girişi çıkış sadece evraksal olarak. Tabi bayilere gelince bayide bir yıkıyor yolda tırdaki kirlenme olmuştur diye.

gökhan s.
    qwertasdf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .
    Edilen teşekkür: 20

anlayamadığım şey şu.türkiyedeki fabrikalarda stoktaki araç sayıları hakkında yüzbin gibi rakamlar telaffuz ediliyordu.bu stoklar nasıl bu kadar hızlı tükendi?demek ki araç almayı bekleyen yüzbinlerce kişi varmış ülkemizde.bu kadar yoğun talep açıkçası ben beklemiyordum.

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı qwertasdf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlayamadığım şey şu.türkiyedeki fabrikalarda stoktaki araç sayıları hakkında yüzbin gibi rakamlar telaffuz ediliyordu.bu stoklar nasıl bu kadar hızlı tükendi?demek ki araç almayı bekleyen yüzbinlerce kişi varmış ülkemizde.bu kadar yoğun talep açıkçası ben beklemiyordum.
    Yalandı o. Amaç hümeti sıkıştırmak. Bu sene tofaş karını 100 den 105 trilyona cıkarmış. Ötv çıkmadan önce fiatın sitesinde 3-31 mart arası peşin alımlarda 2000 2500 tl bulan indirimler diyolarladı. 20 sinde sordugumda ykok öyle bişi dediler. Siteden cıktı aldım gösterdim. Bu fiyatlar zatenn peşind indirimli fiyatları dedi ler. Anlıyacagın ağlanmalar boşuna. Bütün firmlar ötv den önceki indirimlerini kaldırdı üstüne nasıl zam yaparız peşine düştü. Hükümetin ben vatandaşın cebine bıraktıgı indirimi nasıl biz kendi cebimize alırız peşine düştüler. kimisi zam yaptı kimisi indirimi kaldırdı. kimisi zaten inirimli fiyattsa satıyodu değiştirmedi ötv indirimi gibi gösterdi. Piyasasını takiip eden farkına vardı zaten. Capitalist düzen aldı başını gitti. Adamlar kar dan zarar ediyorlar diye cıkardılar o işçileri hep. Zarar ediyoz diye hükümetten istiyorlar ama kendileri kar larını düşümüyor lar hiç. Mesela ben marka vermeyim ama bir arac için tüm işcilik (makina maaş elektrik malzeme gibi)dahil 9000 tl mal ettikleri aracı(burda üretilen) fabrika cıkışı 17 000 tl diyorlar. + buna ötv kdv gibi vergilerde binince arac oluyor 23 000tl. Şimdi onlar ağlıyor satamıyoz diye. Devlet indiriyor. o 17 yi nnasıl 18 yaparım düşüncesine giriyor. Halbuki malum kriz satış olsun 9 üstüne 8 kar koycagıma 5 koyayım demiyor hiç. ( arac rakamı doğrudur. Bizzat içierden ladıgım bilgilerdir.)

gökhan s.
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .

evet ötv indirimi başlayınca nedense bütün kampanyalar birden yok oldu. zamlar başladı.sonuçta araç üreticilerinin aldıkları para aynı.ama vatandaştan nasıl daha çok kar ederizin peşine düştüler.aslında söylenecek çok fazla bişi yok.herşey ortada.devletin vatandaşı ve piyasayı rahatlatmak için yaptığı indirimden bile kar amacı güdüyorlar.marka vermeden söyleyim. bir araç için aynı bayi aynı gün içinden 3 farklı fiyat verdi.fiyatlar da bir öncekinden 500-1000 arası fazlaydı.artık yorumunu siz yapın.

umut kaya
    goldumut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562
    Edilen teşekkür: 151

evet fiyat garantisi verdiler.ve türkiyede bu şekilde binlerce kişi var.bu kadar insanın mağdur edileceğini zannetmiyorum.farkı bayiler kendileri verir belki cepten

fiyat garantısı verdıler ama verdıklerı fıyat garantısı nısan ayındakı ZAM İÇİN 1000 2000 tl lık bır artıs olmustu bence onun garatısıydı o ve hem otv ıle fıyatın bır alakası yokkı 15 hazırandan sonra fıat gene aynı fıyattan verıcek ama bu sefer otv oranınıda ustune koyalar kı onların elınden bırsey gelmez..ne yapsın bınlerce aracta zararmı etsınler?!

emre söker
    mazosist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 3

fiyat sabitlemesi yaptık diyen arkadaşlar bir konuyu atlıyor. yaptığımız fiyat sabitlemesi aracın vergisiz halinin nisan ve mayıs zamlarından etkilenmemesini kapsıyor. sitede ve anlaşmalarda küçük harflerle şu ifade yer almakta "Yürürlükte olan uygulamalardaki değişikliklerden kaynaklanabilecek vergi, masraflar ve fiyat değişikliklerinden müşteri sorumludur." kaporayı geri vermeleri umrumda değil ben arabamı istiom

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı mazosist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyat sabitlemesi yaptık diyen arkadaşlar bir konuyu atlıyor. yaptığımız fiyat sabitlemesi aracın vergisiz halinin nisan ve mayıs zamlarından etkilenmemesini kapsıyor. sitede ve anlaşmalarda küçük harflerle şu ifade yer almakta "Yürürlükte olan uygulamalardaki değişikliklerden kaynaklanabilecek vergi, masraflar ve fiyat değişikliklerinden müşteri sorumludur." kaporayı geri vermeleri umrumda değil ben arabamı istiom
    Fiat ın max 75 gün süresi var sipariş çekildiğinde. Mart siparişi cekenler ötv den etkilenmeden alabilir gibime geliyor.

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı memox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gün o civardan geçiyordum Banoto'ya uğradım arkadaşlar. Daha geçenlerde telefonla aramış olduğum için yeni bilgi alacağımı sanmıyordum. Ama eleman maillerine baktı, sisteme girdi falan. Senin araba 18 Nisan haftası üretimde olacak görünüyor dedi. Mayıs'a kalmadan teslim ederiz dedi! Doğrusu 18 nisan'da bile üretilse o kadar hızlı gelebileceğini sanmıyorum ama. Belki Mayıs'dan önce gümrüğe gelir. Emin misin dedim? Mayıs'a kalacak arabalarım listesi var elimde, seninki o listede yok dedi... Hadi hayırlısı
    Bugun bende aradım, benim araç ta seninki ile aynı tarihte. Nisan sonu mayıs başı demiştim sorun yok dedi. Bende o tarihte nasıl gelicek dediğimde. Araç 17. hafta sonu yada 18. hafta başı gibi üretimden cıkardiyor. Sonra gemiyle 3 günde geliyormuş.Sevkiyatlarda sıkmış bu aralar. Gümrüktete 3 gün beklese hadi 2 hafta de diyor. En kötü ihtimalle senenin 20. haftası (mayıs ın 2. haftası) aracına kavuşursun dedi. Bende inşallah dedim. Hayırlısı bakalım. Mehmet kardes sende haber alırsan ilet bana. SEnle aynı zamanda alıcaz gibi.

Mehmet K.
    memox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 70

Alıntı xcruelx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun bende aradım, benim araç ta seninki ile aynı tarihte. Nisan sonu mayıs başı demiştim sorun yok dedi. Bende o tarihte nasıl gelicek dediğimde. Araç 17. hafta sonu yada 18. hafta başı gibi üretimden cıkardiyor. Sonra gemiyle 3 günde geliyormuş.Sevkiyatlarda sıkmış bu aralar. Gümrüktete 3 gün beklese hadi 2 hafta de diyor. En kötü ihtimalle senenin 20. haftası (mayıs ın 2. haftası) aracına kavuşursun dedi. Bende inşallah dedim. Hayırlısı bakalım. Mehmet kardes sende haber alırsan ilet bana. SEnle aynı zamanda alıcaz gibi.
    Bursa - Banoto dimi sana bu planı söyleyen? Oradan Çetin Bey ile görüşüyorum bende. Banada araç 18'inde üretime girse, 2 günde üretilse + 2-3 günde gemiye binse + 2 gün gemiyle yolculuk + 3 -5 gün türkiye gümrük gibisinden oldukça sıkı bir plan tahmini yaptı. Keşke dedim ama.. Bu kadar sıkı plan olabileceğini sanmıyorum tabi. Ama Mayıs ortası gibi alırız diye ümit ediyorum.

gökhan s.
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .

mart sonu siparişleri bence de ötv ye yetişir.ama yetişmediğini düşünürsek yani 15 hazirandan sonra araçları alacağımızı düşünürsek 4-5 milyarlık farkı kim verir ben merak ediyorum.ya da nasıl talep edilebilir.öyle bi durumda o zaman vatandaşa yetişir denmicekti.hala şu anda bile ötv indirimi üzerinden sipariş verilebiliyor.peki bunlar nasıl yetişecek o zaman?bence bayiler bunu düşünmüştür.
    goldumut arkadaşım yukarıda binlerce araçtan zarar mı etsinler demiş? peki binlerce araç alacak kişinin zararı ne olacak?

A.Kemal HATiP
    tyrant86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    10 K 3656
    Edilen teşekkür: 47

herkesin yazdıklarına göre araçlar mayıs'ta genel bi sevkiyat olacak türkiyeye herhalde ve bizim puntolarımıza mayıs 20-30 arası kavuşucaz.İNŞALLAH.

umut kaya
    goldumut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562
    Edilen teşekkür: 151

mart sonu siparişleri bence de ötv ye yetişir.ama yetişmediğini düşünürsek yani 15 hazirandan sonra araçları alacağımızı düşünürsek 4-5 milyarlık farkı kim verir ben merak ediyorum.ya da nasıl talep edilebilir.öyle bi durumda o zaman vatandaşa yetişir denmicekti.hala şu anda bile ötv indirimi üzerinden sipariş verilebiliyor.peki bunlar nasıl yetişecek o zaman?bence bayiler bunu düşünmüştür.
    goldumut arkadaşım yukarıda binlerce araçtan zarar mı etsinler demiş? peki binlerce araç alacak kişinin zararı ne olacak?
    kımse vatandasın zararını dusunmez herkes kendı onlemını alır kı fırmalarda alıcaktır. otv bıterse zararınada arac vermezler.bu durumda bızım yanı vatandasların zararlarını yanına kar kalır.bu durumda yapılcak tek sey aracların gelme surelerı kesınlesmeden yada gelmeleri, eskı aracları satmamaktan gecıyor.

ilker kara
    ik77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 AD3862
    Edilen teşekkür: 137

Arkadaşlar cuma günü fiat müşteri hizmetlerini arayip araç siparişimzle ilgili bilgi istemiştim.yaklaşik 1 saat önce aradilar.ben 20 martta sözleşme imzalamiştim.dediklerine göre aracim mayisin ilk haftasi üretimden çikiyormuş.mayisin son haftasi türkiyeye giriş yapacakmiş.ötv den önce yetişirmiş.normal zamanlarda bile verilen sipariş 2 ay sonra üretiliyormuş.ithal araçlar için tabiki.şuan tofaş üretim ve sevkiyatlari öne çekmek için bastiriyormuş.bence araç bekleyen tüm arkadaşlarimiz müşteri hizmetlerini arayip bilgi edinsin ve burada paylaşalim.

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı memox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bursa - Banoto dimi sana bu planı söyleyen? Oradan Çetin Bey ile görüşüyorum bende. Banada araç 18'inde üretime girse, 2 günde üretilse + 2-3 günde gemiye binse + 2 gün gemiyle yolculuk + 3 -5 gün türkiye gümrük gibisinden oldukça sıkı bir plan tahmini yaptı. Keşke dedim ama.. Bu kadar sıkı plan olabileceğini sanmıyorum tabi. Ama Mayıs ortası gibi alırız diye ümit ediyorum.
    Banato dan aldım. LAkin 3 günde üretilmiyor bildiğim. Astarı var kurucak boyası var. Bekletmesi var. Opsiyonlarının takılması var. ama tek banttan Haftada 45-50 araç cıkartıyorlar diye biliyorum. 3 bant gitse 150 arac eder haftada. Neyse benim bildiğim bu hafta sonuna kadar mart siparişlerinin üretilceği. 18. hafta yolda geçse. 19. hafta gümrük desen ki gümrük işlemleri yüyürken sende kredi ruhrat gibi işlemlere başlatıyorsun. en kötü ihtimal 20. hafta arabanı alırsın dedi. bu uzun sürmesi halinde olcak rakam. Genelde gümrükte 3 günde iş bitiyor. Gelmeside 3 gün sürüyor dedi. En iyi ihtimalde 19.hafta 2-3 mayıs gibi . Bende inşallah dedim.

Birde bir bilgi edindimki kötümü diyim bilmiyorum. İtalyan hükümetide ötv ye benzer bir indirim uygulamış. Şu an İtalya kilit durumda. Artık Türkiyeden sipariş almıyor. Yni şu an ötv rağmen ben brava gp istiyom desenizde siparişini en erken haziran sonu temmuz başı çekebiliriz diyorlar. (siparişi cekmekten bahsediyorum. Birde buna 2-3 ay italdan üretilme gelme işini düşünün)

gökhan s.
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .

Birde bir bilgi edindimki kötümü diyim bilmiyorum. İtalyan hükümetide ötv ye benzer bir indirim uygulamış. Şu an İtalya kilit durumda. Artık Türkiyeden sipariş almıyor. Yni şu an ötv rağmen ben brava gp istiyom desenizde siparişini en erken haziran sonu temmuz başı çekebiliriz diyorlar. (siparişi cekmekten bahsediyorum. Birde buna 2-3 ay italdan üretilme gelme işini düşünün)[/QUOTE]

bu kadar yoğunlukta araç üretiminde gözden kaçan hatalar yapılmaz inşallah

A.Kemal HATiP
    tyrant86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    10 K 3656
    Edilen teşekkür: 47

3 saat önce müşteri hizmetleri ile görüştüm.yetkili kişiye ilk sorduğum soru aracımı ne zaman teslim alabilirim oldu ve bana cvbı bayiden öğrenebilirsiniz dedi.2.sorumda ben aracımı ötv indirimli ve 1ooo tl zam gelmeden önce kapora yatırarak anlaşma yaptım dedim.yine aynı fiyattan mı olacak aracım dediğimde arabanıza zam gelebilir eğer sözleşme yapmadıysanız dedi.yani müşteri hizmetleri de bilemiyor araçlarımızın ne zaman geleceklerini.çok sinir bi durum.bu arada bayideki elemana güvendik ve sözleşme hiçbişey yapmadık anlaşılan 1ooo tl bize bindirecekler gibi!!

onur poyraz
    TıRSıK FaRe :) poyraz_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26 TZ 855
    Edilen teşekkür: 73

arabayı eskişehir birmot tan almıştım. bi arayıp sorayım ne durumda diye...
    benim arabalarla ilgili yeni bişeyler var. bugün bekliyoruz. inşallah bu ay veya bidaki ay başına gelir diyorlar
    ötv ye yetişir umarım...

gökhan s.
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .

Alıntı tyrant86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 saat önce müşteri hizmetleri ile görüştüm.yetkili kişiye ilk sorduğum soru aracımı ne zaman teslim alabilirim oldu ve bana cvbı bayiden öğrenebilirsiniz dedi.2.sorumda ben aracımı ötv indirimli ve 1ooo tl zam gelmeden önce kapora yatırarak anlaşma yaptım dedim.yine aynı fiyattan mı olacak aracım dediğimde arabanıza zam gelebilir eğer sözleşme yapmadıysanız dedi.yani müşteri hizmetleri de bilemiyor araçlarımızın ne zaman geleceklerini.çok sinir bi durum.bu arada bayideki elemana güvendik ve sözleşme hiçbişey yapmadık anlaşılan 1ooo tl bize bindirecekler gibi!!

ben de sözleşme yapmadım güvendiğim için ama bana her fırsatta zamlardan etkilenmeyeceğimi söyledi.öyle şey olur mu 1000 ytl zam nasıl alırlar.sonuçta fiyat sabitlenmiş.kaporamı vermişim ben.o kadar da yapacaklarını zannetmiyorum artık.müşteri hizmetlerini ben de aradım.geri döneceklerini söylediler.

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Alıntı goldumut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kımse vatandasın zararını dusunmez herkes kendı onlemını alır kı fırmalarda alıcaktır. otv bıterse zararınada arac vermezler.bu durumda bızım yanı vatandasların zararlarını yanına kar kalır.bu durumda yapılcak tek sey aracların gelme surelerı kesınlesmeden yada gelmeleri, eskı aracları satmamaktan gecıyor.

eğer sipariş edilen arabaların yetişmeme gibi bi olasılığı olsa bunu bayi baştan söyler böyle bi sorumluluğun altına girmez. çünkü, eğer sipariş edilen araç standart gp lerin dışında ise o aracı senden başka kimseye satamaz elinde kalır. araba yine de yetişmezse bayi yine ötv indirimi yapıp anlaşılan fiyattan satacağını düşünüyorum.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Evet, söylenen rakam 100000-150000 adet araç stoğu olduğuydu.İlk 2-3 hafta sanıyorum 50000 civarı araç satıldığı halde nasıl olduysa hiçbir markada stok kalmamış ve yeni siparişe geçmişler Maalesef bir çok markanın bayileri bu indirimi kendi çıkarlarına uygun olarak kullandılar ve kullanmaktalar.Çevremde takip edebildiğim kadarıyla yine Fiat Bayileri modellerine çok az zam yapanlardan,

İndirimden önce 34000-35000TL ye satılan Golf (baz donanım 1.6 105bg) ötv uygulamasından sonra 41000TL ye çıktı ve 5000TL lik ötv indirimiyle 36000TL ye indi

Sayfa 5/23 İlkİlk 123456789 ... SonSon