Sayfa 9/34 İlkİlk ... 567891011121329 ... SonSon
669 sonuçtan 161 ile 180 arası

Konu: 1 Depo ile kaç km gittiniz ?

Cihan Dalkın
    otoritec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

yooo hayır o 50 anlık yakıtta süratli giderken 100-120 vs. hızkestiğimde yada vites boşta iken yazıyor... yoksa normalde 10,5-11lt /100km..

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı otoritec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yooo hayır o 50 anlık yakıtta süratli giderken 100-120 vs. hızkestiğimde yada vites boşta iken yazıyor... yoksa normalde 10,5-11lt /100km..

Tamam, sen 1 litre ile gidilebilecek mesafeye ayarlamışsın o zaman yol bilgisayarını... :ok: Normalde aynı durumda 2 l/100 km. yazar...

Şehir içi benim de 450 km.yi geçemediğim olmuştur... Ancak ışık yandığındaki durum bu tabii
    Konu Linos tarafından (25/03/2007 Saat 04:08 ) değiştirilmiştir.

enes durak
    medxr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    10EC972
    Edilen teşekkür: 13

bu cuma bursadan geldim (balıkesir e ) bursadaki evimden balıkesirdeki evimiz arası 140 km.ve ben bursadan cıkar cıkmaz mazot aldım.sırf denemek için 15 ytl aldım.almadan once bigun oncesinden yanmaya baslamıstı benzin.neyse yolda da ort 90-100 km hızla geldim ve balıkesir e gelir gelmes yanmaya basladı tekrar.yani 14 ytl yakmıs diebilirm.yaklasık 140 km de.yol bilgisayarı da ztn 4.5 gosterdi.(hatta bır ay once annemle beraber yıne aynı yolu gelmiştik ve 4.0 lt gosterdi yol bilgisayarı ama tabi o zmn hep 80-90 km hızla gelmiştim) km de 10.80 kurus yakıo ki bu da cok ii bi deger sayılır.otobusle gelsem 12 ytl otobus + 2 de sehir içi vasıta degişimi = 14 ytl olacaktı yıne
    Konu medxr tarafından (25/03/2007 Saat 10:08 ) değiştirilmiştir.
    enes..

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cihan Dalkın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

peki bana doğru ayarları söyleyebilirmisin bende düzeltiyim sistemi

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı otoritec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bana doğru ayarları söyleyebilirmisin bende düzeltiyim sistemi
    Kafadan söylemem zor
    Menü'ye girip kurcalarsan bulursun kesin

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı medxr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bursadan cıkar cıkmaz mazot aldım.sırf denemek için 15 ytl aldım.almadan once bigun oncesinden yanmaya baslamıstı benzin.neyse yolda da ort 90-100 km hızla geldim ve balıkesir e gelir gelmes yanmaya basladı tekrar.yani 14 ytl yakmıs diebilirm.

Aslında net ölçümü iki benzin alma arasındaki km den en iyi çıkarabilirsin. Misal git fulle arabayı. Km yi de sıfırla. Sonra bi 50 km lik fala nmesafe yap. Bir daha fulle aldığın benzin lt sini gittiğin yola böl sonra 100'le çarp. Sana 100 km de yakacağın benzini tam söyler.(Aslında pompa ayarlarından bi le oynayabilir bu değer. Bi yere gidip dönerken aynı benzinci den alırsan benzini (Aynı pompadan) ve pompa otomatik attığında tekrar bastırmazsan depoya benzini en kolay öyle anlarsın.)

cevdet koç
    Cewo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 13

arkadaşlar mrhb 1 depo benzinle izmirden istanbula gittim hastam vardı ilk defa uzunyol yaptım benzin arttı ama ist bilmediğim için dolaştım biraz bitirdim 7-8 lt.artmıştı sanırım

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

700 km yaptım bir depo ile...benzin göstergesi tam aşağı inmemişti biraz yukarıdaydı...yol bilgisayarıda ortalama 6.2 verdi...

Yücel EROLAN
    yerolan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 EG ****
    Edilen teşekkür: 0

en son depoyu doldurduktan sonra 480 km şehirler arası ortalama (110 km hız ile), 210 km de şehir içi yol gittim tekrar depoyu 80 ytl ye doldurdum....

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı yerolan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en son depoyu doldurduktan sonra 480 km şehirler arası ortalama (110 km hız ile), 210 km de şehir içi yol gittim tekrar depoyu 80 ytl ye doldurdum....

0,166 YTL yakmışsın km de .

Cihan Dalkın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

inanamıyorum yafffffff tam iki katı yaaa hayrını görün arkidişler nedim ;=(((

Yücel EROLAN
    yerolan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 EG ****
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0,166 YTL yakmışsın km de .
    hayır toplam gittiğim yol 690 km.80 ytl den hesaplarsan yaklaşık 0.115ytl çıkar..:ok:

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

benim araç kmde 0,190 ykr yakıyo
    bi depo ile 580-590 km sonra bitiyo ama araç 5400 km de
    Konu memat tarafından (31/03/2007 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim rekorum 300. Evet yanlış duymadınız rekor bende 300. 1.4 8V Tek nokta enjeksiyonlu benzinli 2001 Model Fiat Palio EL. Bu arabanın deposu 45lt idi ve ben bir depo ile 300km gidiyordum. Nasıl ama

mustafa vural
    M.Tolga multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 cjs
    Edilen teşekkür: 96

İzmir den, İstanbul' a 4.2l/100km ortalama ile gittim. Bu hesaba göre 1000km yi geçiyor.

ozan akgül
    pascal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 25

arkadaşlar bu başlık altında yazılan yazıları okuduktan sonra arabayı biraz daha dikkatli kullanmaya başladım. daha az basıyorum we yüksek dewirde kullanmıyorum. yani 2000 dewirlerde falan wites değiştirmeye dikkat ediorum. tamam çoğu arkadaşın dediği gibi yakıt tüketimini gerçekten azalttım fakat araba hiç gitmiyor. yani sürekli dewirden düşüyor, boğuluyor, bu yüzden de sürekli wites küçültüp büyütmek zorunda kalıyorum. ortalamayı düşürmek için çabalamam sonucu 6 lara falan düştü ortalama fakat 80-90 la falan gidiyorum maksimum. bu hızda gitmek de bi süre sonra sıkıyor adamı. görüşlerinizi paylaşırsanız sewinirim..

herkese sewgiler, saygılar...

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 313

Alıntı pascal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu başlık altında yazılan yazıları okuduktan sonra arabayı biraz daha dikkatli kullanmaya başladım. daha az basıyorum we yüksek dewirde kullanmıyorum. yani 2000 dewirlerde falan wites değiştirmeye dikkat ediorum. tamam çoğu arkadaşın dediği gibi yakıt tüketimini gerçekten azalttım fakat araba hiç gitmiyor. yani sürekli dewirden düşüyor, boğuluyor, bu yüzden de sürekli wites küçültüp büyütmek zorunda kalıyorum. ortalamayı düşürmek için çabalamam sonucu 6 lara falan düştü ortalama fakat 80-90 la falan gidiyorum maksimum. bu hızda gitmek de bi süre sonra sıkıyor adamı. görüşlerinizi paylaşırsanız sewinirim..

herkese sewgiler, saygılar...

aracın sağırlaşır kardeş bukadar düşük devirde kullanma derım yanılıyormuyum arkadaşlar???

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bişe olmuyor merak etmeyin. ben hep düşüğüm. az yıpranıyor öz yıpranıyor sağırlaşma da yok. kökledim mi fırlıyor

ozan akgül
    pascal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bişe olmuyor merak etmeyin. ben hep düşüğüm. az yıpranıyor öz yıpranıyor sağırlaşma da yok. kökledim mi fırlıyor
    peki dediğim dewirlerde wites değiştirdiğin zaman arabanın gidişi seni memnun ediyor mu abi ya? mesela benimki yokuş aşşağı giderken yada düz bi yolda fena değil gidişi ama hafif bi rampa olsun hemen kesiliyo. sende böyle bir sorun war mı?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Pascal, sürekli devirden düşüp daha sonra da gaza yükleniyorsan tüketim yine artacaktır.Sürekli aynı gaz basıncıyla gitmeye çalış eğer devir gereğinden çok düşüyorsa hemen vites düşürüp seri bir şekilde tekrar eski hızına ulaş ve tekrar vites arttır ve yine aynı şekilde gitmeye çalış...

Sayfa 9/34 İlkİlk ... 567891011121329 ... SonSon