Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: ToyotaClubTr ve Puntoya Sallamalar

Berkant Atay
    Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 DBA 35
    Edilen teşekkür: 52

Alıntı Ogulcan.Öğüt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Berkant Abi beni yanlıs anlamıssın veya ben yanlıs bi kelime düzeninde yazmısım öle diyim yarisler berbat degil tabiki arkdasımın d-4d gayet güzel seri araba ben 1.0 larına binmiştim hiç begenmemiştim hele klimayıda acınca ayagını dısarı at it dicektim konfor vs acısındanda hoş araba ama yanlıs cümle kullandım bu yanlıslık için abilerimden ÖZÜR DİLİYORUM ..
    Arkadaşlar burada kendi aramızdayız (inşallah başka bir otomobil fan forumunun üyeleri yoktur bunu okuyan).
    Tutmuşuz, uyduruk, sıradan tüketici için üretilmiş capon markasını tartışıyoruz. Şahsiyet sahibi bir arabamız varken... Valla bozulsa da tıngırdasa da, çok yaksa da, ben GP'yi sevdim. Benim, bi dakka bi sayıym..., 9. arabam... Gayet memnunum, daha doğrusu, "gayet seviyorum"... İlk defa bir arabamı bir yere parkederken özellikle kimsenin zarar veremeyeceği yerler aramaya başladım. 20 yıl sonra ilk defa arabamı yıkadım. İlk defa "kapıları hızlı çarpmayın öyle" diye ailemi fırçaladım. İlk defa bir otomobil için bir foruma üye oldum...
    Demek ki var birşey bu Punto'da...!

2. Bu mesajı için 6 kişi Rigel'ye teşekkür etti:

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Mesela city denen özellik sayesinde direksiyonunuz 320d bmw'den daha konforlu, bu özellik bile başlı başına inanılmaz. Konu açılmışken daha bugün yaptığımız ses yalıtım testini paylaşayım.

Yakında arabaya müzik sistemi yapacağız ve yalıtım konusunda kafamda soru işaretleri vardı. Bugün aracına müzik sistemi yaptığımız arkadaşımın Corsa D'si ile yan yana çekip ses ve yalıtımlarını karşılaştırdık. En basitinden belli bir mesafeden bagaj kapağını bıraktığımızda Punto'dan çıkan ses çok daha fazla ve titreşim bariz şekilde belli. Buda bagaj kapağının içindeki bakalit parçadan kaynaklanıyor.

GP'nin orjinal müzik sisteminde Trance bir parça açtık ve ses seviyesini 20'ye getirdik, bozulma falan yoktu gayet güzeldi ama sesi dışarıdan çok rahat duyabiliyoruz. Corsa D'de ise daha yüksek ses açtık ve dışarıdan gelen ses daha az. Arabanın arka plakalığı durmasına rağmen ne zırıltı var ne titreşim. Sonuçta bagaja en kötü ihtimal bir ara Ertan'ların yaptığı izolasyon keçesinden kullanmayı düşünüyorum. Kapı panelleri söktükten sonra, kapı içlerinede aynı izolasyonu yapacağız.

Bunlar pekçok kullanıcı için belirleyici bir etken olmayabilir ama biraz daha detaya inince farklar çıkıyor elbette. Herşey bir yana ben arabamı çok seviyorum ve bunlar çok büyük konularda değiller.
    GP in mirror is faster than they appear !

4. Bu mesajı için 3 kişi Genius'ye teşekkür etti:

Çağrı Mermi
    Refiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

GP ilk çıktığında tasarımından ötürü küçük maserati denmişti zaten. İçine oturunca, hele de koltuğu yatık kullanırsan fazlasıyla sportif bir tat veriyor. İzolasyon, malzeme kalitesi v.s. bunlar yıllardır süregelen Fiat ortalamasını aşmış ama yine de Alman ve Japon üretimi arabalarla karılaştırılamaz. Arabaya ödediğimiz fiyata göre sunulan sportif görünüş, sürüş zevki ve konfora / güvenliğe yönelik aksesuarlar hakkını veriyor.
    Sonuç olarak bu fiyata bu özelliklerde başka araba bence bulunamaz...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı Refiner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GP ilk çıktığında tasarımından ötürü küçük maserati denmişti zaten. İçine oturunca, hele de koltuğu yatık kullanırsan fazlasıyla sportif bir tat veriyor. İzolasyon, malzeme kalitesi v.s. bunlar yıllardır süregelen Fiat ortalamasını aşmış ama yine de Alman ve Japon üretimi arabalarla karılaştırılamaz. Arabaya ödediğimiz fiyata göre sunulan sportif görünüş, sürüş zevki ve konfora / güvenliğe yönelik aksesuarlar hakkını veriyor.
    Sonuç olarak bu fiyata bu özelliklerde başka araba bence bulunamaz...
    Çağrı, Yalnız Japon araçları yalıtım konusunda iyi değiller maalesef.Yani sınıf standartlarının bir miktar altındalar da denilebilir..

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Alıntı Rigel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burada kendi aramızdayız (inşallah başka bir otomobil fan forumunun üyeleri yoktur bunu okuyan).
    Tutmuşuz, uyduruk, sıradan tüketici için üretilmiş capon markasını tartışıyoruz. Şahsiyet sahibi bir arabamız varken... Valla bozulsa da tıngırdasa da, çok yaksa da, ben GP'yi sevdim. Benim, bi dakka bi sayıym..., 9. arabam... Gayet memnunum, daha doğrusu, "gayet seviyorum"... İlk defa bir arabamı bir yere parkederken özellikle kimsenin zarar veremeyeceği yerler aramaya başladım. 20 yıl sonra ilk defa arabamı yıkadım. İlk defa "kapıları hızlı çarpmayın öyle" diye ailemi fırçaladım. İlk defa bir otomobil için bir foruma üye oldum...
    Demek ki var birşey bu Punto'da...!
    Evet farklı bişey var gerçekten o kadar arabamız oldu ama hiçbirine bu kadar baglanmadım gerçekten
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

hasan ali korkmaz
    bad cat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Plaka
    20 YE 338
    Edilen teşekkür: 26

valla ne kadar engebeli bi yerden geçerken ikiye bölüncekmiş gibi sesler gelsede ben aracımı seviyorum

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Gp yi aldığım iki ay oldu ve arabamı çok seviyorum.hiç şüpesiz iyiki almışım diyorum.almadan önce çok araba firması araştırdım ve buna karar verdim.
    iyiki varsın gp

Çağrı Mermi
    Refiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çağrı, Yalnız Japon araçları yalıtım konusunda iyi değiller maalesef.Yani sınıf standartlarının bir miktar altındalar da denilebilir..
    Doğru, Japon arabaları yalıtım olarak çok üstün değiller (her ne kadar son kasa corolla, mazda 6 ve civic'i ben sessiz buluyorsam da). Sorunsuzluk ve sağlamlık belki söylenebilirdi izolasyon yerine...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

Puntodan çok daha iyiler yalıtımda bence.corolla sol HB 1,6 2005 model aracı var arkadaşımın.bende çok kullandım.içeride zerre ses yok.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12