Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
62 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Honda Civic Vtec

mehmet şentürk
    henky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    16 nl
    Edilen teşekkür: 114

94 civic ile motor yaktım yanık motor ile 7000 km yaptım aracı tamirciye götürüyorum hararet ibresi sonda diyorum adam müşür arızalıdır diyo başkasından duysam inanmazdım.yaptıkları motor değil başka bişey.
    1.3 Mjet 95 hp Lounge Esp+S&S+Skydome+Karbeyaz

erman adakale
    ermanadakale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581
    Edilen teşekkür: 126

honda motor konusunda çok başarılı motor kaputunu kaldırınca anlıyorsunuz zaten t-jet multijet fsi tsi falan yazmıyor direk honda motor company yazıyor adamlar motoru da kendi üretiyor uzun yıllardır.
    bu işte iyiler
    herkes kazandığı karşısında REHİNDİR.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı ermanadakale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    honda motor konusunda çok başarılı motor kaputunu kaldırınca anlıyorsunuz zaten t-jet multijet fsi tsi falan yazmıyor direk honda motor company yazıyor adamlar motoru da kendi üretiyor uzun yıllardır.
    bu işte iyiler
    Multijer T-jet te Fiat'ın kendi üretimi. Motor üretmek konusunda Fiat emin olun Honda'dan çok daha tecrübelidir.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Multijer T-jet te Fiat'ın kendi üretimi. Motor üretmek konusunda Fiat emin olun Honda'dan çok daha tecrübelidir.
    Cenk fiat bize 90 yılında 4 ileri karbüratörlü 85 beygir 1.6 litre motor gönderirken Honda 1.6 programlı full injeksiyonlu ( pgm-fi) 136 beygir motor gönderiyordu..tecrübe herşey değil..önemli olan zamanı takip etmek fiat 1899 honda ise 1946 yılında kurulmuştur ama bence fiat ın multijet dışında iyi diyebileceğim bir motoru yok.(multijet motor da gm ile ortak üretimdir bu konuda lütfen artık hakkını teslim edelim herkes fiat ın biliyor ama şahsen fiat bayiinde görmüşlüğüm var gm ile ortak üretim afişini..).tamamen şahsi fikrimdir.Honda 1.6 dizeli bu sene getirdi şu anda onun kadar performanslı ve az yakan 1.6 sanırım yok..AR-GE çalışmaları çok önemlidir..şimdi bunların ışığında bana fiat ın Ferrari - alfa Romeo - lanci gibi firmalarla ortaklığı olayını anlatacak arkadaşlarım eminim vardır ama kusura bakmayın Ferrari dışında diğerleri aynı motoru kullanıyor. fiat ın benim gözümdeki tek avantajı fiyatına göre sunduğu donanım fazlalığı şu andaki multijet motorudur.ayrıca belirtmeliyim multiair motoru da güzel ve tebrik edilecek bir motor ama biraz daha süre vermek lazım..Hondanın artısı ise motor ve aerodinamik yönden gerçekten çok güzel araçlar üretiyor..yoksa evet şasi bir alman kadar sağlam değil ama bir Fransız kadar çürük değil..konfor yine aynı..yeni araçlarının servis bakımı pahalı..hatta yeni ürettiği 1.6 benzinli araçların yakıtı da yüksek ama hiç olmazsa tüp taktığınızda arkanıza bakmıyorsunuz tüpe tam uyumlu..
    Yani benzinli motorda Honda Fiat a göre benim gözümde 2 gömlek üstün..
    Konu tayfux tarafından (22/05/2014 Saat 20:32 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erman adakale
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581

ben biraz araştı derim multijet ve t-jet in nereden geldiğini bu kadar peşin hükümlü olmayalım ben niyetim kötülemek değil elbetteki fiatı fakat bazı gerçeklerde var uzun zamandır fiat kullanıcısıyım tamamıda kendi aracımdır
    araştırmayıda severim.

hayırlı akşamlar.

erman adakale
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cenk fiat bize 90 yılında 4 ileri karbüratörlü 85 beygir 1.6 litre motor gönderirken Honda 1.6 programlı full injeksiyonlu ( pgm-fi) 136 beygir motor gönderiyordu..tecrübe herşey değil..önemli olan zamanı takip etmek fiat 1899 honda ise 1946 yılında kurulmuştur ama bence fiat ın multijet dışında iyi diyebileceğim bir motoru yok.(multijet motor da gm ile ortak üretimdir bu konuda lütfen artık hakkını teslim edelim herkes fiat ın biliyor ama şahsen fiat bayiinde görmüşlüğüm var gm ile ortak üretim afişini..).tamamen şahsi fikrimdir.Honda 1.6 dizeli bu sene getirdi şu anda onun kadar performanslı ve az yakan 1.6 sanırım yok..AR-GE çalışmaları çok önemlidir..şimdi bunların ışığında bana fiat ın Ferrari - alfa Romeo - lanci gibi firmalarla ortaklığı olayını anlatacak arkadaşlarım eminim vardır ama kusura bakmayın Ferrari dışında diğerleri aynı motoru kullanıyor. fiat ın benim gözümdeki tek avantajı fiyatına göre sunduğu donanım fazlalığı şu andaki multijet motorudur.ayrıca belirtmeliyim multiair motoru da güzel ve tebrik edilecek bir motor ama biraz daha süre vermek lazım..Hondanın artısı ise motor ve aerodinamik yönden gerçekten çok güzel araçlar üretiyor..yoksa evet şasi bir alman kadar sağlam değil ama bir Fransız kadar çürük değil..konfor yine aynı..yeni araçlarının servis bakımı pahalı..hatta yeni ürettiği 1.6 benzinli araçların yakıtı da yüksek ama hiç olmazsa tüp taktığınızda arkanıza bakmıyorsunuz tüpe tam uyumlu..
    Yani benzinli motorda Honda Fiat a göre benim gözümde 2 gömlek üstün..

katılıyorum..

Orkun Aksoy
    ABARTH OAGP1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 633

Fıat'ın multiair'den önceki benzinli motoru olan t-jet, bilindiği üzere dünyanın farklı kesimlerindeki otomobil yarışlarında ve de Abarth tarafından da kullanılmakta olan ''turboşarjlı'' bir motordur ve özellikle de halen ''atmosferik'' emişli motor kullanmakta olan Honda motorlarından çok daha ''farklı'' makineler olduğundan, kıyaslanması de pek doğru değildir. Multijet ise, ''turbodizel'' olarak başka bir klasmandır ve benzinli makinelerle hiç ilgisi yoktur. Bu arada, tabiki Fıat'ın sahip olduğu Alfa Romeo, Lancıa, Ferrari, Maserati, Chrysler gibi tüm süper markalar da Fıat'ın bugün ulaşmış olduğu motor teknolojisinin üstünlüğünü sembolize ederler. Fıat t-jet makinesinin üstün vasıflı niteliğine en güzel örnek, konu açıldığı için belirtmek gereği duydum ki, orijinalde 120HP-206Nm. olup yurtdışındaki örneklerinde olduğu gibi, gerekli ve doğru uygulamarla ve de oldukça ekonomik sarfiyat ile 214HP-321,6Nm. lik performans değerlerine ulaşan şu anki arabamdır.
    Konu OAGP1960 tarafından (23/05/2014 Saat 00:12 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı ermanadakale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ben biraz araştı derim multijet ve t-jet in nereden geldiğini bu kadar peşin hükümlü olmayalım ben niyetim kötülemek değil elbetteki fiatı fakat bazı gerçeklerde var uzun zamandır fiat kullanıcısıyım tamamıda kendi aracımdır
    araştırmayıda severim.

hayırlı akşamlar.
    Benim Fiat motorları hakkında bilgi sahibi olmadığımı düşünmene şaşırdım. Ama öğrenmeyi severim. Tjet ve Mjet motorlar nereden gelmiş? Fiat'ı kötülüyorsun da demedim dikkat edersen. Peşin hükümlü de değilim,ortadaki örneklere bakıyorum. Halil abi söylemiş ama, Ferrari,Maserati,Lancia,AlfaRomeo,Chrysler gibi bizim "Süper araba" dediğimiz markalar fiatın bünyesinde biliyorsundur araştırmayı seviyorsun sonuçta. Bu markaların içindeki motorları üreten firma Fiat.

Sence bu süper markalara dahi kendi motorunu üreten Fiat, T-Jet ve Mjet,Mair gibi motorları başkasından mı alır?

Fiat'ın konsepti hakkında şu bilgiyi unutmayalım,geçmişten günümüze Fiat konsept,küçük arabalar ürettiler.500 vs geçmişinden bahsetmiyorum. Küçük arabaya yüksek beygir yüksek performans takması tabiiki maliyet ve satış stratejisi açısından dogru değil.

şahsen ben Honda motorlarını hiç ama hiç sevmiyorum.Özellikle Atmosferik motorlardan soğudum zaten,bir de Honda motorun stock sesi gerçekten iğrenç. Honda Accord 2.0 kullandım. Konforlu,güzel,otomatik şanzımana laf yok.Ama motor sesi ne öyle..

LG-D802 cihazımdan gönderildi

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

imkanınız olursa 1.6 dizel honda civic i test edin. ben böyle iyi giden bu kadar sessiz ve bu kadar az yakan bir dizel makine görmedim.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    imkanınız olursa 1.6 dizel honda civic i test edin. ben böyle iyi giden bu kadar sessiz ve bu kadar az yakan bir dizel makine görmedim.
    az yakıyor mu bilmiyorum. ama 1.6 dizel motoru ben de beğendim. civic özellikle bu motor seçeneğiyle gerçekten güzel..

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Arkadaşım çalışıyor Honda da. Arabayla epey bir gezdik, gazladık, 4.5 litre tüketti ortalama. Ben inanamadım.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Benim Fiat motorları hakkında bilgi sahibi olmadığımı düşünmene şaşırdım. Ama öğrenmeyi severim. Tjet ve Mjet motorlar nereden gelmiş? Fiat'ı kötülüyorsun da demedim dikkat edersen. Peşin hükümlü de değilim,ortadaki örneklere bakıyorum. Halil abi söylemiş ama, Ferrari,Maserati,Lancia,AlfaRomeo,Chrysler gibi bizim "Süper araba" dediğimiz markalar fiatın bünyesinde biliyorsundur araştırmayı seviyorsun sonuçta. Bu markaların içindeki motorları üreten firma Fiat.

Sence bu süper markalara dahi kendi motorunu üreten Fiat, T-Jet ve Mjet,Mair gibi motorları başkasından mı alır?

Fiat'ın konsepti hakkında şu bilgiyi unutmayalım,geçmişten günümüze Fiat konsept,küçük arabalar ürettiler.500 vs geçmişinden bahsetmiyorum. Küçük arabaya yüksek beygir yüksek performans takması tabiiki maliyet ve satış stratejisi açısından dogru değil.

şahsen ben Honda motorlarını hiç ama hiç sevmiyorum.Özellikle Atmosferik motorlardan soğudum zaten,bir de Honda motorun stock sesi gerçekten iğrenç. Honda Accord 2.0 kullandım. Konforlu,güzel,otomatik şanzımana laf yok.Ama motor sesi ne öyle..

Cem sen bunu söylüyorsan kesinlikle vti yada pgm-fi sistemli bir hondaya binmemişsin demektir..Honda tutkunlarının Honda dan vazgeçmeme nedenidir o motor sesi..senfoni orkestrası gibi bence..bu konuda forumlarda şiirler bile var adamlar arabalarının motorlarının sesine gidişine yakıtına şiirler yazıyorlar..zevkler ve renkler tartışılmaz ama bu beni biraz şaşırttı.. halen multijet i fiat a mal etmek , lüx markaları fiat ın bünyesinde diyerek onların başarısını fiat markalı araçlara mal etmek bence çok mantıklı şeyler değil.mesela ben opel araç kullanıyorum opel forumlarına giriyorum daha bir kişinin bile ağzından GM nin diğer araçlarını öne sürerek Opel in bu yönde daha kaliteli olduğunu duymadım çünkü bazı yönlerden ortak hareket etseler bile teknolojiyi farklı kullanıyorlar neden dersen hitap ettikleri kesim farklı.bu markaları fiat ne zaman almış? yüzde kaç hissesine sahip? örnek olarak 1929 da kurulan Alfa yı 1989 da fiat kendi bünyesine almış. fiat başarılı işler yapmakta bu konuda kesinlikle hak veriyorum fakat bence özellikle atmosferik motor konusunda ki Honda turbo işine daha girmedi, Japonların yanına çok yaklaşabileceğini düşünmüyorum..

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Cem sen bunu söylüyorsan kesinlikle vti yada pgm-fi sistemli bir hondaya binmemişsin demektir..Honda tutkunlarının Honda dan vazgeçmeme nedenidir o motor sesi..senfoni orkestrası gibi bence..bu konuda forumlarda şiirler bile var adamlar arabalarının motorlarının sesine gidişine yakıtına şiirler yazıyorlar..zevkler ve renkler tartışılmaz ama bu beni biraz şaşırttı.. halen multijet i fiat a mal etmek , lüx markaları fiat ın bünyesinde diyerek onların başarısını fiat markalı araçlara mal etmek bence çok mantıklı şeyler değil.mesela ben opel araç kullanıyorum opel forumlarına giriyorum daha bir kişinin bile ağzından GM nin diğer araçlarını öne sürerek Opel in bu yönde daha kaliteli olduğunu duymadım çünkü bazı yönlerden ortak hareket etseler bile teknolojiyi farklı kullanıyorlar neden dersen hitap ettikleri kesim farklı.bu markaları fiat ne zaman almış? yüzde kaç hissesine sahip? örnek olarak 1929 da kurulan Alfa yı 1989 da fiat kendi bünyesine almış. fiat başarılı işler yapmakta bu konuda kesinlikle hak veriyorum fakat bence özellikle atmosferik motor konusunda ki Honda turbo işine daha girmedi, Japonların yanına çok yaklaşabileceğini düşünmüyorum..
    hocam benim bahsettiğim standart motorlarındaki ses. benim accord vti değildi.

Turbo işine girmemesi sence de bir sorun değil mi zaten? Benim tepkim aslında sevmediğim atmosferik motorlara. 0.9 Turbo motor çıkmışken Honda neden eski usül büyük hacim büyük motor takılıyor. bu durumda zamanı yakalama durumu Honda için geçerli değil.

nacizhane görüşümdür Japon arabası kullanıyorum şu an. Nissan Qq. crossoverları ve suvları ayrı tutarak ben şahsen japonları sevmiyorum.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hocam benim bahsettiğim standart motorlarındaki ses. benim accord vti değildi.

Turbo işine girmemesi sence de bir sorun değil mi zaten? Benim tepkim aslında sevmediğim atmosferik motorlara. 0.9 Turbo motor çıkmışken Honda neden eski usül büyük hacim büyük motor takılıyor. bu durumda zamanı yakalama durumu Honda için geçerli değil.

nacizhane görüşümdür Japon arabası kullanıyorum şu an. Nissan Qq. crossoverları ve suvları ayrı tutarak ben şahsen japonları sevmiyorum.

hayır sorun değil neden dersen eğer. Adam zaten atmosferik motordan bir turbo motor kadar verim alıyor ve turbo motor kadar az yaktırıyor neden bir parça daha eklesin ki? bu arada yakında turbo olayına da gireceğini düşünüyorum ki yine göreceğiz en az yakan sorunsuz bir turbo motor yapacaktır.. ayrıca bir motor yapmadan önce araştırmasını her şeyini yapıyor. Neden dizeli bu kadar geç çıktı sence? ve bu kadar geç çıkmasına rağmen 1.6 dizel piyasasındaki en az yakan ve en performanslı araç? adamlar motor konusunda çok hassas. Yapmış olmak için yapmıyorlar. Belli prensipleri var. Adam benim yaptığım motor hem az yakacak hem sağlam olacak hemde sorunsuz olacak diyor.. en düşük 1.4 motoru var onu da City jazz gibi araçlarında kullanıyor ama yakıtı diğer 1.2 gibi araçlarla aynı. Nissan Japonlarda her zaman ayrı bir sııf gibidir ki zaten Renault aldı ve motor olarak dci..hiçbir zaman bir Toyota yada Honda olamadı. Tabi 350z ler falan efsane Honda'nın teknolojisi gerçekten çok başka ve saygı duyulacak cinsten..biz karbüratörlü arabayı sabah çalıştırmazken pompalarken adamlar 90 yılında klimayı standart yapıp full enjeksiyonlu arabayı gönderiyordu. En düşük yakıt tüketimi ve sorunsuzluk ile en yüksek verimi nasıl alırım? Honda'nın asıl meselesi ilk kurulduğundan beri bu olmuştur. Buna yine çok iddialı oldukları motosiklet ler de dahil..

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

şunu da eklemem lazım..hangi orta sınıf markanın benzinli 90 model arabaları en az 12-13 , 96-97 model arabalar 20 milyar üstü , 2000-2001 model arabaları yine 20 milyar civarı yapar ki?? bunu başarabiliyorsan sende bir güzellik vardır hoş çoğu markanın 90 model arabaları piyasada bile yok...

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Fıat, bahsetmekte olduğumuz süper markaları kendi bünyesine aldı, fark burada ve tabiki dolayısıyla esas firma olarak kendisi 'her kesime hitap eden' konumuna geldi. Sonuç olarak, yüksek hisseli ana firma konumunda, şu anda çatısı altındaki tüm markaların arge ve üretim denetimi kendi inisiyatifi altında, dolayısıyla da sahip olduğu çoğu markalarda kullanılmakta olan atmosferik motorları da diğer markalarla aynı kefede tartmak mümkün değildir. Ayrıca da, araçların piyasa bedellerini değerlendirirken, sadece belli bir yere değil, tüm dünya piyasasına bakarak değerlendirmek gerekir.

21. Bu mesajı için 2 kişi OAGP1960'ye teşekkür etti:

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı OAGP1960 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fıat, bahsetmekte olduğumuz süper markaları kendi bünyesine aldı, fark burada ve tabiki dolayısıyla esas firma olarak kendisi 'her kesime hitap eden' konumuna geldi. Sonuç olarak, yüksek hisseli ana firma konumunda, şu anda çatısı altındaki tüm markaların arge ve üretim denetimi kendi inisiyatifi altında, dolayısıyla da sahip olduğu çoğu markalarda kullanılmakta olan atmosferik motorları da diğer markalarla aynı kefede tartmak mümkün değildir. Ayrıca da, araçların piyasa bedellerini değerlendirirken, sadece belli bir yere değil, tüm dünya piyasasına bakarak değerlendirmek gerekir.
    hiç mühim değil hangi markayı alırsa alsın. Demek istediğim nüansı ben anlatamıyorum. Asıl mesele kaçıyor ve diğer markalar ile fiat markalı araçlar halen daha karıştırılıyor. Tüm dünya piyasası zaten Honda nın motor konusunda uzmanlığını kabul etmiş durumda. Hatta Türkiye gibi zor kabul eden ve alışkanlıklarından vazgeçmeyen bir ülke bile anladı bu motorların yada araçların değerlerini. Bu arabalar halen daha tam performans ile ayakta duruyor fakat inanın bana ÇOĞU firmanın bu modelleri şu anda sanırım konserve halinde..
    Şunu da söylemek isterim ki her markanın kendine göre başarılı durumlar mevcuttur. Toyota nın efsane Corolla kasası. Fiat ın Tempraları tipoları. Opel in uzay kasa vectrası..yani her markanın teknolojileri ve efsane modelleri var ama burada benim bahsettiğim olay yıllara meydan okuma ve motor konusunda uzmanlıktır. Bir markanın 70-80 sene sonra hisselerini satın almak o markanın her şeyini sahiplenmek değildir..o marka başarılı ki fiat satın alıyor. Başarılı giden bir düzeni de kimse bozmaz ve kalitesi ile oynamaz zaten. Konulara bu açıdan bakalım diyorum. Tekrar söyliyim ben Opel kullanıcısı olarak Opel in yaptığı hataları GM ye mal edemem ve GM nin diğer marka araçlarındaki başarıyı Opel in başarısı gibi de gösteremem çünkü hitap ettiği kesin ve teknolojileri siz ne kadar farklı değil deseniz de farklıdır.Opel markalı araçların stratejisi ile diğerleri çok farklı o zaman opele laf atıldığında chevrolet camaro örneğini vereyim ve işte opel bu kadar kaliteli bir marka diyeyim..fiat diğer markalarla her karşılaştırıldığında hep alfa lancia gb. markalar öne sürülüyor ve bu durum bana çok komik geliyor. Hani seni ben dövemedim abim dövsün gibi

erman adakale
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581

görüşlerinize saygım sonsuz ben daha bişey demem.
    benim yerime wikipedia konuşsun.
    herkese hayırlı forumlar.

GM Powertrain Torino

JTD engine - Wikipedia, the encyclopedia

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Orkun Aksoy
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

hiç mühim değil hangi markayı alırsa alsın. Demek istediğim nüansı ben anlatamıyorum. Asıl mesele kaçıyor ve diğer markalar ile fiat markalı araçlar halen daha karıştırılıyor. Tüm dünya piyasası zaten Honda nın motor konusunda uzmanlığını kabul etmiş durumda. Hatta Türkiye gibi zor kabul eden ve alışkanlıklarından vazgeçmeyen bir ülke bile anladı bu motorların yada araçların değerlerini. Bu arabalar halen daha tam performans ile ayakta duruyor fakat inanın bana ÇOĞU firmanın bu modelleri şu anda sanırım konserve halinde..
    Şunu da söylemek isterim ki her markanın kendine göre başarılı durumlar mevcuttur. Toyota nın efsane Corolla kasası. Fiat ın Tempraları tipoları. Opel in uzay kasa vectrası..yani her markanın teknolojileri ve efsane modelleri var ama burada benim bahsettiğim olay yıllara meydan okuma ve motor konusunda uzmanlıktır. Bir markanın 70-80 sene sonra hisselerini satın almak o markanın her şeyini sahiplenmek değildir..o marka başarılı ki fiat satın alıyor. Başarılı giden bir düzeni de kimse bozmaz ve kalitesi ile oynamaz zaten. Konulara bu açıdan bakalım diyorum. Tekrar söyliyim ben Opel kullanıcısı olarak Opel in yaptığı hataları GM ye mal edemem ve GM nin diğer marka araçlarındaki başarıyı Opel in başarısı gibi de gösteremem çünkü hitap ettiği kesin ve teknolojileri siz ne kadar farklı değil deseniz de farklıdır.Opel markalı araçların stratejisi ile diğerleri çok farklı o zaman opele laf atıldığında chevrolet camaro örneğini vereyim ve işte opel bu kadar kaliteli bir marka diyeyim..fiat diğer markalarla her karşılaştırıldığında hep alfa lancia gb. markalar öne sürülüyor ve bu durum bana çok komik geliyor. Hani seni ben dövemedim abim dövsün gibi
    Sevgili Tayfun, iddia ettiğiniz şekilde bahsettiğiniz motorlar ve araçların üstün vasfının tüm dünyaca kabul edilmiş olduğu doğru değil malesef. Heleki tüm dünyada kullanılmakta olan turbo teknolojisini uygulamamak dahi koca bir handikap olup, yıllara meydan okuyan dayanıklılıktan bahsetmek de kesinlikle hayaldir, hatta tam tersi de düşünülebilir. Bu durumda, malesef asıl komik olan, uzmanlıktan bahsetmektir. Dünyaca kabul görmüş oldukları kesin olan ve bahsetmiş olduğumuz süper markaları satın alabilmek de, her firmanın harcı değildir ayrıca. Bunun için, bugünlere kadar ortaya konup, tüm dünyaca kabul edilmiş ve istenilmekte olan bir kalite ve kabul edilebilirlik sonucunda elde edilmiş olan finansal ve kalitatif bir güç söz konusudur. Bir önce bahsetmiş olduğum nokta da yeterince anlaşılamamış sanırım, üstünde durmaya çalıştığım konu, GM'un Opel'e sahip olması ile ilgili. Dolayısı ile, burada GM'un başarısından söz etmek gerekli olup, Opel'in başarısızlığı ise, GM çatısı altında bir alt konu olarak düşünülmeli, yani roller ters olarak düşünülmeli ve bu ayrım iyi yapılmalıdır. Dolayısıyla, biz Fıat'tan bahsederken bu büyük firmanın sahip olduğu diğer süper markaların başarılarını da örnekliyoruz, bir tanesinde bunun olmadığını varsaysak zaten Fıat'ın o markayı asla almayacak kadar güçlü ve kaliteli üretim yapan bir firma olduğunu siz de belirtmektesiniz değerli kardeşim.
    Konu OAGP1960 tarafından (23/05/2014 Saat 18:31 ) değiştirilmiştir.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı OAGP1960 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Tayfun, iddia ettiğin şekilde bahsettiğin motorlar ve araçların üstün vasfının dünyaca kabul edilmiş olduğu doğru değil malesef. Heleki tüm dünyada kullanılmakta olan turbo teknolojisini uygulamamak dahi koca bir handikap olup, yıllara meydan okuyan dayanıklılıktan bahsetmek de kesinlikle hayaldir. Bu durumda, asıl komik olan uzmanlıktan bahsetmektir. Tüm süper markaları satın alabilmek de, her firmanın harcı değildir ayrıca. Bunun için, bugünlere kadar ortaya konup, tüm dünyaca kabul edilmiş ve istenilmekte olan bir kalite ve kabul edilebilirlik söz konusudur. Bir önce bahsetmiş olduğum nokta da yeterince anlaşılamamış sanırım, üstünde durmaya çalıştığım konu, GM'un Opel'e sahip olması ile ilgili. Dolayısı ile, burada GM'un başarısından söz edilmekte, Opel'in başarısızlığı ise, GM'un altında bir alt konu olarak düşünülmeli, yani rolleri ters olarak düşünelim ve bu ayrımı iyi yapalım lütfen. Dolayısıyla, biz Fıat'tan bahsederken bu büyük firmanın sahip olduğu diğer süper markaların başarılarını da örnekliyoruz, bir tanesinde bunun olmadığını varsaysak zaten Fıat o markayı asla seçmeyecek kadar güçlü ve kaliteli üretim yapan bir firmadır değerli kardeşim.
    Yıllarca bu işin içinde kaldım Honda yı motor konusunda başarısız bulan duymadım gibi bir şey..ilk defa senden duyuyorum..bu işi bilen insanlar vti teknolojisini pgm-fi sistemini öve öve bitiremezken nasıl oluyor da başarısız buluyorsun onu da anlamak zor. turbo teknolojisine ihtiyaç duymayan bir firma ama elbetteki zamanı takip ile bu teknolojiyi de yakında bünyesinde bulunduracaktır ki Honda motor olsun diye motor yapmadığı için eminim şu anda bunun alt yapısı ile uğraşmaktadır. bu örnekler yanlış veriliyor ben işte tam olarak buradayım yukarıda da dediğim gibi Opel in başarısızlığında camaro örneği verilemez bu çok saçma olur..fiat ın başarısızlığında da alfa Romeo örneği verilemez..şöyle açıklayayım.milli eğitim bakanlığı bünyesindeki bütün okullar aynı mı? tabikide değil..Hakkarinin bir köyündeki okul ile Ankara Çankaya nın göbeğindeki bir okul aynı mı? ama aynı kurumun ..aynı teknolojiyi kullanan kurumun..işte bunu demek istiyorum..yani aynı firmaya ait olabilir ama aslında farklı kurumlar..90 yılında atmosferik motordan kim çıkarmış 130 beygir ve halen daha yolarda(crx ve civic si)..96 yılında kırmızı kapak vti atmosferik 172 beygir ( civic vti) bunları Allah aşkına atmosferik motordan hangi firma çıkarmış? Opel 94-95 de SFİ motor yaptı o da 2.0 motor ve 156 beygir..yani o da ulaşamadı bu başarıya..ve bu bahsettiğim araçların sakin kullanımda yakıt değerlerine lütfen bakınız..ayrıca drag yarışlarında atmosferik başarılarına bakınız..kaldı ki sonradan turbolanan minix kardeşlerin TYPER ını lütfen araştırınız..adamlar stock motora turbo basıyorlar ve herhangi bir güçlendirme olmadan..biz kendi crx imize bastık yine güçlendirmesiz motor 10-15 bin km herhangi bir amsraf bile açmadan devam etti daha sonradan Akhisar draglarına gireceği için çıkardık..bunlar gerçekten her motor firmasının yada her morun yapacağı işler değil..Honda nın stock motoruna 0.8 bar a kadar basabilirsin ve sana hiçbir sorun çıkarmaz..hatta gt30 ile 1 bara kadar basılabilir..bunlar ışığında lütfen tekrar düşünelim..

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon