Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Chevrolet Cruze nasıl?

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011-2012 model bi önceki kasa olan Civic i alıp tüplemek daha mantıklı , Cruze yakıt canavarı ve dedikleri gibi gitmiyor
    Hocam civicler bana sağlam gelmiyor bizim arkadaş jetta ile civice kapıdan vurdu civic hava yastığı açıldı kapı yırtıldı jette da sadece tampon değişti

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam civicler bana sağlam gelmiyor bizim arkadaş jetta ile civice kapıdan vurdu civic hava yastığı açıldı kapı yırtıldı jette da sadece tampon değişti
    Civic ile Jetta'ya kapıdan vursa yine aynı şey olur.

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

arkadaslar aracı alma nedenim birazda sıfırlama isteği çünkü bravo biraz masraflı olmaya başladı ben bıktım cruze fiyat olarak tip olarak hoşuma gitti aracı 3 sene için kullanıcam bravonun üretimden kalkıyor olması garantinin bitmesi yakıtın fazla olması yordu
    nasıl masraf çıkarıyor? yakıtı fazla derken, ne kadar yakıyor da şikayetçisiniz? ben de kullanıyorum, şimdilik öyle şikayetlerim yok, bu yüzden soruyorum.

edit:
    konuyu tam okumadan hoplamış yazmışım, halbuki cevapları varmış... aracım 134000 i geçti, çok şükür daha motor vs anlamında tık demedi... bana en masraflı çıkardığı sıkıntı tam otomatik klimanın dişlilerinin bozulması sonucu oldu... tamir seti ucuz ama işçiliği uzun ve pahalı... rutin bakımlarda da gereken parçaları değiştirdiğim için çok şükür bir sıkıntım olmadı . ama parçası ucuz değil, hele ki serviste.. bu yüzden en son klima sıkıntısı için servise gittim, uzmanlık gerektiren bir iş olduğu için, yoksa kalan her türlü iş için parçamı alıp özel servise gidiyorum.

yakıt konusunda; belki carbon clean ya da sensörlerin değişimi/temizliği gerekiyordur... fakat havalar soğuduğundan beri ben de göstergede 8 litre ve üzerini görüyorum. fakat arabayı kısa mesafe kullanıyorum, günde en fazla bir kaç km.. bundan kaynaklanıyor, tipik dizel sorunu....

cruze... niyetlenmeyin bile.... senesine gelmeden motorunun hantallığını geçtim, trimden gelen seslerden dolayı satan arkadaşlarım oldu... makyajlısını bilmem, ama halihazırdaki ile ilgili kullanıcı yorumlarını okursanız ne demek istediğim daha iyi anlaşılır. belki çok uygun fiyata satılan 2.0 dizeli alınabilir, o da motorun hatrına... ama değer mi değmez mi derseniz.... işte orası size kalmış.
    Konu ametist tarafından (20/12/2012 Saat 09:32 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Gökhan YAĞCI
    paraddoxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 41

Alıntı Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum, kapılar araçların zayıf kaldığı noktalar bu nedenle de kapı içi barlarla desteklenir. Yoksa kapı dediğiniz ince bir saçtan ibarettir.

Fiat - Grande Punto 1.4 Fire Dynamic

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Cruze için bir yorum da ben yapmak istiyorum. Civic otomatik vites şehir içi ortalama 9-10 litre yakarken cruze 10-11 lt yakıyor yaklaşık. %10 gibi bir fazlası var. Bir önceki motor da 12 lt civarı yakıyordu aynı kulvarda. LPG'siz kullanmak bu benzin fiyatlarıyla çok mümkün değil.
    Genel olarak şekli güzel, malzeme kalitesi orta fakat dandik bir araç değil. Özellikle kaza testlerinde ciddi iyi skorlar alıyor.
    3-4 yaşına gelince muhtemelen her Opel araç gibi sensör vb sorunlar çıkartmaya başlar.
    Ek olarak servis ücretleri acayip pahalı. Bakımlarda ciddi rakamlar ödeniyor.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı izoci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cruze kesinlikle tavsiye etmem,hem çok hantal hem çok yakıyor.
    kesinlikle doğru

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

FIRAT TUNA DENİZ
    ESH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 86

Araba dis tasarim olarak mukemmek bende auris almadan once bakmistim ama araba o kadar kalitelindurmuyordu , yakit konusunda gercekten usanabilirsiniz bir aile dostumuzda var suanda sehir ici 45 krs civari diyor ama hayirlisi olsun genede kendiniz gidin bi bakin inceleyin

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

cruze mi .. eski şirketimde vardı benim gaz pedalı üstünde tepindirirdi resmen tüm forumlarda söylendiği gibi sağlam bi şahin bile o aracı geçebilir

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

araba yolda çok oturaklı ama o avantajı var yakıtı herkes çok diyor bilemiyorum bi kere kullanmıştım.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

mfgunes
    Ziyaretçi mfgunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadasmn arabası devamlı B'nde diyebilirim araçta görüntüden başka hiç bişey yok LPG de 300 bin yakıyor km basına bide orjinal servis takımlı güya halen servis ışığını söndüremediler düşünülecek bi araba değil birde 1.6 arabayı kaldırmıyor güya yeni motorlardan

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Z. Tufan
    zutuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Cruze için görünümden başka olumlu bir yorum duymadım.
    Sıfır ve fiyat/donanım performansı yüksek araçlardan biri de yeni i30. Benzinlisi fazla yakıyor ama onun için de LPG çıktığından bahsediyorlar. Görüp test etmenizde fayda var derim.

iyi şanslar...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

mfgunes
    Ziyaretçi mfgunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sen sen ol bulaşma araç klima acıkın yokuş aşağı boşa attığınızda vitesi fren tutmuyor şişiyor servisin dediği motor basıncı kaldıramıyor yetersiz geliyor yapacak bişey yok uzak dur

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl masraf çıkarıyor? yakıtı fazla derken, ne kadar yakıyor da şikayetçisiniz? ben de kullanıyorum, şimdilik öyle şikayetlerim yok, bu yüzden soruyorum.

edit:
    konuyu tam okumadan hoplamış yazmışım, halbuki cevapları varmış... aracım 134000 i geçti, çok şükür daha motor vs anlamında tık demedi... bana en masraflı çıkardığı sıkıntı tam otomatik klimanın dişlilerinin bozulması sonucu oldu... tamir seti ucuz ama işçiliği uzun ve pahalı... rutin bakımlarda da gereken parçaları değiştirdiğim için çok şükür bir sıkıntım olmadı . ama parçası ucuz değil, hele ki serviste.. bu yüzden en son klima sıkıntısı için servise gittim, uzmanlık gerektiren bir iş olduğu için, yoksa kalan her türlü iş için parçamı alıp özel servise gidiyorum.

yakıt konusunda; belki carbon clean ya da sensörlerin değişimi/temizliği gerekiyordur... fakat havalar soğuduğundan beri ben de göstergede 8 litre ve üzerini görüyorum. fakat arabayı kısa mesafe kullanıyorum, günde en fazla bir kaç km.. bundan kaynaklanıyor, tipik dizel sorunu....

cruze... niyetlenmeyin bile.... senesine gelmeden motorunun hantallığını geçtim, trimden gelen seslerden dolayı satan arkadaşlarım oldu... makyajlısını bilmem, ama halihazırdaki ile ilgili kullanıcı yorumlarını okursanız ne demek istediğim daha iyi anlaşılır. belki çok uygun fiyata satılan 2.0 dizeli alınabilir, o da motorun hatrına... ama değer mi değmez mi derseniz.... işte orası size kalmış.
    araçla 8.5 lt yakıyorun şehir içinde ama basıyorum doğruya doğru yaklaşık 1 ay önce kırmızı antifiriz eksiltiyordu götürdüm radyatör değişti 465 tl 3 gün sonra gece hararet yaptı samsun yolunda yolda kaldım çektiler aracı devri daim motoru arızalanmış dediler bunu sökmek için kayış çıkacak vs dediler triger faln komple değişti 1000 tl verdim ön koltuk çukrlarda titriyordu o yapıldı 200 verdim komple sökülüp takıldı yaylar gevşemiş bişeyler dediler bunların hepsinin aynı hafta olması canımı sıktı ve bakım dışında olan şeyler bakıma 990 tl verdim 1 haftada 2500 tl verince satma kararı aldım moralimi bozan geceleyin yolda bırakmasıydı

nevruz erdem
    never - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 AN 0138
    Edilen teşekkür: 239

Alıntı lektonstar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cruze ile ilgli çok fazla sıkıntı var.araç güzel görünüyor özellikle konsol harika ama motorundan kaportasına,yürüyen aksamdan malzeme kalitesine kadar biçok konuda sorun yaşanıyor.özelliklede bi süre sonra başlayan tıkırtı ve seslerden yakınan baya kullanıcı var. şuanki versiyonu sanırım biraz daha iyileştirildi.eğer ikinci el alıcaksanız özellikle dikkat edin.

+10000

26. Bu mesajı için 2 kişi never'ye teşekkür etti:

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla gördüğüm civiclerin sacı çok ince geliyor serviste kazalı araçları gördüm arkada çelik bar yoktu araçta bir nedenim ise şehir içi tüketim 9.6 lt diyor ve türkiye üretim olması beni kuşkulandırıyor

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

araçla 8.5 lt yakıyorun şehir içinde ama basıyorum doğruya doğru yaklaşık 1 ay önce kırmızı antifiriz eksiltiyordu götürdüm radyatör değişti 465 tl 3 gün sonra gece hararet yaptı samsun yolunda yolda kaldım çektiler aracı devri daim motoru arızalanmış dediler bunu sökmek için kayış çıkacak vs dediler triger faln komple değişti 1000 tl verdim ön koltuk çukrlarda titriyordu o yapıldı 200 verdim komple sökülüp takıldı yaylar gevşemiş bişeyler dediler bunların hepsinin aynı hafta olması canımı sıktı ve bakım dışında olan şeyler bakıma 990 tl verdim 1 haftada 2500 tl verince satma kararı aldım moralimi bozan geceleyin yolda bırakmasıydı
    çok geçmiş olsun... talihsizlik olmuş...

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun... talihsizlik olmuş...
    Evet biraz öyle oldu

Yalçın OYNARGÜL
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. coll34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 417

cruze almak için macera perest olmak lazım sağlamlık konusunda kazanın oluş şekli önemli geçen gün baktığımız araçtan örnek verim baktığımız araç 2009 model c180 kom., sağ yan hasarlı 2 kapı değişim, arka çamurluk, orta direk, marşbiyel sacı onarım, mersoya çarpan araç peugeot 2007 model diğer araçta hasar tampon, panel,kaput, sağ-sol far şimdi hangisi sağlam araç araçların yan kısımları ve arka zayıftır hangi araçta olursa olsun bu kısımlardan darbe anında beklentinin üzeri hasarlar alabilir bu nedenle yan kısmından darbe alan honda sağlam olmayan sınıfına girmez

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

arkadaslar aracı alma nedenim birazda sıfırlama isteği çünkü bravo biraz masraflı olmaya başladı ben bıktım cruze fiyat olarak tip olarak hoşuma gitti aracı 3 sene için kullanıcam bravonun üretimden kalkıyor olması garantinin bitmesi yakıtın fazla olması yordu
    Bravo'nun yakitindan sikayet ediyorsan Cruze iyi bir tercih olarak gorunmuyor. LPG'de bile normal benzinli gibi yaktigini belirtenler var.
    Oz Büyücüsü

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Benim arkadaşım geçen sene sıfırını aldı almadan ona yakıtının üzeceğini söylemiştim tüp taktır bari dedim alırken ama dinlemedi "ben lpg li araca bimem dedi" bende sen bilirsin dedim .aldıktan 15 gün sonra 2500tl verip aracına tüp taktırdı şimdi 35 kuruşun altına düşmüyor lpg de bile

34. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon