Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
52 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Walksvagen 1.6 FSI motor hakkında ne düşünüyorsunuz??

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Ozay bey,

Tabii ki doğru diyorsunuz ama benzinli olmasıda bi yönde etkili oldu.. Ben 5 yıl kullandım aracın tabiki suçu yok türkiyede maalesef benzin fiyatları yüksek olduğu sürece ben benzinli araç düşünmem..

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Doğru düşünüyorsunuz Bende benzin+lpg kullanıyorum Benzin resmen soygun

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Walkswagen yerine Volkswagen yazarsak daha doğru olur

Tsi motor Fsi motorun turbo kullanılan versiyonudur Hatta birçok yerde tsi motora tfsi da denir Bu bakımdan tsi motoru fsi dan çok farklı, çok yeni, çok daha iyi diye veya tam tersi olarak fsi da çok kötü, çok eski diye tanımlamak çok doğru değil
    Türkiye de biliyorsunuz hemen hemen her konuda kullanıcılar bir konu hakkında bilgileri birbirlerinden kulaktan duyma yöntemiyle öğrenirler Kullananlar kullanmayanlardan daha çok bilgiye ve yorum yeteneğine sahiptirler Bunlardan bazıları birçok marka model için "şu motor şu arabayı kaldırmıyor, şu araba çok yakar bu araba az yakar, vw için ise Fsi motorlar çok kötüdür tsi lar iyidir, 1,6 102 bg 8v kötüdür çünkü 8 v dir 1,6 105 bg 16v iyidir çünkü 16v dir Oysa vw yi vw yapan motor ve hala 2011 golf lerde kullanılan motor sorunsuzluğu ile bilinen 1,6 102 bg 8v motordur 16 v motorlar ise 2002-2005 yılları arasında kullanıldı ve bir daha tercih edilmedi Fsi motorlarda ise bazı arızalar görüldü ve bütün fsi lar kötülendi Şu anda 7 ileri dsg lerde binlerce arabanın içerisinden 1 tanesi arızalı çıktı ve bütün dsg ler kötülendi Bu konularda olumsuz görüş gösterenlerde genellikle kullananlar değil kulaktan dolma yorumcular Her marka her modelde her motorda her vites türünde belli olumsuzluklar ve arızalar olabilir Bu arıza ve olumsuzluklar tamamında olacak diye birşey yok Olumsuz görüş veya arıza olmayan marka model yokki Şikayet sitelerine göz atın mercedes bmw audi vb bütün markalarda birçok görüş mevcut
    Ben bu tip görüşlerin çoğunun kulaktan dolma olduğuna inanıyor hangi aracı ve motor tipini alırsanız alın memnun tarafları ve memnun olmayan tarafları olduğuna inanıyorum Okulumuzda 2 arkadaşımda birisi 2006 diğeri 2007 1,6 fsi golf var Yıllardır kullanırlar ve 15.000 km bakımlarında başka masraf etmediler
    +10000
    ama ufak bi düzeltme fsı la tsi benzer motorlar ama 122 lik tsi tfsi die geçio 140 170 vs tsi die geçiyor bu motor biraz daha farklı

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Ben cabrio kullanmadan ölmek istemiyorum arkadslar bu arada yorumlar icin gercekten cok tesekkurler!

1.6 fsi demek Istanbul da 10litreyi gozden cikarmak gerek sanirim. Bir de benim istedigim Eos 1.6 Fsi 115 bg denmis. Dogru mudur yoksa 102 mi?

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

FSI:Fuel Stratified Injection (direkt benzin enjeksiyonu)
    Bu motorda, yakıt standart motordaki gibi manifolda değil, yanma odasına püskürtülüyor. enjektörlerin basıncı, modern dizel motorlarda (bkz: tdi) olduğu gibi tek bir depoda (bkz: common rail) biriktiriliyor. manifolda püskürtme yapılan sistemlerde enjeksiyon basıncı 4 bar seviyelerindeyken, fsi'de bu rakam 10 bar seviyelerine ulaşıyor. her emme manifoldunda bulunan ve tumble adı verilen hareketli levhalar, manifoldun içinden silindirlere doğru ilerleyen havaya sarmal bir hareket veriyor. piston kafasının dalgayı andıran özel formu sayesinde ateşlenmeye hazır hava - yakıt karışımı bujinin yakın çevresinde toplanabiliyor. tüm bunların asıl amacı, düşük yakıt tüketimi.

TFSI:Turbo Fuel Stratified Injection.(Turbo beslemeli direkt benzin enjeksiyonlu motor.)
    Yeni nesil motorda yakıt, talebe bağlı olarak kontrol edilen yüksek basınçlı bir pompa ile sağlanan bir ortak yakıt sistemi yoluyla püskürtülüyor. Emme supaplarının arasında yer alan bir enjektörle yakıt doğrudan yanma odasına milisaniyelik hassasiyetle ve 110 bara varan basınçla püskürtülüyor. Yakıt/hava karışımı yanma odasında bütünüyle homojen bir şekilde dağıtılıyor. Bu da TFSI motoru diğer motorlardan ayıran ve bütün motor devirlerinde yüksek performans sağlayan en önemli özelliği oluyor.

Düşük sürtünmeli supap iteceklerine sahip silindir başlıkları, atmosferik beslemeli FSI motorlara göre daha fazla hava akışı sağlayan değiştirilmiş bir emme manifoldu şekline sahip. Bu da hem daha yumuşak çalışma hem de daha iyi vuruntu direnci ve verimlilik sağlıyor. Bu sayede turbo motor 10.5:1'lik sıkıştırma oranına ulaşıyor. Böylelikle hem atmosferik beslemeli hem de konvansiyonel turbo motorlara göre termodinamik verimliliğin arttırılmasında önemli bir rol oynuyor.

Motor bloğu GG 25 gri dökme demirden üretiliyor; bu madde hem yüksek basınca dayanıklılık hem de mükemmel ses özellikleri sağlıyor. Kütlesi dengelenmiş bir aktarım sistemi ses özelliklerini daha da geliştiriyor. Krank milinin iki katı hızda dönen iki dengeleyici şaft da motorun sakinlik özelliğini telafi ediyor. Motor gücü krank mili tarafından üçgen bir zincirler aktarılıyor; bu zincir hem yağ pompasını hem de dengeleyici şaftları hareket ettiriyor. Bu önlemler sonucunda dört silindirli turbo beslemeli bir motor için çok iyi titreşim özellikleri elde edilebiliyor.

Maksimum tork değeri olan 280 Nm, 1800 d/d ile 5000 d/d arasında elde edilebiliyor. Bu son derece geniş tork eğrisi, bir yandan çok az vites değiştirerek düşük yakıt tüketimiyle kullanmayı, bir yandan da güçlü bir hızlanma ve anında güç elde etmek için çok hafif bir gaz pedalı hareketinin yeterli olmasını sağlıyor.

TSI: üift şarjlı (turbo ve supercharger) direkt enjeksiyonlu motor.
    140 hp. gücündeki TSI motor 1500 - 4000 devir arasında 220 Nm. tork üretirken, 170 hp. seçeneğinin ürettiği güç 1750 - 4500 devir aralığında 240 Nm.'dir. Her iki motor seçeneğinde de maksimum tork değerinin geniş olması sayesinde dinamik sürüş için hızlanırken vites değiştirmeye gerek duyulmuyor olması sürüş keyfinin kesintisiz olarak yaşanmasını sağlar.

Diğer motor seçenekleri ile karşılaştırıldığında 1.4 litrelik TSI motorda oluşan yüksek basınç ve sıcaklık nedeniyle dayanıklılığı maksimum düzeye taşımak adına bazı ilave korumalar geliştirilmiştir. ürneğin yüksek yanma ısısı ve basınca karşı silindir bloğu grafit lamelli gri dökme demir ile imal edilerek dayanıklılık artırılmış, soğutma sistemi geliştirilmiş ve triger kayışı yerine metal zincir kullanılmıştır.

TSI, tüm devirlerde etkili ve aynı zamanda yakıt tasarrufu da sağlayacak mükemmel bir kombinasyonu ifade etmektedir. Alt devirlerde kompresörle kontrolü ele alan ve daha sonra turboşarjla etkili olan bir yükleme tertibatının birleşimi olan ve başka örneği bulunmayan yüksek bir mühendislik harikasıdır.
    not:alıntıdır

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı smartmavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben cabrio kullanmadan ölmek istemiyorum arkadslar bu arada yorumlar icin gercekten cok tesekkurler!

1.6 fsi demek Istanbul da 10litreyi gozden cikarmak gerek sanirim. Bir de benim istedigim Eos 1.6 Fsi 115 bg denmis. Dogru mudur yoksa 102 mi?
    1,6 fsi 115 bg doğru
    102 bg olan 1,6 mpi motor diye geçiyor

Şehiriçi yakıt tüketimi konusunda diğer markaların motorlarından daha fazla yakmayacağından hatta daha da az yakacağından emin olabilirsiniz Bir akrabam 4x4 1,4 tsi 150 bg tiguan ile şehiriçinde maksimum 10 yakıyor Ayrıca şehiriçi denilen kullanımda 10 dan aşağısı biraz zor Bazı arkadaşlar 6-7 gibi rakamlar yazıyorlar ama şehiriçi değil çoğunlukla çevre yollarını ve trafiği az yolları kullanıyorlar Gerçek anlamda şehiriçi kullanan benzinli arabalar 10 dan çok aşağılarını yakmaz

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Supersiniz, tesekkurler!

Serkan Güvenç
    sg87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 11

fsi için landirenzo'nun kitleri mevcut motor no'ya göre olup olmayacağını anlıyorlar google'dan fsi lpg diye aratırsanız karşınıza çıkacaktır zaten. bildiğim kadarıyla fiyatı 2600tl ydi.
    motor no;
    - 1.6 FSİ BLF MOTOR ARAÇLAR
    - 1.4 TSİ CAV-CAX-CAXA-BWA MOTORLAR
    - 2.0 TSİ BWA MOTORLAR
    için lpg montajı yapılmaktadır.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihan kesen
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022

1,6 fsi 115 bg doğru

Şehiriçi yakıt tüketimi konusunda diğer markaların motorlarından daha fazla yakmayacağından hatta daha da az yakacağından emin olabilirsiniz Bir akrabam 4x4 1,4 tsi 150 bg tiguan ile şehiriçinde maksimum 10 yakıyor Ayrıca şehiriçi denilen kullanımda 10 dan aşağısı biraz zor Bazı arkadaşlar 6-7 gibi rakamlar yazıyorlar ama şehiriçi değil çoğunlukla çevre yollarını ve trafiği az yolları kullanıyorlar Gerçek anlamda şehiriçi kullanan benzinli arabalar 10 dan çok aşağılarını yakmaz
    ben bursanın gemlik ilçesinden sehir içi nde tsi 140 golf kullnıyorum sadece gemlik içinde kullndğımda 1-2-3. vites kullnımında (daha üstüne çıkamıyosun ) genelde 2-3 vites kullanıyorum duraklama çok yok ggenelde sabit hızla gidiyorum(ortalama hız 30-40) 1500 - 2000 d/dk arası kullnıyorum sabit hızla giderken ortalama yakıt 6,5-7 arası oluo ama motor ısınmadan kısa mesafede ve biraz agrasif kullnımıda hızlan yavaşla şeklinde kullnınca 9-10 oluo aynı yolda ama ısınınca sabit hızla kullnınca 6,5 -7 lt ye kadar düşürebildim
    Alıntı sg87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fsi için landirenzo'nun kitleri mevcut motor no'ya göre olup olmayacağını anlıyorlar google'dan fsi lpg diye aratırsanız karşınıza çıkacaktır zaten. bildiğim kadarıyla fiyatı 2600tl ydi.
    motor no;
    - 1.6 FSİ BLF MOTOR ARAÇLAR
    - 1.4 TSİ CAV-CAX-CAXA-BWA MOTORLAR
    - 2.0 TSİ BWA MOTORLAR
    için lpg montajı yapılmaktadır.
    vialle sisteminde mi bahsediyosunuz tsi için vardı benzin enjektörlerini kullnarak lpgyi sıvışatırıp gönderiyo extra lpg enjektörü vs kullnılmıo %100 lpg kullanılıo ?

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sancar Sönmez
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg. piankhy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 25

Tahsin bey merhaba

Bizde arkadaşımın 2006 59.000 km deki golf 1,6 fsi aracını doğuşta bakıma soktuk Triger değişimi normal bakım 2 küçük arızası carbon clean ile 810 tl ödedi Carbon clean istemezseniz 690 tl dediler Babamın 2005 benzinli clio aracı var Triger bakımı ve normal bakımı için yetkili servis 925 tl talep etti

Aynı bakım (triger değişimi ve bakım) punto da bir arkadaş (bankaci61) 4 ay önce şöyle bir mesaj atmış

"benzinli aracıma triger değişimi için zincirlikuyu birmottan aldığım fiyat : 600 Tl civarı. şaka yaptınız sanırım dedim telefonu kapattım"

Asıl beni şaşırtan ise clio symbol triger değişimi vw golf triger değişiminden 235 tl daha fazla tutuyor

Vw bakım maliyeti fazla olabilir ama çok fazla da değil gibi geldi bana
    Tamamiyle katılıyorum. Ben de geçtiğimiz aylarda aldığım Megane'ımı 60 bin olduğu için bakıma soktum geçen ay. Triger değişecek dediler 60 bin olduğu için. Triger değişimi ve 60 bin bakıma 860 TL verdim ki bu indirimli fiyattı. Normal şartlarda 1100 TL falan dediler. Böyle baktığımızda VW'nin bakımı normal gözüküyor. Ama bazı parçaları aşırı pahalı. Herkesin konuştuğu DSG buna örnek verilebilir. Yoksa normal bakımının burada gördüğüm fiyatlara bakarak konuşmak gerekirse çok da fazla olmadığı açık.
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Fsi motora kötü demek doğru olmaz tabi ama zamanında lanse edildiği gibi yüksek performans ve düşük yakıt tüketim kriterlerine ulaşamadığı için kötülenmekte hep.Geliştirilme amacı yüksek performans ve düşük tüketimdi (1.6 8v ile karşılaştırılarak) ama uygulamada ne düşük tüketim ne de performans farkı elde edildi.Hatta VW Fanatiği birçok dergi bile motoru övememişti.Sonrasında da aynı teknolojiye (1.4) turbo uygulanarak günümüzün başarılı Tsi leri üretildi..,

Benim tercihim tsi ya da eğer varsa 1.6 8v 102 bg lik versiyon olurdu...

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

"vialle sisteminde mi bahsediyosunuz tsi için vardı benzin enjektörlerini kullnarak lpgyi sıvışatırıp gönderiyo extra lpg enjektörü vs kullnılmıo %100 lpg kullanılıo ?"

Zannedersem vialle değil Çünkü vialle sadece sözde kaldı Yaptırdım diyene rastlamadım Fiyatı da 3200 tl idi

Başka bir forumda bir arkadaş 2010 1,4 tsi 122 bg aracına landirenzo taktırdı Nakit 2100 tl ödedi Sistem ilk çalıştırmada ve 0,8 rolantinin altında benzin diğer durumlarda lpg ile çalışıyor Kullanan arkadaş taktıralı 3 ay a yaklaştı ve çok memnun

Tahsin .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Bende aracı satmadan önce araştırmıştım LPDİ diye bir sistem vardı hollanda firması yanılmıyorsam odamı yalan oldu acaba ?

cihan kesen
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022

"vialle sisteminde mi bahsediyosunuz tsi için vardı benzin enjektörlerini kullnarak lpgyi sıvışatırıp gönderiyo extra lpg enjektörü vs kullnılmıo %100 lpg kullanılıo ?"

Zannedersem vialle değil Çünkü vialle sadece sözde kaldı Yaptırdım diyene rastlamadım Fiyatı da 3200 tl idi

Başka bir forumda bir arkadaş 2010 1,4 tsi 122 bg aracına landirenzo taktırdı Nakit 2100 tl ödedi Sistem ilk çalıştırmada ve 0,8 rolantinin altında benzin diğer durumlarda lpg ile çalışıyor Kullanan arkadaş taktıralı 3 ay a yaklaştı ve çok memnun
    örnek olarak 1 2 tsi uygulama yapılmış fotoları çekilmişti sonra fiyatı nedeniyle herkez yanaşamadı fiyatı düşük olsa herkez yaptırırdım dio
    Alıntı Mugen_punto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aracı satmadan önce araştırmıştım LPDİ diye bir sistem vardı hollanda firması yanılmıyorsam odamı yalan oldu acaba ?
    tsi dışında baya çok araca uygulama yapılmış 1,8 lancer vs..... ve kullanıcıya sorduğumda performansta herhangi bi düşme olmadı simit tükle lt yi hatırlamıyorum 400 küsür km gidiyorum hatta bazıları bunun performansımı arttı die sölüyolardı bana falan diodu

Doruk Arslan
    gptsport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 HA 3030
    Edilen teşekkür: 24

bnde fsi lpgli golf vardı lpgden hiç sıkıntı cekmedim ancak sehir içinde tasarrufu unut 10 kuruş ancak düşüyor ama sehir dışıda normal lpgden az yakıyor sunuda bil masraflı bi motordur hep parmak bobinlerim arıza yapıyordu lpgden oncede sonrada ben bu devirde tavsiye etmem bitti artk fsiler 1.6 sr 102 bg al pederde var bizim jetta 2005 model 273 bin kmde suan alındıgı gunden beri gazlı bi kere tık demedi makina fsi tavsiye etmem benzinlisi bile arıza yapıyor

Tahsin .
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Yine en iyisi multijet desenize 400-500 bin km daha motor kapağı açmamış taksiciler duymuştum Zaten bu fiatı tercih etmemin en büyük sebeplerindendir. yoksa aynı sınıfta çok rakipleri var. Misal honda nın jazz.. benzinli olmasından dolayı kaybediyor. yoksa bizim punto evolardan daha lüks...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan Güvenç
    sg87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı speedy_16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vialle sisteminde mi bahsediyosunuz tsi için vardı benzin enjektörlerini kullnarak lpgyi sıvışatırıp gönderiyo extra lpg enjektörü vs kullnılmıo %100 lpg kullanılıo ?
    hayır dediğim sistemde sıcaklık sensörleri var ısınma meydana geldiği zaman benzine geçiyor.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihan kesen
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022

Alıntı sg87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır dediğim sistemde sıcaklık sensörleri var ısınma meydana geldiği zaman benzine geçiyor.
    o zaman hala tsi lar için en iyi sistem vialle diebiliriz

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

1,6 fsi 115 bg doğru

Neden öyle diyorsunuz. Yakan araçlar var. Benim aracım hemde
    Auris 1.6 132 PS manuel vites aracım İstanbul şehir içinde ( Genelde beylikdüzü - şirinevler arası bir trafik ) 7 lt - 7.3 lt arası bir yakıt harcıyordu. Bu rakam şimdi LPG ile 8.5 lt

FSI konusuna gelirsek bu devirde benzinli araç alacaksanız mutlaka LPG uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Neden derseniz yarın öbürgün taktırma olasılığınız % 60 ve %70 civarında olacaktır. Bu motorlar için hala denemeler var ama bence bu riske değmez. Olsada baya pahalı olacaktır.

8v 1.6 hitler motoru lakaplı VW motorunu kullanmadım ama kullanıpta performansı yetmiyor diyen çok adam gördüm. Ayrıca o motorda şehir içi 10 lt altına düşmez kolay kolay.

TSI motor bastınmı gidiyor ama benzinide içiyor arkadaş. Ama arabayı hafta sonları kullanıyorum zevkime göre diyorsanız zaten düşünmenize pek gerek yok. TSI,FSI v.s alın gitsin.
    Konu demon tarafından (29/07/2011 Saat 02:24 ) değiştirilmiştir.

Özgür TÜRKOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

1,6 102 8v hitler motorlu lpg li golf6 aracımla geçen hafta uzun yol denemem oldu Yola çıkar çıkmaz 110km/saat hıza sabitledim 402 km sonra lpg aldım Km de 0,16 tl yaktı Yanlız ben ankaradan lpg yi 2,10 tl dan alıyorum yakıt ölçümümü yaptığım sertavul dan ise 2,32 tl dan aldım

Tsi ve fsi ların daha performanslı olduğunu biliyorum ama lpg siz araca binmediğim ve hem lpg dönüşümü hemde motor sorunsuzluğu olarak en doğru seçimin 1,6 102 olduğunu düşündüğüm için bu motoru tercih ettim Tsi ve fsi için lpg dönüşümü yapıldığı konusu bence hala çok oturmuş bir konu değil Çevremde bu tür araçlara lpg dönüşümü yaptıran hiç kimse yok Ancak forumlarda 1-2 kişi var Bu işin hala zaman ihtiyacı olduğunu düşünüyorum

Yakıt işinde en önemli hususun sürüş karakteri olduğunu düşünüyorum Aynı araçla 2 farklı sürüş karakteri arasında ciddi yakıt farkı oluşuyor Hatta sürüş karakteri bir araç için olumlu veya olumsuz görüşte oluşturabiliyor Ben aracımın performansını gayet yeterli buluyorum Tabi ki 122 bg veya 140 bg gibi değil ama benim ihtiyacım ne onu bilmek gerekiyor İhtiyacınızın 2,0 180 bg bir araba olduğunu düşünüyorsanız veya karşılaştırmayı bu araçla yaparsanız 122 bg tsi da çok az gelecektir Ben şehiriçinde 70km/saat şehir dışında ise 110km/saati geçmeyen bir insanım İlk kalkıştaki serilikten söz edersekte daha önceki aracım 1,3 multijet beni tatmin ediyordu Benim araçtan beklentim şöyle Dışarıdan bakınca gözüme hoş gözüksün, içine oturduğumda beni mutlu etsin, az yaksın ve en son olarak performans
    1,4 tsi veya 1,6 fsi benzinli kullanımda beni üzeceği lpg işinin de oturmadığı için performanslı olsa bile benim için hiçbir anlam taşımıyor Ama şu andaki lpg dönüşümü gibi tsi larada rahatlıkla sorunsuz dönüşüm yapılırsa tabi ki tsi tercih ederim
    Konu ozay06 tarafından (29/07/2011 Saat 10:54 ) değiştirilmiştir.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon