Sayfa 7/8 İlkİlk ... 345678 SonSon
152 sonuçtan 121 ile 140 arası

Konu: Linea mı Megane mı???

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Bence linea meganedan daha iyi bir araç.Geçen sene bir arkadaşım 2010 model megane almıştı.Gitti aracına lpg taktırdı.Ne olduysa ondan sonra oldu araç lpg takıldıktan sonra abs hava yastığı vs ışıkları yaktı beyin arızası verdi.En sonunda 4-5 aylıkken sattı kurtuldu.Dıesel benzinli farketmez megane ler ile ilgili hiç olumlu şeyler duymadım.Genel kanı bu araçların çok saorunlu olduğudur.Ayrıca fıatın araçlarının hepsi de renaultun araçlarından daha konforludur.Lineanın tek hatası eni dar olması.Aracın uzunluğuna bi diyecek yok. Sınıfının en uzunlarından fakat bu kadar uzun aracın genişliği 1728 mm olur mu?Yol tutuşunun kötü olmasının en önemli sebebi budur.İz genişliğinin az olası.Bu araç en az 1800 mm genişliğinde olmalıydı.

zafer kara
    zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

gerçekten allaha emanet gidiyo linea, albea da aynı hiç mi hiç güvenmiyorum fiat ın yol tutuşuna frenine hiç bişeyine. kısacası şu; bi renoyla fiat kıyaslanamaz bile her türlü renault; clio sundan tutta megane ına fluenca ına kadar ve bizim şirket lineasında abs var nasıl abs anlamadım geçen gün 60 la falan giderken ani frene bastım kuru yolda kaydı tekerler abs devreye girmedi. otobanda frene basıyorum hafiften direksiyon titremeye başlıyo hemen ön disklerde arıza var anladıkta direksiyonu o kadar nasıl etkiliyo ya anlaması güç bi araç ve şuda var baskı balata değişmedi hiç değişmesinede gerek yok en az 30 40 bin km daha gibi geliyo bana ama araç arada zorlanınca debriyajı kaçırıyo devirleniyo ama hızlanmıyo çok farklı bi araç ya bakıma girelide 3 bin km oldu daha gözünü seviyim clio mun ya

konuyu hortlatan benim kaç senelik konu bu fiatla renoyu kıyaslamışlar dayanamadım ya cevap yazdım kusura bakmayın arkadaşlar

Deniz Vatansever
    DeNNis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

bazı arkadaşlar sayesinde çöpe bindiğimi anladım, gözlerimi açtığınız için teşekkür ederim

t-jet emotion kullanıyorum, gidişinde, duruşunda hiçbir sıkıntı yaşatmıyor hatta performans olarak sınıfındaki birçok araçtan daha hızlı, 100-0 km/h fren mesafesi ilede başarısını kanıtlıyor. g. puntodaki malzeme kalitesi neyse lineada öyle, arada dağlar yok. yol tutuşuda yeterli bir aile aracı için. pek sakin kullandığım söylemez olduğu halde bir kere bile yüksek süratlerde girdiğim virajlarda üzmedi beni.

kısacası parasına göre daha iyi bir otomobil varsa söyleyin bizde bilelim.

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Alıntı zafer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçekten allaha emanet gidiyo linea, albea da aynı hiç mi hiç güvenmiyorum fiat ın yol tutuşuna frenine hiç bişeyine. kısacası şu; bi renoyla fiat kıyaslanamaz bile her türlü renault; clio sundan tutta megane ına fluenca ına kadar ve bizim şirket lineasında abs var nasıl abs anlamadım geçen gün 60 la falan giderken ani frene bastım kuru yolda kaydı tekerler abs devreye girmedi. otobanda frene basıyorum hafiften direksiyon titremeye başlıyo hemen ön disklerde arıza var anladıkta direksiyonu o kadar nasıl etkiliyo ya anlaması güç bi araç ve şuda var baskı balata değişmedi hiç değişmesinede gerek yok en az 30 40 bin km daha gibi geliyo bana ama araç arada zorlanınca debriyajı kaçırıyo devirleniyo ama hızlanmıyo çok farklı bi araç ya bakıma girelide 3 bin km oldu daha gözünü seviyim clio mun ya

konuyu hortlatan benim kaç senelik konu bu fiatla renoyu kıyaslamışlar dayanamadım ya cevap yazdım kusura bakmayın arkadaşlar
    Henüz Grande Punton yok ki nerden bileceksin )

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

Alıntı zafer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

zafer bey ogözünü sevdiğin cliodan bacanağımdada var 2005 model dizel,ara sıra kullanıyorum,evin önüne getirdiği gün hayırlı olsuna giittiğimizde kaputu yavaşça bırakıp eliyle kapatmak için bastırdığında kaputun ucu içeri göçtü,bagajı açıp içine baktığımda bagaj komple saç kumaş diye bişey kaplamamışlar,arka koltuğu kaldırdık ordada kumaş yok komple saç kaplanmış(!).arabaya 5 kişi binince mecburen ön koltukları en öne çekmen gerekiyor yoksa arkaya binilmiyor koltuk mesafesi yok gibi bişey,arkaya oturanlar başını eğmeden oturamıyor boyları kısada olsa tavana değiyor,hani komşunun kızı ön koltuğa otursa kesin hamile kalır,ön koltuktakiler omuz omuza gidiyor çünkü clio çoook dar zaferim,40,50 km yol gittikten sonra arabadan inince hertarafın tutulmuş olarak iniyorsun,içeri aldığı gürültüyü anlatmayayım sen zaten biliyorsun. senin şirketindeki linea gavur malı gibi kullanılmış olabilir,bunu bütün fiatlara mal etme,gel birde grande punto,bravo kullanda ondan sonra değer yargılarını birdaha yargıla bence...
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

bence megane 2 iş yapmaz her yeri plastik kartla çalışıyo benzinlilerin eksantiriklerinde hep sorun çıkıyo ya da bogaz kelebeklerinde dizelleri motorları çok uzun ömürlü değil enjektör bozuyo 8v işcilikleri zor debriya yaptırayım desen megane 500 lira mallzemesi tutuyo linea dizeline 115 lira işciliği yarısı fiyatıda yani linea iyi kötü birşey demiyorm ama iyi bir linea dynamic bence megane 2 daha iyidir.sorun çıkartmaz misgibi de gider

ayrıca albea multijeti bu kadar kötülemeyelim arabadan ne beklediğinize bağlı bence gayet iyi araba piyasada devamlı aranıyo tr şartlarında mis.

Renonun arabaların içinde bugüne kadar tek sevdiğim bir araba var o da megane 1 ama makyajlı olucak metalik gri arka bagaj çıtası nikelajlı 2001 2004 arası 1.6 16v benzinli elektronik bogaz kelebegi yok gaz telli mis 4 airbag abs gerisi hikaye

ELİF D
    ED235 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16ED235
    Edilen teşekkür: 148

linea gayet başarılı bi araç bence hem konforlu hem de iç döşemeler (emotion modellerde) göze hitap ediyor blue me keyfi de cabası 2 yıldır lineamız var hiç bir problem çıkartmadı maşallah ara sıra bende kullanıyorum gayet keyifli puntodan da çok bi farkı yok,biraz park sorunu oluyor sadece city modu olmadığı için ve puntoya göre büyük olduğu için ,megane deneyimim olmadı hiç sadece görsel olarak çok kaba göründüğünü söyleyebilirm tabi ki yine de zevk tercih meselesi

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı oto izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence megane 2 iş yapmaz her yeri plastik kartla çalışıyo benzinlilerin eksantiriklerinde hep sorun çıkıyo ya da bogaz kelebeklerinde dizelleri motorları çok uzun ömürlü değil enjektör bozuyo 8v işcilikleri zor debriya yaptırayım desen megane 500 lira mallzemesi tutuyo linea dizeline 115 lira işciliği yarısı fiyatıda yani linea iyi kötü birşey demiyorm ama iyi bir linea dynamic bence megane 2 daha iyidir.sorun çıkartmaz misgibi de gider

ayrıca albea multijeti bu kadar kötülemeyelim arabadan ne beklediğinize bağlı bence gayet iyi araba piyasada devamlı aranıyo tr şartlarında mis.

Renonun arabaların içinde bugüne kadar tek sevdiğim bir araba var o da megane 1 ama makyajlı olucak metalik gri arka bagaj çıtası nikelajlı 2001 2004 arası 1.6 16v benzinli elektronik bogaz kelebegi yok gaz telli mis 4 airbag abs gerisi hikaye

megane 1 gerçekten güzel bir araç zaten 2. eli en iyi araçlardan biri...
    Keyif BMW'Dir...

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

renonun en iyi arabası velsatıs gerisi odun....

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

hakan oklu
    hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16LHL54
    Edilen teşekkür: 136

Megan'mı linea'mı derseniz ben iki aracıda kullandım.İkisininde birbirine göre artı ve eksileri var.Ama megan kötü araba,renoult'lar odun diyene de,Linea içinde allaha emanet gidiyor diyenede katılmıyorum.Linea fiyat ve donanım kıyaslamasında bence daha üstün ama sanki megan2 bana daha güven veren bir araç gibi geliyor. Bana kalsa tekrar o sınıf bir araç alacak olsam Linea tercih ederim ama eşim parklarda zorlandığı için ve yeni meganı çok beğendiği için herhalde megane alırdık.Tabi o anki para durumu daha önemli.

Murat CAN
    okokok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 5

2 sene megane 2 kullanan biri olarak linea ile karşılaştırmanız bile imkansız. Linea kullandınız mı? Megane 2 kesinlikle öneririm.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sancar Sönmez
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg. piankhy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 25

Yaklaşık 6 yıl boyunca kullandığım Grande Punto'mu geçtiğimiz hafta satmış ve 1 haftadır Megane sedan otomatik dizel araç kullanan biri olarak, aracın standart bir kullanıcı için gayet yeterli olduğunu söyleyebilirim. Linea kullanmadım ancak bindim. Genel itibariyle Punto'dan çok da farklı gelmedi bana. Bence karşılaştırma çok sağlıklı değil. Linea bire bir Megane'ın rakibi değil. Her ne kadar o amaçla üretilmiş olsa da aralarında ciddi bir fark var.

Satın almadan önce Megane şöyle, Megane böyle diye okuduğum yorumlar beni oldukça tedirgin etmişti ancak 1 haftalık kullanımda işin içyüzünün böyle olmadığını bizzat gördüm. Süper bir araç mı? hayır, ancak fiyatına ve sınıfına göre gayet güzel bir araç. Rahat, geniş, sessiz, vites geçişleri sarsıntısız. Eksisi ise ilk kalkışları hantal, ön göğüsden çıtırtı geliyor. Ama genel anlamda gayet yeterli bir araç izlenimi verdi bana.
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg.

Bahattin Yıldız
    bahattin__efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Bilgilendirme

Alıntı okokok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sene megane 2 kullanan biri olarak linea ile karşılaştırmanız bile imkansız. Linea kullandınız mı? Megane 2 kesinlikle öneririm.

Aynen katılıyorum 3 yılda biz kullandık Megane II kıyak araba şu anda da fluence kullanıyoruz Megane'ı sattıgımızda üzüldüğüm kadar hiç bir arabamıza üzülmedim siyahtı makam aracı gibiydi full+full privilege modeliydi... Ve bu arada linea yla karsılastırılması sacma bi durum...

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

Alıntı bahattin__efe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum 3 yılda biz kullandık Megane II kıyak araba şu anda da fluence kullanıyoruz Megane'ı sattıgımızda üzüldüğüm kadar hiç bir arabamıza üzülmedim siyahtı makam aracı gibiydi full+full privilege modeliydi... Ve bu arada linea yla karsılastırılması sacma bi durum...
    bahattin senin arabayı aksarayda tanımayan mı var,sen çarşıdan geçerken arkandan bakakalırdık bilader,ben yazın kurtuluşta oturuyorum...
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

tugrul karaatli
    tugrul.karaatli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Bravo İnci Beji
    Edilen teşekkür: 9

linea..bence fren mesafesi yol tutuşu hakkında yorum yapan arkadaşlar bir test sürüşü yapsın esp kalitesi ebd kalitesi...bence linea özellikle tjet ve multijet teknolojisini de katarsak daha önde....
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!!

Bahattin Yıldız
    bahattin__efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Bilgilendirme

Alıntı operatormurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahattin senin arabayı aksarayda tanımayan mı var,sen çarşıdan geçerken arkandan bakakalırdık bilader,ben yazın kurtuluşta oturuyorum...

Allah razı olsun kardeşim bende pınar mahallesinde oturuyorum işte o arabanın satılmasına cok üzülmüştüm de elden gelir bişey gelmedi işte şimdikinden de cok memnunuz Maşallah uçak gibi

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Alıntı tugrul.karaatli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    linea..bence fren mesafesi yol tutuşu hakkında yorum yapan arkadaşlar bir test sürüşü yapsın esp kalitesi ebd kalitesi...bence linea özellikle tjet ve multijet teknolojisini de katarsak daha önde....
    Kardeş,Megane 2 en iyi fren mesasfesine sahip araçlardan birisidir.100 km-0 km 37 m'dir.Aracın yol tutuşu ve freni,konforu Linea ile kıyaslanamaz.

2005 model Megane 2 sedane, tekno paket, 1.6 16V 115 bg, 0 km almış olduğum aracımı ev aldığım için sattım.Dört yıl bindim.Performansı,freni,konforu,yol tutuşu çok iyidir kendilerinin... Bir de Linea'nın muadili değildir Megane,şimdiki adıyla Fluence. Renault'un da 1.4 tce 130 bg motoru filan var.
    Konu TORnADO tarafından (22/04/2011 Saat 23:17 ) değiştirilmiştir.

tugrul karaatli
    tugrul.karaatli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Bravo İnci Beji
    Edilen teşekkür: 9

benim bildiğim kadarıyla ikisi de c segmenti..benim kayın pederim 2006 yılında 0 1.5dci (100hp) exp. aldı faizi filan katarsak araba adama yaklaşık 45000 tlye mal oldu.hani pazardan pazara arabayı kendi uzatma kablosuyla balkondan uzatıp kendi elleriye yıkayan bi adam..neyse titizliğini anlatabilmişimdir sanırım.arabanın sökülen koltuk döşemesinden yırtılan değil sökülen..yerinden çıkan vites körüğüne kadar..lineayı geçtim adam benim puntomu kullandıktan sonra arabasına küsmüştü...
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!!

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı oto izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

cım sana katılıyorum bende onun coupesi vardı hemde 2001 en fullü sunroof falan çok fena bir araba motoru güçlü az yakan sorunsuz bir kasa..bu arada 2000 yılında o kasa avrupada en sağlam araç ödülü aldı ve renault servisi renault un bu zamana kadar yaptığı en sağlam kasa ve en sağlam motor diyor..(2001-2004)

Fatih ATA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PeterPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 75

Fiatın arkasından atıp tutan bir arkadaşa atfen yazıyorum...

Fiat araçlarının Reno ile kıyaslanmaması gerektiğini yazmış her markanın kendi bünyesin de cidden güzel ve sağlıklı modelleri var fakat bu model reno da kesinlikle ama kesinlikle megane değil... teneke clio nun çok iyi olduğunu yazmış, kimse kusura bakmasın ama peynir tenekesine para vericeğime otobüse binerim.... fiat ın yol tutuşu için şole bole demiş, sadece gülüyorum 2004 model stilo sahibiyim bakın 2004 model !!! şu an bmw sinden tutun mercedes ine kadar benim aracım gibi fabrika çıkışlı stock halinde her araç ile viraja girelim bakalım, kim arkada kalır... fransız araçlarının hiç birisini sevmiyorum asla da fransızların arabalarına binmem para da vermem... kim ne derse desin italyanların yarattığı araçların bir ruhu var...

unutulmasın fiat ın bünyesinde, ferrari, alfa romeo, masserati, lancia gbi dünaynın en iyi markalarını bulundurur...

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 345678 SonSon