Sayfa 1/5 12345 SonSon
81 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Opel Corsa satıp Linea almak

EREN TALI
    eReN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 15

Haber Bilgilendirme Opel Corsa satıp Linea almak

Merhabalar,
    Öncelikle eski bir punto 1.3 multijet 75 bg active kullanıcısı olarak elde olmayan sebeplerden puntomu 2008'de satıp daha sonra 2009 yılında opel corsa 1.3 cdti 75 bg enjoy aldım.
    şimdi evleneceğim için corsanın bagajı yetersiz geliyor. Linea 1.3 multijet 90 bg active plus + stil paket hoşuma gitti.

Kazanacaklarım;

• 500 lt bagaj.
    • Arkada daha geniş diz mesafesi.
    • Orta kol dayama.
    • 4 cam otomatik.
    • Yol bilgisayarı.
    • Corsaya göre daha güçlü motor.

ama yerli üretim olması ve malzeme kalitesi biraz endişelendiriyor.Ayrıca hiç bir bayide 1.3 multijet test aracı olmadığı için test edemedim.

Yalıtımının iyi olmadığını duymuştum. Satış görevlisinden aldığım bilgiye göre 2009 yılından beridir lineanın tüm donanımlarında aynı yalıtım malzemesi kullanılıyormuş. doğruysa bu içimi rahatlattı.

bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. puntoyla karşılaştırabilirseniz veya corsa kullanmışsanız daha iyi fikir alışverişi olur. şimdiden teşekkürler.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

eski kasa 1.3 dizel van corsa kullandım bana punto dan daha iyi gelmişti açıkçası bu yüzden corsa satıp linea almanızı tavsiye etmem

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AHMET ERZURUMLU
    ahmet_erzurumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Yağmur Gri
    Plaka
    06BJ3329
    Edilen teşekkür: 76

valla arkadaşım tavsiye etmem bende opel corsa dan inip lineaya binmek attan inip eşşeğe binmek gibi bişey olur. diyeceksinki corsa küçük bi bagaj için de değiştirilmez diye düşünüyorum
    Dar Ağacında da Olsak Son Sözümüz FENERBAHÇE...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Kafanıza takılan tek konu yalıtım ise, bunun ile ilgili forumda arkadaşlarımızın kendi yaptığı çalışmalar var, belki tatminkar bulabilirsiniz. Linea fiyat/fayda oranı bakımından en başarılı araçlardan biridir.
    GP in mirror is faster than they appear !

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alınır arkadaşım.Herşey ihtiyaçlara göre belirlenir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EREN TALI
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

attan inip eşşeğe binmek tabiri linea için çok ağır olmadımı yaw o kadar kötü bir araba olduğunu düşünmüyorum.

ayrıca 90 bg olduğu için corsadan daha kötü bir performans vermez diye düşünüyorum.

test aracı olmadığı için yolda gidişini görmemiş olmam en büyük handikapım şu anda

ÖZGÜR ERKAN
    ozgur_er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 7

Selamlar,
    Kendi aracım Punto ama çalıştığım yerde bir süre 90HP 1.3 Linea kullandım tespitlerim;
    1) Yol tutuşu Punto'ya göre çok zayıf (aynı aracın sedanı olduğu halde)
    Punto'da tehlikeli viraj levhasını meydan okuma olarak algılarken Linea ile Punto'yo göre yarı hızda giriyordum virajlara.
    2) Yakıt tüketimi punto'daki gibi başarılı
    3) Bence en önemli tespit; aracın yerli olması dezavantaj değil avantaj! göstegeden gelen ses, kapı gıcırtıları vs. Linea'nın hiç bir yerinden ses gelmiyor. Punto'm yerli olsa 500 TL daha fazla öderdim.
    4) Size does matter Linea'nın çok geniş bir bagajı var.

Linea Ford Focus, Jetta gibi araçlar gibi değil (zaten onlarla aynı fiyatta da değil) ama kesinlikle kendi sınıfındaki Renault Symbol, Hyundai Accent, Honda City gibi araçlardan çok çok daha güzel.

12. Bu mesajı için 2 kişi ozgur_er'ye teşekkür etti:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

şimdi arz talep meselesi bence bu iş..büyük bir araç lazım az yaksın parçası ucuz olsun demişsin ve line almışsın ki çok güzel bir tercih ayrıca satıyorum desen satılacak bir araç bence..corsa nın servisi pahalı parçası pahalı 75 lik motor yetmiyor şu andaki active kullanıcılarına yetmediği gibi..aldıysan hayırlı olsun kardeşim..

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Bence de Linea o kadar da yerden yere vurulacak bir araba değildir.Fiyat,performans,donanım açısından iyi bir araba bence de.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yunus Kahraman
    yunus kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

yapabileceğin en mantıklı hareket olur =) geniş bir araç seviyor isen kesinlikle öneririm.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Alıntı eReN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Öncelikle eski bir punto 1.3 multijet 75 bg active kullanıcısı olarak elde olmayan sebeplerden puntomu 2008'de satıp daha sonra 2009 yılında opel corsa 1.3 cdti 75 bg enjoy aldım.
    şimdi evleneceğim için corsanın bagajı yetersiz geliyor. Linea 1.3 multijet 90 bg active plus + stil paket hoşuma gitti.

Kazanacaklarım;

• 500 lt bagaj.
    • Arkada daha geniş diz mesafesi.
    • Orta kol dayama.
    • 4 cam otomatik.
    • Yol bilgisayarı.
    • Corsaya göre daha güçlü motor.

ama yerli üretim olması ve malzeme kalitesi biraz endişelendiriyor.Ayrıca hiç bir bayide 1.3 multijet test aracı olmadığı için test edemedim.

Yalıtımının iyi olmadığını duymuştum. Satış görevlisinden aldığım bilgiye göre 2009 yılından beridir lineanın tüm donanımlarında aynı yalıtım malzemesi kullanılıyormuş. doğruysa bu içimi rahatlattı.

bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. puntoyla karşılaştırabilirseniz veya corsa kullanmışsanız daha iyi fikir alışverişi olur. şimdiden teşekkürler.
    ben arabamı almadan 3 ya da 4 sene önce test etmiştim.O gün punto test etmek istemiştim;ancak ellerinde test aracı olmadığı için dizel motorun nasıl olduğunu görmek için linea multijet i test etmiştim.Motoru tepelerde belki çekmeyebilir,o konuda bir şikayet duymuştum.Ancak kullanan bir arkadaşım var ve gayet memnun araçtan.Donanım olarak pek fazla bir şey yoktu onda;ancak yolda gayet iyi gittiğini söylemişti bana.O yüzden değerlendirilebilir diyebilirim.

Ancak söylemeliyim ki 1.6 105 hp lik motoru alırsanız daha rahat edersiniz şeklinde düşünmekteyim.1,6 motor 1.3 90'lıktan çok daha iyi çekecektir yolda;ama 1.3 90'lık da tatmin edebilir nitelikte.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EREN TALI
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

Kampanya şuan 1.3 90 hp active pluslarda var

ayrıca araç boş değil
    ABS + EBD
    4 cam otomatik
    Mp3 çalarlı teyp
    Yol bilgisayarı
    Direksiyondan kumanda

stil paketle birlikte
    alaşım jant
    sis farları
    arka park sensörleri
    kol dayama geliyor.
    araç stil paketli araç için 31.400 TL son fiyat aldım.

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Kampanya şuan 1.3 90 hp active pluslarda var

ayrıca araç boş değil
    ABS + EBD
    4 cam otomatik
    Mp3 çalarlı teyp
    Yol bilgisayarı
    Direksiyondan kumanda

stil paketle birlikte
    alaşım jant
    sis farları
    arka park sensörleri
    kol dayama geliyor.
    araç stil paketli araç için 31.400 TL son fiyat aldım.
    benim bahsettiğim araçta bu kadar donanım yoktu,donanımı fazlalaştırmışlar bu araçta.Gayet mantıklı bir araç fiyatına göre,ama uyarayım corsa ve punto kadar atak bir araba olmayacaktır kasa büyüklüğünden ötürü,fakat yine de iyi hızlanır

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AHMET ERZURUMLU
    ahmet_erzurumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Yağmur Gri
    Plaka
    06BJ3329
    Edilen teşekkür: 76

attan inip eşşeğe binmek tabiri linea için çok ağır olmadımı yaw o kadar kötü bir araba olduğunu düşünmüyorum.

ayrıca 90 bg olduğu için corsadan daha kötü bir performans vermez diye düşünüyorum.

test aracı olmadığı için yolda gidişini görmemiş olmam en büyük handikapım şu anda
    araç kesinlikle kötü bi araç değil benim demek istediğim iki araba arasında yorum yapmak gerekirse corsadan yana olacağıydı. linea yı kötülelemek gibi bir düşüncem olmadı yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. ama yine tekrarlıyorum ben iki araç arasında kalsam kesinlikle corsayı tercih ederim. tabiki karar arkadaşımızın
    Dar Ağacında da Olsak Son Sözümüz FENERBAHÇE...

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı ahmet_erzurumlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşım tavsiye etmem bende opel corsa dan inip lineaya binmek attan inip eşşeğe binmek gibi bişey olur. diyeceksinki corsa küçük bi bagaj için de değiştirilmez diye düşünüyorum
    Corsa ile puntayı karşılaştırmanız gerekirken Linea yı karşılaştırıp birde eşeğe binmek tabirini kullanıyorsunuz. Linea sınıf olarak ondan oldukca üstün araba. Kaldıki corsada fiatın 1.3 multijet motorunu kullanıyor.

Dostum Linea üretim kalitesi yönünnden İtalyan yapısı fiat arabalardan daha kaliteli üretilen bir araba. Ama performans seven bir insansanız imkanınız varsa 1.6 multijet almanızı tavsiye ederim. Yada bir süre vaktiniz varsa bekleyin, çünkü linea nın tampon ve çıtalarını yeniliyorlar. Yakın zamanda çıkacak.

Mesut Fidanoğlu
    mesutf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 17

Bana öyle geliyor ki; Piyasada ticari-şirket aracı olarak kullanılan hangi model araç varsa, o araç bize kalitesiz gibi geliyor.
    Bu durum önyargılarımızdan kaynaklanıyor olmalı. Daha önce ben de Linea'ya pek hoş gözle bakmıyordum. Şimdi durumlar değişti. İhtiyaca göre araç seçilmesi gerektiğine inanıyorum. Dizel,kendini kanıtlamış bir motor, geniş iç ve bagaj hacmi, yeterli donanım seviyesi ile alınabilecek bir araç olduğunu düşünüyorum.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

İhtiyacını karşılayacak ve bu sınıfta bu paraya dizel alabileceğin başka bir araç yok... Bence gayet mantıklı bir tercih olacak...

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

linea corsadan konfor olarak çok daha rahat bir araç.. iç mekan sesleri olurmu hangi fiat arabada olmuyor ki.. ama çukurlara filan linea ile girin gerçekten süspansiyonu iyidir şase boyuda bunda önemli etkisi vardır.. puntodan bile süspansiyonu iyidir... performans için aynı şeyleri söyleyemiyecegim. iç mekan geniş acaip bir bagajı var, bence at eşek muhabeti daha önce de geçmişti çok agır bu iki araç arasında..

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Vatansever
    DeNNis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Alıntı ahmet_erzurumlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    corsa mı satıp punto alacağım deseydi cevabınız yine aynı mı olurdu acaba yoksa linea puntodan kat kat kötü bir araç mı

34. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EREN TALI
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkür ederim. ihtiyaçlarımı karşılama yönünden ve fiyat/performans oranı olarak çok başarılı olduğu için almaya karar verdim.

Bugün corsamı satıp linea için siparişi verip kaporamı yatırdım.

1.3 multijet 90 bg active plus + stil paketi + güvenlik paketi (opak beyaz)= 32.200 TL olarak sipariş verdim.

STİL PAKETİ (ÖN SİS FARLARI, 15" ALAŞIM JANTLAR, PARK SENSÖRÜ, ÖN KOL DAYAMA)

GÜVENLİK PAKETİ (YAN VE TAVAN HAVA YASTIKLARI)

şimdi aracı bekleme süreci başladı ortalama 1 ay teslimat süresi veriyorlar.
    geçmez şimdi bu 1 ay

Sayfa 1/5 12345 SonSon