Sayfa 1/8 12345 ... SonSon
152 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiorino emotion yakıt tüketimi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Soru Fiorino emotion yakıt tüketimi

Merhabalar. Alalı yaklaşık 3000 km olan Fiorino Combi 1,3 lt dizel 75 bg aracımın yakıt tüketim değerlerini nasıl kullanırsam kullanayım düşüremiyorum. Neden olur bu? Bana yardımcı olabilecek olan var mı arkadaşlar? Servis 10000 bakımında düşeceğini söylüyor. 20000 de daha da düşeceğini söylüyor. İyi ama 20000 oluncaya kadar önümde bir sene var neredeyse. O arada yakıttan yediğim kazıklar ne olacak? Sizce değerlerde anormallik var mı aracımda? 3000 km çoğunluk şehiriçi olmak kaydıyla ortalama 7,4 lt/100 km gösteriyor yol bilgisayarı. Trip B verilerine bakacak olursak, en son depoyu doldurup sıfırladığımdan bu yana 500 km yol gitmişim tamamı şehiriçi ve ortalama 8,1lt/100km gösteriyor. Bu değerler bana inanılmaz yüksek geldi dizel bir araba için. Çünkü sattığım 1,4 fire Puntomda bile burada en fazla 9 lt/100km şehiriçi yakıt tüketimi görüyordum. Normal şartlardan biraz daha yüksek olmasını normal olarak görüyorum çünkü yaşadığım yer çok engebeli. Sürekli yokuş çıkıp iniyorum ama yine de benzinli araba 9 gösterirken, dizel arabam 8,1 göstermesi garip değil mi?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

benim arkadaş geçen sene almıştı, şuan 10,000 bakımını yeni yaptırdı,tüketim değerleri 6,2 civarı şuan. 1 depo ile ş.içi 700-750 km arası gidebiliyormuş.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim arkadaş geçen sene almıştı, şuan 10,000 bakımını yeni yaptırdı,tüketim değerleri 6,2 civarı şuan. 1 depo ile ş.içi 700-750 km arası gidebiliyormuş.

Eğer bahsettiğiniz Mersin şehiriçi ise o bile çok değil mi? Acaba arkadaşınızın arabası ilk bakıma girene kadar ortalama ne gösteriyordu?? Yani bakımdan önce ve bakımdan sonraki değerlerde nasıl bir değişme olmuş öğrenmeniz mümkün mü acaba?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Hakan CAN
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer bahsettiğiniz Mersin şehiriçi ise o bile çok değil mi? Acaba arkadaşınızın arabası ilk bakıma girene kadar ortalama ne gösteriyordu?? Yani bakımdan önce ve bakımdan sonraki değerlerde nasıl bir değişme olmuş öğrenmeniz mümkün mü acaba?
    evet,oda mersin şartlarında bu değerin çok olduğunu düşünüyor. tüketim 7 küsürlerden 6,2 ye kadar düşmüş.
    10,000 bakımını daha dün yaptırdı,bakım sonrası dahada düşmesini ümit ediyor.

benim 77 lik evo ş.içi 7,2 civarı yakıyor,buna kıyasla sizin dizel değerleri yüksek kalıyor.

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90
    Edilen teşekkür: 265

Diğer aracım benzinli diyordun bu aracıda benzinli araç gibi kullanıyor olabilirmisin?
    Ben benim araçta vitesleri genelde 2000-2500 devirleri arasında değiştiriyorum ve ortalama yakıta bakarak 2200 devir civarında sabitlemeye çalışıyorum aracı az yakıyor.
    20000km olayı hikayeden ibarettir benim bildiğim araç 5000 km'den sonra rodaj süresini tamamlamış olur az uz değil 5000km bu.

Kastor
    Ziyaretçi Kastor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ShaRLooT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer aracım benzinli diyordun bu aracıda benzinli araç gibi kullanıyor olabilirmisin?
    Ben benim araçta vitesleri genelde 2000-2500 devirleri arasında değiştiriyorum ve ortalama yakıta bakarak 2200 devir civarında sabitlemeye çalışıyorum aracı az yakıyor.
    20000km olayı hikayeden ibarettir benim bildiğim araç 5000 km'den sonra rodaj süresini tamamlamış olur az uz değil 5000km bu.
    1.3 fiat fiorinolar için 2000-2500 devirde motor yüksek güç tüketir. 2000 devirin üstü sadece acil sollamalarda kısa süre kullanılmak için motorun performansı kullanılır. Çünkü bu araçların motoru, maksimum güçlerini 4000 devirde sağlarlar. Bu yüzden fiat fiorino 1.3'ler için en ekonomik devirler her viteste 2000 devirin altında kullanılmasıyla, mümkün olduğunca yüksek vites ve gaz pedalının yumuşak kullanılmasıyla olur. Çünkü 2000 devirin altında araç düşük motor gücüne sahip olduğu için motor az güç tüketir. Böylelikle azami yakıt tasarrufu sağlanır. Dizeller her zaman benzinlilerden daha düşük devir çevirdiği için benzinli gibi 2000-2500 devirde ekonomi sağlamaz. Elbette 1000 devirin altında da kullanılmaması şartıyla.
    Konu Kastor tarafından (04/12/2012 Saat 23:33 ) değiştirilmiştir.

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

bu fiorinolarada chip istiyor anlaşılan puntodan sonra düşündüğüm bir araç
    Artık Fiorinolu

MEHMET İSMAİL ÇAKAR
    mismailtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

bende de 4.000 de fiorino combi emotion var.hemen hemen yakıt tüketim değerleri sizin araç ile aynı.umarım 10.000 km' den sonra yakıt tüketim değerleri düşer.Bir de mevsim ve kullanıcıya göre değerler değişiyor sanırım.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

dizel araca göre 7_8 litre ortalama çok yüksek bence...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Alıntı sabanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dizel araca göre 7_8 litre ortalama çok yüksek bence...

Valla bence de çok yüksek değerler arabamın gösterdiği değerler ( Bu durumda pek de memnun değilim.ç Ne yapacağım ben yahu? Sıfır araba aldım ne acı bir tecrübe oluyor bu böyle? Az önce eve gelirken Trip B ortalama 7,7 idi yine

ahmet tosun
    ahocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 6

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bence de çok yüksek değerler arabamın gösterdiği değerler ( Bu durumda pek de memnun değilim.ç Ne yapacağım ben yahu? Sıfır araba aldım ne acı bir tecrübe oluyor bu böyle? Az önce eve gelirken Trip B ortalama 7,7 idi yine
    2011 fiorino emotion kullanmaya başladım, şehiriçi ort. 6,9 gösteriyor.bir dizel araç için çok fazla...

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı ahocan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 fiorino emotion kullanmaya başladım, şehiriçi ort. 6,9 gösteriyor.bir dizel araç için çok fazla...
    o nekı ben vanda 7.7 lerde gezıyorum.... 6.9 ıyı bır rakam ...
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı ahocan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şunun ortalama hızını yazın bi bakalım ...+ bazı arkadaşlar kutup soğuklarına yakın bir bölgede kullanıyor bu mazot sobalarını...yaaa...

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

şirketteki fiorino(combimix) yazın klimayla 6.9 a kadar çıkıyodu yol bilgisayarına göre,normal kullanımda 5.7-5.8 den aşağı düşmedi (şehir içi kullanım)
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

HASAN KARAKUŞ
    karakushasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34ET87**
    Edilen teşekkür: 76

bence daha kurum bağlamamış ve yeni motor olduğu için normal ama tabiki normal şartlarda dizel için yüksek sarfiyat...

Koray Nalbant
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..

sizinki gerçekten çok yakıyor bi baktırın servise

Hakan CAN
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizinki gerçekten çok yakıyor bi baktırın servise
    servis 10.000 kmden sonra düşmeye başlar diyecek,çünkü benim arkadaşa aynı cevabı vermişlerdi.

yalnız punto ile fiorinoları karşılaştırmamak lazım,motorları aynı olabilir ama kasa farkı var,yakıt tüketimleri illaki farklı olacaktır.

Doğan Akgönül
    dgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 86

ilk 5000km normalin biraz üstünde yakar dizeller
    Birde şehir içi kavramı çok önemli mesela 5km gidip istop ediyorsanız zaten yakıt namına bir şey beklemeyin.Diğer aracımız dizel fabiada böyle yakıyor kısa mesafede ama yol uzayınca çok rahat 5l değerlere düşüyor.Sürekli dur kalk yapıyorsanızda çok yakar.

Koray Nalbant
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..

dur kalk yapıp şehir içi kullansada 7.7 normal değil bence

Hakan CAN
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dur kalk yapıp şehir içi kullansada 7.7 normal değil bence
    doğrudur,ama genelde fiorinocular hep yakıttan muzdarip.ben fiorinonun yeni 95 lik motorunun o araca daha uygun olacağının kanaatindeyim.

bu sorun chevrolet cruz dada yaşanmıştı,kullananlar arabanın hantal kaldığından ve çok yaktığından şikayetçilerdi.firma yakın bir zamanda motor gücünü 124 bg yükseltti.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/8 12345 ... SonSon