Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
65 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Bravo alıyorum yorumunuzu esirgemeyin!

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

bana farklı dediler yaw llahım çıldıracam kazık yiyoruz sanırım adam giti punto çıkması buldu galiba o zaman çünkü bravo pert araç pek yok piyasada ama punto dolu.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana farklı dediler yaw llahım çıldıracam kazık yiyoruz sanırım adam giti punto çıkması buldu galiba o zaman çünkü bravo pert araç pek yok piyasada ama punto dolu.
    Bildiğim kadarıyla %99.9 aynı turboZaten motor birebir aynı.180bg lik t-jet ve muhtemelen 150bg lik t-jetin turboları farklı 120bgliklerden...

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

IHI Turbo olduğunu söyleyebilirim.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hayri yılmaz
    hayriyilmaz2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

O fiyata o araba daha çok dertler açar.Bence satın EMOTİON Linea alın.

8. Bu mesajı için 2 kişi hayriyilmaz2'ye teşekkür etti:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

emotin linea pek begenmedim arabanın yapısı itibari il biraz çirkin yani bana göre çirkin ben bravomdan memnunum saol. Bu arada 50 liralık benzin ile 160-170 km şehir içi 210 km de şehir dışı giyorum sizce makul rakamlar mıdır? Aracı diesel araç sürer gibi 2000-2500 devir aralığında kullanıyorum bazen 3000 e geliyor ama sürekli değil. 100 km de ortalama 8 litre yakıyorum.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

11. 01/11/2009, 13:03

arslan boz
    arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 35

benzinli araca binmek zengin işi.ben arcımla 50 liralık yakıtla 275 km.yapıyotum.en az tabiki.ortalam 300 km yapıyotum şehir içi.bravo almak kolay ama binmek zor be kardeşim.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ahmet sert
    by_memur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 14

bendede 1.3 90 hp var . mazotun litre fiyatı 2.70 tl iken 266 km'de 33 tl mazot yaktı.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşlar aracı birmot beylikdüzüne götürdüm garanti kapsmına aldırdım aracım tekrar garantili 2 yıllık garanti uzatma aldım 40000 bakımı yaptırdım bakıma ne kadar gideceğini bilmiyorum ancak garantiden bazı parçalar değişecek cumartesi verecekler aracımı 2 yıl garanti uzatma 650 lira sizce nasıl?
    not: şu an 6 aylık garanti süresinin üzerine + 2 yıl daha garantili olacak.2008 aracım 2012 yılının nisan ayına kadar garantilenmiş oluyor böylelikle.
    Sizce hala pahalıya mı aldım?

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Garantisini uzatman mantıklı olmuş hem kendini güvene almış bulundun hem de aracı bu süre zarfında satcak olursan garantili olmasını işini kolaylaştırır.
    Uzatılmış garantiyi ekstra bir hizmet gibi düşünmek lazım, direkt aracın fiyatına eklemek yanlış olur.
    Bizim araçların (tjet) tüketimine gelince bence piyasadaki diğer turbo benzinli akranlarına göre biraz daha fazla yakıyor Bravonun 6.vitesi şehir dışı yollarda ağırlığının getirdiği dezavantajı nötürler ama sehiriçi trafikte 8den aşağı gitmiyor ne yazıkki

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

hakan bey turbo sorununuz vardı?garantıyı uzatmısken turboyu garantıye soksanıza?benım garantının bıtmesıne daha var ama bende muhakkak uzatacagım..mert bey benım tjet 8-9 lt yakıyor.dedıgınız gıbı 8 ın altına dusmuyor..

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

turboyu cebimden yaptırdım erkaydaki servis müdürü arkadaşın işgüzarlığı yüzünden 1500 liraya yakın paramdan oldum. şimdi tekrar turbo arıza yaparsa biliyorum garanti var.
    Fabrika verilerindeki 7 ltrelik raamlar ne yazık ki şehiriçi rakamları tutmuyor ancak lpg takılırsa diesel araçtan daha ucuza gelir yakılan yakıt. araç gp lere 200 kilo fark atıyor ağırlıkta bir de benzinli olunca yakması çok normal. Garantisinin bozulmaması için fiat onaylı lpg taktıracağım gibi görünüyor. (BRC) marka. Sanırm Şişlide Deha otomotiv yapıyor bu işi. Fiyatını bilmiyorum ama kesin tıuzludur.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

........ araç gp lere 200 kilo fark atıyor ağırlıkta bir de benzinli olunca yakması çok normal. Garantisinin bozulmaması için fiat onaylı lpg taktıracağım gibi görünüyor. (BRC) marka. Sanırm Şişlide Deha otomotiv yapıyor bu işi. Fiyatını bilmiyorum ama kesin tıuzludur.
    Atmosferik benzinli GP lara göre yaklaşık 200km daha ağır Bravo.Ancak t-jet ve mjtd GP lardan 100kg daha ağır,

LPG marka ve ustasını iyi araştırmak gerekiyor.Kaliteli bir marka bile kötü montajla birçok sorun çıkartmakta, bence taktırmadan iyi araştırın...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

ah bu servıslerne dıyeyım gecmıs olsun.zamanında banada surdan ses gelıyor dıye neler degıstırdıler,sonra rot balanscı arkadaslar yagladı ve tum ses kesıldıservıslerın ıs guzarlıgı cebımıze dokunuyor!!benım aracı almadan once t jet kullanan bır arkadas 7 lt yaktıgını ama bursa yollarında sıkısık olmayan trafıkte yakalayabıldıgını soyledı.

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Yorumlarınız için teşekkürler bu arada aracımın garantisi bitmediği için 559 liraya 2 senelik garanti uzaması yapılıyormuş. Yukarı yanlış yazmışım. Ama 2 ay sonra garanti uzatmayı daha pahalıya alacakmışız yani yılbaşından sonra 800 e yakın olacakmış rakamlar ne kadar doğru bilemiyorum. Aracımı ctesi servisten alacaktım ancak bursadan gelen parça eksik gelmiş dolayısı ile snırım salı akşamı yada çarşamba günü alacağım bu araba da yüzüm gülmedi arkadaşlar bu kadar uğraşma ve strese değmiyor emin olun tamam memnuniyet var ok ama uğraştığınız ve çektiğiniz stress yanınıza zarar kalıyor.

ERK BLL
    eab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Mutlu

Arkadaşlar bilindiği üzere 2007 emotion mj aracimi 106000 km de olup stil paketi ile birlikte takaslamak üzereyim yukarida resmini koyduğum araç 2008 olup 47000 km de 6 ileri dynamic bravodur ve t-jet motora sahiptir.
    Sirali lpg önerileriniz vs benim için çok önemli yorumlarinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Ha fiyati mi?

Benim araci veriyorum üstüne 3000 lira veriyorum hepsi bu. Aldiğim araçta kaza boya yok tek kusuru 47000km boyunca servise gitmediğinden garanti kapsami dişinda kalmiş sifirinin da 38000 lira olduğunu varsayarsak bana maliyeti 25-26000 civarinda olacak lpg dahil.

Saygilar sevgiler.
    abi bu güzelim araca tüp taktırılmaz...
    yine sen bilirisin ama, ortalama yakıtı şehir içi 8 -8.5, şehirler arası 6-6.5.
    2 seneye yakın kullanıyorum benzinle gayet iyi...

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Walla araç ile fazla km yapılacaksa gayet güzel de takılır, sonuçta aracı mezara götürecek değiliz, benzincileri de durduk yere zengin etmeye gerek yok. Araca kaybettireceği ekonomik maliyet hesaplanır eğer uygunsa taktırılır. Yılda 20-25bin yapan biri kesinlikle taktırmalı.
    Linea t-jetlerde tüp olayı daha yaygın, onlara önceden lpg takan bir yerde yaptırılırsa sorunlar en aza iner kanımca. BRC'de turbo kiti de var, turboyu iddaa ettiklerini göre baya koruyormuş (garanti felan da veriyorlar)

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

FİAT Deha otomotivle görüştüm brc turbo kiti takarız ancak fiat garanti kapsamından çıkarıyor dediler bende taktımaktan vazgeçtim servis ile konuşarak bu durumda aracı ya satacağım ya da diesel bravo ile değiştireceğim . Yıda 30-35 bin km yapıyorum diesel e geçersem araç kendini 1 yılda fark olarak amorti eder 4-5 yıl da hizmet eder sonra satılır.
    Fiat bravolarda lpg taktırmamasının sebebi lüks segmente girdiği için deniyor. İzin henüz çıkmamş lpg ye anlayacağınız 12 ay 2 misli vererek trafikte olacağım hele istanbul trafiği benzinli araç ile kabus gibi aylık 1200 lira tutacak benzin masrafm

Telefex ile de görüştüm turbo için özel en randımanlı sistem ve en iyisi kendilerinde olduğunu ve bu yüzden kaliteli ürün ve işçiliğin fiyatlarına yansıdgını ancak yararlanım olarak hakkını verdiğini söylediler kime sorsam iyi bir işçilik ile telefex taktırın başınız ağrımasın diyorlar. İngilterede 3 aylık kuyruk varmış telefex taktrmak için formlardan öğrendiğim kadarı ile
    brc : 1650 lira
    telefex : 2000 lira montaj proje dahil fiyatları ayrıca 10-12 arası taksit yapıyorlar ve fiytlar üzerinden %10 a varan iskonto yapabiliyorlar.(fiat bravo formlarndan geliyorum derseniz daha da bir etkili oluyor bu iskonto olayında merdiven altı ve küçük iş yerleri iskonto yapmaya yanaşmıyorlar merkez ankara tunalı oto bu fiyatlara yapabiliyor ancak mesafnin uzun olması montajın kaliteli ve mükemel olacağı ile kıyaslanınca hiçbir sorun teşkil etmiyor benim için. Telefex takmak zor ve bilgi gerektiren br işlem oldugu için aracımı kobay olarak kullandırmayı düşünmüyorum. Garantiden çıkacak isede brc yerine telefexi taktıracağım ancak biraz düşünmem lazım bu konuyu.
    Konu narkoz30 tarafından (12/11/2009 Saat 08:40 ) değiştirilmiştir.

28. 12/11/2009, 20:55

Sebep
    Konu dışı mesaj

29. 13/11/2009, 10:11

Sebep
    Konu dışı mesaj

30. 13/11/2009, 18:38

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

olcaksa emotion olmalı zaten

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

valla piyasa durgun o paraya satamaz ise ben gideceğim muhtemelen 95 model mercedes ve üzerine bir miktar para ile takası kapatırım diye düşünüyorum ama şartlar şu anda benim için oluşmadı.

33. 14/11/2009, 21:20

Sebep
    Konu dışı mesaj

34. 14/11/2009, 22:20

Sebep
    Konu dışı mesaj

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Alıntı Fuzuli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda uzun zamandır göremediğim Ankara'dan Bora(tempesty) isimli bir arkadaşın konusu vardı...
    Hollanda markası gaiba ismi de Teleflex'ti...
    Piyasadaki brc lovato v. yabancı markalardan biraz daha pahalı idi...
    Ama orumlar oldukça iyiydi hatta sitesinde porsche cayenne'e takırmış bir arkadaşın resmi vardı diye hatırlıyorum...
    Konunun üstünden 1 seneye yakın zaman geçti markanın şu anki site durumunu da bilemem am ben bu Hollanda markasının iyi olduğunu forum dışı bir arkadaşımdan da duymuştum...

Eğer aracı 2-3 sne kullanacaksanız...Ayda 5000km.den 100.000-150.000 km. civarı yapacaksanız bence varsın lpg.sisteminiz kendisini 2 değil 4 ayda amorti etsin...Başınızın ağrıma ihtimali azalır...
    Emir kardeş ; bilmiyorum araba aldın mı lpg de taktırdın mı fakat konuyu şu anda yeni gördüm , evet benim lpg kit hollanda malı teleflex marka ve şu an tam tamına 41.000 km.dir kullanıyorum ve 41 kere maşallah diyelim allaha şükür yani taş gibi mal çıktı bence 2000 lirayı hakediyor tık demedi alet helal olsun

36. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon