99 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: City Arızası Nedir? Nasıl Anlaşılır? Ne yapılmalıdır?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    SERDAR kayacık
    ucanlaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Selam arkadaşlar,Ben arabayı aldığımdan bu yana hiç city modu kullanmadım.Sebebi ise aldıkta sonra forumda klasik sorun olduğunu gördüğüm ve riske girmek istememem durumuydu ancak malum sorun geçtiğimiz pazar günü hem de hanım kullanırken başına geldi ve beni aradı.Kırmızı direksiyon ışığının yandığını ve direksiyonun birden malum şekilde sertleştiğini iletti.Zar zor sağa çekmiş allahtan kaza yapmamış.2 kez çalıştırıp kapatmış aynı.2 saat sonra ben gittim ve bu akşama kadar tekrarlamadı.Şimdi sizlere sorum kesin aynı sorunmudur?Tamirinin servis dışında yapıldığını yazmışsınız tahmini masraf nedir ve alternatifler varmı?City direksiyonun hiç kullanılmamasına rağmen sorunun oluşması nedendir veya farketmezmi?City moda aldığımda direksiyonu çevirirken hafif titremeler ve garip bir alçak düzeyde ses geliyor.Videoları henüz izleyemedim işyerinde yasak olduğu için aynı durummudur?Bilgili arkadaşların acil cevaplarını rica ediyorum..Saygılar

tugrul candemir
    uzunsamsun81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 8

Alıntı ucanlaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,Ben arabayı aldığımdan bu yana hiç city modu kullanmadım.Sebebi ise aldıkta sonra forumda klasik sorun olduğunu gördüğüm ve riske girmek istememem durumuydu ancak malum sorun geçtiğimiz pazar günü hem de hanım kullanırken başına geldi ve beni aradı.Kırmızı direksiyon ışığının yandığını ve direksiyonun birden malum şekilde sertleştiğini iletti.Zar zor sağa çekmiş allahtan kaza yapmamış.2 kez çalıştırıp kapatmış aynı.2 saat sonra ben gittim ve bu akşama kadar tekrarlamadı.Şimdi sizlere sorum kesin aynı sorunmudur?Tamirinin servis dışında yapıldığını yazmışsınız tahmini masraf nedir ve alternatifler varmı?City direksiyonun hiç kullanılmamasına rağmen sorunun oluşması nedendir veya farketmezmi?City moda aldığımda direksiyonu çevirirken hafif titremeler ve garip bir alçak düzeyde ses geliyor.Videoları henüz izleyemedim işyerinde yasak olduğu için aynı durummudur?Bilgili arkadaşların acil cevaplarını rica ediyorum..Saygılar
    öncelikle geçmiş olsun. ben de city arızası yaşadım ve ücretsiz tamir ettirdim. ben city modunu sürekli açık tutmuyordum, hatta forumda okuduktan sonra bir daha hiç açmadım. benim yaşadığım sorun şu şekilde oldu; 1-2 defa marşa ilk bastığımda direksiyonun çok katı olduğunu gördüm, kontak açıp kapatınca düzeldi, bir defa otobanda sertleşti, ancak yüksek hızda olduğum için o kadar sorun olmadı, sağa çekmekte zorlandım. sertlik olmadığı dönemlerde ise, direksiyonu sola çevirirken derinlerden kapı gıcırtısına benzer bir ses geliyordu. eğer sorunlarınız benzerse city sorununuz vardır.

serviste kesin teşhisi koyarlar. servis 2000 tl civarı masraf çıkartıyor, ikna kabiliyetiniz yeterliyse ve servis personeli iyi niyetliyse genel müdürlük onayıyla ücretsiz tamir ediyorlar. tavsiyem, forumdaki mahkeme evraklarının çıktısını alarak gitmeniz ve bunları servise göstermeniz. benim açımdan ataşehir birmot'da işe yaradı.

sanırım İstanbul'dasınız. bunlarla uğraşamam, vaktim yok ve maddi açıdan rahatım diyorsanız, hakem direksiyon var. telefonla aradığınızda çok ilgili davranıyorlar. bana o dönem maksimum 650 lira tutar, gelin inceleyelim, teşhis için para almayız demişlerdi, ama serviste halledince gitmedim.

umarım yardımcı olmuşumdur ve kolaylıkla çözersiniz.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SERDAR kayacık
    ucanlaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Cevap için tşkrlr.Sanırım aynı ses ve durum.Anladığım kadarı ile city mod da kullanmak ve kullanmamak farketmiyor.Benim aracım 2007 model ve 100.000 km de.Aracı bakım kamanyası olmadığı zamanlarda servise götürmüyorum.Kendi ustam var.Servis tarafından ücretsiz değişiklik durumları benim için geçerli olurmu bilmiyorum bilen varsa yazarsa iyi olur.Ben 3, sahibiyim.Forumda dün okudum Hyundai ömür boyu garanti veriyormuş.Fiat'ın yaptığı pazralık v.b yaklaşımlar rezillikten başka birşey değil.Hep söylerdi arkadaşlar tofaşa paramı verilir diye demekki bu zihniyetten bahsediyorlarmış.Yoksa motoru bana göre sınıfından dünyanın en iyi motoru ama gerisi tırt maalesef.Sürekli stoplarım yanıyor kaçkez ön far değiştirdim.Konsol ledleri sorun.Teyp direksiyon kumandası üzerindeki resimler ile fonksiyonlar farklı çalışıyor
    Oysaki çok dikkatli kullanırım ve uzun yol tecrübeliyim büyük araçlarla..Birde yaklaşık 4 senedir bende 60.000 km civarı yaptım ve hiç alt takım mekanik sorunu yaşamadım.Tabbi çok dikkatli kullanmamda bunun etkisi var ama yinede hakkını veriyim.Tek taraflı eleştiri olmaz..