iyi günler

aracımı alalı yaklaşık 2 ay oluyor. aldığım hafta durup dururken direksiyon sertleşti. stop ettim çalıştırdım düzeldi.bir ay hiç problem çıkartmadı. yaklaşık 15 gün önce yine şehir içinde direksiyon bir sertleşip bir normale dönmeye takılmaya başladı yine stop edip çalıştırdım düzeldi. 15 gündür hiçbir sorun yoktu. dün gece aracı çalıştırdım ve direksiyonu ayarlıyım dedim kendime doğru çekmemle diresiyonun altından cızırtı sesleri gelmeye başladı. direksiyonu çevirdim sanki içinde motor çalışıyormuş gibi titremeye başladı . arıza ışığı yandı. stop edip çalıştırdım normale döndü ama cızırtılı ses gitmedi. direksiyonu çeviriken cızır cızır ses yapıyor. bir tur atıyım düzelir belki dedim yolda giderken cızırtı yapmıyor. duruyorum park ederken gene cızırtı yapıyor. direksiyonu çeviriken çatur çutur sesler geliyor. sinirlendim kapattım kapıları bu sabah çalıştırdım aracı hiçbir sorun yok. şehir içinde 10-15 km yol yaptım pazar gezmesi hiçbir sorun çıkarmadı. nedir bu city sorunu? Bozuk olsa sürekli yapar. 15 günde ayda bir sapıtıyor. sağlam olsa hiç yapmaz.ne dengesiz bir icattır b u.

önerileriniz varmı? elim tamirat işlerine yatkındır. mesela bugün bütün kapılar kapalıyken bile kapı açık uyarısı alıyordum. arka bagaj kapağının ışığı yanık kalıyormuş.araya aray buldum. kilidi söktüm yaptım. Kilidin tırnağı switch e tam otrmuyormuş . tırnağın üstüne ince saat vidası taktım düzeldi.dün gece kızdırma arıza lambası yanıyordu kızdırma rölesini söktüm zımparaladım temizledim düzeldi. EGR arızası yanıyordu röleyi forumda bulduğum bilgilerle söktüm temizledim şu anda arıza ışığı söndü. acaba bunda benim tamir edebilceğim bir durum varmı?