PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stop etme sorunu

gandalf648
18/07/2021, 18:55
Arkadaslar merhabalar 2012 model 1.4 duologic punto aracımda çözemediğimiz bir arıza var şu şekilde anlatayım araç tüplü (landirenzo fiat bayinde takılanlardan) araç özellikle hem tüpte hemde benzinlide motor soğukken 2. Vitesten 1. Vitese atmayıp stop ediyor ben bakımlarını yaptırdım baskı değişti volkan taşlandı tüp beyni hortumları değişti ancak sorun devam ediyor geçen gün uzun yolda ani bir frenlemede yine stop etti motor haliyle sıcaktı yinede stop etti bununla alakalımı bilmiyorum ama bazen motor arıza ışığı yakıp motoru kontrol ettirin uyarısı cıkıyor start stop devre dışı bırakıyor ancak arabada çekiş kaybı vs bulunmuyor

feyzullah
19/07/2021, 05:24
LPG ayarları bozuk olabilir. Ayar işinden anlayan profesyonel bir yerde gözden geçirmeniz sorunu çözebilir.

Jinkayu88
13/09/2021, 22:27
Selamlar,

Aynı durum benim araçta da var şu sıralar.
Çözümünü bulabildiniz mi?

gpmesud
14/09/2021, 17:05
Aynı sorunu şu şekilde çözdüm belki işine yarayabilir.

1. tüpü kapatın arka vanadan. bir süre benzinde kullanın sorun düzelecek mi diye kontrol edin. sorun düzelirse lpg enjektörleri kontrol ettirip lpg ayarı yaptırın.

2. baktınız benzinde 100-150 km kullandınız ama stop sorununuz devam ediyorsa sorunu lpg de aramayın. motorda arayın. motor bir yerden hava alıyorsa özellikle bu hava filtre kutusu naletinden o da stop sorununa sebep olabilir. çünkü motorun üstüne o plastiği koymuşlar, eriyip kırılıyor ve hava alıyor ben sorunu nasıl çözdüğümü söyleyeyim; bir süre benzinde kullanıp gaz ayarı yaptırdım ama azda olsa o stop edecekmiş gıbı durumlar oluyordu. en son o hava filtresi kazanını değiştirdikten sorun sorun çözüldü. Çünkü oradan azda olsa kırık noktalardan hava alıyordu.