PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam tavan arızası

ayberk07
30/11/2014, 23:23
Merhabalar aranıza yeni katıldım benimde artık bir puntom var ancak bir problemim var dün akşam puntomun tavanını açtım antalya dan beleğe kadar gittim kapatırken çıtırtılar geldi ve tavan yarıda kaldı elimle zar zor kapattım açılırken de yarıya kadar yavaşça ilerliyor ortada kalıyor daha öncedende tam kapanmaya yakın geri açılıyodu hava soğukken yapıyodu güneşli havada sıkıntısız kapanıyordu şimdi temelli bozuldu acaba sıkıntı nedir masraf ne çıkar bilgilendirirseniz çok sevinirim

1923qw
30/11/2014, 23:55
kızaklardan birinde problem var gibi duruyor, umarım garanti kapsamındasınızdır

ayberk07
30/11/2014, 23:58
Araç 2007 model cepden gidecek :D daha önce böyle bir proplem yaşayan varmıdır acaba maliyeti nedir bu kızaklarınd

cdogu
01/12/2014, 01:20
Kızak ta olabilir,halat ta olabilir. Belki kızak kirlenmiştir yaprak maprak kaçmıştır desem çok iyi niyetli olacak. Bir sunroofçuya görünün derim

femoli
01/12/2014, 01:41
Tam net ne oldugunu yazsaniz belki bilgi verebilirim hicmi acilmiyor ses geliyormu, acilip gerimi kapaniyor?

"I phone araciligi ile gonderildi"

SteinGP
01/12/2014, 01:48
Halat arızası gibi ama?

Berkantonlu
01/12/2014, 03:12
Merhabalar aranıza yeni katıldım benimde artık bir puntom var ancak bir problemim var dün akşam puntomun tavanını açtım antalya dan beleğe kadar gittim kapatırken çıtırtılar geldi ve tavan yarıda kaldı elimle zar zor kapattım açılırken de yarıya kadar yavaşça ilerliyor ortada kalıyor daha öncedende tam kapanmaya yakın geri açılıyodu hava soğukken yapıyodu güneşli havada sıkıntısız kapanıyordu şimdi temelli bozuldu acaba sıkıntı nedir masraf ne çıkar bilgilendirirseniz çok sevinirim

aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın

aynı sorunu bizzat yaşamıştım ...kapanırken sona doğru geri atıyordu kendini elimle zorlayarak kapıyodum .. sonra birgün aynen çatır çutur ne ileri ne geri hareket yok...eyvah dedm gitti en az 2000 tl :D sonra tavan ortasındaki küçük deliği merak edip açtım ki alyanlı vida var..aldım uygun alyanı başladım onla manuel kapamaya biraz zor oluyor ama ileri geri hareket ediyor sanırım halat yerine öyle oturuyor..tam alyanla bunları yaparken düğmesine bastım zorladığım anda ve oda ne cam düzeldi ..bu şekilde kapadım sonra ne mi oldu .....kızakları yağladım bikaç pislik vardı temizledim şuan sıfır cam tavan gibi işlevini görüyor :) eskisindende iyi oldu tek kalem açılıp kapanıyor maşallahh D: sanada tavsiyem hocam alyanla ileri geri hareket ettirmeye çalış ileri gerii biraz aç kapa elinle zorlayarak sonra hareket esnasında tavan açma yada kapamaya bas aynen benm yaptığım gibi ...inşallah düzelir..halat kopması motor bozulması vs olmamışsa tabi Allah korusun

F500
01/12/2014, 07:42
Cam tavan kizaklarindaki yag zamanla tozu pisligi toplayip ayaklarin ayni hizda kaymasini engelliyor ve tavan caprazlama sıkısiyor.duruma gore motor dislisine halatlara ayaklara ve raylara zarar verebiliyor.arkadaslarinda dedigi gibi dugmelerin oldugu kapagi sokun icinde sky i manuel kapatmek icin z seklinde alyan var ve motoru cevirip komple acip balata spreyiyle temizledikden sonra sprey gress yada slikonla yaglayin

ayberk07
01/12/2014, 11:56
Sabah tavanı açtım biraz kasıyor açılıp kapanırken elle müdahale ediyorum büyük olasılıkla raylar toz doldu yada tavan açık uzun yol yaptım kızakların yağı kurudu
İnşallah kırık çıkık yoktur :D

cdogu
01/12/2014, 12:07
Wd-40 hem temizlik hem de yağlama işini yapacaktır. Ek olarak bir mf bez ile arakari iyice temizler ufak bir fircayla fircalarsaniz tertemiz olur. Ustune de wd40. Yag gibi akar

ayberk07
09/03/2015, 09:49
Sorun çözüldü hava ısınınca kızaklardaki yağda düzeldi hehralde sıkıntısız açılıp kapanıyor :D