PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TJET e hangi hava filtresi ???

kalite kontrol
11/08/2014, 22:16
arkadaslar diğer hava filtresi hakkındaki başlıklar altında soru sordum fakat cevap gelmedi yeni konu acmak zorunda kaldım. arkadaslar aracımın performansını yükseltmek için kutu içimi yoksa acık hava filtresimi takmalıyım. iki filtrenin tjetteki + ve - lerini öğrenebilirmiyim. tavsiye ettiğini filtreninde linkini yollarsanız cok memnun olurum ilgilenen arkadaslar şimdiden tesşekkürler kolay gelsin.

Arrest
11/08/2014, 22:38
Acik hava filtresini soguk hava çekebileceği biryere baglarsaniz daha cok verim alirsiniz bence

kalite kontrol
11/08/2014, 22:41
Acik hava filtresini soguk hava çekebileceği biryere baglarsaniz daha cok verim alirsiniz bence

teşekkürler normal hava filtresinin oldugu bölüme yerleştirilse olur değilmi bide hangi marka uygun olur.yakıtta nasıl bi değişim olur. tjetlere en uygun olan acık hava filtresinin linki veya kodu filan varmı? kolay gelsin.

Arrest
11/08/2014, 23:09
Kardes orda biraz sicak hava ceker camurlugun agzina dogru davlumbaza dogru verirsen kafasini daha iyi olur ama oraya koyacaksan hks mantar oneririm. Hem guzel bi blow offa yakin sesi var hemde kaliteli. Kemaloto.com a girersen orda var yesil hks. Bulamazsan yarin link vereyim teldeyim su an avea cekmiyir :) patronum zam yaparsa turkcelle gececem :D :D

gececiyiz35
11/08/2014, 23:41
Şu anki hava filtremizin oldugu yere koyarsanız sıcak hava emer. En güzeli aracın davlumbazına yakın biyere tampona pig açılıp havanın direk dısardan soguk alınmasını sağlamaktır. Boru mesafesi uzadıkça turbo basıncı sesini alamazsınız. Fakar daima soguk hava beslersiniz.

Zico
12/08/2014, 01:17
Marka çok farketmez tjette. HKS olur JSV Carub KN Simota farketmez. Sonuçta 400-500 beygirlik araç değil bu. Filtreli krom boru olmazsa aliminyum boru yardımı ile far arkasına iyice aşağıya indirin davlumbazın üstüne değilde önüne denk gelicek şekilde. Filtre büyük kafalı olcaksa filtreyi tampon altından sokun boruları ordan uzatıp monte edersiniz. Sanayide modifiyeden anlayan biryere yaptırırsanız zaten yaparlar direk. Yoksa motorun yanına koyarsanız sıcak hava emer bir işe yaramaz.

kalite kontrol
12/08/2014, 10:28
arkadaslar bilgileriniz için hepinize tek tek tesekkür ederim cok faydalı oldu benim için. şimdi dediğiniz gibi montajını yaptırdıgım zaman yakıtta artma olacakmı yani suanki yakıtımdan cok memnunum bunu gecermi yoksa eskisiyle pek değişiklik olmazmı? farklı görüşler okudum bu konuda onun için kafam karışık (zahir) arkadas bir gün taktım hiç faydasını göremedim cekişi düştü yakıt arttı gibi bişiler yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam bu konuda ne düşünüyorsunuz tesekkürler...

alee367
12/08/2014, 10:45
k&n kutu içi hava filtresi kullanıyorum gayet memnunum...açık hava filtresi yakıta bir miktar artış yapacaktır...araç lpgli ise hava akışının değişmesine bağlı olarak yeni bir lpg ayarı da isteyecektir

OAGP1960
12/08/2014, 11:06
Kutu içi iyi kalite bir koton filtre veya cold air intake kit (soğuk hava kiti) kullanmalısınız, açık hava filtresini soğuk hava alabileceği şekilde hazırlanmış özel bir custom kit olmadıkça asla kullanmamalısınız.

kalite kontrol
12/08/2014, 11:38
arkadaslar inanın kafam tamamen karışmış durumda performans ve yakıt konusunda hangi hava filtresi uygun olacak tam anlayamadım.bide montajının cok önemli oldugu yanlış montajla istenilen veriminde elde edilememesini göz önünde bulunduruldugunda kararsız kalıyorum. bende hiç anlamıyorum bu işlerden ilgi ve alakanıza tesekkürler... orijinale devam edeğim bu işi iyice ögrenene dek galiba

kalite kontrol
12/08/2014, 13:52
K&N 33-2935 Fiat Punto Kutu İçi Filtre - Tuning, Modifiye Aksesuar, Tuning dahil Herşey (https://www.eliftuning.com/K-N-33-2935-Fiat-Punto-Kutu-C4B0C3A7i-Filtre_70434.html#0)
link buldum bu kapalı hava filtresi tjete uygunmudur. yoksa başkasımı uygun fiyatı nasıl sizce? birde bu filtreyi taktırdıgımda gaz ayarı yapmak gerekirmi (ali ekemen) arkadasımızın dediği gibi??

OAGP1960
12/08/2014, 15:46
K&N 33-2935 Fiat Punto Kutu İçi Filtre - Tuning, Modifiye Aksesuar, Tuning dahil Herşey (https://www.eliftuning.com/K-N-33-2935-Fiat-Punto-Kutu-C4B0C3A7i-Filtre_70434.html#0)
link buldum bu kapalı hava filtresi tjete uygunmudur. yoksa başkasımı uygun fiyatı nasıl sizce? birde bu filtreyi taktırdıgımda gaz ayarı yapmak gerekirmi (ali ekemen) arkadasımızın dediği gibi??
Hasan kardeşim, linkteki filtre görünümü itibariyle t-jet için uygun gibi görünüyor, fiyatı da normal, tabiki sipariş etmeden önce ''t-jet'e uygunluğunu'' kesin olarak teyid etmelisiniz, eğer uygunsa alıp taktıktan sonra ihtiyaç hissederseniz gaz ayarı yaptırabilirsiniz, ihtiyaç yoksa da ayara dokunmadan güle güle kullanırsınız.:)

kalite kontrol
12/08/2014, 17:57
Hasan kardeşim, linkteki filtre görünümü itibariyle t-jet için uygun gibi görünüyor, fiyatı da normal, tabiki sipariş etmeden önce ''t-jet'e uygunluğunu'' kesin olarak teyid etmelisiniz, eğer uygunsa alıp taktıktan sonra ihtiyaç hissederseniz gaz ayarı yaptırabilirsiniz, ihtiyaç yoksa da ayara dokunmadan güle güle kullanırsınız.:)

orkun abi çok teşekkür ederim cevapların için. abi ben ücra biryerde ikamet ediyorum onun için şehire gitmem en az 2 ayı bulur yani gaz ayarını yapamam buralarda. onun için bazı seylerden uzak olunca soracak danısacak yaptıracak kişi bulmak zor oluyor. bu kadar detaylı sorma ihtiyacı duyuyorum teşekkürler abi kolay gelsin.
:)

OAGP1960
12/08/2014, 20:58
orkun abi çok teşekkür ederim cevapların için. abi ben ücra biryerde ikamet ediyorum onun için şehire gitmem en az 2 ayı bulur yani gaz ayarını yapamam buralarda. onun için bazı seylerden uzak olunca soracak danısacak yaptıracak kişi bulmak zor oluyor. bu kadar detaylı sorma ihtiyacı duyuyorum teşekkürler abi kolay gelsin.
:)
Rica ederim sevgili Hasan kardeşim, güvenli sürüşler.:)

kalite kontrol
13/08/2014, 11:12
Rica ederim sevgili Hasan kardeşim, güvenli sürüşler.:)

teşekkür edeim abi bide bir sorum daha olacak cok soruyorum ama :) tjete hangi numara ve marka motor yağı kullanmalıyım. bide 2 litre değilde 4 litremi alıyo tjetler kolay gelsin. :)

RecepK
13/08/2014, 11:25
K&N Kutu içi filtre seni fazlası ile tatmin eder uğraşma...

alee367
13/08/2014, 11:50
Tjet 2.8 litre filtreyle beraber yag alir...yada ben oyle yapiyorum:)

Dt. Ali Ekemen

OAGP1960
13/08/2014, 21:22
teşekkür edeim abi bide bir sorum daha olacak cok soruyorum ama :) tjete hangi numara ve marka motor yağı kullanmalıyım. bide 2 litre değilde 4 litremi alıyo tjetler kolay gelsin. :)
Rica ederim değerli kardeşim, biz t-jet'e Fıat'ın önermekte olduğu 5W-40 Petronas Selenıa pure energy star acea c3 kullanıyoruz ve 3,2 lt. alıyor.:)

kalite kontrol
15/08/2014, 11:16
arkadaşlar hepinize cok teşekkür ederim bilgi ve alakanızdan dolayı